מגבר משנה משחק !!!

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
צחי
כמובן שאין ביננו התנצחות.
אולי לא הובנתי נכון,מגברי Class D מעולים לדעתי,למרות מספר חסרונות.
בכוונה לא הזכרתי את חברת NuForce, בתחילת דרכי ניסיתי אותם והיה לי קשה עם כל מנעד הצליל שהם הפיקו.לדעתי היום הם נשמעים הרבה יותר טוב.
אין ספק שהעתיד הוא סוג המגברים האלה.
רק שהדרך עדיין ארוכה.

dupo

חבר משקיען
מעורבות
24
נקודות
18
מאילו שאני שמעתי ובקונפיגורציה ספציפית היו לטעמי, כירוגיים ומצוחצחים, נתנו לי את התחושה שהבאס המיד וההיי מופרדים אחד מהשני, כל אחד מהם מתנגן אבל הקשר ביניהם אבד, זה קורה גם בתוך הקטגוריות עצמן, מין בידוד צלילי שכזה שתורם למוסיקה להשמע אבל לא להתנגן בהרמוניה (מוסיקליות ;) ), הבאס נשלט בהחלט, אבל מה שנשאר ממנו, הוא לא מלא ורזולטיבי, נשמע נקודתי ומחוסר רבדים.

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
שמעתי כ 5 מגברים דיגיטלים, ולכולם היה כיוון דומה - שליטה טובה בתחום הנמוך וסוג של מה שמכונה
רקע שחור עם יובש מציק של הסאונד.
כמה מגברים צריך לשמוע על מנת לומר את חוות דעתי?
יש מצב שאם מגברים דיגיטלים יכנסו יותר לשימוש בעתיד, יצרני רמקולים ומקורות יתאימו עצמם לאופי שלהם.

וואלה,ואז מה? הנגנים וכלי הנגינה ישמעו כך והמע' ישמעו כך.
ואם מישהוא ישאל "לאן נעלמה המוזיקליות"?
מענין אילו תשובות הוא יקבל...?:בהלם:
אני מקווה שהחזון שתיארתה יתבצע כשאפסיק לשמוע (או שלא יתבצע כלל)
אני תיקוה שמגברים כמו אקיופש,פאס,KR ASR וחבריהם ימשיכו לשלוט בעניני מוזיקה.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
מתומחרים בהפרזה מוגזמת .
הגפ רולנד אולי יכול לבקש מחיר על האריזה היפה אבל בבסיס ההבדלים בינהם מינוריים מבחינת מה יש בפנים . בגלל זה גפ רולנד כבר לא איתנו ולדעתי רוב החברות שמיצרות קלאס די במחיר מופקע או יכנסו כלפי מתה או יעלמו .
תמונה של הבל קנטו מבפנים ( מודול של אי סי פוואר וספק ממוטג . שום דבר ששווה 5000 $ למגבר

ככה נראה הרולנד (ויש שניים כאלה, זה רק מונו אחד):
18218d1394813734-%D7%9E%D7%92%D7%91%D7%A8-%D7%9E%D7%A9%D7%A0%D7%94-%D7%9E%D7%A9%D7%97%D7%A7-310bel_2.jpg

ככה נראה ה - DSD (שכולל כבר שני ערוצים, לא מונו כמו הרולנד):
b711d1b1.jpg

לדעתי, אם מסתכלים על התמונה של ה - DSD, שעולה 700 $ (ועוד בשיווק ישיר), ומשווים אותה לרולנד, אז האחרון מושקע בסידרי גודל יותר ומבחינת רמת בניה בהחלט שווה את הכסף (שלא לדבר על כך שזה מוצר עם שם,עם פוזה וגאוות יחידה, וכמובן נמכר לא ישירות אלא דרך חנויות שמאפשרות בדיקה הדגמה שירות, וכ"ו).

נערך לאחרונה ב:

motorica

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
אייל, לפחות אם אתה מגיב תעשה שיעורי בית.
התמונה שהצגת היא של קיט DIY שבנה פלוני אלמוני מחלקים שהחברה מוכרת ואינטרפטציה שלו.
זה לא המוצר המוגמר שנמכר ב 700$ !

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
גם המגבר העליון הוא של Bel Canto ולא Jeff Rowland.

motorica

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
נכון..

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
שניכם צודקים, כמובן.

אבל כמה שהבנתי התמונה של ה - DSD היא של פנים המכשיר, גם אם האריזה שונה. ואם אני טועה, אשמח לראות איך נראה המכשיר מבפנים.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
זה אולי BEL-CANTO אבל בפנים יושב מודול של BANG & OLFSON
ICEpower1000ASP
לא היבנתי מה החידוש ?
כתבתי כבר בהתחלת הפוסט הזה ש-B&O המציאו את ה״גלגל״.
וחברות אחרות שידרגו אותו למקומות רחוקים יותר.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
וואלה,ואז מה? הנגנים וכלי הנגינה ישמעו כך והמע' ישמעו כך.
ואם מישהוא ישאל "לאן נעלמה המוזיקליות"?
מענין אילו תשובות הוא יקבל...?:בהלם:
אני מקווה שהחזון שתיארתה יתבצע כשאפסיק לשמוע (או שלא יתבצע כלל)
אני תיקוה שמגברים כמו אקיופש,פאס,KR ASR וחבריהם ימשיכו לשלוט בעניני מוזיקה.
אני לא עתידן, אך לי לפחות זה נראה הכיוון.
המוסיקאליות שאנו מדברים עליה, חשובה בערך לאוזניים של 0.2572% של האוכלוסיה.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
לא היבנתי מה החידוש ?
כתבתי כבר בהתחלת הפוסט הזה ש-B&O המציאו את ה״גלגל״.
וחברות אחרות שידרגו אותו למקומות רחוקים יותר.

סליחה מצטער לא הבחנתי, לך הבכורה.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני לא רואה שום הבדל . רק שבמקום ספק ממותג יש לראשונה ספק טורדיאלי .
הבל קנטו הוא 1000 W ולכן יש עוד כבל וחצי .

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אני לא עתידן, אך לי לפחות זה נראה הכיוון.
המוסיקאליות שאנו מדברים עליה, חשובה בערך לאוזניים של 0.2572% של האוכלוסיה.

נכון,אבל יצרני האודיו ממילא מכונים למס' שציינתה.כך שאם המעט הנ"ל לא ירכוש מגבר דיגטאלי ,אז לא יהיה לו מקום בשוק ההיאנד.
ולהימכר בשקם באותו מדף עם רסיבר של סוני זה אפשר גם עכשיו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האם יכול להיות שמספר הרכיבים הוא זה שקובע את הצליל?
תסבירו לי איך יש מגברי מנורות שבנויים מנקודה לנקודה, הרכיבים זהים ואחד נשמע זוועה בעוד השני נשמע מדהים?

צחי.
תביא לשמוע. אוביאקטיביות, כרגיל, מובטחת.

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
ככה נראה הרולנד (ויש שניים כאלה, זה רק מונו אחד):
18218d1394813734-%D7%9E%D7%92%D7%91%D7%A8-%D7%9E%D7%A9%D7%A0%D7%94-%D7%9E%D7%A9%D7%97%D7%A7-310bel_2.jpg

ככה נראה ה - DSD (שכולל כבר שני ערוצים, לא מונו כמו הרולנד):
b711d1b1.jpg

לדעתי, אם מסתכלים על התמונה של ה - DSD, שעולה 700 $ (ועוד בשיווק ישיר), ומשווים אותה לרולנד, אז האחרון מושקע בסידרי גודל יותר ומבחינת רמת בניה בהחלט שווה את הכסף (שלא לדבר על כך שזה מוצר עם שם,עם פוזה וגאוות יחידה, וכמובן נמכר לא ישירות אלא דרך חנויות שמאפשרות בדיקה הדגמה שירות, וכ"ו).
בלי קשר לביצועי ה-DSD, לא שמעתי אותו. לא תמיד יש קשר בין כמות הרכיבים לאיך הוא נשמע, ואתה כאחד עם ניסיון שלרובנו לעולם לא יהיה צריך לדעת זאת. כבר נאמר פה שיש אלמנט של התפתחות טכנולוגית. פעם מחשב בגודל חדר היה עם ביצועים של מחשבון כיס והיום סמרטפון הוא בעל ביצועים מדהימים. אולי המגבר המדובר מציג טכנולוגיה עדיפה? נכון, הוא לא נראה מליון דולר וגם לא ממותג. השאלה היא, האם אנחנו (ואתה כאחד ששמע אינספור מכשירים) יודעים להניח בצד את הפוזה והאפקט הפסיכולוגי כאשר שומעים משהו טוב (בהנחה שהוא טוב)? אני ממש לא בטוח. יש כאן הרבה אנשים (כולל אותי) שחולמים על ציוד שאפילו לא שמעו- רק כי הוא מותג אודיופילי. אני כמובן לא שופט את זה כי זה סימפטום מאוד מוכר של החברה המודרנית. אבל אם במוסיקה נטו עסקינן אז לכאורה היינו צריכים לנהוג אחרת......

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
נמריקו המגבר יגיע ! קצת סבלנות . הלוגיסטיקה מורכבת (לחבר שלי אן רכב אני צריך לביא אותו ולהחזיר אותו . אני עוד לא רכשתי למרות שלפי הדיבורים אתה מבין שזו התוכנית . פשוט יש לי 2 מגברים למכור )
שלומה !
ברור שבזכות התכנולוגייה סאונד ברמה גבוהה יהפוך לנחלת ההמונים (לפחות באלקטרוניקה ) רמקולים טובים לעולם ישארו יקרים גם פטיפון טוב . בקיצור כל מה שהוא LOW TECK . בתכום ההייטק המיחשוב אן מנוס . התכנולוגייה זולה ומתקדמת בריצה קדימה . המודול הדיגיטלי של ניוקור נחשב היום לטוב בעולם ונמצע בתוך מגברים מוודיאה בריסטון עד רוטל . ההבדלים העקריים ביסום הם בעיקר בספק הכוח והשנאי . כל השאר קוסמטי . כאשר יפוג תוקף הפטנת של ניוקור על המודול הוא יעלה 5 דולר ביצור סיני .
יש עוד כמה יתרונות לכניסת הדיגיטצייה ומיחשוב לתחום שלנו כאנשים שרגילים לברזלים ומנורות קשה לעקל ! על אחד המדברים האילו עליתי ממש במיקרה השבועה : כידוע לך הפרה ממיר שלי כיום הוא הנד הדיגיטאלי . (הנד הוא מכשיר ממוחשב לכלדבר אפשר להוריד עידכונים וכו' ) כולנו מקירים כאודיופילים את הפקקים שסוגרים יציאות וכניסות לא שמישות במכשירים .חלקינו חושבים שמדובר בוודו וחלקינו פשוט מתעלמים מזה (כבלים באלפי שח קונים ולפתחים המיותרים לא מתיחסים ) חבר שלי סיפר לי שבמחשב אודיו שלו הוא הצליח לסגור את כל כניסות ה-USB והמסך המיותרות וקיבל קפיצה משמעותית בניקיון בסאונד . אני לא יחסתי לזה חשיבות כי אן לי מחשב אודיו עדיין אבל יום אחד הורדתי עדכון תוכנה לנד ולאחר מכן עברתי על כל התפריט לראות מה השתנה ועברתי במקרא על רובליקה שנקראת ניהול IN\OUT וגיליתי שאני יכול לכבות כל כניסה ויציאה שאן לי שימוש בה . אתה לא מבין איזו קפיצה בנקיון זה נתן .
אן מה לעשות שלוימלה המחשבים לוקחים אותנו למקומות חדשים שבברזלים אין.
ואם יש מאוד יקר .

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
צחי, כל מה שאתה כותב זה נכון. אבל בקצה השרשרת מגיע בסופו של דבר האנלוג לכוון הרמקולים... ושם כדי לקבל איכות, צריך את הרכיבים הטובים ביותר ולכן יחסית יקר... מסכים אבל שאני לא מבין את המחירים ההזויים של מגברים בתחום. יקר בסדר, אבל מגבר ב 20k $ נשגב מבינתי. כמה כבר עולים טרנזיסטורים ספקים וקבלים? אפילו הטובים ביותר לא מתקרבים לסכומים האלה. מבחינה כלכלית מחיר המגבר אמור להתכנס למחיר יצורו (פלוס שולי רווח הגיוניים). בכל תחום אחר תחרות מורידה מחירים... משום מה באודיו תחרות מעלה מחירים... יוצא דגם משופר שמשפר איזה שקר כלשהו והמחיר קופץ חופשי...קהל האודיופילים הכבדים נוטה לפרדיגמה שסאונד טוב חייב לעלות הרבה כסף. יצרני האלקטרוניקה מנצלים זאת, ואף מקדמים את האגנדה על ידי תערוכות ומגזיני אודיו למיניהם, ובמקום ירידת מחירים ותחרות, אנחנו מקבלים עליית מחירים תמידית. התקדמות טכנולוגית אמיתית אמורה להשאיר מחירים פחות או יותר באותה רמה ולהקפיץ את האיכות, או להוריד מחיר ולשמור על איכות קבועה. לא ממש חוכמה להקפיץ את האיכות וגם את המחיר...

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
עוד אוסיף שבגלל הסיבה הזאת אני אוהב את נלסון פאס. מיצר מגברים מעולים במחיר שפוי יחסית. קח את ה xa30.5 או xa30.8 החדש. סאונד פצצה במחיר יחסית שפוי. השילוב שלו עם רמקולים נצילים ודאק חזק שמחובר ישירות לפואר, נותנים לדעתי את אחת התמורות הכי משתלמות באודיו.

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
שינובי הנינג'ה
את קצת נוגד את עצמך :cool:
משבר זהות או משהו LOL

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור