מדידות אלקטרוניקה והקשר לאיכות הסאונד

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
בוקר טוב , מקווה שהבלגן יגמר מהר ונוכל לחזור לשגרה במהרה.

אני בטוח שהרבה בודקים את אתר ASR ואתרים אחרים על מוצר שאולי מעניין אותם (כולל אותי).

מבחינתי המדידה היא רק להגיד לי האם האלקטרוניקה של המוצר והתכנון של היצרן הם באיכות כזאת או אחרת.
אין מבחינתי שום קשר לאיך שהמוצר נשמע.
אם לוקחים דאק כדוגמא AKA נשמע אחרת מ- ESS לשניהם יש sound characteristics שונים אחד מהשני.
וגם אם שני דאקים נמדדים אותו דבר לא אומר כלום על איך הם נשמעים. זה רק אומר לי שהמוצר שהיצרן תכנן נמדד טוב או לא ברמת האלקטרוניקה, אחרת כל דאק שנמדד אותו דבר גם נשמע אותו דבר וזה ברור לא נכון.
כנ״ל לגבי רכיבים אלקטרונים אחרים במערכת, אם רכיב שעולה ממש זול ונמדד 100% לדוגמא, בדיוק כמו שאותו רכיב שעולה פי 10 יותר
לא אומר בכלל ששניהם נותנים את אותה תוצאה.
מה שכן, מה שנמדד לא טוב אלקטרונית פסול מבחינתי וזה מה שאני מחפש לדעת בסקירה עם מדידות
ויש שיגידו שזה גם לא חשוב.

כך אני רואה את זה.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113

אני בטוח שהרבה בודקים את אתר ASR ואתרים אחרים על מוצר שאולי מעניין אותם (כולל אותי).

מבחינתי המדידה היא רק להגיד לי האם האלקטרוניקה של המוצר והתכנון של היצרן הם באיכות כזאת או אחרת.
אם לוקחים דאק כדוגמא AKA נשמע אחרת מ- ESS לשניהם יש sound characteristics שונים אחד מהשני.
וגם אם שני דאקים נמדדים אותו דבר לא אומר כלום על איך הם נשמעים. זה רק אומר לי שהמוצר שהיצרן תכנן נמדד טוב או לא ברמת האלקטרוניקה, אחרת כל דאק שנמדד אותו דבר גם נשמע אותו דבר וזה ברור לא נכון.
כנ״ל לגבי רכיבים אלקטרונים אחרים במערכת, אם רכיב שעולה ממש זול ונמדד 100% לדוגמא, בדיוק כמו שאותו רכיב שעולה פי 10 יותר
מה שכן, מה שנמדד לא טוב אלקטרונית פסול מבחינתי וזה מה שאני מחפש לדעת בסקירה עם מדידות

כך אני רואה את זה.
אני לא בטוח שזה נכון
למגברי מנורות יש אחוזי עיוות גבוהים ועדיין חלקם נשמעים יותר טוב מטרנזיסטוריים
אני לא מסתכל בכלל על מדידות
בוחר מועמדים ע"פ חוו"ד בפורומים שונים ושומע באוזניים
אנחנו משקיעים מספיק כסף בתחביב כדי שנבחן עם האוזניים שלנו ולא לפי מדידות של אתר כזה או אחר אובייקטיבי עד כמה שיהיה
מה גם שעם מדידות אפשר לשחק

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני כבר הרבה שנים לא מיחס למדידות, כלומר אם אני קורא אני לא פוסל, אבל זה לא היה ולא יהיה השיקול.

מקום היחיד מבחינת מדידות שאני מחזיק ממנו זה מדור של Paul Miller ב-Hi Fi News, הוא גם מודד דברים שמעניינים אותי

לגבי אמיר ו-ASR עד שהוא לא יתנסה ברכיבי היי אנד (קרי - $$$$$) אני מסתייג

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
לגבי אמיר ו-ASR עד שהוא לא יתנסה ברכיבי היי אנד (קרי - $$$$$) אני מסתייג
ברור לי שהוא עושה ארגזים מהסינים
בגלל זה נזהר מהיללוים שלו על מוצרים

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
בוחר מועמדים ע"פ חוו"ד בפורומים שונים ושומע באוזניים
בהרבה מקרים קשה לשמוע מוצר שמעניין ,מכל מיני סיבות ,לא זמין בארץ ומרחק גאורפי (פה לפחות)
אני יודע שהרבה בכל מקום מזמינים בלי לשמוע שזה כמובן פחות טוב
אם אתה לא שומע אתה לא קונה בכלל?

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
בהרבה מקרים קשה לשמוע מוצר שמעניין ,מכל מיני סיבות ,לא זמין בארץ ומרחק גאורפי (פה לפחות)
אני יודע שהרבה בכל מקום מזמינים בלי לשמוע שזה כמובן פחות טוב
אם אתה לא שומע אתה לא קונה בכלל?
עד היום כמעט לא קניתי מוצר בלי לשמוע אותו
לרוב אצלי בבית
יכול להיות שזה יתרון שלנו בארץ שאין הרבה שוק אז היבואנים הולכים לקראת הלקוחות ומשאילים ציוד לבדיקה בבית
אם אתה רציני, ישאילו לך ואפילו יגיעו אליך להדגמה ללא התחייבות

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
לרוב אצלי בבית
יכול להיות שזה יתרון שלנו בארץ שאין הרבה שוק אז היבואנים הולכים לקראת הלקוחות ומשאילים ציוד לבדיקה בבית
יפה מאוד
גם פה כל חנות בתחום יש 30 יום אפשרות להחזיר על חשבונם בלי שאלות

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
יפה מאוד
גם פה כל חנות בתחום יש 30 יום אפשרות להחזיר על חשבונם בלי שאלות
חשוב
לפני 10 שנים היו לי רמקולים מדפיים של פוקל ורציתי לשדרג לרצפתי מאותה סדרה
למרות שהכרתי את הרמקול התעקשתי עם המוכר לשמוע אצלי בסלון וזה היה זוועה
פשוט מבחינה אקוסטית הרמקול לא היה מתאים בכלל
אם הייתי קונה על עיוור הייתי נתקע או משדרג מייד וכמובן שכל סיבוב כזה עולה כסף
לא פעם רואים בלוחות ציוד בן שבועיים שהוחלף בטרייד

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
חשוב
לפני 10 שנים היו לי רמקולים מדפיים של פוקל ורציתי לשדרג לרצפתי מאותה סדרה
למרות שהכרתי את הרמקול התעקשתי עם המוכר לשמוע אצלי בסלון וזה היה זוועה
פשוט מבחינה אקוסטית הרמקול לא היה מתאים בכלל
אם הייתי קונה על עיוור הייתי נתקע או משדרג מייד וכמובן שכל סיבוב כזה עולה כסף
לא פעם רואים בלוחות ציוד בן שבועיים שהוחלף בטרייד[/QUOTE

הרמקולים שלי לא שמעתי אצלי ומזל שלי שהם גם פה נשמעים לי מצוין אחרת החלפות ושינויים שעולים הרבה כסף

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
לרוב אצלי בבית

ככה זה צריך להיות. כאן בבלגיה זה הרבה יותר קשה. מדכא

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
ככה זה צריך להיות. כאן בבלגיה זה הרבה יותר קשה. מדכא
גם בהולנד כך - הזמנתי עכשיו בהרבה כסך מבלי לשמוע
רק לחשוב שלא יצא טוב ואכלתי אותה ולהתחיל עם החזרות מבאס מאוד

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43

כך אני רואה את זה.

לפני כשנה וחצי כשנדבקתי בחיידק בצורה רצינית התחלתי עם ASR, ומאז די ירדתי מהם. יש בעיה אחת קשה שם והיא חוסר הסובלנות כלפי אנשים שמעזים לחשוב אחרת. בכל מיקרה לי זה ברור שמדידות הוא חלק מהסיפור אבל לא כולו. יש דאקים שהם כוכבים ב-ASR אבל ברגע שאתה מסתכל קצת יותר עמוק, אתה מבין שכניסת ה-USB שלהם היא פשוט גרועה (ראה Topping), שמאד כדאי להחליף להם את ה-opamp (שוב ראה Topping) וכו וכו. אחרי כמה נסיונות עם דאקים שעולים פחות מ-500 יורו, קניתי את ה-MHDT Orchid ושילמתי 1300 דולר. אין מה לעשות שמיים וארץ.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
שאתה מסתכל קצת יותר עמוק, אתה מבין שכניסת ה-USB שלהם היא פשוט גרועה (ראה Topping), שמאד כדאי להחליף להם את ה-opamp (שוב ראה Topping) וכו וכו.

איזה דגם היה לך ? מה זה opamp? איפה הסתכלת עמוק ואיך בדקת USB?

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
778
נקודות
113
גם בהולנד כך - הזמנתי עכשיו בהרבה כסך מבלי לשמוע
רק לחשוב שלא יצא טוב ואכלתי אותה ולהתחיל עם החזרות מבאס מאוד
כן, אבל יש לכם מדניות החזר וכאן אין מצב - תקנה בעיוור - ולנצח תשאר (או בהפסד לא קטן)

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
כן, אבל יש לכם מדניות החזר וכאן אין מצב - תקנה בעיוור - ולנצח תשאר (או בהפסד לא קטן)

ההאכזבה היא העיקר - מצפה ורוצה להנות ולהיות אחרי זה
ההולנדים חיים לפי חוקי אירופה זה לא מתוך שרות מיוחד
מנסיון הם שונאים אותך אחרי שאתה מחזיר/מבטל (לא כולם)

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
איזה דגם היה לך ? מה זה opamp? איפה הסתכלת עמוק ואיך בדקת USB?

סיפור ארוך ואני מדפיס לאט בעברית.....
יש לי d50s (הורדתי אותו לסלון אבל הוא לא משמש יותר לשמיעה רצינית), היה לי d70 והיה לי d90. לנושא ה-usb הגעתי דרך הרבה פוסטים בפורום צרפתי סביב ה-d70. אנשים חקרו אותו לעומק ועשו המון שיפצורים (לצערי הרב לא בשבילי....). כך קניתי intreface usb של singxer ששיפר מאד את איכות הצליל. בקרוב ה-interface יהיה למכירה. בדאק החדש הוא לא נחוץ.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43

די קשה להחזיר כאן. חנויות יותר קטנות יעשו לך את המוות אם תנסה להחזיר. זה נכון שאצל סוחרי online יותר גדולים זה עובד מצויין.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
סיפור ארוך ואני מדפיס לאט בעברית.....
יש לי d50s (הורדתי אותו לסלון אבל הוא לא משמש יותר לשמיעה רצינית), היה לי d70 והיה לי d90. לנושא ה-usb הגעתי דרך הרבה פוסטים בפורום צרפתי סביב ה-d70. אנשים חקרו אותו לעומק ועשו המון שיפצורים (לצערי הרב לא בשבילי....). כך קניתי intreface usb של singxer ששיפר מאד את איכות הצליל. בקרוב ה-interface יהיה למכירה. בדאק החדש הוא לא נחוץ.
מעניין לשמוע , גם אצלי יש xmos216 ואין לי בעיה עם זה
והיה לי mytek קודם ועכשיו יש הבדל לטובה (לא כל כך קריטי אבל יש)

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
מעניין לשמוע , גם אצלי יש xmos216 ואין לי בעיה עם זה
והיה לי mytek קודם ועכשיו יש הבדל לטובה (לא כל כך קריטי אבל יש)
Xmos 216 זה רק ה-framework שמאפשר את ה-usb audio. מה שמשנה זה איך מיישמים אותו. אותו דבר עם Amanero.

https://www.diyaudio.com/forums/digital-line-level/323116-xmos-xu208-amanero-usb.html

אני לא מומחה ולצערי אני לא מהנדס אלקרוניקה שזה מה שצריך להיות כדי באמת להבין בזה. רק מנסה לקרוא וללמוד קצת.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
Xmos 216 זה רק ה-framework שמאפשר את ה-usb audio. מה שמשנה זה איך מיישמים אותו. אותו דבר עם Amanero.

https://www.diyaudio.com/forums/digital-line-level/323116-xmos-xu208-amanero-usb.html

אני לא מומחה ולצערי אני לא מהנדס אלקרוניקה שזה מה שצריך להיות כדי באמת להבין בזה. רק מנסה לקרוא וללמוד קצת.
נראה לי התכוונת של- XMOS יש firmware וזה לא framework , במידה וציתת מהלינק של diyaudio

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור