מגברי CLASS D - לא מה שחשבתם + דעה של פול

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
הוא הוגדר כעילוי בזמנו , במבחן התוצאה היה על הפנים לדעתי . זה הפער בין שיווק לביצועים

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
הוא הוגדר כעילוי בזמנו , במבחן התוצאה היה על הפנים לדעתי . זה הפער בין שיווק לביצועים
גם BELL CANTO וגם ה NEWFORCE מאד מיושנים, לפני עידן המודולים החדשים שיש היום בשוק. וה BELL CANTO כבר אז קיבל הרבה שבחים. הטכנולוגיה התקדמה מאד היום. נסה לשמוע הדגמה של PS AUDIO STELLAR M700. זה CLASS D מודרני של חברת ICEPOWER.

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
פעמיים במערכת שלי, שילוב של קדם ומגבר, של נורפוס, בחדר שלי וכו'. פעם אחת במךערכת שלי, עם שני מונובלוקים שעופר בזמנו הביא, לא זוכר את השם. מעבר לכך יש לי רסיבר קולנוע ביתי שאני לא משתמש בו בכלל (בחדר הטלוויזיה) והוא class D.
יתר הפעמים במערכות אחרות.
אבל אתה טועה, ובלי משים גם מטעה, כי זה ממש לא חשוב.
לא כתבתי שבהשוואה למערכת שלי הסאונד לא היה לטעמי (למרות שברור שזו המסקנה בסופו של דבר).
לאורך השנים נהגתי המון פעמים להשוות ציודים שונים למה שיש לי בבית, כאן זה ממש לא המקרה.
קבעתי קטגורית שעדיין לא שמעתי הגברת Class D שהייתי יכול לחיות איתה. אני מסתובב במקומות, מאזין למערכות. שמעתי כמה וכמה מערכות עם הגברת class D ולא אהבתי. אז אפשר להתפלסף שזה יכול להיות בגלל הרמקולים (נכון, אבל את חלקם שמעתי גם עם מערכות אחרות ואהבתי יותר), ואפשר להתפלסף שזה יכול להיות בגלל החדר וגם זה נכון, אין לזה סוף.
יש לי בבית הגברה של קונסטליישן. היא החליפה הגברת שפופרות מצוינת שמאוד אהבתי וזו הנוכחית אפילו טובה ממנה בהרבה פרמטרים. שמעתי את ההגברה הזו במקומות נוספים, עם רמקולים ומקורות שונים, גם אצל היבואן, גם אצל נמר בבית, גם בחו"ל, ותמיד אהבתי. אף מגבר class D לא התקרב לטעמי.
אז אם נשפוט את הדברים ברמה הפרקטית ואחרי נסיון של יותר מ 40 שנות אודיופיליה, חלקן עם אובססיה לשמוע מערכות ולהשוות, אני קובע, שוב, שגם אם די ברור לי שהעתיד יהיה שייך להגברות class D, אני עוד לא שמעתי הגברה כזו שהייתי יכול לחיות איתה.
ועם זה, עם כל הכבוד, אתה לא יכול להתווכח.
ואיזה רמקול אצליך?

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
תודה. מכיר את סידרה רמקולים של וו שויקר מלפני 15 שנה..אישית לא התחברתי. גם הקלס די שציינת ויובא בזמנו לארץ היה יבש ולא מוזיקאלי. ממליץ לך למרות הצהרת שנות הניסיון שלך להמשיך לנסות ולא לקבוע אמרות כלליות .
דרך אגב האם שמעת את הקלס די עם שפופרות של ps audio? זו הבחירה של בסקם ( המתכנן) שעומד מאחורי תיכנון המגבר אצליך. יכול להיות מעניין

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
תודה. מכיר את סידרה רמקולים של וו שויקר מלפני 15 שנה..אישית לא התחברתי. גם הקלס די שציינת ויובא בזמנו לארץ היה יבש ולא מוזיקאלי. ממליץ לך למרות הצהרת שנות הניסיון שלך להמשיך לנסות ולא לקבוע אמרות כלליות .
דרך אגב האם שמעת את הקלס די עם שפופרות של ps audio? זו הבחירה של בסקם ( המתכנן) שעומד מאחורי תיכנון המגבר אצליך. יכול להיות מעניין

לא ציפיתי שתתחבר. אתה הרי אוהב קלאס די. טעמנו מאוד שונה כנראה.
מאחל לך בכנות רבה ובמלא הרצינות לשמוע את כמות המערכות, סטים והרכבים שונים ששמעתי עד היום, חלקם הגדול בחו"ל ( ארה"ב), לרבות ציוד שקשה לשמוע בארץ. שנות האזנה רבות עוזרות לגבש טעם. גם כששיניתי את הטעם שלי, זה היה בתהליך של בירור אישי ובדיקת המון סטים ורמקולים. הגברת קלאס די, על צורותיה השונות , שמעתי גם בתוך רמקולים שחלק מהאלמנטים שלהם מוגברים בקלאס די ( ייצור זול, הרבה וואטים, מעט מקום, לא מתחמם) . מצטער אם אתה לוקח את זה אישי, לא התחברתי. וגם אם יש שם משהו שמפיל אותך מהכסא, עדיין, יש אינסוף הגברות אחרות שמוצאות חן בעיני ואעדיף אותן.
אני תוהה מה אתה בדקת ולמה אתה השווית?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לא ציפיתי שתתחבר. אתה הרי אוהב קלאס די. טעמנו מאוד שונה כנראה.
מאחל לך בכנות רבה ובמלא הרצינות לשמוע את כמות המערכות, סטים והרכבים שונים ששמעתי עד היום, חלקם הגדול בחו"ל ( ארה"ב), לרבות ציוד שקשה לשמוע בארץ. שנות האזנה רבות עוזרות לגבש טעם. גם כששיניתי את הטעם שלי, זה היה בתהליך של בירור אישי ובדיקת המון סטים ורמקולים. הגברת קלאס די, על צורותיה השונות , שמעתי גם בתוך רמקולים שחלק מהאלמנטים שלהם מוגברים בקלאס די ( ייצור זול, הרבה וואטים, מעט מקום, לא מתחמם) . מצטער אם אתה לוקח את זה אישי, לא התחברתי. וגם אם יש שם משהו שמפיל אותך מהכסא, עדיין, יש אינסוף הגברות אחרות שמוצאות חן בעיני ואעדיף אותן.
אני תוהה מה אתה בדקת ולמה אתה השווית?
כפרה עליך, אני רוצה להצדיע לך. מגיע לך להדליק משואה ביום העצמאות על הסבלנות שלך עם השני נודניקים האלה.

EB1000, קבל גישה אלטרנטיבית למה שהוצע כאן עד עכשיו:

*לא ממש אכפת לנו*.
לא ממש אכפת לנו אם המגבר הוא CLASS D או CLASS A. אכפת לנו איך הוא נשמע.

עוד שנתיים, בבואי לקנות את המגבר הבא שלי שכנראה יעלה הרבה יותר מ- 100,000 שקל (כי פשוט אחרת זה חסר טעם לשדרג), אני אכלול *גם* הגברת CLASS D בסבב השמיעה שלי.

באשר לניאומיך החוצבי הלהבות בגין מגבר ב- 10,000 שנשמע כמו מגבר ב- 150,000, ביום שאנשים שאני סומך עליהם יגידו לי את זה, אני אשקול את זה בשמחה. אתה לא נכלל בקבוצה הזאת, לצערי. בשביל להיכלל בה, צריך לדעת לשמוע הבדלים בין מגברים. או אז, אחזור אליך, ואתחנן להסברים טכניים איך ייתכן הדבר ואקרא בשקיקה את דברייך.

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
כפרה עליך, אני רוצה להצדיע לך. מגיע לך להדליק משואה ביום העצמאות על הסבלנות שלך עם השני נודניקים האלה.

EB1000, קבל גישה אלטרנטיבית למה שהוצע כאן עד עכשיו:

*לא ממש אכפת לנו*.
לא ממש אכפת לנו אם המגבר הוא CLASS D או CLASS A. אכפת לנו איך הוא נשמע.

אם עוד שנתיים, בבואי לקנות את המגבר הבא שלי שכנראה יעלה הרבה יותר מ- 100,000 שקל (כי פשוט אחרת זה חסר טעם לשדרג), אני אכלול *גם* הגברת CLASS D בסבב השמיעה שלי.

באשר לניאומיך החוצבי הלהבות בגין מגבר ב- 10,000 שנשמע כמו מגבר ב- 150,000, ביום שאנשים שאני סומך עליהם יגידו לי את זה, אני אשקול את זה בשמחה. אתה לא נכלל בקבוצה הזאת, לצערי. בשביל להיכלל בה, צריך לדעת לשמוע הבדלים בין מגברים. או אז, אחזור אליך, ואתחנן להסברים טכניים איך ייתכן הדבר ואקרא בשקיקה את דברייך.
גם אני רוצה להצדיע לך, וגם לך כמובן מגיע להדליק משואה מימין ל- TakeOneביום העצמאות, בקטגורית "אהבת האדם" כמובן.

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
הלוואי והיה יודע להבחין בין X ל Y (כל שתבחר לו יהי)
הבעיה שלעולם גם לא שמע/האזין למערכת סבירה (כבר לא מדבר על מערכת רחמנא ליצלן "אודיופילית").
אוחז באמתכתו מערכת שגם עם מקל לא הייתי נוגע.
ובא עם בלבולי ביצים ו copy paste מהרשת.

צריך להבין במי מדובר
לאחר היסטוריה של שנים ע"ג שנים עם שלל יוזרים וטייטלים שהמציא לעצמו שאוחזים באותו שם משתמש ספציפי שבחר לעצמו מתוך שלל יוזרים שפתח לאחר שסולק שוב, שוב, ושוב ושוב.............

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
הלוואי והיה יודע להבחין בין X ל Y (כל שתבחר לו יהי)
הבעיה שלעולם גם לא שמע/האזין למערכת סבירה (כבר לא מדבר על מערכת רחמנא ליצלן "אודיופילית").
אוחז באמתכתו מערכת שגם עם מקל לא הייתי נוגע.
ובא עם בלבולי ביצים ו copy paste מהרשת.

צריך להבין במי מדובר
לאחר היסטוריה של שנים ע"ג שנים עם שלל יוזרים וטייטלים שהמציא לעצמו שאוחזים באותו שם משתמש ספציפי שבחר לעצמו מתוך שלל יוזרים שפתח לאחר שסולק שוב, שוב, ושוב ושוב.............
הפוקאל 906 שיש ל-1000 אחלה רמקולים. יש לי אותם בחדר העבודה.

אין בעיה עם דעות טכניות והנדסיות, כל עוד משתמשים באוזניים ולא הופכים את האוזניים לגרפים.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
בוא נשאל אחרת,

אם הייתם יכולים לבחור כל מגבר בעולם בכל רמת מחיר שאתם רוצים (ללא אפשרות למכור אותו ולהרוויח, אלא לשימוש אישי בלבד, יעני אל תתחכמו), הייתם בוחרים icepower ו hypex?

אם לא, די לבלבל הקוחונס

נ.ב. פוקאל אריה נחמדים למחירם, אבל לא הייתי מגדיר אותם אחלה רמקולים בשום צורה. לא שאני מת על פוקאל, אבל אם להשאר בפוקאל הקאנטה מפרקים אותם, או כל רמקול אחר שלהם עם דרייבר w.

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
בוא נשאל אחרת,

אם הייתם יכולים לבחור כל מגבר בעולם בכל רמת מחיר שאתם רוצים (ללא אפשרות למכור אותו ולהרוויח, אלא לשימוש אישי בלבד, יעני אל תתחכמו), הייתם בוחרים icepower ו hypex?

אם לא, די לבלבל הקוחונס
כשקילוואט שעה של חשמל יעלה 1,000 ש"ח אז כולם יעברו ל ClassD......כולל אתה מסיה shushu .....כך נדמה לי....אלא אם כן בת זוגתך היא בת של אוליגרך;)

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
במצב כזה, העולם יהיה בבעיה חמורה הרבה יותר, והדבר האחרון שיעסיק אותי הוא באיזה מגבר להשתמש, מסייה רוברטס.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
דעה של פול על מדידות.

https://www.psaudio.com/askpaul/can-you-measure-sound-quality/

אריה

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אני כמה מילים על כל עניין הקלאס D , יש לי הכרות עמוקה עם המגברים הללו , בראשית מאז ומעולם המודולים של הייפקס ואייס פאוור נחשבו לחרא של מודולים באזני אודיופילים , החסרון העיקרי היה בגבוהים אטומים וצליל מנוכר יחסית ,
מצד שני קמו בשנים האחרונות כמה חברות שייצרו מגברים לא רעים בכלל , כמו AVID ,TAD , MBL , ועוד הרבה , יש לי בבית זוג שנשמע נהדר באזני , ואין מה לומר , קטנים , חזקים , קרים,הנה כתבה של גף פריטץ ,אחד הכתבים המוערכים בעיני ,שמחשיב את הזוג שיש לי בבית כאחד המגברים הטובים בעולם https://www.ultraaudio.com/index.ph...1-mono-amplifiers#most-read-equipment-reviews,
והנה למרות הכל אני עדיין חושב שיש מגברים לא פחות טובים ואפילו יותר טובים שאינם D , דבר אחד ברור לי לגמרי ,אפילו שמפמפמים לנו זוג המהנדסים האובססיבים כאן על יתרונות השיטה , זה בוודאי לא זוג מונובלוקים DIY , ומעבר לזה קצת קשה להתווכח עם אלו ששמעו יותר על מערכות יותר מפותחות (טיפה ) ,ושם הדרישות קצת שונות מאשר איזה לינאריות בגרף המשונן של המגברים הללו ,
מתאפק לא להזמין החברה הללו לראות איך מודול זול מתמודד מול דברים אחרים ,אבל אמנע מזה הפעם !

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
אלדר
לא שווה הטרחה.
תאמין לי.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
במצב כזה, העולם יהיה בבעיה חמורה הרבה יותר, והדבר האחרון שיעסיק אותי הוא באיזה מגבר להשתמש, מסייה רוברטס.
אם לא ברור לך שהכדור הכחול היפה והקטן שלנו צועד בזקיפות קומה לאבדון (1) אז תרשום ביומן שלך את התובנה של רוברט שנאמרה לך בתאריך ה- 29/02/2020 .......ותתקשר אלי בבוא היום מהתופת שכולנו נהיה בה להגיד לי "כמה צדקת"......

אההה, כך וכך שנים לפני האבדון כולנו נשמע ב-ClassD...... ואגב אני מודיע לך חגיגית שלא תוכל להבדיל בינו לבין הד'אגוסטינו של ה- 250 K$ ........כבר היום אתה לא יכול להבחין בהבדל.

האם מהלך העניינים נהיר לך מסיה ShuShu ?.....ואגב, כולנו באותה סירה......
------------------------------------------------------------------------------
(1) ולא בגלל וירוס הקורונה אלא סתם מההתחממות הגלובלית

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מתאפק לא להזמין החברה הללו לראות איך מודול זול מתמודד מול דברים אחרים ,אבל אמנע מזה הפעם !

נשמח לבוא.....ותודה על ה"כמעט הזמנה" (ורד)אבל אתה צריך להתמודד לא אנחנו.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
נו בסדר, קבוצת האודיופילים הורסת את הכדור, לכן קלאס די נשמע יותר טוב :) אבל על השאלה ששאלתי לא ענית.. האם בחינם תיקח hypex או דיאגוסטינו?
(את הדיאגוסטינו לשמחתי יצא לי לשמוע, מגבר מדהים)

לא יודע כיצד אתה מחליט אילו הבדלים אני מסוגל לשמוע ואילו לא.. אבל פסדר...

האמת אתם מוזרים, באים עם מנטרה ומנסים לחנך את כל היתר. שמע, אני מהנדס במקצועי (כנראה גרוע), אף אחד לא יכול לשכנע אותי שיש הבדל שמיע בין כבלי רשת או כבלי יואסבי. אבל מגברים? יש הבדלים עצומים בין מגברים בטופולוגיות שונות,.עברו אצלי הרבה מגברים על אותה מערכת, ההבדלים ברורים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור