מיהו לדעתכם אודיופיל מס" 1 בארץ?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
האם קים ביננו טיפוס שישרף לו פיוז במערכת בעיצומו של ארוע לב,יחליף קודם הפיוז ורק אז יסע לבית חולים, וגם אז במצב רוח רע כי נישרף לו פיוז.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא בקטע של להחמיא לך {אתה יודע שאני לא סובל אותך:)}

יש כמה שאני מאוד מעריך בתחום הזה ומכל אחד אני לומד משהו על התחביב.

ראשית יש את מי שהכניס אותי לתחביב והוא עופר קרתא. הוא ללא ספק אחד מהחברים הקרובים שלי {הכרתי אותו לפני התחביב}. עופר הוא טיפוס שלא קונה דבר בגלל מחירו או בגלל המיתוג. אם זה לא עובר את האוזן שלו הוא לעולם לא יקנה. הוא זה שלימד אותי כיצד לנטרל סטיגמות ולשמוע עם האוזן.

יואל פלרמן שמצליח בכל פעם לתת לי את העיצה הנכונה בשידרוגים שלי. העיצות שלו לא מנחות אותי מה לרכוש אלה מה לרכוש קודם ועם מה אפשר לחכות. דעתיו ועיצותיו חשובות לי מאוד.

אלדר שמואלי {שניצל יקירי}.
לשניצל יש את התפקיד החשוב ביותר בתחום הזה עבורי. הוא זה שבכל פעם שאני חוזר ממנו יש לי קריזה לשדרג ולהתקדם. יש לו את הטריקים לשידרוגים קטנים ולפעמים לא דורשים כמעט תקציב שרק עם נסיון של שנים והתנסות מרובה ניתן להשיג. הוא כל כך בתוך זה, כל כך משקיע עוזר וכל כך מתלהב שההתלהבות שבו משחררת לי את החיידק ושומרת אותי אש על התחביב.

ויש את תומר. {תומרצין}
תומר מתמצא במחירים, יודע מה לחפש ואיפה. מי מוכר ובכמה ומה מסתובב בארץ.
יש לו את הקשרים ואת הנכונות לעזרה ובכלל הוא זה ששמעתי אצלו בפעם הראשונה רמקול מעל 40K דולר.

כפי שאתם שמים לב לכל אחד מהם יש יתרונות וצריך לדעת לשלב בניהם. במקרה שלי הם פשוט משלימים אחד את השני בצורה נפלאה.

השילוב של ארבעתם הוא שילוב כמעט מושלם.
קודם כל אלדר מדליק אותי, יואל מייעץ, תומר מברר ובודק כמה עולה ואם בכלל כדאי ועופר דואג שאני אבזבז את הכסף בלי דיעות קדומות.

התשובה לשאלה היא שאין מספר 1. יש את הטובים והמנוסים ביותר ומהם אני לוקח את מה שהכי נראה לי ומתוך זה אפתח את הדרך שלי לבנות את המערכת.

נראה לי שזה הזמן להגיד לכם {תומר, יואל, עופר ואלדר} תודה על היעוץ. מתוקף תפקידי ככתב אודיו אני אמור להראות "הכי טוב/הכי מבין" אבל מה שאני יודע בתחום זה קטן על יד האברכים הללו.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לנמר

בכל זאת הגדול מכולם-אלי קאשי שחייו אינם חיים ללא המערכת שלו,ולמזלו גם מצליח לו.
והרי מדובר בין הבודדים בעולם שמפעיל אוונגרד כמו שצריך ואולי הכי טוב.
וחוצמזה אכלה גבר שבעולם.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
מס' אחד הוא השניצל.

Av1

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
16
היה אחד ויחידי שיכולתי להגיד עליו אודיופיל מטורף והוא איננו בחיים והוא שמוליק קפלן ז"ל
שהחליף ציוד בכמויות ובתדירות כפי שאלכוהוליסט מחליף כוסות בבר פתוח ושיכל למלא משאלות חלומות ופעילות שיעשו 20 אודיופיילים בשנה בפעילות של חודש אחד רגוע.

וכיום להבדיל ושיבדל לחיים טובים בריאים ולשלום האחד והיחידי שאפשר להגיד עליו אודיופייל מדופלם הוא ידידנו תומר צין.

ישנם עוד רבים וטובים ברמות שונות ובקטגוריות שונות אבל מבחינת הידע הגדול, הרחב, העמוק והמעשי בציוד, מוסיקה, שילוב ותוצאה איני חושב שיש משהוא שישווה כיום לתומר.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
בכל זאת הגדול מכולם-אלי קאשי שחייו אינם חיים ללא המערכת שלו,ולמזלו גם מצליח לו.
והרי מדובר בין הבודדים בעולם שמפעיל אוונגרד כמו שצריך ואולי הכי טוב.
וחוצמזה אכלה גבר שבעולם.

אני לא שמעתי את המע' של אלי קאשי,
אבל אני מניח שמה שאתה שמעתה
נישמע ניפלא.
ישנו בחור שגר בגיבעתיים וגם שומע
עם רמקולי אוונגארד.ד"א הוא (הבחור)
הזמין את כל יחידות הרמקול בחו"ל והרכיב
אותם לבד.הוא משלב זוג סאבים 15"
בהגברה טרנזיזטורית. ואת האוונגארד
הוא מניע עם מגברי מנורות של 3 ואט
ישנם אצלו עוד מרכיבים באלק' שניבנו
והוצבו במקומם עם המון מחשבה ועומק.
אז כניראה שניצל ישנם שני חברה שאצלם
זה רפרנס.(אשמח להכיר לך אותו.......;))

arama-audio

עוסק מסחרי
מעורבות
0
נקודות
16
היה אחד ויחידי שיכולתי להגיד עליו אודיופיל מטורף והוא איננו בחיים והוא שמוליק קפלן ז"ל
שהחליף ציוד בכמויות ובתדירות כפי שאלכוהוליסט מחליף כוסות בבר פתוח ושיכל למלא משאלות חלומות ופעילות שיעשו 20 אודיופיילים בשנה בפעילות של חודש אחד רגוע.

וכיום להבדיל ושיבדל לחיים טובים בריאים ולשלום האחד והיחידי שאפשר להגיד עליו אודיופייל מדופלם הוא ידידנו תומר צין.

ישנם עוד רבים וטובים ברמות שונות ובקטגוריות שונות אבל מבחינת הידע הגדול, הרחב, העמוק והמעשי בציוד, מוסיקה, שילוב ותוצאה איני חושב שיש משהוא שישווה כיום לתומר.

מסכים עם שימעון .

האודיופיל מס 1 בכל הזמנים היה קפלן ז"ל שכל שני וחמישי היה מחדש משהוא במערכת
עד לערוב ימיו , במשך עשרות שנים, וללא הפסקה! אין מכשיר או רמקול שלא היה לו בבית.

האודיופילים של שנות ה 90 ועד 2003 לדעתי הם אלי קאשי ותומר צין , כאשר אלי קאשי
מנצח את תומר בנקודות ספורות כי מעבר להחלפת מכשירים הוא היה דקדקן והיה מגיע
לתוצאות גבוהות ביצור סאונד ,קרי תוצאה!

ולבסוף במקום השלישי האודיופיל , המחליף הסידרתי מ 2003 ועד הוא אלדר שבקצב שלו
אם יתמיד כך באותם טורים עד 2025 יחשב לאודיופיל של כל הזמנים.

ישנו גם את טומי שהוא מאסטר בהחלפה וקניית מכשירים , אך אננו נחשב לאודיופיל במלא מובן המילה מאחר ועם מערכות של עשרות אלפי דולרים הוא משתמש בכבלים של "קנה ובנה" ובדיסקים
צרובים , ואננו שומע מוסיקה ומדקדק בתוצאה כמו שהוא מאוהב במכשירים רבים ומגוונים ועונה על התואר
אודיופיל , חלקית בלבד.

יואל פרלמן ועופר קרתא ועוד רבים וטובים גם כן אודיופילים לדוגמא , אך אלה שמשקיעים את כל זמנם וכספם
לתחביב פשוט נמצאים במקומות יותר גבוהים מבחינת הדרוג בלבד! כלומר זה לא שהם יותר שומעים , הם יותר
משקיעים במבחני ציוד ורוכשים יותר ציוד באותה התקופה ולכן הם מדורגים לפני.

נערך לאחרונה ב:

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אני חייב להודות שבזכות שמוליק קפלן ז"ל אני בתחום - הוא זה שהכניס אותי לעניינים.
לגבי קאשי ותומר, עכשיו כשתומר מחזיק את אחד הרמקולים הטובים בעולם, אני חושב שהוא השיג במרוץ...

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
אודיופיל לדעתי, זה מי שיש לו עודף והרבה, בכיסים
לכן אני ממלא לוטו כל שבוע,אולי אגיע פעם למעמד הזה.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48

עמית

אודיופיל זה לא בהכרח אדם שיש לו הרבה כסף, כסף הוא אמצאי לרכוש מכשירים איכותיים אבל בזה לא נגמר הסיפור.
אני הייתי בלא מעט בתים של אנשים שיש להם ממון רב אבל סאונד טוב הם לא הוציאו מהמערכת שלהם.

לדעתי בשביל להיות ראוי לקינוי "אודיופיל פיסגתי" אחד הפרמטרים היותר חשובים זה הסאונד שהוא מצליח להוציא מהמכשור שלו.
אני מכיר כמה אנשים שהם די הרבה זמן בתחום ומרוויחים משכורת ממוצעת במשק, אבל המערכת שלהם נשמעת מליון דולר:D
נכון כסף יכול בהחלט לחפר על טעויות אבל אם אין לך נסיון שמיעתי עם ציודים שונים( רצוי איכותיים) ולא אוזן טובה, אז הסיכוי שתוציא סאונד טוב הוא בגדר הימור.
בלי שום קשר אם יש לך כסף או אין: סאונד טוב עולה כסף ולא מעט ושהוא משובח אז גם האודיופיל מוערך בהתאם:)

נערך לאחרונה ב:

אלוהיםאדירים

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אני לא מצליח להבין את המושג אודיופיל מהשרשור הספק רכילותי הזה.
מעבר למשחק הנחמד (בעידן שלנו כולם משום מה אוהבים נורא לדרג ולהשוות ומי שיש לו גדול יותר תמיד נחשב ליותר טוב. צניעות זו מילה גסה, מי שנחבא אל הכלים ולא מספר או מצלם ומפרסם ברבים מה יש לו הוא כנראה פראייר, "אני יותר" זה ערך מוביל. מאוד אמריקאי, אבל ניחא) , תסכימו איתי שזה די מגוחך לדרג בתחום הזה, ועוד לציין כי מישהו עובר מישהו אחר ב'נקודות'? נקודות על מה? על רכישת רמקול יקר יותר? על החלפת ציוד כל שני וחמישי?
אם ניקח את מה שאמיר כתב אז רוב הדברים עונים בכלל על השאלה מי הוא הציודיופיל מס' 1.
לדעתי לא אלה הדברים החשובים.

לא הכרתי את שמוליק קפלן ז"ל (אני חושב שנפגשנו פעם בקבוצת אנשים, אבל לא הכרתי אותו ברמה אישית) אבל מכל ששמעתי עליו אין ספק שיש לו חלק גדול בפיתוח התחום הזה בארץ ועל כך יבורך ומגיע לו קרדיט רב.

מעבר לכל אלה, אם אני מנסה לרגע אחד להתייחס לנושא הזה ברצינות, אז אני מגדיר אודיופיל כאדם שבאמת המוזיקה חשובה לו כמעט יותר מהכל וההאזנה למוזיקה חשובה לו עד כדי דקדנות לעיתים כפייתית. לא בטח שהוא צריך לשדרג כל הזמן, אבל הוא בהחלט צריך לשדרג על מנת להגיע לתוצאות טובות יותר. הוא למשל חייב להבין במוזיקה לטעמי, כי החל מרמה מסויימת מי שלא מבין במוזיקה לא יודע להעריך אם היא נשמעת היטב או לא.

ומי שהצליח להרכיב מערכת מצויינת בחדר מסויים ונהנה ממנה עשר שנים רצופות בלי לשנות כלום, למרות שנניח שמע ובדק עוד עשרות מכשירים שלא מצאו חן בעיניו מספיק בשביל להשקיע בהם, כי הם לא מביאים לו שיפור? הוא לא אודיופיל "רציני?

לטעמי דווקא מי שיודע לשלב מערכות שלא עולות סכומי עתק ובכ"ז לבנות בין המרכיבים שלהן סינרגיה מעולה, מבין הרבה יותר ונחשב ל"יותר אודיופיל" ממי שמפציץ בציוד שעולה מאות אלפי שקלים.

דווקא יצא לי להכיר יבואן או שניים וחובב אחד או שניים עם ידע והבנה בציוד ובמוזיקה (!) שנחשבים למרשימים בכל קנה מידה. חלקם גם יודעים לבנות מערכות שעולות כמה עשרות בודדות של אלפי שקלים ולהגיע לתוצאות שעם כל הכבוד לציוד הכבד, הוא לא מצליח להגיע לשם כל כך בקלות, אם בכלל (!). הם לטעמי אודיופילים שמהווים מודל לחיקוי. ציוד יקר הוא ממש לא ערובה בטוחה לאיכות ומי שרוכש ציוד יקר או מחליף אותו כל חצי שנה הוא לא בהכרח אודיופיל "רציני". הוא חובב ציוד, ולמען הסר ספק, אני חושב שגם זה תחביב נפלא ובבטח מהנה וכבודו במקומו מונח. אבל זה לא המדד שלי ל"אודיופיל".

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
אלוהים,

אהבתי.

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
אני עם אלוהיםאדירים.
אודיופיל מס' 1? תואר מפוקפק למדי... בטח עפ"י ההגדרה שלו עד כה.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
אולי מי ה"אודיופיל המתוסכל" מס 1 ?

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
אלוהינו ביותר ואני לא לבד אלוהינו לא פראייר של אף אחד!:cool:"האשם תמיד"(יאיר ניצני 1986)

אלוהינו אני מסכים איתך באופן כללי ואהבתי את מה שכתבת, ביננו נראה לי שפותח השרשור כשאמר "אודיופיל מ'ס אחד בארץ" הוא התכוון לכל מה שמשתמע מכך:

כמה זמן בתחום, כמה מערכות היו לו, כמה מוכר בקהילה האויופילית בארץ, תערוכות בחו"ל, כמה כסף הוציא, וכמה תורם לתחום באופן כללי.

אני חושב שלבנות מערכת טובה התכונות הנ"ל מאד יכולות לעזור, ואם יש את האמצאי שהוא הכסף זה בהחלט תורם.

אבל לאדם עם פחות יכולות זה לא בלתי אפשרי וזה הרבה עניין של רצון
ודבקות במטרה, שזה אומר לוותר על הרבה דברים אחרים במיוחד אם יש משפחה וילדים שאז הסיפור כלל לא פשוט.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0

אני מאוד מקווה עבורך שזה נאמר בצחוק

אני מכיר והכרתי הרבה יותר בעבר כשיכולתי להגיע לאנשים , אנשים עשירם בקני מידה די גדולים , אצל חלקם הגדול מחיר המערכת היה פי 10 מההכנסה השנתית שלי של אז (כשעבדתי בתור ברוקר(lol) ), ואצל חלקם הלא קטן פשוט לא יכולתי לשמוע להרבה זמן . המערכת שלי עלתה גרושים בודדים יחסית למחיר שלהם אבל נשמעה יותר טוב .
כמו שאמרו לך לפני, לשמוע ציוד רב ולהיות פתוח לכך שאפשר להיות אודיופיל גם עם סכומים קטנים . וזה אני אומר לך מנסיון
פשוט תחשוב חיובי ותרצה ותראה

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני לא מצליח להבין את המושג אודיופיל מהשרשור הספק רכילותי הזה.
מעבר למשחק הנחמד (בעידן שלנו כולם משום מה אוהבים נורא לדרג ולהשוות ומי שיש לו גדול יותר תמיד נחשב ליותר טוב. צניעות זו מילה גסה, מי שנחבא אל הכלים ולא מספר או מצלם ומפרסם ברבים מה יש לו הוא כנראה פראייר, "אני יותר" זה ערך מוביל. מאוד אמריקאי, אבל ניחא) , תסכימו איתי שזה די מגוחך לדרג בתחום הזה, ועוד לציין כי מישהו עובר מישהו אחר ב'נקודות'? נקודות על מה? על רכישת רמקול יקר יותר? על החלפת ציוד כל שני וחמישי?
אם ניקח את מה שאמיר כתב אז רוב הדברים עונים בכלל על השאלה מי הוא הציודיופיל מס' 1.
לדעתי לא אלה הדברים החשובים.

לא הכרתי את שמוליק קפלן ז"ל (אני חושב שנפגשנו פעם בקבוצת אנשים, אבל לא הכרתי אותו ברמה אישית) אבל מכל ששמעתי עליו אין ספק שיש לו חלק גדול בפיתוח התחום הזה בארץ ועל כך יבורך ומגיע לו קרדיט רב.

מעבר לכל אלה, אם אני מנסה לרגע אחד להתייחס לנושא הזה ברצינות, אז אני מגדיר אודיופיל כאדם שבאמת המוזיקה חשובה לו כמעט יותר מהכל וההאזנה למוזיקה חשובה לו עד כדי דקדנות לעיתים כפייתית. לא בטח שהוא צריך לשדרג כל הזמן, אבל הוא בהחלט צריך לשדרג על מנת להגיע לתוצאות טובות יותר. הוא למשל חייב להבין במוזיקה לטעמי, כי החל מרמה מסויימת מי שלא מבין במוזיקה לא יודע להעריך אם היא נשמעת היטב או לא.

ומי שהצליח להרכיב מערכת מצויינת בחדר מסויים ונהנה ממנה עשר שנים רצופות בלי לשנות כלום, למרות שנניח שמע ובדק עוד עשרות מכשירים שלא מצאו חן בעיניו מספיק בשביל להשקיע בהם, כי הם לא מביאים לו שיפור? הוא לא אודיופיל "רציני?

לטעמי דווקא מי שיודע לשלב מערכות שלא עולות סכומי עתק ובכ"ז לבנות בין המרכיבים שלהן סינרגיה מעולה, מבין הרבה יותר ונחשב ל"יותר אודיופיל" ממי שמפציץ בציוד שעולה מאות אלפי שקלים.

דווקא יצא לי להכיר יבואן או שניים וחובב אחד או שניים עם ידע והבנה בציוד ובמוזיקה (!) שנחשבים למרשימים בכל קנה מידה. חלקם גם יודעים לבנות מערכות שעולות כמה עשרות בודדות של אלפי שקלים ולהגיע לתוצאות שעם כל הכבוד לציוד הכבד, הוא לא מצליח להגיע לשם כל כך בקלות, אם בכלל (!). הם לטעמי אודיופילים שמהווים מודל לחיקוי. ציוד יקר הוא ממש לא ערובה בטוחה לאיכות ומי שרוכש ציוד יקר או מחליף אותו כל חצי שנה הוא לא בהכרח אודיופיל "רציני". הוא חובב ציוד, ולמען הסר ספק, אני חושב שגם זה תחביב נפלא ובבטח מהנה וכבודו במקומו מונח. אבל זה לא המדד שלי ל"אודיופיל".

(Y)(great) מסכים עם כול מילה שאמרת

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אבל לאדם עם פחות יכולות זה לא בלתי אפשרי וזה הרבה עניין של רצון
ודבקות במטרה, שזה אומר לוותר על הרבה דברים אחרים במיוחד אם יש משפחה וילדים שאז הסיפור כלל לא פשוט.

סתם אנקדוטה בזמנו היה אודיופיל/ציודופיל שהייתי מבקר אצלו אחת לחצי שנה כי הוא היה משנה משהו במערכת . בזמנו היו רק ירחוני סטריאו , והתחום היה מוכר אולי לקומץ , וציוד ברמות שהוא הביא (נדמה לי שאצלו שמעתי לראשונה גם את האודיו ריסרץ הראשונים וגם את קונראד גוהנסון , שאם זכרוני אינו מטעה אותי , הוא החליט שהם פחות טובים ), הבנאדם היה חי בדירות שכורות , ואת הציוד המשומש (חצי שנה כולה בד"כ ) הוא היה מוכר במחירים מצחקים . פעם דיברתי איתו על זה שיעזוב את זה ויעשה עונה פיננסית ארוכה ולפחות יקנה דירה , והטיעון המנצח היה שהוא יוכל להגן עליה יותר טוב ממה שהוא יכול להגן על דירה שכורה . אפילו הטיעון הזה לא הביא אותו לעשות הפסקה קצרה ולקנות דירה (lol), ואז הוא היה יכול כי מחיר הדירות לעומת מחיר המכשירים היה די זול . אאל"ט חישבתי פעם שאם הוא רק יפסיק לשדרג לשלוש שנים כבר יהיה לו דמי קדימה מאוד מכובדים לשים על דירה בבן יהודה בת"א

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
כל פעם שמתמשים במושג "ציודופיל" יש לשים בצד מטבע קטן על הזכויות יוצרים לטובתי :cool:

בסוף זה אולי יאפשר לי לרכוש ציוד יותר כבד (lol)

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
כאמור ההגדרה של אודיופיל מספר 1 היא סתם הגדרה שאין בה כלום
קניינות לשמה לא מעניינת אותי והאמת שרוב הפורומים בארץ הם פורומים של קניות. במקרה זה הקניה היא של מוצר אודיו.
לגבי הבחור בגבעתיים- אין לו אוונגרד אלא מערכת שמבוססת על
ORIS150
והרמקול שלו מופיע תחת האתר
http://www.bd-design.nl/index1.html
תחת תת הקבוצה
"Showroom"
אותו אחד מייצג עבורי את האודיופיל "מספר 1"-אדם שאיננו קניין של מותגים, רוב המערכת שלו הוא בנה תוך ידע נרחב אמיתי שלא ניזון ממאמרי ביקורת מצחיקים בעיתוני האודיו
ובתכלס- התוצאה אצלו מאוד מיוחדת.
אחר ששמעתי את הרמקול אצלי הבנתי שאני מעוניין ללכת בדרך הזו, שמעתי כמה נוספים בחו"ל ומישם הדרך הייתה ברורה.
הוא האדם היחידי בארץ שאני התייעצתי איתו על מערכותי השונות לאורך שנים ודעתו עיניינה אותי למרות שלא פעם חשבתי שונה.
לפני כמה שנים הזמנתי אותו ביום שבת "לשחק" במערכת אצלי וגם לכוון את הפטיפון. לקח לו לכוון 6-7 שעות. לא בגלל הפטיפון אלא בגלל הרצינות והדייקנות בתהליך הכיוון שבחר לעשות .
אני גם מכיר את סיפוריו על עזרה שלו לסוחר באיזורו למכור רמקול מאוד יקר למישהו שלאחר ששמע את המערכת אצלו, רצה תוצאה דומה- ואותו סוחר כבר השחיל לצרכן החדש רמקול יקר וסיפורי כיסוי.
זה בידיוק ההבדל בין אודיופיל מקומי, סוחר , לבין מישהו שלוקח את התחביב שלו בצורה רצינית.
אפשר להזכיר את מיכאל מרחובות ואת ראס מתל אביב (ולא משנה כרגע אם אני אוהב את הסאונד של המגברים שלהם או המראה)
לקנות? כל אחד יכול. לקשקש אחר כך הסברים? כל אחד יכול

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור