מבחן הרמקולים הרצפתיים הגדול!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה עלמה {אני מקווה שאני כותב את השם נכון}.

כן בוודאי, גם הגראנד מאזה במבחן.:)

best5

מושעה
מעורבות
0
נקודות
1
הנה סקירה עדכנית שיכולה להוסיף כאן חומר קריאה נוסף למי שמעוניין. רמקולים רצפתיים מומלצים באיזור ה-5000 ש"ח:

<נערך>

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
Screenshot_20200525-083409_Samsung Internet.jpg

מה רמת האמינות של האתר הזה ?
נראה כמו אתר מסחרי רגיל.

תמונות מצורפות

• Screenshot_20200525-083409_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200525-083409_Samsung Internet.jpg
    KB 85.5 · צפיות: 498

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
הנה סקירה עדכנית שיכולה להוסיף כאן חומר קריאה נוסף למי שמעוניין. רמקולים רצפתיים מומלצים באיזור ה-5000 ש"ח:
אתה בעל עניין באתר?

איך אפשר להמליץ על רמקולים. לכל אחד יש טעם כמעט שונה לחלוטין.

אגב, מהאזנה לכולם, לא הייתי רוכש אף אחד מהרמקולים שציינת (לטעמי).

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
גם אני מעוניין לבקש משהו מההתרשמות של נמר.
מאחר ולדעתי רמקולים הם הרכיב הפחות משפיע על איכות הצליל ולעמדת אחרים הרמקול הוא הרכיב הכי משפיע, ומאחר והבדיקה תתבצע על אותה האלקטרוניקה עם אותה אקוסטיקה, הייתי מבקש שנמר יקבע סולם שאפשר לכנות אותו למשל: פערים בין הרמקולים.
אפשר לקבוע למשל שפער עם ציון 10 מבטא שוני מאוד משמעותי בין שני זוגות רמקולים ופער עם ציון 1 מבטא שוני מאוד מינורי בין שני זוגות רמקולים.
בסוף המבחן תתקבל תמונה לגבי רמת הפערים בין הרמקולים וזה בנוסף להבדלים הרגילים הנבדקים.

אריה

OzKol

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
18
מאחר ולדעתי רמקולים הם הרכיב הפחות משפיע על איכות הצליל ולעמדת אחרים הרמקול הוא הרכיב הכי משפיע

אריה

היי אריה, אתה באמת חושב שהרמקול הוא הרכיב הכי פחות משפיע, איך הגעת לזה?

הרמקול הוא הרכיב הכי "בעייתי" בשרשרת, עליו (אחרי החדר כמובן) קיימים הכי הרבה "הפסדים" מכל DAC או מגבר שקיים.
אין אני אומר שהרמקולים הם הכי חשובים, כי בסך הכל צריך איזון והתאמה בין החלקים במערכת וכל דבר (כמעט) משפיע וחשוב. אבל בטח שרוב ההפסדים בשחזור האות הם מהרמקולים.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
@arye.gur, אוזן האדם רגישה יותר מכל דבר אחר ל Frequency Response......השילוב של "רמקול - חדר" יוצר את מנעד ה-FR הגדול ביותר ולכן הרמקול הוא הגורם המשפיע ביותר בחווית ההאזנה.

ולעצם העניין, איזה רכיב לדעתך קובע יותר מהרמקולים ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

כתוב בכתבה: ״אמנם ישנם לא מעט רמקולים רצפתיים שעולים מעל 5000 ש"ח והם כמובן סופר איכותיים״

ואם אתה כבר פה אז אשאל אותך שאלה. מי כתב את השטות הזו?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
@arye.gur, אוזן האדם רגישה יותר מכל דבר אחר ל Frequency Response......השילוב של "רמקול - חדר" יוצר את מנעד ה-FR הגדול ביותר ולכן הרמקול הוא הגורם המשפיע ביותר בחווית ההאזנה.

ולעצם העניין, איזה רכיב לדעתך קובע יותר מהרמקולים ?
התיאוריה שאני מכיר היא מאוד פשוטה:
מערכת סטריאו היא מערכת טורית חד סיטרית. המידע בה זורם מהמקור לרמקולים.
בד"כ אפשר גם להניח שלאורך המערכת ישנם הפסדים באיכות של המידע.
מכאן שתי מסקנות פשוטות:
מה שלא יוצא מהמקור לעולם לא יגיע לרמקול.
מה שמכל סיבה שהיא "יתקלקל" במקור או במגבר, יגיע תמיד מקולקל לרמקול.

כל מה שהרמקול יודע לבצע זה לשקף את האיכות של הרכיבים שלפניו.

אריה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אבל כל מה שלפני הרמקול לא יוצר הבדל כזה דרמטי כמו הרמקולים עצמם בגלל שהם לרוב FLAT.....וכפי שאמרתי ה-FR השונה בין רמקול לרמקול הוא הסיבה ה"דרמתית" ביותר לשנויים.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אבל כל מה שלפני הרמקול לא יוצר הבדל כזה דרמטי כמו הרמקולים עצמם בגלל שהם לרוב FLAT.....וכפי שאמרתי ה-FR השונה בין רמקול לרמקול הוא הסיבה ה"דרמתית" ביותר לשנויים.
לדעתך עקום ההיענות הוא מה שחשוב באיכות הצליל של מערכת?

אריה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רמקולים בלי אלקטרוניקה זה עץ עם עיגולים. רמקולים בלי אלקטרוניקה טובה ומתאימה זה דראעק, רמקולים סבירים עם אלקטרוניקה איכותית תמיד ישמעו טוב יותר מרמקולים מעולים עם אלקטרוניקה דראעק. משמע, הרמקולים הם לא הכי חשובים במערכת. את הניסוי הזה עשיתי מליונים של פעמים.

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
Garbage in garbage out.

OzKol

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
18
איזו תשובה נמר...
ההפסדים על חלקים מכאנים (ורמקול הוא מכאני) הם פי כמה וכמה מכל חלק אלקטרוני אחר. עם זה אי אפשר להתווכח. נקודה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לדעתך עקום ההיענות הוא מה שחשוב באיכות הצליל של מערכת?

אריה
FR ותכונות הבמה מיד אחריו.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
מניסיון שלי:
כל סקירה לקחת עם ערבון מוגבל מאד.
הסקירה הכי טובה זה עם האוזניים שלנו.
היו לצערי סקירות של רסיברים
ומגברים מכורים מראש.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
אותי היה מעניין אם היה מוניטור מוגבר להשוואה כמו Dynaudio BM15A אפילו שהוא לא רצפתי
רק לצורך השוואה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
כל מה שהרמקול יודע לבצע זה לשקף את האיכות של הרכיבים שלפניו.

אריה

אמירה מוזרה.....ואקצין, רמקול מחשב ב 50 ש"ח שקול לרמקול שנמצא בביתך (אני מניח Naim) מבחינת היכולות שלהם להעביר את כל הניואנסים של מסלול הסטריאו שבביתך...... מה CD ועד כבלי הרמקול?

Naim היו מנדים אותך לצמיתות מהרשתות החברתיות שלהם אם הם היו יודעים שזו דעתך על הרמקולים שלהם- בוגד !!!

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אמירה מוזרה.....ואקצין, רמקול מחשב ב 50 ש"ח שקול לרמקול שנמצא בביתך (אני מניח Naim) מבחינת היכולות שלהם להעביר את כל הניואנסים של מסלול הסטריאו שבביתך...... מה CD ועד כבלי הרמקול?

Naim היו מנדים אותך לצמיתות מהרשתות החברתיות שלהם אם הם היו יודעים שזו דעתך על הרמקולים שלהם- בוגד !!!
אם אחבר את הרמקולים היקרים למחשב, כנראה שלא יהיה הבדל משמעותי באיכות הצליל וסביר יותר שהרמקולים היקרים יהרסו את איכות הצליל.
אם אחבר את הרמקולים של המחשב למערכת , יהיה הבדל משמעותי, הרמקולים של המחשב יהרסו את איכות הצליל.

אריה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אנחנו לא מסכימים אבל אני מניח שתסכים לקביעה הבאה:.....רוב האודיופילים חושבים שהרמקול הוא "קובע אופי הצליל מס' 1 במערכת השמע"........אתה כמובן יכול לחשוב אחרת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור