נגיף הקורונה והשפעתו בעולם...

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
העולם בהיסטריה. אני אמור להציג בכנס ענק בואשינגטון הבירה במאי ועכשיו הודיעו שיש סיכוי שהוא ידחה. בניתי על חופשה משפחתית. לא יאומן כמה נזקים כלכליים רק בגלל שכמה סינים הזמינו מרק עטלפים... לדעתי מדינות המערב צריכות אחרי זה לתבוע פיצויים מסין. זו כבר הפעם השניה אחרי ה SARS והם לא לומדים. אגב מי שרוצה לטוס לאירופה לכל יעד היום, יוכל לעשות את זה ב 50$ לכרטיס, כל עוד עדיין יש טיסות...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כל הדיון הזה מורכב מחוסר הבנה מובנה בעניין יש אלוהים ואין אלוהים. אני אבוא מהמקום הנטרלי.

אם אדם מאמין, ויש גן עדן וגהינום, ככל ששמר והאמין נהנה מהמחשבה הוא עושה טוב ונכון, יגיע למעלה ויקבל גן עדן. אותו אדם בדיוק, אם יגלה שאין אלוהים, גורלו יהיה דומה בדיוק כמו לגורלו של זה שצרח שאין אלוהים.

אם אדם לא מאמין, ולא רק לא מאמין, מנסה להעביר את המאמינים על דתם, יעלה למעלה ויגלה שיש אלוהים, ויש גן עדן וגהינום, הוא כנראה מזה אכל אותה.

לכן. מכיוון שמדובר פה ב-50 אחוז שיש וחמישים אחוז שאין, הדבר החכם והנבון הוא לא להתכחש לקיומו של האל. מדוע? משום שאם אתה מאמין ואין - או שתרוויח או שלא תפסיד. אם אתה לא מאמין ויש - אתה בבעיה מאוד קשה.

אבל זה תמיד הולך ככה. הלא מאמינים תמיד מנסים להשפיל את המאמין (מאמין הוא בעל תבונה מאותגרת וכאלה) בעוד המאמין ברוב המוחלט של המקרים לא יוזם השפלה אם כי מגיב לה. אותו הדבר עם ההבדלים בין כבלים.

ולגבי הקורונה. כל העולם מחפש פתרון לזה. בסוף ימצאו, וזה יהיה מהיר יותר ממה שאנחנו משערים.

igall

אוהב את התחום
מעורבות
47
נקודות
28
ולאחר כל הוויכוח התאולוגי הנ"ל
האם הקורונה צפוי כי הקורונה תשפיע על היבואנים בארץ?
חלקם מיבאים מסין וחלקם ארה"ב-אירופה ?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ולאחר כל הוויכוח התאולוגי הנ"ל
האם הקורונה צפוי כי הקורונה תשפיע על היבואנים בארץ?
חלקם מיבאים מסין וחלקם ארה"ב-אירופה ?

כל הקודם זוכה.
בוודאי שכן, מה, יש להם קוחות על טבעיים?

P.S. זה מה שמעניין אותך כרגע?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
כל הדיון הזה מורכב מחוסר הבנה מובנה בעניין יש אלוהים ואין אלוהים. אני אבוא מהמקום הנטרלי.

אם אדם מאמין, ויש גן עדן וגהינום, ככל ששמר והאמין נהנה מהמחשבה הוא עושה טוב ונכון, יגיע למעלה ויקבל גן עדן. אותו אדם בדיוק, אם יגלה שאין אלוהים, גורלו יהיה דומה בדיוק כמו לגורלו של זה שצרח שאין אלוהים.

אם אדם לא מאמין, ולא רק לא מאמין, מנסה להעביר את המאמינים על דתם, יעלה למעלה ויגלה שיש אלוהים, ויש גן עדן וגהינום, הוא כנראה מזה אכל אותה.

לכן. מכיוון שמדובר פה ב-50 אחוז שיש וחמישים אחוז שאין, הדבר החכם והנבון הוא לא להתכחש לקיומו של האל. מדוע? משום שאם אתה מאמין ואין - או שתרוויח או שלא תפסיד. אם אתה לא מאמין ויש - אתה בבעיה מאוד קשה.

כפרה, תישאר בפוליטיקה, סטראו, עסקים ויחסי אנוש. בסטטיסטיקה אתה פחות חזק. :)

אבל זה תמיד הולך ככה. הלא מאמינים תמיד מנסים להשפיל את המאמין (מאמין הוא בעל תבונה מאותגרת וכאלה) בעוד המאמין ברוב המוחלט של המקרים לא יוזם השפלה אם כי מגיב לה. אותו הדבר עם ההבדלים בין כבלים.
כנראה שלא היית אף פעם אשכנזי בארוחה של דתיים ש"ס - המשפחה של בת הזוג שלך. משפטים בנוסח "תסתכל על כמה כוכבים בשמיים, מי שם אותם שם?" היו מנות חלקי במשך 4 שנים. כפרה עליה, איך אני מתגעגע אליה...

ולגבי הקורונה. כל העולם מחפש פתרון לזה. בסוף ימצאו, וזה יהיה מהיר יותר ממה שאנחנו משערים.
מהפה שלך לאלהים.:בעד:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אך ההיסתברות להיווצרות חיים כמו על הפלנטה שלנו היא מאוד קטנה, אם השמש הייתה מרוחקת עוד 30 שניות מהירות האור
או קרובה אל האדמה קיום חיים לא היה אפשרי, אם לא הייתה פעילות וולקנית ההפרש תמפרטורה בין יום ללילה היה גדול מידי כדי לשרוד, יש לנו אטמוספרה מכילה 26 אחוז חמצן שמאפשר חיים, אם לא היה אבק האטמוספרה הקרינה הייתה חזקה מידי, האוקיינוסים מאפשרים קיום אקלים נח איוד והורדת גשם, 3 אחוז מכלל המים הם מים מתוקים מאפשרים חיים, כח המשיכה הוא לא חזק מידי,הצבעים חיוניים.

מאוד קטנה? מהירות האור 300,000 קילומטר בשניה, גודל היקום הנראה בערך 13.5 מיליארד שנה שזה אומר הזמן שלקח לאור מהגרם השמיימי הרחוק ביותר שנצפה להגיע לטלסקופ, חשב 13.5 מיליארד שנות אור בקילומטרים היקפיים, כמה מערכות שמש יכולות להיות שם בהנחה שרק מערכת שמש כשלנו יכולה ליצור חיים ואז חזור על טענתך.
ההסתברות להווצרות חיים כל שהם בילתי ניתנים לחישוב אך הסיכויים נוטים להיות, ובכן, אסטרונומיים, אתה שופט הסתברות ליצירת חיים במקום אחר ביקום על סמך הכלים שיש כרגע לאנושות, זו שעדיין צומח לה שיער באוזניים ויש לה שריד של עצם הזנב.
כפי שעכבר המעבדה לא חושב שאנחנו אלוהים שלו וכל מה שקורה לו הוא בגלל שאנו כאלה אל לנו לחשוב שגם אנו לא סוג של עכבר מעבדה לישות שהיא מעבר לתפישתנו, רק בגלל מחשבה עוכרת שלווה זו הומצאו האלוהים או האלילים.

כבר היום יש ניצנים לאדם שהוא סייבורג, הנדסה גנטית תאפשר לנו להיות בעתיד אלמותיים ובהמשך תייתר את הגוף הפיזי המסורבל, כולנו נהיה אפ לואוד של הפעילות החשמלית של מוחנו (נשמה ?) לתוך ענן קיברנטי קולקטיבי והפעולה הראשונה שנכריז עליה תהיה "ויהי אור".

https://davidson.weizmann.ac.il/online/askexpert/astrophysics/מהו-בעצם-היקום-הנראה

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אם נלך לפי תאוריות המדענים ממכון וויצמן ובעולם הרי שהכל התחיל מכדור באולינג קטן שהכיל את כל החומר שנמצא היום ביקום ואז לא היה לא זמן ולא חלל עד לפיצוץ, ונשאלת השאלה מי שם את הכדור הזה שם ?
נכנעתי, אני מאמין באלוהים.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113

רגע, אבל גם אלהים חכם. הוא יודע מי מאמין בו באמת ומי מאמין בו מתוך פחד שהימר לא נכון. מי שמאמין רק מאיטרסים אישיים, יגיע גם הוא לגהנום.

אלא אם כן התנהג יפהה לזולת, עשה מצוות, איחד ולא פילג וכו. ואת זה אפשר לעשות בלי להתבחבש בשאלה האם האל קיים או לא :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רגע, אבל גם אלהים חכם. הוא יודע מי מאמין בו באמת ומי מאמין בו מתוך פחד שהימר לא נכון. מי שמאמין רק מאיטרסים אישיים, יגיע גם הוא לגהנום.

הרי כתוב - ״דרך ארץ קדמה לתורה״.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אלא אם כן התנהג יפהה לזולת, עשה מצוות, איחד ולא פילג וכו. ואת זה אפשר לעשות בלי להתבחבש בשאלה האם האל קיים או לא :)
יפה מאוד אמרת מר shushu (ורד)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יפה מאוד אמרת מר shushu (ורד)

האם להגיד לאדם שמאמין בקיומו של האל ״הוא לא באמת קיים״ זו דרך ארץ?

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
רגע, לא אמרתי דבר כזה לאף אחד.
אבל גם הפעולה ההפוכה (מסיונריות) היא לא דרך ארץ.
איש באמונתו יחיה וזהו, ככה הכי טוב.

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
70
נקודות
28
רגע, לא אמרתי דבר כזה לאף אחד.
אבל גם הפעולה ההפוכה (מסיונריות) היא לא דרך ארץ.
איש באמונתו יחיה וזהו, ככה הכי טוב.

צדיק (פיו וליבו ומעשיו שווים וטהורים) באמונתו יחיה זה מובן.
מה זאת אומרת איש באמונתו יחיה?

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
לפי עיקרון דרך ארץ של נמר:
אדם שאינו מאמין המנסה לשכנע אדם מאמין, לא להאמין, אינו מתנהג בדרך ארץ.
אדם מאמין המנסה לשכנע אדם שאינו מאמין, להאמין, אינו מתנהג בדרך ארץ.
דרך ארץ קדמה לתורה, לכן עדיף שאף אחד לא ינסה לשכנע את האחר.
או במילים אחרות אנשים מאמינים וגם כאילו שאינם מאמינים יכולים לחיות בצוותא ולהתנהג בדרך ארץ אם רק יפסיקו לנסות לבלבל אחד לשני את המח על אמונה או חוסר אמונה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לפי עיקרון דרך ארץ של נמר:
אדם שאינו מאמין המנסה לשכנע אדם מאמין, לא להאמין, אינו מתנהג בדרך ארץ.
אדם מאמין המנסה לשכנע אדם שאינו מאמין, להאמין, אינו מתנהג בדרך ארץ.
דרך ארץ קדמה לתורה, לכן עדיף שאף אחד לא ינסה לשכנע את האחר.
או במילים אחרות אנשים מאמינים וגם כאילו שאינם מאמינים יכולים לחיות בצוותא ולהתנהג בדרך ארץ אם רק יפסיקו לנסות לבלבל אחד לשני את המח על אמונה או חוסר אמונה.

תראה, יש שני מצבים

א) אתה נכנס לסופר בארה"ב. הוא פתוח כל ימות השבוע. ישנו איזה מדף או שניים עם אוכל כשר. אנשים שומרי מסורת קונים שם, לא מפריע לאף אחד

ב) אני נמצא עכשיו בים המלח. הכל סגור. חושך. אם זאת לא כפיה דתית אז מהי? תכלס, חילוני צריך לסבול לאורך כל הדרך. לכן אני לא נופש בארץ. זה לא נופש, זה עונש

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
תראה, יש שני מצבים

א) אתה נכנס לסופר בארה"ב. הוא פתוח כל ימות השבוע. ישנו איזה מדף או שניים עם אוכל כשר. אנשים שומרי מסורת קונים שם, לא מפריע לאף אחד

ב) אני נמצא עכשיו בים המלח. הכל סגור. חושך. אם זאת לא כפיה דתית אז מהי? תכלס, חילוני צריך לסבול לאורך כל הדרך. לכן אני לא נופש בארץ. זה לא נופש, זה עונש
כחילוני, אטאיסט, מעולם לא שמרתי שבת, מעולם לא הנחתי תפילין ובחיים לא הלכתי לבית כנסת אני לגמרי בעד סגירת כל בתי העסק בשבת, אחד החוקים היהודים היפים ביותר!
כשמקום פתוח בשבת, יש עובדים שיקבלו את יום החופש שלהם ביום אחר כי הם כנראה מספיק חזקים אבל תמיד תמיד, יהיה פועל, איש ניקיון, מישהו שם למטה, חלש, כזה שאין לו שום יכולת לבוא לבוס ולהגיד אני עייף, בישביל המיעוט הקטן הזה, אני לגמרי תומך בסגירה של כמה שיותר עסקים בשבת...
למרות מה שכתבתי ואולי זה ייראה צבוע, הלילה מסיבה...

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
תראה, יש שני מצבים

תבלה :)

העניין הוא שבים המלח הכל שומם גם ביום חול כשהכל פתוח... במקסימום אתה קופץ ועושה קרחנה בחנות של מגבות ערד... למלונות כדאי מבחינה כלכלית להיות כשרים, לכן זה המצב.

נסה חופשת סופ"ש בתל אביב במלון בוטיק, למרות שזה מוזר לצאת לחופשה בעיר שכנה למרום מגוריך, זה ממש אחלה! העיר פתאום תראה לך אחרת, דרך משקפיים של תייר. יש המון מה לעשות, ממש סבבה.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113

העניין הוא שבים המלח הכל שומם גם ביום חול כשהכל פתוח... במקסימום אתה קופץ ועושה קרחנה בחנות של מגבות ערד... למלונות כדאי מבחינה כלכלית להיות כשרים, לכן זה המצב.

נסה חופשת סופ"ש בתל אביב במלון בוטיק, למרות שזה מוזר לצאת לחופשה בעיר שכנה למרום מגוריך, זה ממש אחלה! העיר פתאום תראה לך אחרת, דרך משקפיים של תייר. יש המון מה לעשות, ממש סבבה.
האמת שבדרך חזרה מפסטיבל הג׳אז באילת חשבתי שזאת הפעם האחרונה שאני יוצא מת״א, אם חופשה בבית מלון אז רק בת״א...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

יש כאן מלא תיירים רוסים, סינים גם.. אבל לא כרגע מן הסתם. אני כאן זה סוג של גיבוש של משרד של אשתי.

זה exactly my point. תל אביב היא אחרת! ודתיים צועקים כי זה שינוי סטאטוס קוו. זה פייר?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
הסיבה לקורונה היא שהסינים אוכל שרצים, כלבים, חתולים, נחשים, עטלפים, עכברים וכולי':

לצפייה ביוטיוב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור