מותג רמקולים חדש בישראל - Stirling Broadcast

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חברים. שבת שלום.
אירן מאיימת עלינו, החזבאללה מכוונים את ארסנל הטילים שלהם לעבר ישראל, דאע״ש על הגבול, נשיא טורקיה הפך אנטישמי, אובמבה לקראת הסכם רע מול אירן ואנחנו כאן רבים מכות על רמקולים?

ועכשיו לגופו של עניין.
שמעתי כמה וכמה רמקולים כאלה. ספנדור, הרברת׳ משלל דגמים. אם הרמקול הזה הוא בכיוון הזה אז יש לו קהל מעריצים לא קטן. אני אהבתי את השניים הקודמים ששמעתי על כל דגמיהם. יחד עם זאת, לא שמעתי את הרמקול הספציפי הזה. אז ספרו לי מדוע אתם כל כך נחרצים בכל הנוגע לצליל שלו? האם אנחנו לא אמורים להחזיק באותו מעמד מקצועי ואחראי שכשלא שומעים משהו אז לא נחרצים לשלול אותו?

ולגבי הספציפי.
כל יצרן שמיוצג בישראל הוא רווח מלא שלנו. אבל רווח מלא. נוכל לשמוע עוד משהו, להתרשם, לחוות דיעה לכאן או לכאן, להתנסות וללמוד עוד. יכול להיות שכל מה שנכתב כאן הוא בדיוק ההיפך מהרמקול הזה ונגלה רמקול שקוף, סטרילי, מדויק, מהיר ומאוזן בטירוף. יכול להיות שהוא אפילו יהיה אנליטי. לא יודע, לא שמעתי, צריך לשמוע ולדווח.

אעשה זאת בקרוב.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
מדהים כמה דיעות(נחרצות).
ואין כאן אחד ששמע את הרמקולים האלה :עצוב:.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לא יודע למי אתה מתכוון? אני בכל אופן דיברתי על "צליל אנגלי" בכללותו ,מצד שני שמעתי את הספנדור של גיא לנדאו שנשמע מדהים ,אני מאחל כמובן בהצלחה ליבואן החדש ,באמת אתה צודק ,כן ירבו יבואנים ,מצד שני הרי אי אפשר לכתוב כאן ולהיות כל הזמן "פוליטיקלי קורקט " ,
אני מניח שאם נהיה ישירים גם אתה לא אוהב רמקולים "סתומים" מראש מכוונת היצרן ,עם צליל שנועד לעשות נעים לאודיופיל צעיר ,שלא אסף עדיין בדרכו את כל הרעות החולות של אודיופיל מזדקן ומרוט עצבים שלא איכפת לו לשמוע צריחות וחריקות אם קימות ,ואפילו נהנה מזה ,ואפילו יש לו את ההבחנה בין רמקול צרחני לרמקול שקוף ,וכאן ההבחנה דקה למדי ,

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מדהים כמה דיעות(נחרצות).
ואין כאן אחד ששמע את הרמקולים האלה :עצוב:.

מעניין שה"סלחנים" בחבורה ,כמו נמר ופיני הם בעלי רמקולי לא מי יודע כמה סלחנים ,רק הרוך בנשמתם נפלא ,מדובר בשני גנטלמנים עדיני נפש ,שלידם מרגיש ה"שניצל" כבהמה גס רוח - אלף סליחות.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
כל יצרן שמיוצג בישראל הוא רווח מלא שלנו. אבל רווח מלא. נוכל לשמוע עוד משהו, להתרשם, לחוות דיעה לכאן או לכאן, להתנסות וללמוד עוד. יכול להיות שכל מה שנכתב כאן הוא בדיוק ההיפך מהרמקול הזה ונגלה רמקול שקוף, סטרילי, מדויק, מהיר ומאוזן בטירוף. יכול להיות שהוא אפילו יהיה אנליטי. לא יודע, לא שמעתי, צריך לשמוע ולדווח.

אעשה זאת בקרוב.

:בעד: 1 +.

תומר

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
גם אני לא מצליח להבין על מה ההתנפלות?
שניצל, מה זה "צליל אנגלי בכללותו"? ספנדור = צליל אנגלי? הרבת' = צליל אנלגי? קף צליל אנגלי? אלו רמקולים סתומים? לטעמי רמקולים מצוינים (כמובן,בתנאי שההגברה ......).
מתנוש- אלו רמקולים מאוסים? אם הם דומים במשהו לספנדור ולהרבת', אז הם רחוקים מאוד מהתווית שאתה מנסה לצייר כאן בעיוות מרגיז. אני בקלילות מוצא יותר אנשים שיעיפו מהסלון שלהם רמקולים שאתה אולי תגדיר כ"נאמנים למקור" אבל מנסרים את האוזניים, ירחם השם, מאשר הרמקולים האלה.
מתי כבר תבינו שאין באודיו אמת אחת? ולא בהכרח מה שאחד מגדיר "נאמן למקור" הוא מה שהשני מוכן לסבול שיטרטר לו באוזן? שמעתי הרבת' מחוברים לפאס לאב. רמות הפירוט, הדינמיות, הנקיון היו מצוינות. הסט היה מוזיקלי להפליא.
זה אמנם לא רמקול "כוס התה" שלי, אבל לומר עליו -ועל שכמותו - שהם מאוסים, או סתומים,זה לדעתי שטויות במיץ.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אלדר. אני בהחלט מבין למה אתה מתכוון. אתה מתכוון לצליל מנומס. אני לא ממש בכיוון הזה במערכת שלי. אני מכוון לצליל מדויק, שקוף ומאוזן. נכון, רמקולים מהמשפחה הזו נוטים לנימוס מסוים ויש לא מעט כאלה שאוהבים את זה. הרי גם אתה עד לפני זמן מה חיפשת את החוויה הזו ולא את הדיוק הרזולוציה והשקיפות. יכול להיות שאפילו עוד תחזור לשם. שוב, בשביל השינוי הזה. יש כאלה שרמקולים מהסוג הזה מרגיעים אותם. אותי זה מעצבן. לעומת זאת כן שמעתי רמקול כזה, הרברת׳, אצל בועז, שהפתיע אותי לחלוטין ביכולות שלו עם האלקטרוניקה המעולה של קרופט (בלי שלט אינעאל ראבק). נכון, זו אינה הרזולוציה הפרטים והשקיפות שאני חי איתן. אולי אפתיע אותך ואגלה לך שיש כאלה שממש, אבל ממש לא אוהבים את המערכת שלי. היא ״אובר דינמית, אובר מפורטת ואובר רזולטיבית״ עבורם. וזה בסדר גמור. בשביל זה יש את הרמקולים הללו. בדיוק בשביל אותם חובבים שמחפשים משהו אחר. מחפשים משהו לא יקר, איכותי, חמים ומלטף. ואם לא היו רמקולים כאלה בשוק, היה פה מזה מצ׳עמם.

אגב. אני בהחלט פוליטיקלי קורקט. החלטתי כבר מזמן שאני אוהב את כולם. סוג של דולפין בוויפאסנה בכל הנוגע לאודיו. את הנחרצות שלי אני משחרר בכתבות.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
גם אני לא מצליח להבין על מה ההתנפלות?
מתנוש- אלו רמקולים מאוסים? אם הם דומים במשהו לספנדור ולהרבת', אז הם רחוקים מאוד מהתווית שאתה מנסה לצייר כאן בעיוות מרגיז. אני בקלילות מוצא יותר אנשים שיעיפו מהסלון שלהם רמקולים שאתה אולי תגדיר כ"נאמנים למקור" אבל מנסרים את האוזניים, ירחם השם, מאשר הרמקולים האלה.

על מה אתה מתרגז כ"כ?
אם הם דומים במשהו לספנדור ולהרבת', אז זה עוד חברה שרוכבת על טרנד של השנים האחרונות שקיבל תנופה מסויימת בהשוואה לפני עשור. או במילים אחרות, זה נראה יותר כמו גימיק שיווקי מאשר החלטה הנדסית. זאת היתה טענתי היחידה.

לא טענתי שהם לא טובים כי אני לא מכיר אותם. לא טענתי שהם מאוסים. טענתי שהקונספט מאוס. מאוס מנקודת המבט שלי. לא מאוס מנקודת מבטו של מי שאוהב את הצליל המסויים הזה. מותר לי להביע את דעתי כאן, אני מקווה?

לגבי פופולאריות ההעפה של רמקולים מהסלון, זה לא רלוונטי לדיון. 90% מאלו שלא התנסו במערכות ברמה גבוהה יעדיפו מערכת עם בס יותר חזק כי בס חזק הכי קל לזהות. 90% מהאודיופילים שקנו אתמול מגבר ראשון יעדיפו הרבת' על ווילסון כי זה הרבה יותר נעים. אז מה? זה אומר שזה רמקול טוב יותר? ממתי פופולאריות אצל ההמונים, בין אם הם המונים בתוך שוק נישה או המונים בתוך קהל מגוון, היא ערובה לאיכות? ע"ע תוכניות ריאליטי, ע"ע התכנים שרצים ברשתות חברתיות, וע"ע חברת BOSE.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אלדר. אני בהחלט מבין למה אתה מתכוון. אתה מתכוון לצליל מנומס. אני לא ממש בכיוון הזה במערכת שלי. אני מכוון לצליל מדויק, שקוף ומאוזן. נכון, רמקולים מהמשפחה הזו נוטים לנימוס מסוים ויש לא מעט כאלה שאוהבים את זה. הרי גם אתה עד לפני זמן מה חיפשת את החוויה הזו ולא את הדיוק הרזולוציה והשקיפות. יכול להיות שאפילו עוד תחזור לשם. שוב, בשביל השינוי הזה. יש כאלה שרמקולים מהסוג הזה מרגיעים אותם. אותי זה מעצבן. לעומת זאת כן שמעתי רמקול כזה, הרברת׳, אצל בועז, שהפתיע אותי לחלוטין ביכולות שלו עם האלקטרוניקה המעולה של קרופט (בלי שלט אינעאל ראבק). נכון, זו אינה הרזולוציה הפרטים והשקיפות שאני חי איתן. אולי אפתיע אותך ואגלה לך שיש כאלה שממש, אבל ממש לא אוהבים את המערכת שלי. היא ״אובר דינמית, אובר מפורטת ואובר רזולטיבית״ עבורם. וזה בסדר גמור. בשביל זה יש את הרמקולים הללו. בדיוק בשביל אותם חובבים שמחפשים משהו אחר. מחפשים משהו לא יקר, איכותי, חמים ומלטף. ואם לא היו רמקולים כאלה בשוק, היה פה מזה מצ׳עמם.

אגב. אני בהחלט פוליטיקלי קורקט. החלטתי כבר מזמן שאני אוהב את כולם. סוג של דולפין בוויפאסנה בכל הנוגע לאודיו. את הנחרצות שלי אני משחרר בכתבות.
אתה אולי מבין ,אבל אלדד הבנה לא משהו ,הרי כתבת את שאמרתי במילים אחרות ,אבל תסביר לי כפרה למה כל מה שאני כותב מעורר גלים ומפורש כאיזה התנפלות ,בעוד שאני כותב את דעתי הפרטית בלבד ,וגם אני כמתנוש מקווה שמתאפשר לי הדבר,בלי כל הכתרים של מתנפל שקושר לי אלדד בהבנתו הדלה משהו ,ה BBCהינו רמקול מנומנס מאוד עם קופסה מנגנת ,לא כל הספנדורים וה"קפים " שייכים לסדרה הזו , ובקשר לשאלת התם המפולפלת "מה זה צליל אנגלי?" ,כל ינוקא יודע את מה שאתה בתמימותך שואל בכדי לבנות פתיח לבנית מיבנה "התנפלותי " ,
מצפה ממך ליותר אלדדצוק.

נערך לאחרונה ב:

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
ה"צליל האנגלי" כמו הצליל מן העבר השני של האוקינוס הם תולדה של תרבות אודיו ותרבות בכלל (למשל: ארכיטקטורה...). את הגבולות קבעו האמצעים הטכניים שביחד הובילו להגדרות,השגויות משהו,האלה.

התרבות באי הבריטי,ומעבר לאוקינוס "קצת" השתנתה וכמוה גם הטכנולוגיה ולכן,היום,להגדרות האלה אין משמעות תרבותית אלא ירושה מן העבר כדי לתאר אופי סוני של,במקרה הזה,רמקולים.

דעתי על ה"צליל האנגלי" איננה חשובה - מה גם שלא האזנתי למוצר המדובר אבל: אם ב 2015 יש יצרן שעדיין חושב ליצר מוצר שיאחזר את האודיו בכלל וזה המודרני (דהיום) בפרט תוך כדי שימוש באופי הסוני של שנות השישים מהמאה הקודמת אז שיבורך פעמים: פעם על התעוזה ופעם על שהגיע להיות מוצג בא"י ארץ הקודש רדופת הפחדים ושוחרת האינסטנט הנאה - כולל משוקולד...

מנחם.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
שלום,

קראתי את הביקורת של "סטריאופייל" ושל ארט דאדלי על ה-BBC LS3/6, הוא נותן לרמקולים קלאס B עם באס מוגבל.

תומר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
נערך ע"י שניצל

נערך לאחרונה ב:

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
הנה כמה רמקולים אנגליים ששמעתי בשנים האחרונות :
פרואק
קף
ליווינג וויס
ספנדור (קלאסי ומודרני)
PMC
הרבט'
לין
ניים
קוואד
טאנוי
חלקם עם תיבה "מנגנת" וחלקם לא. מישהו רוצה להגיד פה שכל הבריטים נשמעים אותו הדבר ?
יש לי הרבט' במערכת הראשית ופרואק במערכת המשנית. האם הם נשמעים אותו הדבר ?

(דרך אגב לא הייתי מתנגד לחזור להיות ילד בן 24 עם הידע והניסיון של עכשיו. אמי ז"ל היתה תמיד אומרת שהנעורים מתבזבזים על הצעירים).

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אף אחד לא אמר שכל הבריטים נשמעים אותו דבר. אמרו שרמקולים עם צורת תיכנון מסויימת, שברוב המקרים ארץ מוצאם אנגליה, וברוב המקרים הם משווקים עם ספין דומה ("היו באולפני ABBEY ROAD וכיו"ב) - נשמעים דומה.
ROGERS, SPENDOR למשל, ועכשיו גם החברה הנ"ל.

שאר החברות שהצעת נשמעות אחרת לחלוטין וגם בונות אחרת לחלוטין.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור