רמקולים מחפש רמקולים חדשים להצמיד למערכת

Chy da

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם
אני כיום משתמש במערכת הכוללת פטיפון project debut ומגבר שקניתי לא מזמן של marantz 2226 לקחתי רמקולים שישבו לי בבית שנים וחיברתי אותם למגבר ואחרי כמה שבועות הגיע הזמן להחליף רמקולים, אני משתמש היום ברמקולים מסוג jamo y180 רצפתעעם למי שמכיר ואשמח להמלצה לזוג חדש עד 4 אלף שקל , עדיפות ליד שניה בשביל לנצל כמה שיותר את התשציב. תודה

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
למיטב זכרוני יש לארמה זוג מהדגם הישן והמעולה של OPERA - GRAND MEZZA

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
השילוב מגבר-רמקול הוא הבסיס של סטאפ מוצלח.
מציע לך לבדוק כל רמקול עם המגבר שלך , ועדיף כמובן בחדר המיועד להאזנה כי אקוסטיקה יכולה לחרב כל סטאפ מוצלח ואיכותי ככל שיהיה.
ארז

Chy da

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
למיטב זכרוני יש לארמה זוג מהדגם הישן והמעולה של OPERA - GRAND MEZZA
אני פחות מבין בנושא, אבל לפי מה שאתה מכיר לדעתך מגבר כמו שלי יצליח "לסחוה" רמקולים כאלה?

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
הנצילות שלו 89db. לא צריכה להיות בעיה. מדובר באחד הריצפתיים הזולים הכי טובים שמסתובבים. במחיר הזה אל תחשוב יותר מדי. במידה והמגבר לא יתאים במיוחד אז תחליף אותו בעתיד.
זה הרמקול:
http://www.dtown.co.il/articles/163.html

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
מדובר במגבר של 20W בערך... כן?
מעט מאוד רמקולים מודרניים זולים ישמעו איתו באמת טוב, צריך לבדוק טוב לפני שקונים.
8אוהם מומלץ ומעל 90DB בתור התחלה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
יש לא מעט מורלים שמסתובבים בלוחות שאולי יתאימו לך.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
אני פחות מבין בנושא, אבל לפי מה שאתה מכיר לדעתך מגבר כמו שלי יצליח "לסחוה" רמקולים כאלה?
מצטרף להמלצה, ממליץ לקחת את המגבר
איתך לבדיקה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
שלום לכולם
אני כיום משתמש במערכת הכוללת פטיפון project debut ומגבר שקניתי לא מזמן של marantz 2226 לקחתי רמקולים שישבו לי בבית שנים וחיברתי אותם למגבר ואחרי כמה שבועות הגיע הזמן להחליף רמקולים, אני משתמש היום ברמקולים מסוג jamo y180 רצפתעעם למי שמכיר ואשמח להמלצה לזוג חדש עד 4 אלף שקל , עדיפות ליד שניה בשביל לנצל כמה שיותר את התשציב. תודה

באהבה, תחליף מגבר ב-2000, קנה רמקולים ביד שניה ב-2000, זאת נראית לי אפשרות נכונה יותר לטווח קצר. אם אתה מתכנן להחליף מגבר בעתיד הלא רחוק, אז זה כבר לא משנה ככ איזה רמקולים תקנה. אבל איך לאמר זאת בעדינות...המרנץ הזה לא יקח אותך רחוק.
היה לי כזה בשנת 93. וגם אז הוא היה וינטאז'.

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
שלום לכולם

המרנץ הזה מגבר לא רע בכלל אם הוא במצב טוב, אנשים כאן מחזיקים מערכות במאות אלפי שח, אז האוזניים שלהם מאוד מפונקות.
בחדר של הילדה שלי יש מרנץ דומה 15 וואט מחובר ל celestion מדפי נצילות 89db 8 אוהם ובשליש ווליום זה חזק אפילו מאוד, אבל זה חדר של 10 מטר.
אם מדובר בחלל גדול אני גם חושב שלפחות 90db ו 8 אוהם כמו שערן כתב ותמיד טוב לבדוק מה עכבת מינימום כלומר מה ה db המינימלי, ככל שהוא יותר קרוב ל 8 כך הרמקול יתאים יותר למגברים חלשים וגם למגברי מנורות אם במקרה תרצה בהמשך.
מעבר לזה, כמו שכתבו לך צריך לשמוע אותם יחד בחלל ההאזנה שלך !

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
המרנץ הזה מגבר לא רע בכלל אם הוא במצב טוב, אנשים כאן מחזיקים מערכות במאות אלפי שח, אז האוזניים שלהם מאוד מפונקות.
בחדר של הילדה שלי יש מרנץ דומה 15 וואט מחובר ל celestion מדפי נצילות 89db 8 אוהם ובשליש ווליום זה חזק אפילו מאוד, אבל זה חדר של 10 מטר.
אם מדובר בחלל גדול אני גם חושב שלפחות 90db ו 8 אוהם כמו שערן כתב ותמיד טוב לבדוק מה עכבת מינימום כלומר מה ה db המינימלי, ככל שהוא יותר קרוב ל 8 כך הרמקול יתאים יותר למגברים חלשים וגם למגברי מנורות אם במקרה תרצה בהמשך.
מעבר לזה, כמו שכתבו לך צריך לשמוע אותם יחד בחלל ההאזנה שלך !
את המרנץ הזה החליף מגבר של ארקם מדגם אלפא 5+ לפני 25 שנה. הארקם לא ראה אותו ממטר.
כן. הוא מגבר נחמד. אם אתה ילד בן 14 ואוהב להרגיש שאתה מגניב כי יש לך פאנל כסוף ו- vu meters. (ככה אני הרגשתי לפחות ;)). אני מציע לשקול החלפת מגבר במקביל או מיד אחרי הרמקולים.

Chy da

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
את המרנץ הזה החליף מגבר של ארקם מדגם אלפא 5+ לפני 25 שנה. הארקם לא ראה אותו ממטר.
כן. הוא מגבר נחמד. אם אתה ילד בן 14 ואוהב להרגיש שאתה מגניב כי יש לך פאנל כסוף ו- vu meters. (ככה אני הרגשתי לפחות ;)). אני מציע לשקול החלפת מגבר במקביל או מיד אחרי הרמקולים.
לא יהיה עדיף כבר להחליף למגבר שהוא חדש ולא יוצר לפני 20 שנה + ?

aviv007

אוהב את התחום
מעורבות
82
נקודות
28
מסכים עם matanoosh לגבי חלוקה של התקציב לרמקולים ומגבר. ביד שניה בלוחות של האתר, יש לך מספר אופציות מעניינות, לדוגמא אם עדיין רלוונטי:
http://www.dtown.co.il/forum/threads/אודיו-פיזיק-יארה-למכירה.50829/

תוסיף לזה מגבר משולב כמו Marantz PM 5005, ארקם A85 או רוקסן קנדי שמסתובבים כאן בלוחות ואתה משתדרג פלאים מהסט הנוכחי שלך.

בהצלחה!

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
מרנץ עשו מגברים מאוד מוזיקליים באותן שנים, המון אנשים ברחבי העולם מתים על המגברים האלו ושומעים איתם עד היום וגם מחדשים אותם ללא הרף וזה לא רק בגלל ה meters והפנל הכסוף כי להרבה מאוד חברות היו מאפיינים כאלו באותן שנים והרבה מהמרנצים האלו עדיין איתנו כי הם אהובים מאוד.
לא הייתי מזלזל בהם ועל הדרך בכל האנשים ששומעים איתם.
בעיני יש להם צליל מאוד נעים, רזלוציה נחמדה אבל כזו שלעולם לא תחפור והם מוזיקליים כאמור.
זה סאונד שנוטים להגדיר אותו כשמנמן. זה לא סאונד מודרני, סופר מפורט ואם זה יהיה הכיוון שלך, באמת למרנצים האלו אין מה להציע גם לא מול מגבר ארקם סטנדרטי.
זה לא לטעם של כל אחד וזה בודאי לא מגבר אודיופילי, אבל לא הייתי מתרגש מההמלצה לרוץ למכור את המגבר, הוא יכול להישמע מאוד נעים עם הרמקולים המתאימים, אם נעים זה הכיוון..
אבל, אם הכיוון הוא אודיופיליה, אז כן, למכור ולא לבזבז זמן על נסיון להתאים לו רמקולים.

אגב ה 2226 שייך לסידרה שנחשבת הכי טובה מהמגברים האלו, מה שכדאי לקחת בחשבון, שאם הקבלים של המגבר בני 40+ אז סביר להניח שהם יבשים וגמורים והמגבר לא נשמע אפילו דומה לאיך שהוא אמור להישמע, אם הם הוחלפו אז השאלה מה שמו שם ובד"כ זה לא משתלם להחליף את כולם ביחס לשווי של מגבר כזה.

בככל מקרה אם תמצא רמקולים 8 אוהם 90db שאתה אוהב את הצליל שלהם, הם יתאימו טכנית לרוב המגברים שמסתובבים בשוק, כך שאם תרצה בהמשך לשדרג מגבר, תוכל בקלות.
כמובן שתצטרך למצוא מגבר שיש לו סינרגיה טובה עם הרמקולים, אבל הנתונים הטכניים האלו לא יגבילו אותך, כנראה למעט אם תרצה מגבר מנורות מאוד מאוד חלש.
נסה לחפש רמקולים עם צליל שנוטה לשקוף וטבעי ופחות מהזן הבריטי העמום או האיטלקי הרומנטי, בהכללה גסה מאוד.
תאורטית, בעיני, זה כיוון טוב להתחיל איתו את החיפוש, גם למגבר הספציפי שלך וגם בכלל.
בהצלחה

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
היה לי כזה בשנת 93. וגם אז הוא היה וינטאז'.
:)
זה נראה בכלל מגבר שמתאים לזוג מדפי שיושבים על/בתוך מיזנון יעודי .כמו שערן אומר 90db ומעלה.
וזה לא אומר שגם כך לא נהנים ממוזיקה.
אין קשר.
הייתי מאמץ ההמלצה של מתן.
אתמול שמעתי מגבר 120000שח עם רמקול שעולה בסביבות 12000שח.
(לא הונדרסטין) .בעניים עצומות לפי התוצאה הייתי משלם 30000 על הרמקול.(ורד)

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
נראה לי לי אלו יכולים להתאים
http://www.dtown.co.il/forum/threads/למכירה-רמקולים-proac-studio-118.52197/

sugden 21 (23w/8ohm),

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
היו לא מזמן לרדיו כוכב בתל אביב Kef 104
לא יודע כמה עולים, בטוח הרבה מתחת לשהקצבת,
הם יכולים להות עם המרנץ שלך שילוב מהנה מאוד, אם עדיין רלוונטיים.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אוהד אני לא מזלזל במגבר ובטח לא באנשים. אני פשוט אומר שהמגברים האלה הם 90% נוסטלגיה ואספנות ו-10% ערך לכסף באיכות סאונד.
גם היום יש מגברים "רכים" ו"מוסיקליים" כמו שאתה מגדיר את זה.
מהירות ורזולוטיביות לא באה על חשבון מוסיקליות ו"עגלגלות", ע"ע מגברים של pass Labs. ובכל מקרה, המגברים האלה דורשים שיפוץ מסיבי מה שהופך אותם לפחות כדאים מבחינה כלכלית .

לפותח השרשור, לא הצעתי את הארקם שלי כאלטרנטיבה אלא כדוגמת למגבר זול שנתן *אז* בראש בקלות למרנץ. אני בטוח שמגברים עכשויים בסכום דומה יעשה את זה אפילו טוב יותר. או לפחות מגברים משומשים בני כמה שנים בודדות

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
היו לא מזמן לרדיו כוכב בתל אביב Kef 104
לא יודע כמה עולים, בטוח הרבה מתחת לשהקצבת,
הם יכולים להות עם המרנץ שלך שילוב מהנה מאוד, אם עדיין רלוונטיים.
אם מדובר ב-104.2 המרנץ הנל לא יתחיל להזיז אותו.גם לקחת בחשבון שה-104.2 יורד ל-3 אוהם ובמשך הזמן המרנץ הנל לא יאריך ימים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור