מגברי CLASS D - לא מה שחשבתם + דעה של פול

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
Eb1000 האם שמעת והשוות ל class d אחרים? האם יש הבדלי סאונד משמעותיים בינהם?
תוכל לציין עם איזה רמקולים אתה מקשיב?

לפני ה HYPEX היה לי CLASS D DIY הרבה יותר זול שעלה 2500 שח לזוג. זה היה ICEPOWER ASX125 שגם נחשב למאד טוב. הוא 125 וואט ל 8 אוהם ו 250 ל 4 אוהם ומאד קטן. כולל ספק כוח מובנה. אבל הקבלים שלו מאד קטנים ומבדיקה בסקופ, ממש רואים את תדר המיתוג באות סינוס של 1000 הרץ, וזה הפריע לי למרות שהוא נשמע מצויין. אז כרגע אני משתמש בו גדי להגביר את הסראונד, ורכשתי את ה NC400 עבור הקדמיים. הקדמיים שלי הם מדפיים קטנים של FOCAL מדגם ARIA 906 שתוכננו להגברה של עד 120 וואט, אבל פועלים עי ה NC400 עם 250 וואט בלי בעיה. כמובן שאני מנצל בקושי 25% מההספק, אבל רזרבה זה תמיד טוב. מתי שהוא אני אשדרג ל ARIA 936 כדי לנצל טוב יותר את ההגברה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני יודע !!! ..........צריך לעשות ClassD שפופרתי !!!

EB1000 ......מה אתה אומר.........Startup אתה ואני?;)

נערך לאחרונה ב:

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
תודה על ההסבר, אכן מרשים, יש לך גרפים של עיוותים ב Full הספק או בחצי הספק מיירבי כפונקציה של התדר ב 4,8,ו2 אוהם ?

ראית את התמונה של ה-Sony מ 1977 ? מה אתה אומר? .......אתה טכנולוגיה עתיקה אתה...... ;)

אני כל פעם מסתכל שוב בדפי המפרט ומגלה שאני ממעיט יותר מידי בערך של המגבר הזה. הוא מסוגל להרבה יותר. הנה גרפים של עכבת מוצא, ואחוז עיוותים כפונקציה של הספק בכמה תדרי סינוס טהור, עבור 8 ו 2 אוהם. אגב התנגדות מינימאלית מותרת היא 1.4 אוהם ולא 2! אבל מבכל מקרה זרם קבוע מרבי הוא 34 אמפר, זרם רגעי 120 עד ל2.5 שניות. יש לי כמה מנגנוני הגנה, מקומי וגלובאלי כולל הספק, יש הגנה תרמית והגנה מפני קצר פתאומי. הם חשבו על הכל. ללא ספק, HYPEX מהווים איום רציני על חברות האודיפיליה הכי גדולות. ברגע שלאודיפילים העכשנים יפול האסימון והם ישימו דעות קדומות בצד, ויאמצו CLASS D פשוט ולא אקסוטי מיותר, זה יהיה סופן של כל חברות האודיופיליות כולל מקינטוש ו KRELL...
Imp2.png

תמונות מצורפות

• Imp2.png
    Imp2.png
    KB 436.3 · צפיות: 214

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
אני יודע !!! ..........צריך לעשות ClassD שפופרתי !!!

EB1000 ......מה אתה אומר.........Startup אתה ואני?;)

אל תדאג, יש כבר חברת שמן נחשים שחשבה על זה. חברת אי אנד איטלקית בשם VIVANCE לקחה מודולים של ICEPOWER שעולים 200 דולר, והוציאה מהם את התטרזיסטורים, אותם היא התקינה בתוך שפורפרת ואקום. זה לא באמת שפורפרת, אלא CLASS D רגיל שהטרנסיסטורים והדרייבר שלהם נמצאים במבנה דמוי שפורפרת עם תאורה ומארז מהודר שנותן מראה אידיפילי. הם כמובן משווקים את ההונאה הזאת כ CLASS D בעל סאונד שופפרתי. הם גם הוסיפו קדם מגבר שפורפרות כדי לתת צליל שופפרתי. הם מוכרים את המודול הזה ב 15 אלף דולר. אחלה עסקה עבורם. וכן, יש כמובן רוכשים נלהבים...

https://positive-feedback.com/revie...oduction-vivace-gantube-monoblock-amplifiers/

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
HYPEX מהווים איום רציני על חברות האודיפיליה הכי גדולות. ברגע שלאודיפילים העכשנים יפול האסימון והם ישימו דעות קדומות בצד, ויאמצו CLASS D פשוט ולא אקסוטי מיותר, זה יהיה סופן של כל חברות האודיופיליות כולל מקינטוש ו KRELL...צפה בקובץ המצורף 47798

לא נעים לי להגיד לך אבל זה יהיה סופם של החברות האודיופיליות כמו שזה סופם של שעונים (מודרניים) עם מתיחת קפיץ שעולים 50,000 דולר או יותר......יש מקום לכולם.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אל תדאג, יש כבר חברת שמן נחשים שחשבה על זה. חברת אי אנד איטלקית בשם VIVANCE לקחה מודולים של ICEPOWER שעולים 200 דולר, והוציאה מהם את התטרזיסטורים, אותם היא התקינה בתוך שפורפרת ואקום. זה לא באמת שפורפרת, אלא CLASS D רגיל שהטרנסיסטורים והדרייבר שלהם נמצאים במבנה דמוי שפורפרת עם תאורה ומארז מהודר שנותן מראה אידיפילי. הם כמובן משווקים את ההונאה הזאת כ CLASS D בעל סאונד שופפרתי. הם גם הוסיפו קדם מגבר שפורפרות כדי לתת צליל שופפרתי. הם מוכרים את המודול הזה ב 15 אלף דולר. אחלה עסקה עבורם. וכן, יש כמובן רוכשים נלהבים...

https://positive-feedback.com/revie...oduction-vivace-gantube-monoblock-amplifiers/
איזה באסה.....איך חשבו על זה קודם לפנינו ? .........עולם תחרותי ואכזר:לב-שבור::בכי: :((ורד נבול)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני כל פעם מסתכל שוב בדפי המפרט ומגלה שאני ממעיט יותר מידי בערך של המגבר הזה. הוא מסוגל להרבה יותר. הנה גרפים של עכבת מוצא, ואחוז עיוותים כפונקציה של הספק בכמה תדרי סינוס טהור, עבור 8 ו 2 אוהם. אגב התנגדות מינימאלית מותרת היא 1.4 אוהם ולא 2! אבל מבכל מקרה זרם קבוע מרבי הוא 34 אמפר, זרם רגעי 120 עד ל2.5 שניות. יש לי כמה מנגנוני הגנה, מקומי וגלובאלי כולל הספק, יש הגנה תרמית והגנה מפני קצר פתאומי. הם חשבו על הכל. ללא ספק, HYPEX מהווים איום רציני על חברות האודיפיליה הכי גדולות. ברגע שלאודיפילים העכשנים יפול האסימון והם ישימו דעות קדומות בצד, ויאמצו CLASS D פשוט ולא אקסוטי מיותר, זה יהיה סופן של כל חברות האודיופיליות כולל מקינטוש ו KRELL...צפה בקובץ המצורף 47798
יש לך עיוותים ב 20,000 ? .......וכן, אני יודע שההרמוניות הם מחוץ לטווח השמיעה.....רק לשם ההשוואה.

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
יש לך עיוותים ב 20,000 ? .......וכן, אני יודע שההרמוניות הם מחוץ לטווח השמיעה.....רק לשם ההשוואה.

הם לא פרסמו בדפי המפרט, בתענה שהעיוותים הכי גדולים הם בתדר 6.67 קילוהץ שמפורסם. אבל אמיר מאתר ASR בדק בעצמו, ואמר שבאופן מפתיע המגבר יציב לחלוטין בכל תדרי השמע. הנה תוצאות שלו:

https://www.audiosciencereview.com/...stortion-vs-frequency-measurements-png.19471/

הגרף הכחול זה של ה NC400, והוא נשאר יציב לכל התחום! אמיר אמר שהוא כרגע עורך מדידות יותר מעמיקות למודול שהוא מונו ולא סטריאו במארז יחיד עם אותו הספק. הוא אמר שלעולם לא נתקל במגבר עם אופי כל כך אידיאלי כזה. ממש מדובר בפלא הנדסי...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הם לא פרסמו בדפי המפרט, בתענה שהעיוותים הכי גדולים הם בתדר 6.67 קילוהץ שמפורסם. אבל אמיר מאתר ASR בדק בעצמו, ואמר שבאופן מפתיע המגבר יציב לחלוטין בכל תדרי השמע. הנה תוצאות שלו:

https://www.audiosciencereview.com/...stortion-vs-frequency-measurements-png.19471/

הגרף הכחול זה של ה NC400, והוא נשאר יציב לכל התחום! אמיר אמר שהוא כרגע עורך מדידות יותר מעמיקות למודול שהוא מונו ולא סטריאו במארז יחיד עם אותו הספק. הוא אמר שלעולם לא נתקל במגבר עם אופי כל כך אידיאלי כזה. ממש מדובר בפלא הנדסי...
תודה, נראה מצויין, אם היה גם בהספק יותר גבוה מ 5 וואט היה עוד יותר מצויין, אבל בסדר גמור.

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
BHK ps audio
הם הוסיפו שפופרות לקלס די

זה עוד מילא, אבל החברה הזאת לקחו את זה לצעד יותר נוסף שגובל בהונאה:

הם הכניסו את הטרנזיסטורים של CLASS D לתוך מארז שפורפרתי ומצהירים שזה CLASS D שנשמע יותר אנלוגי בגלל שהטרנזיזטורים נמצאים בואקום עם אור כחול...

יותר הזוי, שיש להם רוכשים נלהבים...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
דוד גיל ורוברט עושה רושם שאתם ממש מבינים עיניין עם כל הביקורת על פול ואחרים . אשמח מאוד כמתחיל ללמוד ממכם. האם תוכלו לפרט עבורי מהם מרכיבי המערכת שלכם . מעניין אותי לא ברמה החוויתית אלא ברמה של מה החלטתם עבורכם שיהיה הציוד הנכון דרכו אתם שומעים מוזיקה? ניסיתי לחפש בפורום ואיכשהו לא ציינתם את זה. דרך אגב דודגיל איזה פטיפון צירפת לתמונת נייק ניים שלך? משהו בבעלותך?
Eb1000 דיברת על המגבר שלך. לא ציינת כלום כולל איזו תמונה?איזה מודול אתה משתמש? אולי תוכל ללמד אותנו יותר מעבר להיגד ששלך ממש טוב וההוא לא מדייק
שלום slim1900 ביקשת ממני עצה, כתבתי לך פוסט מושקע (כאן) ......כן, לא , חמוץ, מתוק .....איזה מילת נימוס? ....אולי איזה תודה קטנה ?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
מגברי קלאס D ורמקולים קשים.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
האם הקשבת למגברי class d בביתך במערכת שלך ואם כן אילו? (כי אם זה במערכות אחרות בכל מיני הזדמנויות-ההיגדים הללו פחות משמעותיים)

פעמיים במערכת שלי, שילוב של קדם ומגבר, של נורפוס, בחדר שלי וכו'. פעם אחת במערכת שלי, עם שני מונובלוקים שעופר בזמנו הביא, לא זוכר את השם. מעבר לכך יש לי רסיבר קולנוע ביתי שאני לא משתמש בו בכלל (בחדר הטלוויזיה) והוא class D.
יתר הפעמים במערכות אחרות.
אבל אתה טועה, ובלי משים גם מטעה, כי זה ממש לא חשוב.
לא כתבתי שבהשוואה למערכת שלי הסאונד לא היה לטעמי (למרות שברור שזו המסקנה בסופו של דבר).
לאורך השנים נהגתי המון פעמים להשוות ציודים שונים למה שיש לי בבית, כאן זה ממש לא המקרה.
קבעתי קטגורית שעדיין לא שמעתי הגברת Class D שהייתי יכול לחיות איתה. אני מסתובב במקומות, מאזין למערכות. שמעתי כמה וכמה מערכות עם הגברת class D ולא אהבתי. אז אפשר להתפלסף שזה יכול להיות בגלל הרמקולים (נכון, אבל את חלקם שמעתי גם עם מערכות אחרות ואהבתי יותר), ואפשר להתפלסף שזה יכול להיות בגלל החדר וגם זה נכון, אין לזה סוף.
יש לי בבית הגברה של קונסטליישן. היא החליפה הגברת שפופרות מצוינת שמאוד אהבתי וזו הנוכחית אפילו טובה ממנה בהרבה פרמטרים. שמעתי את ההגברה הזו במקומות נוספים, עם רמקולים ומקורות שונים, גם אצל היבואן, גם אצל נמר בבית, גם בחו"ל, ותמיד אהבתי. אף מגבר class D לא התקרב לטעמי.
אז אם נשפוט את הדברים ברמה הפרקטית ואחרי נסיון של יותר מ 40 שנות אודיופיליה, חלקן עם אובססיה לשמוע מערכות ולהשוות, אני קובע, שוב, שגם אם די ברור לי שהעתיד יהיה שייך להגברות class D, אני עוד לא שמעתי הגברה כזו שהייתי יכול לחיות איתה.
ועם זה, עם כל הכבוד, אתה לא יכול להתווכח.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אז אם נשפוט את הדברים ברמה הפרקטית ואחרי נסיון של יותר מ 40 שנות אודיופיליה, חלקן עם אובססיה לשמוע מערכות ולהשוות, אני קובע, שוב, שגם אם די ברור לי שהעתיד יהיה שייך להגברות class D, אני עוד לא שמעתי הגברה כזו שהייתי יכול לחיות איתה.
.

ספר זאת לMBL ולאלפי האודיופילים שנהנים ממגברי ה-ClassD שלהם;)

וברצינות רגע, כמובן שבאודיופיליה חווייתית "הכל אישי".

EB1000

מושעה
מעורבות
54
נקודות
28
פעמיים במערכת שלי, שילוב של קדם ומגבר, של נורפוס, בחדר שלי וכו'. פעם אחת במערכת שלי, עם שני מונובלוקים שעופר בזמנו הביא, לא זוכר את השם. מעבר לכך יש לי רסיבר קולנוע ביתי שאני לא משתמש בו בכלל (בחדר הטלוויזיה) והוא class D.
יתר הפעמים במערכות אחרות.
אבל אתה טועה, ובלי משים גם מטעה, כי זה ממש לא חשוב.
לא כתבתי שבהשוואה למערכת שלי הסאונד לא היה לטעמי (למרות שברור שזו המסקנה בסופו של דבר).
לאורך השנים נהגתי המון פעמים להשוות ציודים שונים למה שיש לי בבית, כאן זה ממש לא המקרה.
קבעתי קטגורית שעדיין לא שמעתי הגברת Class D שהייתי יכול לחיות איתה. אני מסתובב במקומות, מאזין למערכות. שמעתי כמה וכמה מערכות עם הגברת class D ולא אהבתי. אז אפשר להתפלסף שזה יכול להיות בגלל הרמקולים (נכון, אבל את חלקם שמעתי גם עם מערכות אחרות ואהבתי יותר), ואפשר להתפלסף שזה יכול להיות בגלל החדר וגם זה נכון, אין לזה סוף.
יש לי בבית הגברה של קונסטליישן. היא החליפה הגברת שפופרות מצוינת שמאוד אהבתי וזו הנוכחית אפילו טובה ממנה בהרבה פרמטרים. שמעתי את ההגברה הזו במקומות נוספים, עם רמקולים ומקורות שונים, גם אצל היבואן, גם אצל נמר בבית, גם בחו"ל, ותמיד אהבתי. אף מגבר class D לא התקרב לטעמי.
ועם זה, עם כל הכבוד, אתה לא יכול להתווכח.

אתה מדבר על CLASS D מיושן. אני בטוח שלא יצא לך לשמוע CLASS D מהשנים האחרונות, לאר שנת 2015 של חברת HYPEX או ICEPOWER. זה משהו אחר לגמריי. מה זה נורפוס? תשים קישור ויהיה אפשר לבדוק איזה מודולים יש בו.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
ספר זאת לMBL ולאלפי האודיופילים שנהנים ממגברי ה-ClassD שלהם;)

וברצינות רגע, כמובן שבאודיופיליה חווייתית "הכל אישי".

נו, אז עכשיו תסביר לי לשם מה נועדה ההערה שלך?
בעצם עדיף שלא תסביר. חבל להכביד כאן במטחנה אינסופית.
הרי ברור לך שזה עניין של טעם אישי, אני כמובן לא הסתרתי את זה.
הרי ברור לך, ולכולנו, שיש חברות מצוינות, עם מוצרים מעולים (MBL למשל ) שמייצרות הגברה ב class D.
אז מה הפואנטה ולמה עוד ועוד הודעות ריקות?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אתה מדבר על CLASS D מיושן. אני בטוח שלא יצא לך לשמוע CLASS D מהשנים האחרונות, לאר שנת 2015 של חברת HYPEX או ICEPOWER. זה משהו אחר לגמריי. מה זה נורפוס? תשים קישור ויהיה אפשר לבדוק איזה מודולים יש בו.

AVM BENCHMARK RED WINE MBL BELL CANTO
היו עוד לא מעטים. אחרי העבודה אוכל קצת לעשות סדר בראש ואם תרצה אוסיף עוד כמה.

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור