נגיף הקורונה והשפעתו בעולם...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אבל גם הפעולה ההפוכה (מסיונריות) היא לא דרך ארץ.

היהדות היא אנטי מסיונרית. כל כך אנטי מסיונרית שכל הסיפור של הבחירות הללו נגד החרדים הוא בין היתר העובדה שהם לא מוכנים לגייר באופן מסחרי.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
היהדות היא אנטי מסיונרית. כל כך אנטי מסיונרית שכל הסיפור של הבחירות הללו נגד החרדים הוא בין היתר העובדה שהם לא מוכנים לגייר באופן מסחרי.

כל כך אנטי מיסיונרית שבכל פינה יש איזה חסיד שמנסה להלביש עלי תפילין.
דת היא עניין פרסונלי, אני כחילוני וכמעט אתאיסט כן עושה קידוש בערב שישי, כן קורא את ההגדה מתחילתה עד סופה, צם ביום כיפור (למרות שבארוחה מפסקת עלול להיות מוגש לשולחן האוכל משהו לא כשר), מקפיד להדליק נרות חנוכה - ולמה?, כי זו מסורת, זה היופי בשייכות שלי למקום הזה שנקרא מדינת ישראל ולעם אליו אני שייך.
מכאן ועד העיוות שאומץ ע"י הציבור החרדי הדרך ארוכה.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כל כך אנטי מיסיונרית שבכל פינה יש איזה חסיד שמנסה להלביש עלי תפילין.
דת היא עניין פרסונלי, אני כחילוני וכמעט אתאיסט כן עושה קידוש בערב שישי, כן קורא את ההגדה מתחילתה עד סופה, צם ביום כיפור (למרות שבארוחה מפסקת עלול להיות מוגש לשולחן האוכל משהו לא כשר), מקפיד להדליק נרות חנוכה - ולמה?, כי זו מסורת, זה היופי בשייכות שלי למקום הזה שנקרא מדינת ישראל ולעם אליו אני שייך.
מכאן ועד העיוות שאומץ ע"י הציבור החרדי הדרך ארוכה.

תבחין. הוא מבקש להניח תפילין רק ליהודים. הוא לא מנסה להפוך אותך מנוצרי ליהודי. לא מנסה להעביר אותך על דתך. השייכות שלנו היא הדת היהודית. אין לנו שום שיכות אחרת מלבדה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תבחין. הוא מבקש להניח תפילין רק ליהודים. הוא לא מנסה להפוך אותך מנוצרי ליהודי. לא מנסה להעביר אותך על דתך. השייכות שלנו היא הדת היהודית. אין לנו שום שיכות אחרת מלבדה.

דת היא עניין אישי, "הוא" לא צריך להיכנס לחיי האישים ובעצם לחיי אף אחד.
הניסיון לשכנע בהנחת תפילין היא פעולה מיסיונרית, לי זה מזכיר את האנדולג'ות של הכנסייה הקתולית.
לבסוף, נשאלת השאלה איך בדיוק "הוא" מבחין בין יהודי ללא יהודי ברחוב, האם יש לי קרניים וזנב כמו שטענו במשך מאות שנים בנכר?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
נמר הוא מסיונר של אנלוג? ;)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
הניסיון לשכנע בהנחת תפילין היא פעולה מיסיונרית, לי זה מזכיר את האנדולג'ות של הכנסייה הקתולית.
לבסוף, נשאלת השאלה איך בדיוק "הוא" מבחין בין יהודי ללא יהודי ברחוב, האם יש לי קרניים וזנב כמו שטענו במשך מאות שנים בנכר?
פשוט
תנסה להגיד לו פעם שאתה לא יהודי
אפילו תגיד לו שאבא שלך יהודי אבל האמא לא
לא רק שיעזוב אותך - תראה שהוא לא יסכים שתניח תפילין אפילו אם תרצה
היהדות זו הדת הכי לא מסיונרית שיש
תנאי קבלה קשים
מנקודת מבט של חסידי חב״ד אתה אח אבוד שאיבד את הדרך וצריך להחזירו
חשבת פעם מה האינטרס שלהם? הם הרי לא מבקשים כסף עבור הנחת התפילין
תחשוב הוא עומד יום שלם - מה יוצא לו מזה
גם אם יש סיכוי של 2 אחוז שהוא צודק - לא כדאי לבדוק את זה? זה החיים שלנו

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

לא. אם מישהו אומר לו שהוא ערבי הוא לא ינסה לשכנע אותו להמיר את דתו. זו לא מסיונריות. שנית, מכיוון שאני נתקל בהם לא מעט, הם תמיד מציעים לי להניח. אני מסרב בנימוס והם ממשיכים. מעולם לא אחזו בי בכוח, ניסו לקשור אותי והניחו לי תפילין בניגוד לרצוני.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
היהדות היא עם (טוב, לא אם שואלים את השמאל הקיצוני אבל נניח לזה) ולא רק דת. למעשה מבחינת החרדים (ושלטונות המדינה שחוקקו את חוק השבות), אנו יותר עם מאשר דת. זה מיישב את כל ההודעות האחרונות בשרשור. ה' בחר בנו מכל העמים, ונתן לנו את התורה (הדת), בסדר הזה. אח"כ כרת עימנו ברית שעל פיה נעשה מצוותיו והוא יעניק לנו את א"י (כנען) ויפעל למענינו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
טוב, לא אם שואלים את השמאל הקיצוני אבל נניח לזה

יש מהשמאל הקיצוני שמכירים ביהדותם. לא הייתי הולך לשם.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
מכירים בהחלט, אך פועלים באופן ברור ומוצהר להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה. הם מתנגדים (במוצהר, זו לא המצאה שלי) לכל סממן שקושר את העם היהודי לארץ ישראל: החל מחוק השבות, המשך בחוק הלאום, דרך פעולה משפטית ממומנת במיליונים כדי להמשיך את התבססות ההמסתנים בארץ (רק לאחרונה הכירו בחשש למילת נשים כסיבה מספקת לקבל כאן מעמד), והמשך בתמיכה מוצהרת בזכות השיבה (או איך שלא קוראים לשקר הזה).
שוב, לא מדבר על מי שחוגג בר מצווה, אלא מי שאקטיבית מתנגד למדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מכירים בהחלט, אך פועלים באופן ברור ומוצהר להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה. הם מתנגדים (במוצהר, זו לא המצאה שלי) לכל סממן שקושר את העם היהודי לארץ ישראל: החל מחוק השבות, המשך בחוק הלאום, דרך פעולה משפטית ממומנת במיליונים כדי להמשיך את התבססות ההמסתנים בארץ (רק לאחרונה הכירו בחשש למילת נשים כסיבה מספקת לקבל כאן מעמד), והמשך בתמיכה מוצהרת בזכות השיבה (או איך שלא קוראים לשקר הזה).
שוב, לא מדבר על מי שחוגג בר מצווה, אלא מי שאקטיבית מתנגד למדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי.

שמע אחי. אם היית יודע מה הדיעות שלי בעניין היית מבין שאני ואתה ממש לא רחוקים בדעתינו. אולי אתה שמאלה ממני בחלקן. עם זאת, אני לא רוצה להכניס פוליטיקה לפורום. זה מפתה מאוד, אבל וואלה, לא מוביל למקומות טובים.

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
הסיבה לקורונה היא שהסינים אוכל שרצים, כלבים, חתולים, נחשים, עטלפים, עכברים וכולי':

לצפייה ביוטיוב.
ומה בדיוק ההבדל בין כלב לחזיר או עגל\טלה ופרה? אם ההית פעם מנסה לגדל חית מחמד כזאת, ההית מגלה שהיא לא פחות אינטלגנטית מכלב וחתול! למעשה, חזיר יותר אינטלגנטי מכלב ובקלות אפשר לאלף אותו.

גם ביהדות לא חסר! רצח של תרנגולות בכיפור, רצח של בעלי חיים בשביל של תפילין ושופרים וספרי תורה, עידוד של אכילה מהחי. נתילת ידיים עם מים בלבד ללא סבון מכוס שאינה נקיה בגלל ריבוי משתמשים, ועוד. באיסלאם המצב אפילו הרבה יותר גרוע, כי שם בנוסף למוטיב הדת, יש גם מוטיב של רוע ושנאה לבעלי חיים שנחשבים טמהים לפי הקורהן. ראה כמה מקרי התעללות בבעלי חיים יש במגזר. אמנם יש בהחלט יתרונות לדת ואמונה, אבל אי אפשר להתעלם גם מלא מעט בורות ואכזריות שמגיעים איתה, ולא משנה איזו דת.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ומה בדיוק ההבדל בין כלב לחזיר או עגל\טלה ופרה? אם ההית פעם מנסה לגדל חית מחמד כזאת, ההית מגלה שהיא לא פחות אינטלגנטית מכלב וחתול! למעשה, חזיר יותר אינטלגנטי מכלב ובקלות אפשר לאלף אותו.

גם ביהדות לא חסר! רצח של תרנגולות בכיפור, רצח של בעלי חיים בשביל של תפילין ושופרים וספרי תורה, עידוד של אכילה מהחי. נתילת ידיים עם מים בלבד ללא סבון מכוס שאינה נקיה בגלל ריבוי משתמשים, ועוד. באיסלאם המצב אפילו הרבה יותר גרוע, כי שם בנוסף למוטיב הדת, יש גם מוטיב של רוע ושנאה לבעלי חיים שנחשבים טמהים לפי הקורהן. ראה כמה מקרי התעללות בבעלי חיים יש במגזר. אמנם יש בהחלט יתרונות לדת ואמונה, אבל אי אפשר להתעלם גם מלא מעט בורות ואכזריות שמגיעים איתה, ולא משנה איזו דת.

לדעתי ההבדל הוא שכלב פחות טעים מעגל טלה ופרה. לא מדדתי את זה, אבל תחושה כזו. לעניות דעתי לכלב יש פחות שומן. אבל אפשר לשאול את רון חולדאי, הוא טעם כלב. אני מציע שתשאל אותו, הוא היחיד שדובר עברית שאכל את כל הנ״ל.

לגבי ההתעללות בבעלי חיים. אני נגד! כשראיתי את התחקירים שהראו כיצד מתייחסים לפרות ולתרנגולות הזדעזעתי. אני מייחל להיום שבעלי החיים, שיועדו למאכל, יקבלו יחס ראוי עד לשחיטתן.

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
לדעתי ההבדל הוא שכלב פחות טעים מעגל טלה ופרה. לא מדדתי את זה, אבל תחושה כזו. לעניות דעתי לכלב יש פחות שומן. אבל אפשר לשאול את רון חולדאי, הוא טעם כלב. אני מציע שתשאל אותו, הוא היחיד שדובר עברית שאכל את כל הנ״ל.

לגבי ההתעללות בבעלי חיים. אני נגד! כשראיתי את התחקירים שהראו כיצד מתייחסים לפרות ולתרנגולות הזדעזעתי. אני מייחל להיום שבעלי החיים, שיועדו למאכל, יקבלו יחס ראוי עד לשחיטתן.

יש הרבה התקדמות בנושא הבשר המלאכותי. זה בשר לכל דבר ממש כמו של בעל חיים, שומן, שריר, רקמות, ואפילו עצם, רק שאין לזה מוח או רגשות וזה גדל במעבדה עי הנדסה גנטית. ברגע שזה יהיה זמין והטעם יהיה אפילו הרבה יותר משופר מבשר מהחי, כולל מרכיבים תזונתיים יותר טובים וללא הסכנה של סרטנים ופגיעה בלב שיש בבשר רגיל, בנוסף מחיר יותר אטרקטיבי, אני מבטיח לך שכל המדינות המערביות יחוקקו חוקים האוסרים אכילה של בשר מהחי שמצריך רצח של בעל חיים. נכון לעכשיו, זה מאד קרוב, עדיין לבשר המלאכותי יש טעם סנטטי קל, אבל בקרוב תהיה פריצת דרך משמעותית. מה זה משנה לאוכל בשר מהיכן הבשר הגיע? אתה הרי לא צד את החיה, אלא קונה אותה קפואה בסופר.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113

כדי שבעלי חיים יקבלו יחס ראוי עד לשחיטה, בגלל התעשיה והכלכלה אין שום אפשרות חוץ מלהפסיק לאכול אותן. בכל פעם שאתה מתענג על סטייק טוב תדע שיש המון סבל, צער בעלי חיים וחוסר הגינות כלפי בעלי החיים. אין מה לעשות, במציאות של היום זאת עובדה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יש הרבה התקדמות בנושא הבשר המלאכותי. זה בשר לכל דבר ממש כמו של בעל חיים, שומן, שריר, רקמות, ואפילו עצם, רק שאין לזה מוח או רגשות וזה גדל במעבדה עי הנדסה גנטית. ברגע שזה יהיה זמין והטעם יהיה אפילו הרבה יותר משופר מבשר מהחי, כולל מרכיבים תזונתיים יותר טובים וללא הסכנה של סרטנים ופגיעה בלב שיש בבשר רגיל, בנוסף מחיר יותר אטרקטיבי, אני מבטיח לך שכל המדינות המערביות יחוקקו חוקים האוסרים אכילה של בשר מהחי שמצריך רצח של בעל חיים. נכון לעכשיו, זה מאד קרוב, עדיין לבשר המלאכותי יש טעם סנטטי קל, אבל בקרוב תהיה פריצת דרך משמעותית. מה זה משנה לאוכל בשר מהיכן הבשר הגיע? אתה הרי לא צד את החיה, אלא קונה אותה קפואה בסופר.

לא משנה לי מהיכן הבשר מגיע, העיקר שיהיה בשר.

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
כלב הוא לא חיה שהאבולוציה יצרה, הוא חיה שהאדם יצר מהזאב והרביע וטיפח כבן לוויה, חיית עבודה וחבר. גנטית הכלב הוא סוג של זאב מבויית ועדיין משמר הרבה תכונות זאביות שהדומיננטית ביותר היא החיים בלהקה. בגלל או עדיף לומר בזכות תודעת הלהקה הכלב רואה בבני האדם משפחה (בעיקר בבעליו או במשפחה איתה הוא חי ואליה הוא שייך) וחש אליהם אהבה טבעית. כלבים ידועים בכך שיגנו ואף יקריבו את חייהם למען בעליהם. יש בהם אהבה עצומה, חסרת תנאים של מסירות נפש למשפחה איתה הם חיים. תן לכלב משוטט קצת אהבה והוא יחזיר לך פי שתיים. לבגוד ככה בבעל חיים שיצרנו, טיפחנו וכרתנו איתו ברית קדושה שכזו ואחכ להתעלל, לשחוט ולאכול אותו... אנשים שעושים את זה איבדו חלק מהאנושיות שלהם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור