מדידות אלקטרוניקה והקשר לאיכות הסאונד

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
roon ממיר dsf ל-24/192 (ואותו דבר אם אני משתמש בנגן היעודי של euphony stylus). iso אני ממיר בעצמי ל-dsf לפני שאני מעלה לספריה. wv אני פשוט נמנע.
אני מנגן הכל כמו שהוא עם נגן אחד ולא נוגע בקובץ - ניסיתי לאמץ נגן אחר (roon rock) אבל וויתרתי על התענוג , כל פורמט שנכנס מתנגן בברכה ולא מתעסק עם זה בכלל

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
בוקר טוב , מקווה שהבלגן יגמר מהר ונוכל לחזור לשגרה במהרה.

אני בטוח שהרבה בודקים את אתר ASR ואתרים אחרים על מוצר שאולי מעניין אותם (כולל אותי).

מבחינתי המדידה היא רק להגיד לי האם האלקטרוניקה של המוצר והתכנון של היצרן הם באיכות כזאת או אחרת.
אין מבחינתי שום קשר לאיך שהמוצר נשמע.
אם לוקחים דאק כדוגמא AKA נשמע אחרת מ- ESS לשניהם יש sound characteristics שונים אחד מהשני.
וגם אם שני דאקים נמדדים אותו דבר לא אומר כלום על איך הם נשמעים. זה רק אומר לי שהמוצר שהיצרן תכנן נמדד טוב או לא ברמת האלקטרוניקה, אחרת כל דאק שנמדד אותו דבר גם נשמע אותו דבר וזה ברור לא נכון.
כנ״ל לגבי רכיבים אלקטרונים אחרים במערכת, אם רכיב שעולה ממש זול ונמדד 100% לדוגמא, בדיוק כמו שאותו רכיב שעולה פי 10 יותר
לא אומר בכלל ששניהם נותנים את אותה תוצאה.
מה שכן, מה שנמדד לא טוב אלקטרונית פסול מבחינתי וזה מה שאני מחפש לדעת בסקירה עם מדידות
ויש שיגידו שזה גם לא חשוב.

כך אני רואה את זה.

הי גנדלף
"נמדד" זו מילה מאוד גסה אצל האודיופילים.

הבעיה היא שיש הרבה סוגי מדידות שאפשר לעשות ולא בטוח שחובב ידע להפיק מסקנות מהמדידות שהתקבלו.

לצערי אנחנו מסתפקים במבחן השמיעה.
ולא מעודדים או מבססים ידע סביב הנושא.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
הי גנדלף
"נמדד" זו מילה מאוד גסה אצל האודיופילים.

הבעיה היא שיש הרבה סוגי מדידות שאפשר לעשות ולא בטוח שחובב ידע להפיק מסקנות מהמדידות שהתקבלו.

לצערי אנחנו מסתפקים במבחן השמיעה.
ולא מעודדים או מבססים ידע סביב הנושא.
אני חושב שמדידה אלקטרונית של יציאות XLR והאם הם מייצרות רעש או לא כן מענינות כל אחד שחושב לקנות מכשיר כזה או אחר. במפורש כתבתי ששני מוצרים כגון דאק נמדדים 100% לא נשמעים אותו דבר ואין קשר למדידה,ולכן לא חושב שאני טועה
לגבי מבחן שמיעה אני מבטיח לך שאם אני בוחר 2 דאקים שאחד עולה פי 2 ועושה לך (ולי) AB test לא נפגע 50% מי זה מי

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אני לא שמעתי מישהוא שמחליף שם משהוא אבל יש כאלה כניראה. לא מסמכים בעליל שזה סתם דאק בסיסי (לפחות אלה שאני מכיר)
אני דיברתי ספציפית על D10
בסיסי ביותר גם במחיר ולכן אין לצפות יותר מדי לשינוי בהחלפת מגבר שרת
אני יודע שיש ל topping מוצרים מעולים שבהחלט אפשר להשוות לדאקים במחיר כפול ויותר

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
אני דיברתי ספציפית על D10
בסיסי ביותר גם במחיר ולכן אין לצפות יותר מדי לשינוי בהחלפת מגבר שרת
אני יודע שיש ל topping מוצרים מעולים שבהחלט אפשר להשוות לדאקים במחיר כפול ויותר
אני לא מהלל את טופינג ולא את mytek ולא חברה ספציפית , מה שאני חושב לפחות לגבי דאקים ואני חושב שזה נכון לכל רכיב. יש trash hold של מחיר מול רמת הסאונד. הניחוש שלי לגבי דאקים זה 3000 יורו לקפיצה הבאה ברמה , שזה אומר שלעבור לרמה גבוהה יותר צריך מכשיר מעל ה- trash hold ואם אתה בתוך ה- 3000 יש מצב מבחינתי שאם אתה קונה מכשיר נכון שעולה חצי מה- trash hold לא הפסדת כלום אם לא קנית את היקר באותו ה- trash hold כי ההבדל כמעט לא מורגש ובטח לא מצדיק מחיר כפול

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אני לא מהלל את טופינג ולא את mytek ולא חברה ספציפית , מה שאני חושב לפחות לגבי דאקים ואני חושב שזה נכון לכל רכיב. יש trash hold של מחיר מול רמת הסאונד. הניחוש שלי לגבי דאקים זה 3000 יורו , שזה אומר שלעבור לרמה גבוהה יותר צריך מכשיר מעל ה- trash hold ואם אתה בתוך ה- 3000 יש מצב מבחינתי שאם אתה קונה מכשיר נכון שעולה חצי מה- trash hold לא הפסדת כלום אם לא קנית את היקר באותו ה- trash hold כי ההבדל כמעט לא מורגש ובטח לא מצדיק מחיר כפול
מסכים אתך אבל צריך לחפש טוב את הממיר ב 1000 יורו שיתן תוצאה כמו 3000
אגב זה תמיד כך
אם תיקח ממיר ב 20000 יורו לא תקבל תוצאה טובה פי 20 (עד כמה שניתן למדוד דבר כזה)
זה ממש לא לינארי
ככל שעולים במחירים ההבדלים קטנים יותר
יש גם מוצרים שבמחיר שלהם כלול תשלום על המותג
כאן הסינים בהחלט נותנים פייט טוב

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
מסכים אתך אבל צריך לחפש טוב את הממיר ב 1000 יורו שיתן תוצאה כמו 3000
אגב זה תמיד כך
אם תיקח ממיר ב 20000 יורו לא תקבל תוצאה טובה פי 20 (עד כמה שניתן למדוד דבר כזה)
זה ממש לא לינארי
ככל שעולים במחירים ההבדלים קטנים יותר
יש גם מוצרים שבמחיר שלהם כלול תשלום על המותג
כאן הסינים בהחלט נותנים פייט טוב
אני לא שמעתי מכשירים במחירים האלה ולכן לא יודע להגיד
אני חושב שלצורך השווה אני לא משווה מכשירים בהפרשים כאלה וזה גם לא נכון , אין מצב שטופינג dx7pro שהוא מכשיר טוב עומד מול מכשיר ב-10000 יורו אבל מול מכשיר ב- 1500 כן

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
אני חושב שמדידה אלקטרונית של יציאות XLR והאם הם מייצרות רעש או לא כן מענינות כל אחד שחושב לקנות מכשיר כזה או אחר. במפורש כתבתי ששני מוצרים כגון דאק נמדדים 100% לא נשמעים אותו דבר ואין קשר למדידה,ולכן לא חושב שאני טועה
לגבי מבחן שמיעה אני מבטיח לך שאם אני בוחר 2 דאקים שאחד עולה פי 2 ועושה לך (ולי) AB test לא נפגע 50% מי זה מי

מדידה של רעש היא מדידה ברורה.
גם עקום ההיענות
אבל יש הרבה מדידות שקשה להבין בצורה אינטואיטיבית כמו תחום דינמי, הפרדה בין תדרים, הרמוניות, התנהגות פאזה ועוד הרבה דברים שאני מפחד להגיד.

בגישה שלי אם הם לא נשמעים אותו דבר אז הם לא נמדדים אותו דבר.
צריך לעשות את הניסוי הנכון

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
מדידה של רעש היא מדידה ברורה.
גם עקום ההיענות
אבל יש הרבה מדידות שקשה להבין בצורה אינטואיטיבית כמו תחום דינמי, הפרדה בין תדרים, הרמוניות, התנהגות פאזה ועוד הרבה דברים שאני מפחד להגיד.

צריך לעשות את הניסוי הנכון
בד"כ הויכוח כאן הפוך
האם שני מוצרים שנמדדים בצורה זהה ישמעו זהה
במיוחד לכבלים

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
זה בדיוק הקטע שניסיתי להסביר (למיטב הבנתי כמובן) שאין קשר בין מדידה לאיך נשמע מוצר אלקטרוני. אני קורא בהרבה מקומות ״המכשיר הנ״ל״ נמדד טוב , נו אז מה ? מה זה אומר על איך הוא נשמע? הוא נמדד טוב כי האלקטרוניקה שלו טובה זה הכל. דוגמא היפוטטית, topping e30 נמדד מעולה וגם MSB נמדד אותו דבר , הם הרי לא נשמעים אותו דבר אתה מסכים לא?

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
בד"כ הויכוח כאן הפוך
האם שני מוצרים שנמדדים בצורה זהה ישמעו זהה
במיוחד לכבלים
כבלים לא אותו דבר מבחינתי :) אם יצרן כותב פרטים טכניים על כבל שהוא יותר טוב ובמדידה הוא אין שוב הבדל בסיגנל מול כבל רגיל זה מעורר עניין מבחינתי. אם היה יותר טוב צריך לראות הבדל לא?

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
כבלים לא אותו דבר מבחינתי :) אם יצרן כותב פרטים טכניים על כבל שהוא יותר טוב ובמדידה הוא אין שוב הבדל בסיגנל מול כבל רגיל זה מעורר עניין מבחינתי. אם היה יותר טוב צריך לראות הבדל לא?
גם אני חושב
אבל זו לא דעה פופולרית פה

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
גם אני חושב
אבל זו לא דעה פופולרית פה
כך אני רואה את זה, כבל מעביר סיגנל הוא לא רכיב אלקטרוני
ואם הוא טוב יותר או פחות צריך לראות משהוא שונה.
יהיה יותר קל לקבל שכבל נמדד לא טוב ולהסיק שהוא פחות טוב

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
סיפור....
לפני בערך 150 שנה כבר ידעו על גלים אלקטרומגנטים , ידעו באיזה מהירות הם נעים ואפילו מקסוול ניסח 5 משפטים שהיו בסיס לפיסיקה שאנחנו מכירים.
ידעו שגל היא הפרעה שמתפשטת בתווך מסוים (מים, אויר וכו....)
אם נזרוק אבן לבריכת מים אז יצרנו הפרעה שמתפשטת בתווך של מים.

אם כך אז חייב להיות תווך גם לגל אלקטרמגנטי!
ואז הגדירו את התווך בשם "אתר" (מי שם הביטוי גלי האתר)
הקיצר לאורך ההיסטוריה האמינו בקיומו של האתר ובשנת 1887 החליטו שני מדענים בשם מייקלסון ומורלי לעשות ניסוי מדעי בשביל לחשב את מהירות האתר.
הרעיון פשוט...
יש זרם של אתר שזורם ביקום ואפילו אם הוא לא זורם אז יש מהירות יחסית בינו לבין כדור הארץ.

הם בנו מיתקן מיוחד.
הם יצרו קרן אור שהתפצלה דרך פריזמה לשתי קרניים מאונכות אחת לשניה.
במרחק 50 סמ הם התקינו מראות.
הרעיון הוא כזה
האור מתפצל לשני כיוונים וחוזר בחזרה. ועובר בדיוק אותו מרחק. אבל בגלל שיש אתר שזורם בכיוון מסויים אז האור יחזור מאחת המראות מהר יותר ביחס למראה השניה.

הניסוי הזה סיחרר את עולם המדע במשך יותר מ100 שנה.
כל אחד רצה למדוד את המהירות של האתר.
מדענים יצאו למשלחות לכל נקודה קיצונית על כדור הארץ. קו המשווה ,קטבים ,הרים וניסו גם בים.
אבל לא משנה אף אחד לא הצליח למדוד את מהירות האתר.

בסוף הגיעה יהודי גרמני אחד ששלל את הניסוי והסביר להם שמהירות האור היא קבוע ועל הדרך כתב גם תאוריה שלימים זכתה בכינוי תורת היחסות....

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
סיפור....
לפני בערך 150 שנה כבר ידעו על גלים אלקטרומגנטים , ידעו באיזה מהירות הם נעים ואפילו מקסוול ניסח 5 משפטים שהיו בסיס לפיסיקה שאנחנו מכירים.
ידעו שגל היא הפרעה שמתפשטת בתווך מסוים (מים, אויר וכו....)
אם נזרוק אבן לבריכת מים אז יצרנו הפרעה שמתפשטת בתווך של מים.

אם כך אז חייב להיות תווך גם לגל אלקטרמגנטי!
ואז הגדירו את התווך בשם "אתר" (מי שם הביטוי גלי האתר)
הקיצר לאורך ההיסטוריה האמינו בקיומו של האתר ובשנת 1887 החליטו שני מדענים בשם מייקלסון ומורלי לעשות ניסוי מדעי בשביל לחשב את מהירות האתר.
הרעיון פשוט...
יש זרם של אתר שזורם ביקום ואפילו אם הוא לא זורם אז יש מהירות יחסית בינו לבין כדור הארץ.

הם בנו מיתקן מיוחד.
הם יצרו קרן אור שהתפצלה דרך פריזמה לשתי קרניים מאונכות אחת לשניה.
במרחק 50 סמ הם התקינו מראות.
הרעיון הוא כזה
האור מתפצל לשני כיוונים וחוזר בחזרה. ועובר בדיוק אותו מרחק. אבל בגלל שיש אתר שזורם בכיוון מסויים אז האור יחזור מאחת המראות מהר יותר ביחס למראה השניה.

הניסוי הזה סיחרר את עולם המדע במשך יותר מ100 שנה.
כל אחד רצה למדוד את המהירות של האתר.
מדענים יצאו למשלחות לכל נקודה קיצונית על כדור הארץ. קו המשווה ,קטבים ,הרים וניסו גם בים.
אבל לא משנה אף אחד לא הצליח למדוד את מהירות האתר.

בסוף הגיעה יהודי גרמני אחד ששלל את הניסוי והסביר להם שמהירות האור היא קבוע ועל הדרך כתב גם תאוריה שלימים זכתה בכינוי תורת היחסות....
:)

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
זה בדיוק הקטע שניסיתי להסביר (למיטב הבנתי כמובן) שאין קשר בין מדידה לאיך נשמע מוצר אלקטרוני. אני קורא בהרבה מקומות ״המכשיר הנ״ל״ נמדד טוב , נו אז מה ? מה זה אומר על איך הוא נשמע? הוא נמדד טוב כי האלקטרוניקה שלו טובה זה הכל. דוגמא היפוטטית, topping e30 נמדד מעולה וגם MSB נמדד אותו דבר , הם הרי לא נשמעים אותו דבר אתה מסכים לא?

ספציפית אני לא מכיר את המוצרים האלה.
לדעתי יש קשר למדידה ואיך המכשיר נשמע.
אבל מה מודדים?
כשרן מויאל הביא את הדוקטור מחול בשביל לבנות את הroom corection האידאלי האם הוא מדד רק את עקום ההיענות של החדר?
לא
הוא מדד הרבה דברים נוספים....

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
כך אני רואה את זה, כבל מעביר סיגנל הוא לא רכיב אלקטרוני
ואם הוא טוב יותר או פחות צריך לראות משהוא שונה.
יהיה יותר קל לקבל שכבל נמדד לא טוב ולהסיק שהוא פחות טוב

איך אתה מודד כבל?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור