מה שעולה לפעמים יורד

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
אז כשקונים מוצר נניח רמקול שיש עליו תווית של 10 אלף דולר לעומת רמקול של 1000 דולאר, ההבדל בניהם הוא לא באמת 9 אלף דולאר (הייאנד טונאליות הרצות ברייקים ובלה בלה בלה)ההבדל ביניהם הוא סה"כ 450 דולר עלות ייצור רכיבים וכו סטו וכמובן כל ההילה שמסביב.
ואם באמת נפרק מוצר כזה נראה שעלות סך הרכיבים שלו כולל ההרכבה שלו לא תעבור את הסכומים האלה, וזה בלחץ עם כל מה שמסביב, פשוט אין שם מעבר וגם לא יכול להיות בו אחרת לא שווה יהיה לייצר אותו, היום.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אז כשקונים מוצר נניח רמקול שיש עליו תווית של 10 אלף דולר לעומת רמקול של 1000 דולאר, ההבדל בניהם הוא לא באמת 9 אלף דולאר (הייאנד טונאליות הרצות ברייקים ובלה בלה בלה)ההבדל ביניהם הוא סה"כ 450 דולר עלות ייצור רכיבים וכו סטו וכמובן כל ההילה שמסביב.
ואם באמת נפרק מוצר כזה נראה שעלות סך הרכיבים שלו כולל ההרכבה שלו לא תעבור את הסכומים האלה, וזה בלחץ עם כל מה שמסביב, פשוט אין שם מעבר וגם לא יכול להיות בו אחרת לא שווה יהיה לייצר אותו, היום.
נראה שאתה תקוע עם האובססיה שהמחיר צריך להיות לפי העלויות, ושכולם חזירים ודופקים אותך.

תפנים, המחירים לא נקבעים על פי העלויות בפרט, ובכלל העולם לא מתנהל לפי איך שאתה חושב שהוא צריך להתנהל.

עד שלא תקלוט ותפנים על זה, תהיה קורבן מסכן, בלי שההתקרבנות תועיל לעשות הבדל כלשהו במציאות.

המציאות היא כפי שהיא, נקודה, ואינה תלויה בהאם אתה מקבל אותה או האם ואיך אתה מסביר עד כמה היא לא בסדר.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
וואלה, אני לא מכיר CFO-ים שימהרו לנתב את ההפרשים חזרה לבאג'ט אבל לך תדע.

גם אצלי למרבה הצער זמן המערכת במשורה :confused:.
לפחות אני פריבילג שיכול לשמוע באוזניות פתוחות במשרד...
אוזניות פתוחות במשרד ? בהחלט פריבילגיה

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
ומה עם עלות הפרסום למוצר החדש? זה כשלעצמו רוב העלות . וכמובן על זה עלות הדילר שמכפיל את העלות ומאפשר לתת הנחה בשושו ל:מקורבים" . וככה בעוד מישהו קונה מוצר שמחירו הוא 100 בפועל שילם 50-60-70 בכדי שיוכל מכור ביד שניה ב 20 ולהפסיד רק שני שליש ולא 80 אחוז

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
אתה יכול לקחת את זה לאן שאתה רוצה מפה. להפסיד להרוויח פרסום חברה משכורות עובדים הנדסת טילים, הכל נכון.
זו חזירות לשמה.
אין שום הצדקה למחירים האלה.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
התחום מזמן איבד נקרא לזה את ה צניעות שבו, היום כל הרכיבים מגיעים מסין לא יעזור כלם גם הרוב מיוצר שם נשלח בחזרה לחברות ומהם מופץ הלאה, דאק 5 אלף דולאר\רמקול 50 אלף דולאר כאילו מה..... למה, המחירים הזויים וזה בכל השרשרת ובכל המוצרים בתחום, איפה הצניעות הכל מת מזמן כבר והתחלף בחזירות.

סיימת את הבכי ונהי היומי?
מישהו מכריח מישהו לרכוש מוצרים, זה שוק חופשי עם אין סוף אלטרנטיבות ויצרנים ממדינות שונות - בטוח אחד מהם יתאים לתקציב שלך.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
זה הכל כסף קטן גירעון משכורות, היום, רמקול של 50 אלף דולר נמכר לדילר בכ 50-60 אחוז פחות, עולה לייצר אותו כ עשירית מהמחיר שזה נמכר לדילר, בחישוב פשוט 50 אלף דולאר שווי אמיתי 2500$ עלות ייצור מוצר X , שהופך למפלצת של 50 אלף דולאר. דאק של 5 אלף דולאר, עלות ייצור שלו צריכה להיות סביב 250$ כדיי שהוא יהיה ריווחי לכל השרשרת.
בנוגע לעלות ייצור קראתי פעם שאלון ממג'יקו נקב במספר 1/6
עכשיו, ממתי תמחור זה נטו עלות חומרים, איפה תכנון, עלויות ייצור, מחסנים, שיווק, שינוע, תכנון ורחמנה לצלן רווח.

לגבי רווח של מפיצים, חלק ממנו חוזר אליך בתור הנחה, אף לקוח פרטי לא רוכש שום מוצר אודיו במחיר מחירון - בעולם לא נתקלתי בזה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אוזניות פתוחות במשרד ? בהחלט פריבילגיה

במשרד רק אוזניות פתוחות.
ככה אתה לא מנותק מהסביבה ולא מתחיל להרים קול בזמן דיבור כמו החברה עם אוזניות סגורות.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
במשרד רק אוזניות פתוחות.
ככה אתה לא מנותק מהסביבה ולא מתחיל להרים קול בזמן דיבור כמו החברה עם אוזניות סגורות.
כן, העדר הניתוק זה בהחלט בונוס נחמד, הסיבה העיקרית במקרה שלי היא שהן פחות מעייפות לאורך זמן. יש גם סגורות לא-מעיקות (למשל של DCA, פוקאל, קנרטון) אבל מעט דגמים..

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
במשרד רק אוזניות פתוחות.
הבעיה שזה מפריע. יש כאלו שלא מסוגלים לכתוב שורה עם מוזיקה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הבעיה שזה מפריע. יש כאלו שלא מסוגלים לכתוב שורה עם מוזיקה
אני לא מאזין בווליום גבוהה, כך שהסאונד שדולף החוצה כמעט בלתי מורגש, בכל מקרה, עד היום לא קיבלתי תלונה מהשותף שלי למשרד.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
לחברה הקטנה שלנו, שער הדולר עשה טוב.
זה נכון שהתקציב הוא דולרי (כיוון שההשקעה היתה בדולר וכל החוזים מול הלקוחות דולריים) אבל כשאנו מעבירים משכורות זה בשקלים, וגם שאנו מעבירים שכירות למשרדים זה בשקלים.
הטיסות קצת התייקרו, אך הן מראש הוצאה קטנה משמעותית מרוב ההוצאות שהן שקליות.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
גם אצל ואן גוך למשל אין קשר בין העלות של הצבעים, הבד, אפילו שכר הדירה של האטלייה, אם היה כזה, למחיר של המוצרים שלו. יש מרכיבים נוספים, כשרון ונדירות למשל. גם למוצרים כמו קופסאות מוזיקה, אפשר בהחלט להתייחס באופן דומה, צריך לזכור שלא מעט כשרון ומומחיות ושקעו בדברים הללו, יש לזה מחיר. כשמוכרים חלב או עגבניות אפשר להתייחס למרכיב העלות ובצדק, קצת פחות כשמדובר בדברים בהם עוסקים כאן.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
המשכורות שלנו שונות והמצב הסוציואקונומי שלנו שונה.

להגיד זה ״זה שוק חופשי״ ו ״אתה לא חייב לקנות״.
נכון, זה לא שאני לא חייב לקנות אלה שאני לא יכול לקנות.
כל רבד פה יכול להעיד על זה.

חוסר האמפתיה בלמרוח את זה בפנים של אנשים הוא נגזרת של קפיטליזם חזירי ושחיתות מוסרית.
לכן, המילה ״צניעות״ חוזרת על עצמה.

בואו לא ניתמם, זה קפיטלזם ובלי רווח לא תהיה תחרות ובלי תחרות לא יהיה r&d וכל מה שנקבל זה מוצרים סובייטים.
אני מניח שבעלי החברות לא עושים את זה רק מתשוקה, מן הסתם הם רוצים להתעשר ולשפר את האיכות חיים שלהם ושל משפחתם.

הכל בסדר, זה שיט אנושי ופשוט נקביל את עצמנו לערוץ הזה (באמת אחלה ערוץ):

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
כל המחירים האלה מומצאים לא מאמין לזה ולא מוכן לשלם עבור חזירות בחיים. לא על חשבוני.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כל המחירים האלה מומצאים לא מאמין לזה ולא מוכן לשלם עבור חזירות בחיים. לא על חשבוני.

את הנקודה הזו כבר הבהרתה (לפחות 100 פעמים).
אני מניח שחברות האודיו ישרדו את החרם שלך.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
המשכורות שלנו שונות והמצב הסוציואקונומי שלנו שונה.

להגיד זה ״זה שוק חופשי״ ו ״אתה לא חייב לקנות״.
נכון, זה לא שאני לא חייב לקנות אלה שאני לא יכול לקנות.
כל רבד פה יכול להעיד על זה.

חוסר האמפתיה בלמרוח את זה בפנים של אנשים הוא נגזרת של קפיטליזם חזירי ושחיתות מוסרית.

בואו לא ניתמם, זה קפיטלזם ובלי רווח לא תהיה תחרות ובלי תחרות לא יהיה r&d וכל מה שנקבל זה מוצרים סובייטים.
אני מניח שבעלי החברות לא עושים את זה רק מתשוקה, מן הסתם הם רוצים להתעשר ולשפר את האיכות חיים שלהם ושל משפחתם.

הכל בסדר, זה שיט אנושי ופשוט נקביל את עצמנו לערוץ הזה (באמת אחלה ערוץ):

מה תעזור האמפטיה?

האם מי שטס במחלקה ראשונה צריך לעמוד דקה דומיה ולהזיל דמעה עבור אלה שטסים באותה הטיסה במחלקת תיירים?

אין מדובר במוצרי חובה, סה"כ תחביב נישתי עם מגוון מוצרים כמעט לכל כיס.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
קפיטליזם חזירי ושחיתות מוסרית.
עצם הדבקת התוויות של חזירות ושחיתות מזכירה את משל הענבים החמוצים.

אין כאן שום חזירות ושום שחיתות ושום עניין מוסרי. כל אחד יכול לשים איזה תג מחיר שהוא רוצה על המוצר שלו, ומי שלא יכול או לא רוצה לא יקנה. אף אחד לא יכול להכתיב לו אם למכור הרבה עותקים במחיר נמוך או עותקים בודדים במחיר גבוה, ואף אופציה לא יותר מוסרית או חזירית מהאחרת.

גם לא ברור לי מי אמור להצטנע פה.

זה מזכיר לי מכתב למערכת "סטריאופייל" לפני מיליון שנה -- אני מקווה שאני זוכר נכון את הפרטים -- שהתלונן על כך שבכלל סוקרים מכשירים כמו נגן בשני חלקים של מארק לווינסון ב-$14,000 -- אז זה היה מחיר מוטרף לגמרי -- זה רק מוציא לאנשים את העיניים ואף אחד ממילא לא יכול לקנות את זה.

נתנו לחברה להגיב, ותגובתה הייתה שרק בפורטוגל הם מכרו באותה שנה אלף (או אלפי) עותקים.

וכיום אנשים מתלוננים על כך שיש מוצרים כמו של dCS בעשרות אלפי דולרים במקום לשבח את זה שכיום אפשר לקנות ב-$200 נגן שכנראה עדיף על המארק-לווינסון ההוא.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
קבלנים היו עובדים על רווח של 7 אחוז היום על 18 למה זה, חזירות נטו, משכנתא רוצים לעשות ל 40 שנה היום ... אין דירות להשכרה המחירים מכפילים את עצמם ולא קונים, כן קונים למה כי פראיירים תמיד יש, אתה באמת מאמין למחירים האלה וגם מצדיק אותם !?

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
מה תעזור האמפטיה?

האם מי שטס במחלקה ראשונה צריך לעמוד דקה דומיה ולהזיל דמעה עבור אלה שטסים באותה הטיסה במחלקת תיירים?

אין מדובר במוצרי חובה, סה"כ תחביב נישתי עם מגוון מוצרים כמעט לכל כיס.
לא,

אבל אולי מי שבמחלקה ראשונה לא יעמוד וינפוף בידיים
״היי, תראו אותי אני במחלקה ראשונה״
ואז יטיף למה וכמה המחיר הוגן והגיוני במחלקה ראשונה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור