מיהו לדעתכם אודיופיל מס" 1 בארץ?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לעמיר מאמיר

לדעתי כל הקריטריונים שציינת תופשים לגבי השאלה. וקשורים אחד לשני כלומר
מי שאוהב את התחום ישתדל להבין אותו וגם יחליף וישדרג מידי פעם.

ובתשובה ישירה לשאלה : מי שאוהב את התחום יותר ומשקיע בו את מירצו זמנו והונו
יותר מאדם אחר ,שגם משקיע את כל מה שציינתי אבל פחות, הוא אודיופיל בסדר גודל נקרא לזה " יותר קטן" ... כל אחד וסדרי העדיפויות
והאהבה שלו לתחום , לא כולם אובססיבים לתחום באותה המידה אם בכלל.

זה כמו שאני לדוגמא מעריץ זמר ויש לי את כל הדיסקים שלו , ובן אדם אחר
יש לו פוסטרים , תמונות איתו , הולך לכל הופעותיו , יש לו את חתימותיו , וכו ...
אז אחד כזה יותר משקיע בתחביב שלו מהאחר למרות ששניהם אוהבים את אותו
הזמר , אך התשובה לשאלה מיהוא המעריץ היותר שרוף ברורה, ובדיוק ככה זה
באודיו , כולנו אודיופילים , אך יש כאלה שהם יותר משקיעים בתחום ונחשבים
, נקרא לזה ..."יותר כבדים".
לאמיר מעמיר :)

נראה שאולי חסרה בכתוב לעיל התייחסות לתקציב, לנגישות, וכו', לנירמול על פני אותה סקאלה לצורך השוואה רלוונטית, אחרת ההשוואה נראית לי כחסרת משמעות.

*** "מי שאוהב את התחום ישתדל להבין אותו וגם יחליף וישדרג מידי פעם" -- אם יש לו את התקציב והיכולת, כולל גם לרכוש מוסיקה לשמוע על המערכת

*** "זה כמו שאני לדוגמא מעריץ זמר ויש לי את כל הדיסקים שלו , ובן אדם אחר יש לו פוסטרים , תמונות איתו , הולך לכל הופעותיו , יש לו את חתימותיו , וכו, אז אחד כזה יותר משקיע בתחביב שלו מהאחר למרות ששניהם אוהבים את אותו הזמר , אך התשובה לשאלה מיהוא המעריץ היותר שרוף ברורה, ובדיוק ככה זה"
ממש לא בהכרח. יכול להיות מישהו שמעריץ ושומע את כל הדיסקים, אבל התעסקות בפוסטרים נראית לו מטומטמת, אין לו כסף/זמן שהוא יכול להשקיע לרוץ לכל ההופעות (צריך לממן את הדיסקים :)), אין לו נגישות לחתימות וכו', אבל הוא משקיע בהאזנה יותר זמן, תשומת לב ואהבה עמוקה.

בקיצור, כל המדדים האלה הם חיצוניים ובעייתיים לדעתי.

עמיר

arama-audio

עוסק מסחרי
מעורבות
0
נקודות
16
לאמיר מעמיר :)

נראה שאולי חסרה בכתוב לעיל התייחסות לתקציב, לנגישות, וכו', לנירמול על פני אותה סקאלה לצורך השוואה רלוונטית, אחרת ההשוואה נראית לי כחסרת משמעות.

*** "מי שאוהב את התחום ישתדל להבין אותו וגם יחליף וישדרג מידי פעם" -- אם יש לו את התקציב והיכולת, כולל גם לרכוש מוסיקה לשמוע על המערכת

*** "זה כמו שאני לדוגמא מעריץ זמר ויש לי את כל הדיסקים שלו , ובן אדם אחר יש לו פוסטרים , תמונות איתו , הולך לכל הופעותיו , יש לו את חתימותיו , וכו, אז אחד כזה יותר משקיע בתחביב שלו מהאחר למרות ששניהם אוהבים את אותו הזמר , אך התשובה לשאלה מיהוא המעריץ היותר שרוף ברורה, ובדיוק ככה זה"
ממש לא בהכרח. יכול להיות מישהו שמעריץ ושומע את כל הדיסקים, אבל התעסקות בפוסטרים נראית לו מטומטמת, אין לו כסף/זמן שהוא יכול להשקיע לרוץ לכל ההופעות (צריך לממן את הדיסקים :)), אין לו נגישות לחתימות וכו', אבל הוא משקיע בהאזנה יותר זמן, תשומת לב ואהבה עמוקה.

בקיצור, כל המדדים האלה הם חיצוניים ובעייתיים לדעתי.

עמיר

לעמיר מאמיר MKII :)...

יש לי חדשות בשבילך : רובו המכריע של קהל האודיופילים הם אנשים ממוצעים שחיים
על משכורת ממוצעת ואין להם כסף מיותר אך חוסכים ושמים בצד מידי פעם ומוותרים על
כל מיני דברים בשביל התחביב ואגב, שידרוג לא חייב להתבטא ב 20K ויותר...אלא יכול להתבטא ב 5K וביד שנייה , ובטרייד אין , וזה לא חייב לקרות כל שני וחמישי ...
רבים הם האודיופילים הללו שנחשבים בדיוק כמו אודיופילים שרוכשים מכשיר בעשרות
אלפי שקלים מאחר ולא גובה מחיר המכשיר עושה אותם אודיופילים יותר או פחות,
אלא ההתעסקות ,ההשקעה בזמן , והאהבה לתחום עושה אותם לאודיופילים.

לידיעתך , האודיופילים שקונים ציוד יקר מאד נמנים על פחות מרבע מהקהילה.

בחזרה לשאלה המקורית של פותח השירשור שעל כך הגיבו בתשובה עם ציון שמות
מוכרים מהענף מס חברים ובניהם גם אני , כוונת המשיבים לשאלה בהפשטה היתה
פשוטה ואישית על פי הכרות עם השמות שצוינו בארץ כאשר אני אחדד את נוסח
השאלה על מנת שתובן אחרת , ובמקום : "מי לדעתכם הוא האודיופיל מס 1 בארץ "
אולי הכותרת הבאה היתה מניחה יותר את דעתך " " מי לדעתכם נחשב למשקיע
ביותר אישית מכל הבחינות , זמן , רגש, כסף , וכו בתחום ענף האודיו High End בארץ".

אמיר ארמה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לעמיר מאמיר MKII :)...

יש לי חדשות בשבילך : רובו המכריע של קהל האודיופילים הם אנשים ממוצעים שחיים
על משכורת ממוצעת ואין להם כסף מיותר אך חוסכים ושמים בצד מידי פעם ומוותרים על
כל מיני דברים בשביל התחביב ואגב, שידרוג לא חייב להתבטא ב 20K ויותר...אלא יכול להתבטא ב 5K וביד שנייה , ובטרייד אין , וזה לא חייב לקרות כל שני וחמישי ...
רבים הם האודיופילים הללו שנחשבים בדיוק כמו אודיופילים שרוכשים מכשיר בעשרות
אלפי שקלים מאחר ולא גובה מחיר המכשיר עושה אותם אודיופילים יותר או פחות,
אלא ההתעסקות ,ההשקעה בזמן , והאהבה לתחום עושה אותם לאודיופילים.

לידיעתך , האודיופילים שקונים ציוד יקר מאד נמנים על פחות מרבע מהקהילה.

בחזרה לשאלה המקורית של פותח השירשור שעל כך הגיבו בתשובה עם ציון שמות
מוכרים מהענף מס חברים ובניהם גם אני , כוונת המשיבים לשאלה בהפשטה היתה
פשוטה ואישית על פי הכרות עם השמות שצוינו בארץ כאשר אני אחדד את נוסח
השאלה על מנת שתובן אחרת , ובמקום : "מי לדעתכם הוא האודיופיל מס 1 בארץ "
אולי הכותרת הבאה היתה מניחה יותר את דעתך " " מי לדעתכם נחשב למשקיע
ביותר אישית מכל הבחינות , זמן , רגש, כסף , וכו בתחום ענף האודיו High End בארץ".

אמיר ארמה
הי, א!

"יש לי חדשות בשבילך : רובו המכריע של קהל האודיופילים הם אנשים ממוצעים" -- למה בעצם אתה חושב שזה חדש בשבילי? :) זה ברור לגמרי, אבל אם כמות הכסף אבסולוטית (בניגוד לנירמול להכנסה/חסכונות פנויים) היא מדד, הרי זה מדד מעות.

לדוגמה: כשקניתי רמקולים יקרים יחסית אחרי שמיעה קצרה יחסית, שאלתי את המוכר אם יש הרבה לקוחות שמחליטים כל כך מהר על דברים כטלה יקרים, הוא אמר שייש הרבה שבאים, מצביעים על המכשירים/רמקולים הכי גדולים, ואומרים "תביא לי את זה, שניים כאלה, ושניים מההוא", כותבים צ'ק והולכים. לפי קריטריון הכסף הם אודיופילים בריבוע :)

השאלה היא איך מודדים, וחשוב יותר משווים דברים כמו זמן, רגש, התעסקות בתחום ואהבה. אם מישהו עובד כל הזמן למחיתו, למשל, אבל משקיע שעתיים בשבוע, על חשבון שעות שינה קריטיות וזמן עם המשפחה והילדים, הוא ייחשב פחות אודיופיל ממי שחוזר מהעודה ב-2 אחה"צ כל יום ומתעסק בעניין עד 10 בלילה, אבל במקביל לכתיבה בפורומים :), לא ממש בתשומת לב מלאה, ועם קריאת ספר במקביל. עקום.

אין גבול לשטחיות ולרדידות של השוואות כאלה, אי אפשר למדוד את רוב המרכיבים ועוד פחות לנרמל אותן לצורך השוואה. אם אנשים נהנים להתעסק בהשוואות כאלה, שייהנו. אני לא מוצא בזה משמעות.

מבחינתי המדד היחיד לאודיופיליה הוא מידת האהבה לצליל טוב (לאוזני השומע הספציפי, לא טוב מוחלט), וזה לא מדיד ולא ניתן להשוואה ממילא. מבחינתי יכול להיות אודיופיל שרוף גם מי שידו וכיסו אינם משיגים לקנות מערכת והוא שומע MP3 באוזניות פשוטות, אבל מנסה למצוא כל הזדמנות לשמוע צליל טוב יותר.

לפיכך, לא נראה לי שאפשר למצוא הגדרה בכיוונים שדובר בהם ש"תניח את דעתי".

ועוד דבר שחשבתי עליו: מילא אני, שהמערכת שלי מושבתת כבר 4 חודשים ואני לא יכול לשמוע מוסיקה ברמה סבירה, ולכן הגעתי לפורומים, אבל בעצם הרבה שמצהירים על עצמם כאודיופילים נמצאים יותר לייד המחשב (אפילו אם הוא laptop) ומתכתבים בפורומים במקום להקשיב בתשומת לב מלאה למוסיקה ולצלילים...(sad)

בברכה,
ע

נ.ב., להשוואות מהסוג "של מי יותר גדול" יש לפחות טעם (אפילו אם רע) וייתרון יחסית לנושא השירשור -- לפחות שם הכל מדיד! :D:D:D

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
I wish they all could be california girls

מבחינתי היכן שהרמקולים שלי נמצאים כיום, ( ואני לפני כל טיפול אקוסטי)המיקום מאד קריטי והרמקול מאד מפונק מהבחינה הזו. החדר הוא שלוש על שלוש וחצי מטר ואני עם רמקול של שני יחידות של שמונה אינ'ץ ואת גלי הבס אני מרגיש טוב מאד על גופי. הבס אצלי מאד מוגדר ובהחלט שומעים רבדים רבדים ולא סתם בומיות בלי שום כיוון. את הלחץ באוזניים אני לא מרגיש ולפעמים ישנם קטעי מוזיקה וגם הם מאד מסוימים שאני קצת מתברווז לי:D
מדבריך אני מבין שכמעט בלתי אפשרי לטפל בתדרי הבס בחדר קטן בעזרת אקוסטיקה? ולצורך העניין צריך חלל יותר גדול. אם כן מהוא הגודל מינימלי בשבילי?
אשמח לקבל עצה בעניין וכל הערה שלך תתקבל בברכה(Y)

הסיפור הישן והטוב. הרמקול לא אופטימאלי , האלקטרוניקה לא אפטימאלית, החשמל לא אופטימאלי האקוסטיקה לא משהו- ועם כל השמיכות הקצרות הללו אנחנו איכשהו צרכים להתמודד.

אהה, כן - המחזיקי כבלים של משה אח אברום דוד של ישעיהו היווני- אילו תמיד יהיו אופטימאלים

תמיד אפשר לשפר את האקוסטיקה.
לניסיוני טיפול האקוסטי צריך להיות "הוליסטי" כללי לחדר . אף פעם אין רק בעיה אחת.
בקיצור דיפיוזרים ובליעה בכל הקירות

לגבי הרמקול הסופר נציל כמו של חנן למשל- זה מעין מקרוסקופ. כל מכשיר שתחבר שם תוכל לבדוק מהו מבחינת צלילית מייד ובקלות. הכל מאוד ברור, קשה להחביא דברים.
במצב כזה , עיגולי פינות, ליכלוכים, זיופים -מופיעים בבירור כואב.
לכן הקלטה לא טובה מבחינת מיקום המקרופונים למשל- תראה את עצמה בבירור.
לפעמים מלוכלך, לא ברור , רחוק- נראה טוב יותר.
זה מזכיר לי בקיץ האחרון ישבתי בחוף מליבו בקליפורניה, לגמתי בירה והתבוננתי בגולשים , בזמן שהזוגה והילדים סעדו לא רחוק משם.
אני מביט לצד, איזה 80 מטר ממני ורואה כמה בלונדיניות חתיכות בבקיני.
נו, אנחנו בקליפורניה, אני אומר לעצמי. נזכר בשיר
I wish they all could be california girls
והחלטתי לצלם אותם (ניקון די 90).
האישה והילדים מגיעים באותו זמן ושואלים אותי את מי צילמתי. הצבעתי לעבר קבוצת הבחורות . הילדים והזוגה התחילו לצחוק ושלחו אותי לראות את מי צילמתי.
מה אומר ומה אגיד. אומנם זה לא היה הבוגנים מיקי המפורסם, אבל גם לא היו הפרגיות שחשבתי שראיתי מרחוק- אלא נשים מבוגרות , קמטי עור ועוד.
בקיצור- לפעמים עדיף לראות מרחוק ולתת למוח לדמיין

http://www.fastup.co.il/images/66521188.jpg

נערך לאחרונה ב:

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
גידי תודה לך על ההינפורמציה(ורד)

מי זה לעזזל המשה אח אברום הזה שאתה לא יכול להיפטר ממנו(lol)
אני מקווה שאתה לא מערבב אותי עם זה עם הכובע הלבן, למרות שנדמה לי שהסיפור הזה קצת משעשעה אותך.
לגבי התמונה של הפרגיות יכול היה להיות יותר גרוע. אני לא יודע בן כמה אתה, וזה לא כל כך חשוב אבל כשתהיה לך יום הולדת 60 הבחורות האלו יהיו פרגיות בשבילך:D
אני אגב בן 34 ויודע היטב איזה פוטנציאל יש שם, המקצוע שלי זה לעשות אותם יפות:)

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
דיז , אתה חייב להודות שלגבי גילן , הן בהחלט נראות יפות ועם גוף שהרבה בחורות ישראליות בחצי מגילן היו שמחות שיהיה להם(lol)
מכאן נובע שאפילו עם שמיכות קצרות מידי ניתן להנות ממוסיקה (lol)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור