מה שעולה לפעמים יורד

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אחרי שנים של העלאות מחירים, חברת Chord הבריטית מודיעה על ירידת מחירים, האם זו סנונית ראשונה למחיר הכסף העולה, סיום בעיות בשרשרת האספקה או האטה בשוק האודיו?
מעניין יהיה לראות אם חברות נוספות ילכו בעיקבות Chord.

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
זה אחלה, אך עליות אחרונות של יורו/דולר (ולא נראה לי שיחזרו זמנים הטובים) די "שורפות" את הירידה...:(

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בקטנה

The new prices of the five products involved are as follows:

- Mojo 2 DAC (was £495, now £395*), $650
- Poly streaming accessory (was £495, now £395*), $650
- Qutest DAC (was £1395, now £1195), $1595
- Hugo TT 2 DAC (was £4995, now £3995), $5295
- Hugo M Scaler (was £4195, now £3495), $4750

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
ו תודה ל...
לנגיד בארה״ב שהביא את הריבית שם כבר ל 5.5 אחוז ויש עוד צפי לעליה
לעומת 4.5 פה עם צפי לירידה
לספקולנטים טוב לקנות דולרים בגלל זה
נכון שזה דופק כמה פריבילגים שקונים מערכות בעשרות אלפי דולרים אבל זה עוזר לפשוטי העם מישראל השנייה לעמוד בתשלומי המשכנתא

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
לנגיד בארה״ב שהביא את הריבית שם כבר ל 5.5 אחוז ויש עוד צפי לעליה
לעומת 4.5 פה עם צפי לירידה
לספקולנטים טוב לקנות דולרים בגלל זה
נכון שזה דופק כמה פריבילגים שקונים מערכות בעשרות אלפי דולרים אבל זה עוזר לפשוטי העם מישראל השנייה לעמוד בתשלומי המשכנתא
מתשלומי המשכנתא הגבוהה נדפק כל עם ישראל. ואם יורידו את הריבית בארץ- הדולר יעלה ואיתו כל מוצרי היבוא וייצור אינפלציה שממנה כל עם ישראל יסבול שנית. ואז יצטרכו שוב להעלות ריבית שהמציאות תהיה עוד יותר קשה.
לכן כנראה הריבית בארץ תישאר או תעלה בהתאם למהלכים בארה״ב אם רוצים לעבור את המשבר הזה ולא לשחק בפופוליזם זול ( שהוא מאוד יקר במקרה הנ״ל)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
מתשלומי המשכנתא הגבוהה נדפק כל עם ישראל. ואם יורידו את הריבית בארץ- הדולר יעלה ואיתו כל מוצרי היבוא וייצור אינפלציה שממנה כל עם ישראל יסבול שנית. ואז יצטרכו שוב להעלות ריבית שהמציאות תהיה עוד יותר קשה.
לכן כנראה הריבית בארץ תישאר או תעלה בהתאם למהלכים בארה״ב אם רוצים לעבור את המשבר הזה ולא לשחק בפופוליזם זול ( שהוא מאוד יקר במקרה הנ״ל)
זה נכון שהיבואנים נדפקים מעליית הדולר אבל הייצוא מנגד מרוויח
וכמדינה שחיה על הי טק שלרוב זה חברות אמריקאיות זה יועיל
בנתיים אלו החלטות של הנגיד ולא פוליטיות

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
ומה יגידו אילו שמחזיקים במוצרים שלהם ושלמו מחיר מלא ועכשיו רוצים למכור אותם?
הם פגעו בהם.
בדרך כלל עושים את זה אחרת ומוציאים מכשירים חדשים שקוראים להם
1956389.S3 MK10
משנים שם זבוב וחצי וטוענים שזה שיפור ניכר (כי מה שמכרו לפני שנתיים היה תיכנון לא מספיק טוב? לא השקיעו מספיק? גילו משהו חדש?)

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
ככל האמור בחברות הבינלאומיות, הרבה מהכנסות היצוא הם תשלומי שכר שקליים. שם זה לא יועיל..

חוץ מזה לירן, התגעגנו :)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
ככל האמור בחברות הבינלאומיות, הרבה מהכנסות היצוא הם תשלומי שכר שקליים. שם זה לא יועיל..

חוץ מזה לירן, התגעגנו :)
למה לא יועיל
העלות שכר שלהם יורדת כי הדולר שלהם שווה יותר שקלים ואז הם יכולים להשקיע יותר במשרות נוספות
לגבי , תקופה עמוסה מאד. בקושי שומע מוזיקה במשרד/רכב.
במערכת האזנתי אולי שעתיים במצטבר בחצי השנה האחרונה

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
ומה יגידו אילו שמחזיקים במוצרים שלהם ושלמו מחיר מלא ועכשיו רוצים למכור אותם?
הם פגעו בהם.
בדרך כלל עושים את זה אחרת ומוציאים מכשירים חדשים שקוראים להם
1956389.S3 MK10
משנים שם זבוב וחצי וטוענים שזה שיפור ניכר (כי מה שמכרו לפני שנתיים היה תיכנון לא מספיק טוב? לא השקיעו מספיק? גילו משהו חדש?)
עוז, אני מדבר על כלכלת מאקרו, לא על יבואני רמקולים.
שחיקת השקל מעלה את מחירי הסחורות המיובאות לארץ כמו חיטה, נפט, וכו... עוד לפני שיבואנים השונים מעלים או מורידים מחירים. מדינת ישראל מרוויחה מהמלך פחות ועובדה שהחודש מפחיתים את הבלו ממחיר הדלק- בכדי לעזור למיתון האינפלציה . מה המשמעות? העלאת הגרעון וההוצאות של המדינה על הלוואות (בסביבת ריבית גבוהה זה הרבה כסף...)
לא מבין מה קשורה התשובה הממורמרת שלך לנושא..

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
התחום מזמן איבד נקרא לזה את ה צניעות שבו, היום כל הרכיבים מגיעים מסין לא יעזור כלם גם הרוב מיוצר שם נשלח בחזרה לחברות ומהם מופץ הלאה, דאק 5 אלף דולאר\רמקול 50 אלף דולאר כאילו מה..... למה, המחירים הזויים וזה בכל השרשרת ובכל המוצרים בתחום, איפה הצניעות הכל מת מזמן כבר והתחלף בחזירות.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
זה נכון שהיבואנים נדפקים מעליית הדולר אבל הייצוא מנגד מרוויח
בנתיים אלו החלטות של הנגיד ולא פוליטיות
העסק שנקרא מדינת ישראל נמצא בגרעון סחר תמידי של 20-30%. כלומר המדינה מייבאת 20% יותר מאשר מייצאת.
לכן ירידת השקל תמיד תגרום לגרעון שקלי גדול יותר כאשר זה מצב העסק שלך... הגירעון הזה הוא באזור 7-8 מיליארד דולר בשנה.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
למה לא יועיל
העלות שכר שלהם יורדת כי הדולר שלהם שווה יותר שקלים ואז הם יכולים להשקיע יותר במשרות נוספות
לגבי , תקופה עמוסה מאד. בקושי שומע מוזיקה במשרד/רכב.
במערכת האזנתי אולי שעתיים במצטבר בחצי השנה האחרונה
וואלה, אני לא מכיר CFO-ים שימהרו לנתב את ההפרשים חזרה לבאג'ט אבל לך תדע.

גם אצלי למרבה הצער זמן המערכת במשורה :confused:.
לפחות אני פריבילג שיכול לשמוע באוזניות פתוחות במשרד...

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
התחום מזמן איבד נקרא לזה את ה צניעות שבו, היום כל הרכיבים מגיעים מסין לא יעזור כלם גם הרוב מיוצר שם נשלח בחזרה לחברות ומהם מופץ הלאה, דאק 5 אלף דולאר\רמקול 50 אלף דולאר כאילו מה..... למה, המחירים הזויים וזה בכל השרשרת ובכל המוצרים בתחום, איפה הצניעות הכל מת מזמן כבר והתחלף בחזירות.
יש מוצרי יוקרה שמאז ומתמיד עלו כמו אוטו.. היום יש גם מוצרי יוקרה שעולים כמו בית כי יש קונים . נכון, סין שינתה את העולם לצערינו/שמחתנו בכל התחומים
אך זה לא אומר שהצניעות נעלמה, כל שוק המיינסטרים הבריטי למשל נשאר די צנוע. פתרונות מתקדמים כרמקולים מוגברים היום מאפשרים לבנות מערכת בעלות זולה יותר מאי פעם, השוק הבועט בתחום האנלוגי מאפשר להנות מפטיפונים מעולים במחירים סופר אטרקטיביים.
השמע שעבר ברובו המוחלט לסטרימינג חוסך לך אלפי שקלים בשנה על קניית מדיה- אז מספיק עם הבכי.
שכל אחד יקנה מה שבא לו, שוק חופשי...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
וואלה, אני לא מכיר CFO-ים שימהרו לנתב את ההפרשים חזרה לבאג'ט אבל לך תדע.

תקציב הוא ב USD

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
תקציב הוא ב USD
אני יודע, אבל זה לא אומר שכל מנהל מחלקה יכול לתרגם כסף מהפרשי מטבע למשרות חדשות..

הנקודה שלי הייתה בעיקר זה שתשלומי שכר בישראל נספרים כ"יצוא"

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
זה הכל כסף קטן גירעון משכורות, היום, רמקול של 50 אלף דולר נמכר לדילר בכ 50-60 אחוז פחות, עולה לייצר אותו כ עשירית מהמחיר שזה נמכר לדילר, בחישוב פשוט 50 אלף דולאר שווי אמיתי 2500$ עלות ייצור מוצר X , שהופך למפלצת של 50 אלף דולאר. דאק של 5 אלף דולאר, עלות ייצור שלו צריכה להיות סביב 250$ כדיי שהוא יהיה ריווחי לכל השרשרת.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני יודע, אבל זה לא אומר שכל מנהל מחלקה יכול לתרגם כסף מהפרשי מטבע למשרות חדשות..

הנקודה שלי הייתה בעיקר זה שתשלומי שכר בישראל נספרים כ"יצוא"

כי יש policy, אם הקפאת התקנים אז לא מגייסים, אבל יש דרגות חופש התיקונים שכר קטנים

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
כי יש policy, אם הקפאת התקנים אז לא מגייסים, אבל יש דרגות חופש התיקונים שכר קטנים
אני מניח שאתה מכיר את זה יותר טוב - אני כבר הרבה שנים לא בcorporate ;). דווקא אצלי בחברה (הקטנטנה), החלטנו לשבת על הגיוס האחרון בעיקר בפוזיציה דולרית וזה עבד לטובתנו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור