מצלמה למטייל מבולבל

eliziz

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם,

אני מחפש מצלמה למטרות צילומי נוף כללי בעיקר. אם אפשר שתהיה בטריה טובה שאני לא אצטרך להתעסק עם הנושא הזה אז מה טוב.

אני נוהג לטייל הרבה ולפחות חודש בשנה בחו"ל בנוסף להרבה טיולי סופ"ש בארץ. אני בד"כ מצלם בכמויות מאוד קטנות ומעט מאוד אנשים. אני לא ממש סבלני לגבי ניסיונות להוציא תמונות טובות יותר מאשר המצב האוטומטי. הסיבה העיקרית שאני מחפש מצלמה חדשה היא איכות תמונה. באחד הטיולים האחרונים ראתי תמונות מפנסוניק FZ38 ובהשוואה לתמונות שיצאו לי עם מצלמה ישנה של קודאק ההבדלים היו מאוד משמעותיים. ביררתי קצת מאז על הFZ38 והבנתי שזו לא מצלמה "מדהימה" וככה זה גם התחבר לי לתקציב.

אני מעוניין להוציא עד 1000 ש"ח. מצלמות יד 2 באות מאוד בחשבון.
ראיתי את ההמלצה הכללית על הSX230. ביד2 ראיתי מצלמות סופר-זום גדולות P500/FZ38/SX20IS כולם בתקציב כמשומשות. וראיתי גם קומפקטיות: TZ20/S9100

אחרי יומיים של חיפושים אני כבר בקושי יכול להכיל יותר מידע, מה ההמלצות שלכם?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מצלמת slr משומשת היא הפיתרון הטוב ביותר עבור המשימות הללו. תוכל בעתיד להלביש עדשה רחבה מאוד (16 מ"מ) לצילום נופים.

במחיר הזה תוכל לרכוש קנון 20d או ניקון d70 משומשות.

eliziz

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אין לי שום ניסיון עם מצלמות מהסוג הזה אבל למען איכות התמונה אולי אהיה מוכן לנסות. כמה ידע טכני אני צריך כדי לתפעל מצלמת SLR.

כרגע ביד2 יש מודעה אחת עבור 20d בדיוק בתקציב שלי אבל ללא עדשה. זה ידרוש ממני עוד הוצאה עכשיו שאני לא רוצה, אני צריך את המצלמה בשבועיים הקרובים לטיול הבא שלי בסקוטלנד.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הידע הנדרש הוא סיבוב קטן ברשת שם יש המון סרטים המלמדים כיצד להישתמש במצלמת ריפלקס לכל מטרה.
כן, תאלץ לרכוש גם עדשה. עדשה משומשת היא גם משהו שמאוד מקובל לרכוש. הייתי הולך על עדשת קיט 18-55 מיוצבת (is) במחיר של 300 ש"ח בערך ויש לך יופי של סט למתחילים.

eliziz

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אוקיי, אני אבדוק את הנושא הזה יותר לעומק.

יש דגמים נוספים שאני יכול לחפש? או אולי יותר נכון לשאול: יש דגמים או חברות מהם כדאי לי להימנע בגלל חוסר התאמה או איכות לקוייה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נמר גם ביד שנייה תקציב של 1000 ש"ח למצלמת DSLR עם עדשה זה קצת נמוך

כמו כן לדעתי עבור הדרישות של הבחור ה SX230 תעשה את העבודה ללא בעיות.

לגבי כל מצלמות הסופר זום - אני לא ממליץ מצלמה עם זום ענק היא מצלמה עם אופטיקה פחות טובה ואיכות תמונה פחות טובה
זום כפול 14 של ה SX230 מספיק.

eliziz

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מה שראיתי במצלמות SLR שיכול להתאים לתקציב זה:
http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2_info.php?SalesID=6501197e8154b2876108d6cc96dea7e6d14
ה
שאלה שלי פה היא על העמידות של המוצר. קראתי שהמצלמה הזו יצאה לשוק ב2007 ככה שאני קצת חושש ממה שאני יכול לקבל. אם זה לא מכשול והמצלמה מתאימה שמה שאני מחפש אפשר בעיקרון להסתדר בתקציב שלי (יש לי כבר תיק גדול וטוב כמו גם כרטיס זיכרון מהיר). ריאלי?

אגב ראיתי גם אולימפוס E520 ב800 ש"ח.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אולימפוס כלל לא הייתי בודק
במצלמות DSLR בארץ רק ניקון או קנון

ה 400D היא מצלמה חביבה ביותר וכמובן שצריך להוסיף למחיר הזה עדשה כאשר עדשת קיט (18-55) שהיא העדשה הזולה ביותר של קנון עולה כ 500 ש"ח..

מה אתה מקבל כאן- מצלמה משנת 2007 שאנחנו לא יודעים מה היא עברה ועד כמה היא תקינה באמת ןאתה לא יודע גם מה לבדוק :)
כמה שנים היא עוד יכולה להחזיק - אם היא במצב טוב היא יכולה להחיזק בשקט מספר שניים ולהפיק תמונות מוצלחות בטוח מוצלחות יותר ממצלמת פוקט.

אבל לדעתי חושב להבין מספר דברים -

* במצלמה הזו אין כלל וידאו כמו שיש היום במצלמות מודרניות
* המצלמה גדולה וכבדה באופן ניכר ממצלמה קומפקטית
* שימוש במצלמת DSLR והדגם הזה הוא שונה ממצלמה קומפקטית והצילום הוא דרך העינית בלבד - מומלץ לבדוק אם זה מתאים לך
* בשילוב עם עדשות טובות יותר אפשר לקבל תמונות מוצלחות מאוד - והעתיד אפשר להחילף לגוף טוב ואיכותי יותר (העדשות מחזיקות שנים רבות מאוד)
* מהירות הצילום ויכולות השליטה של ב DSLR טובות בצורה ניכרת ממצלמה קומפקטית
* עדשת הקיט לא מספקת זום גדול ולכך יהיה צורך לרכוש עדשה עם זום יותר גדול (לנוף לפעמיים רוצים זאת :) )

כעת נשאלת השאלה האם אתה רואה את עצמך כחובב צילום שמוכן ללמוד ולהתקדם בנושא (DSLR זו אופציה יש גם אחרות קצת יקרות יותר) - או שאתה מחפש מצלמה בסיסית כדי לקבל תמונות איכותיות אז לך על ה SX230 בלי לחשוב פעמים.

נערך לאחרונה ב:

eliziz

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כן אני יורד מהעץ הזה כרגע כנראה, לקנות מצלמה, אז לקנות עדשה, ללמוד לתפעל, להיסחב עם המשקל. שום דבר לא ממש נוא אבל ביחד זה קצת יותר מדי בשבילי.

כדי למקסם את התועלת של התקציב אני יכול לנסות לרכוש אולימפוס xz1 או G12 מיד2. הxz1 נקנה לפני 3 חודשים ומפורסם ב1200 ש"ח ועל הG12 יש כמה מודעות, כל המצלמות בנות פחות משנה והמחיר המפורסם הוא בד"כ 1300.
אם אני אצליח להסתדר עם מישהו על מחיר שגבוה רק בקצת מעל אלפיה אז אין לי בעיה.

מה דעתכם על האפשרות הזו?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שתי מצלמות נהדרות
ה G12 דגם קצת ישן (ללא מחליף ישיר כעת) עם יתרון של יכולת תפעול נוחה ואיכות תמונה נהדרת.
ה XZ1 דגם מחליף בפתח, עם יופי של חישן ועדשה ומפיקה תמונות שמאוד אהבתי
ראה מה כתבנו עליהן:
http://www.dtown.co.il/articles/1524.html
http://www.dtown.co.il/articles/1673.html

בין שתי המצלמות הייתי בוחר את זו ששמורה טוב יותר :)

כמו כן לדעתי גם SX230 חדשה תתאים לך (קשה לי להאמין שהתמונות שלה לא יספקו אותך)
http://www.dtown.co.il/articles/1740.html

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור