מדידות אלקטרוניקה והקשר לאיכות הסאונד

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
סיפור ארוך ואני מדפיס לאט בעברית.....
יש לי d50s (הורדתי אותו לסלון אבל הוא לא משמש יותר לשמיעה רצינית), היה לי d70 והיה לי d90. לנושא ה-usb הגעתי דרך הרבה פוסטים בפורום צרפתי סביב ה-d70. אנשים חקרו אותו לעומק ועשו המון שיפצורים (לצערי הרב לא בשבילי....). כך קניתי intreface usb של singxer ששיפר מאד את איכות הצליל. בקרוב ה-interface יהיה למכירה. בדאק החדש הוא לא נחוץ.
מה שנישמע לך הכי טוב זה מה שחשוב

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
נראה לי התכוונת של- XMOS יש firmware וזה לא framework , במידה וציתת מהלינק של diyaudio
שני המונחים נכונים לדעתי. במרכז יש צ׳יפ עם firmware אכן...:)

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
להאזין לציוד לפני רכישה תמיד זה נכון,
לא כל אוהבי האיכות מבינים את המדידות ולא תמיד המדידות נכונות או אמיתיות...
למזלי אני מבין את המדידות, ואז אבדוק קודם את המדידות ואחרי זה האזין...

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
שני המונחים נכונים לדעתי. במרכז יש צ׳יפ עם firmware. אכן...:)
אצלי אין שימוש ב - RCA בכלל. מה-DAC לפרה ועד הרמקולים , הכל XLR אותה חברה אותו הדגם ויכול להיות שאני לא חווה את מה שאתה כן
לי אין בעיות (טפו טפו)

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בהרבה מקרים קשה לשמוע מוצר שמעניין ,מכל מיני סיבות ,לא זמין בארץ ומרחק גאורפי (פה לפחות)
אני יודע שהרבה בכל מקום מזמינים בלי לשמוע שזה כמובן פחות טוב
אם אתה לא שומע אתה לא קונה בכלל?

נוסעים לתערוכות, מבקרים אצל דילרים. אתה באירופה, יותר קל לך. חשוב לא רק לשמוע, אלא גם עם מערכות שונות ובחללים שונים. אגב, יש חברות שמאפשרות החזרה גם.

אם אתה מבר על ממיר, אז יש מספיק גם עם אותה טופולוגיה, ואותם צ'יפים, אבל בגלל מבנה הפילטר נשמע שונה לגמרי (במובנים אודיופילים כמובן)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
להאזין לציוד לפני רכישה תמיד זה נכון,
לא כל אוהבי האיכות מבינים את המדידות ולא תמיד המדידות נכונות או אמיתיות...
למזלי אני מבין את המדידות, ואז אבדוק קודם את המדידות ואחרי זה האזין...

מה שחשוב לי היום
- שאני אוכל להנות מהציוד לאורך זמן ללא החלפה. Whatever it takes
- אמינות, איכות הרכבה
- value כמובן. לא אקנה ממיר ב-50000$
- שוק, סחירות
- תמיכה, חברה מאחורי המכשיר, יבואן

מדידות? הממ. מה אתה עושה עם זה?

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
נוסעים לתערוכות, מבקרים אצל דילרים. אתה באירופה, יותר קל לך. חשוב לא רק לשמוע, אלא גם עם מערכות שונות ובחללים שונים. אגב, יש חברות שמאפשרות החזרה גם.

אם אתה מבר על ממיר, אז יש מספיק גם עם אותה טופולוגיה, ואותם צ'יפים, אבל בגלל מבנה הפילטר נשמע שונה לגמרי (במובנים אודיופילים כמובן)
צודק בהחלט - הדילר היחיד שאני מבקר זה הדילר של ATC
שאר הדברים לא מבקר - מתעצל בכלל המרחק

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לא מכיר כלום ממה שציינתם ,מה זה טופינג, איזה חברה משתמשת באופאמפ בממיר, מה זה הדברים הללו?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מבחינתי רק לדעת שתיקני ושאין בעיה זה הכל

יש בסטריאופיל בדיקה אופיינית של ג'ון אטקינסון של מגבר, יש איזה נקודת תורפה של 1/3 עומס מקסימלי, משהו כזה. הוא מבשל מגבר זמן מה. ויש כאלה שנשרפו. כמו DarTzeel המפורסם. אכן, זה דברים מעניינים.

אבל התכוונתי שאם SNR 115 DB או 120 זה לא קריטי. אצלי metronome כותבים איזה מספר הזוי של 170 DB. ומכשיר לא נמדד מי יודע מה בכלל ב-Hi Fi News

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
גם לא יודע מה זה צריך לקרוא
טופינג זה חברה סינית :)
זה צ'יפ שמכיל מגבר שירות, זה בעצם מספר טרנזיסטורים שמחוברים בשרשור כדי לייצר הגברה
האות שיוצא מהרכיב DAC הוא בעוצמה נמוכה וצריך להגביר אותו ל line level
בטופינג הם מאפשרים להחליף את הרכיב
תכלס חרטא
ראשית זה הדאק הכי בסיסי בעולם, וגם נשמע כך אז בטח לא יעזור לו להחליף איזה צ'יפ
שנית האיכות של הדאק מושפעת בעיקר מהרכיבים האנלוגים הפאסיביים , קבלים, שנאים וכד
הם מנסים ליצור אפקט שיווקי כמו החלפת מנורות
משחקים של אודיופילים

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
אני לא שמעתי מישהוא שמחליף שם משהוא אבל יש כאלה כניראה. לא מסמכים בעליל שזה סתם דאק בסיסי (לפחות אלה שאני מכיר)

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
זה צ'יפ שמכיל מגבר שירות, זה בעצם מספר טרנזיסטורים שמחוברים בשרשור כדי לייצר הגברה
האות שיוצא מהרכיב DAC הוא בעוצמה נמוכה וצריך להגביר אותו ל line level
בטופינג הם מאפשרים להחליף את הרכיב
תכלס חרטא
שנית האיכות של הדאק מושפעת בעיקר מהרכיבים האנלוגים הפאסיביים , קבלים, שנאים וכד
הם מנסים ליצור אפקט שיווקי כמו החלפת מנורות
משחקים של אודיופילים
מסכים איתך, אבל בהינתן הנתונים הקיימים, לא הרבה יבחינו בצליל מעל 16hz, נניח.

כאן בדיוק זה מה שהאתר בד"כ טוען.

רמת ההמרה והנאמנות למקור ברף העליון כל כך גבוהה כמו ב-gustard x16 והדגמים מעליו, שהסיכוי שתבחין בינו לבין דאק אחר, עם צ'יפ ואפילו מעגלים אנלוגיים שונים היא אפסית.

כמובן שההשוואה היא 1 על 1 בלי פילטרים או שטיקים.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
רמת ההמרה והנאמנות למקור ברף העליון כל כך גבוהה כמו ב-gustard x16 והדגמים מעליו, שהסיכוי שתבחין בינו לבין דאק אחר, עם צ'יפ ואפילו מעגלים אנלוגיים שונים היא אפסית.
אחת הסיבות שהחלפתי X26 pro שיצא לא מזמן

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
לפני כשנה וחצי כשנדבקתי בחיידק בצורה רצינית התחלתי עם ASR, ומאז די ירדתי מהם. יש בעיה אחת קשה שם והיא חוסר הסובלנות כלפי אנשים שמעזים לחשוב אחרת. בכל מיקרה לי זה ברור שמדידות הוא חלק מהסיפור אבל לא כולו. יש דאקים שהם כוכבים ב-ASR אבל ברגע שאתה מסתכל קצת יותר עמוק, אתה מבין שכניסת ה-USB שלהם היא פשוט גרועה (ראה Topping), שמאד כדאי להחליף להם את ה-opamp (שוב ראה Topping) וכו וכו. אחרי כמה נסיונות עם דאקים שעולים פחות מ-500 יורו, קניתי את ה-MHDT Orchid ושילמתי 1300 דולר. אין מה לעשות שמיים וארץ.

היי, כבר כמה זמן שאני שם עיין על החברה הזו ומתלבט בין האורכיד לבין הפגודה המאוזן. אשמח לדעת עם מה אתם מזרים לו אודיו? ואם היו לך התלבטויות גם כן בין הדגמים ומה הכריע את הבחירה (אם פחות מתאים בפוסט הזה אז אשמח בהודעה פרטית או בטלפון 0544903304)

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
היי, כבר כמה זמן שאני שם עיין על החברה הזו ומתלבט בין האורכיד לבין הפגודה המאוזן. אשמח לדעת עם מה אתם מזרים לו אודיו? ואם היו לך התלבטויות גם כן בין הדגמים ומה הכריע את הבחירה (אם פחות מתאים בפוסט הזה אז אשמח בהודעה פרטית או בטלפון 0544903304)

יש לי שגעון עם ה-tda1541. זה פשוט צליל שאני אוהב. לכן לא התלבטתי יותר מדי. הפגודה עולה כמעט כפול שזו סיבה שניה לא להתלבט....

אני מזרים בעיקר אודיו ממחשב יעודי שבניתי בחודשים האחרונים על בסיס רכישה ביד שניה ורכיבים חדשים. יש לי ספריה דיגיטלית ביתית וגם מנוי לקובוז (אני חי בבלגיה). באופן כללי אני יותר ויותר נמשך לצליל מנורות והאורכיד הוא פשוט נפלא. מאד נהנה. אני גם מזרים מנגן cd (מעט משום שכרגע אני משיג תוצאה יותר טובה דרך המחשב).

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
יש לי שגעון עם ה-tda1541. זה פשוט צליל שאני אוהב. לכן לא התלבטתי יותר מדי. הפגודה עולה כמעט כפול שזו סיבה שניה לא להתלבט....

אני מזרים בעיקר אודיו ממחשב יעודי שבניתי בחודשים האחרונים על בסיס רכישה ביד שניה ורכיבים חדשים. יש לי ספריה דיגיטלית ביתית וגם מנוי לקובוז (אני חי בבלגיה). באופן כללי אני יותר ויותר נמשך לצליל מנורות והאורכיד הוא פשוט נפלא. מאד נהנה. אני גם מזרים מנגן cd (מעט משום שכרגע אני משיג תוצאה יותר טובה דרך המחשב).
אתה ממיר קבצי DSF/ISO/WV ל - 24/192 או מזרים כמו שהם ?

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
roon ממיר dsf ל-24/192 (ואותו דבר אם אני משתמש בנגן היעודי של euphony stylus). iso אני ממיר בעצמי ל-dsf לפני שאני מעלה לספריה. wv אני פשוט נמנע.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
מי שמעוניין באורכיד יש שרשור שלם ב-audiogon. tני לא מקבל אחוזים אבל juin (הבוס של mhdt והאיש שתכנן את הדאקים) הוא בן אדם נחמד וגם שם לי ערך נמוך על מסמכי השילוח מה שאפשר לי לשלם מכס מאד נמוך (אחרי שהחבילה היתה תקועה שלושה שבועות במכס הבלגי....).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור