מבחן הרמקולים הרצפתיים הגדול!

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נכון, על סעיפים 1 ו- 2 נופלות רוב הביקורות של רמקולים ברף העליון של המחירים.

במחירים של המבחן הזה, הרמקולים אמורים להיות פחות רגישים לאלקטרוניקה, למעט יכולת הדחיפה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היי אילן. ראשית תודה על הפירגון וטוב לראות אותך כאן.

1- נכון אתה צודק בהחלט אך גם שימוש בשני סוגים נוספים עלול ליצור יתרונות לרמקול אחד על האחרים, אני מעדיף לעשות מבחן כזה על אלקטרוניקה שאני מכיר באופן חד משמעי. מעבר לכך שהחלפת אלקטרוניקה אינו פרקטי במבחן כה גדול כמו זה, הוא פשוט ייקח חודשים עד שאסיים אותו.

2- נכון מאוד - כאשר המבחן אינו כה גדול.

3- הכבלים שאני משתמש בהם הם הכבלים האישיים שלי, אינני חושב שאוכל להחליף כבלים לכל רמקול, חשוב יותר לציין כי אדם שירכוש רמקול ב10K מקסימום לא ישקיע עוד 10Kעל כבלים {לצערי} למרות שהם יכולים לתת יופי של גימורים לצליל. כיוון שהכבל הוא הכיוון הסופי ומוצר קצה במערכת אני סבור ובטוח שהכבלים שאני משתמש בהם הם מעל הממוצע שישקיע בו רוכש הרמקול במחיר הזה.

4- כיוון שאנו בוחנים רמקולים מאותה רמת מחיר {בערך} נראה לי שכן אפשר לתת ציון מ-1 עד 5 , כאשר אנו בוחנים רמקולים ראש בראש ברמות מחיר שונות ההצעה שלך מצויינת ואני בעדה. בסוף המבחן הרמקולים הזוכים יקבלו ציונים לפי ההצעה שלך וזאת על מנת להפוך אותם לרפרנס במחיר הזה.

5- ראה תשובה 4.

6- מסכים.

7- כך יהיה כאשר אבחן רמקול במחירים גבוהים יותר {לא אנטרי לבל} אך זה יהיה רק כאשר האלקטרוניקה שלי תאפשר זאת. כרגע היא אינה מספיק איכותית בשביל לבחון רמקולים יקרים מידי, לא הוגן כלפי הרמקול ולא כלפי היבואן.

לגבי כל השאר {שכולם קשורים לציונים} אני מסכים בהחלט ונייסם זאת אחרי המבחן הזה {שהוא כבר מוכן}.

תודה רבה על ההצעות המלמדות. נקווה לשמוע עוד הצעות ותשובות עינייניות בכל הקשור לנושא האודיו.(Y)

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
אשמח לכתוב הערות על תהליכים ושיטות אם יהיו לי.

אם תעלה שאלה- אשמח לספר על התרשמותי (כפי שהבטחתי לך בטלפון)- אבל אין טעם 'שאשתגע' בפורום, לצורך כך יש את הפורום הכתום ששם האווירה הלוהטת מוציאה מכל המשתתפים את המיטב.

לגבי הערותיך:

1. חשוב מאוד עוד מגבר אחד עם אופי שונה, זה מחדד ומעלה את משקל הממצאים.

2. לכבלים שלך יש אופי / חתימת צליל מסויימים- גם כבלים זולים יותר יכולים להוות אלטרנטיבה בצליל שחשובה למבחן (ומכאן אתה למד שאני לא 'מת' על חתימת הצליל של הכבלים שלך).

3. אני מבין שמבחן רמקולים הוא משימת 'התאבדות'- אם התאבדות אז כמו הגרמנים, מסודר ויסודי.

מה זה זמן אישי לעומת הנצח, תחשוב ! מה שתיכתוב יהיה מדריך קניה / התייחסות להרבה אנשים בתחום.

4. חשוב לתת גם לרמקולים ברמת כניסה ציון ביחס לרמקול שלך, לא רק ליקרים יותר.

והכי חשוב- כדברי האדיופיל היווני שפתח את הסרט המפורסם 'חשמל זה הדבר החשוב ביותר במערכת סטריאו' - היום אני מסכים במיליון אחוז.

זה שיפור גדול יותר מכל מגבר / כבל / מקור- ורק שינוי דרמטי (לא מינורי ברמקול קצת יותר טוב) בקניית רמקולים חדשים עולה עליו.

סתם 'קפץ' לי אחרי 5 שעות של בדיקות אינטנסביות אתמול בלילה, וחודש וחצי מטורף בנושא.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לגבי החשמל אני מסכים איתך בהחלט, זהו הבסיס של כל מערכת איכותית.

אוטוטו אעלה כמה שידרוגים שלי בנושא + ארקה מתחת לביניין. מבטיח גם תמונות.:D

rahoz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אפרופו השפעת החשמל-

מישהו שם לב לכך שמאז שרידינג עברה לפעול בגז טבעי ולא במזוט--> השתפרה מאוד האווריריות בגבוהים על חשבון השומן והחום בנמוכים :מבולבל:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה שאתה כותב מעניין ושווה שירשור ניפרד.
יש לי כמה שאלות , אשמח אם תפתח שירשור או שאם תרצה אשאל אותך בשירשור יעודי שאני אפתח..

keyser

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
כל הכבוד נמר, קודם כל.
אתה הולך לבחון גם את ה IQ-9 KEF ?

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
קודם כל בהצלחה במשימה הקשה אם כי המהנה...

אני שוב מסיר את הכובע בפני נמר וליאור על הנכונות, ההשקעה והמאמץ בהרמת כזו סידרת מאמרים..

כמו שרבים לפניי ציינו לסדרת כתבות כזו יש חשיבות רבה בהיבט הצרכני של מי שמתכוון לרכוש רמקול רצפתי ברמות מחיר אלו, לכן -

אל "תקמצו" בפרטים על תנאי הבדיקה. כוונתי היא, שלדעתי, השמטתם מתיאור תנאי הבדיקה תיאור שהוא לא פחות חשוב מתיאור יתר רכיבי המערכת - תיאור מפורט ככל האפשר של חלל האזנה והתנאים האקוסטיים שלו !!!!!

מה גודל החדר במ"ר ?? מה מבנה החדר מרובע או מלבן ?? מה אורך הקירות X מטר - על - Y מטר ? מה גובה התקרה ?? על איזה קיר ממוקמת המערכת והרמקולים - הארוך או הקצר ?? יש תנאים מיוחדים שעלולים להשפיע מבחינה אקוסטית - כמו חלונות זכוכית גדולים לאורך קיר שקרוב לרמקולים ?? מה הריהוט שיש בחדר ?? יש טיפול אקוסטי לחדר (סונסים - סופגי רעש וכיוצ"ב) ?? מה המרחק שיושב הבוחן מהרמקולים ??

זו לא אמורה להיות עבודה קשה מדיי להוסיף את כל הפרמטרים האקוסטיים של חלל הבדיקה למאמר הראשוני שמתאר את תנאי הבדיקה.

בנוסף לתנאים האקוסטיים הכלליים שמן הסתם יהיו זהים לגבי כל הרמקולים, לדעתי, צריך בכל מאמר ומאמר להקדיש כמה מילים לגבי אופן מיקום הרמקולים הספציפיים באותו המבחן - באיזה מרחק מהקיר האחורי ומהקירות הצדדיים ? והאם הם מוקמו עם הטיה פנימה (TOE IN ) ובאיזו מידה ?? בעניין מיקום הרמקולים אני מציע לפעול בהתאם להוראת היצרן שמן הסתם מכוון את הלקוחות למיקום האידאלי עבור הרמקולים שהוא מייצר (לא תמיד זה נכון..)

והערה אחרונה - סתם מתוך גאוות בעלים - לא ראיתי נציג של DALI בחבורה הנבחנת - חבל כי לדעתי הם יכולים לתת "פייט" טוב לשאר הנבחנים..

שלמה

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נמר

דרך אגב אם תשים לב לשעה בה פירסמתי את תגובתי תבין שאני פנוי בשעות אלו..יעני רמז...יעני אחרי שתגמור את "שעת הזאבים" שלך עם הרמקולים...

שלמה

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מישהו שם לב לכך שמאז שרידינג עברה לפעול בגז טבעי ולא במזוט--> השתפרה מאוד האווריריות בגבוהים על חשבון השומן והחום בנמוכים :מבולבל:

(Y)

Av1

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
16
מדוע לא יהיה מספר חברי האתר שישתתפו במבחן?

בעבר מגזין היי פיי צ'ויס היה מוסיף לכתב אנשים שונים ושאינם קשורים לתחום,
משלב אותם יחד עם כתב + איש מקצוע = 6 עד 8 אנשים שיחד היו מביעים דיעות שונות
ואילו כאשר מדובר באדם אחד {לא שאני מזלזל בנמרים}
אך אדם אחד= רעיון 1, תפיסת סאונד 1
הבנה 1, ביקורת 1,דעה 1, אופי 1
ועוד הרבה מאוד פרמטרים שהם כולם על זוג אוזניים שרגילות, מחפסות ומוצאות מה שהן רוצות.

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
חשבנו על רעיון של פאנל/קבוצת אנשים.
למבחן הזה זה לא מעשי כי מדובר בתיאום ותזמון של המון רמקולים שונים, כשלכל אחד מהם מקדישים זמן רב לבחינה - אי אפשר לזמן את האנשים 20 פעם לבית של נמר...

אבל בהחלט אפשר לעשות דבר כזה במקרים אחרים.

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
אני מצדי אבוא לנמר - תמיד אני לומד משהו :)

יחי נס ציונה!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה תמיד מוזמן חבר.

רדנקו

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
רק אני לא:כועס:

אנשים פה לא עונים לפרטיות:(

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אוי נכון. דורון אני מתנצל אחי פשוט לא זכרתי אם עניתי לך או לא.:O

קבל בפרטית.:D

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
הערה / עצה, מבלי לפגוע במאמצי נמר המבורכים- חסר לי מאוד בתמונות רמקול אחד: דובל פלאנטס. זה אומנם לא רמקול מדפי ולא רמקול רצפתי- מעין 3/4 רמקול.

אני מניח שהוא היה יכול להיכלל בכל אחת מהקטגוריית - ולהציג תמונת צליל איכותית יותר ממרבית 'אוסף' הקרשים 'שמיטב' היבואנים מפציצים את הקונים בהם.

(חשוב להדגיש- לא כול הרמקולים במבחן גרועים, או מוצרי מדבקה מנופחי מחיר)

אם רוצים להציג אלטרנטיבות איכותיות- ורצוי שכן, חשוב להציג גם תצורות כדוגמת פלאנטס שאולי יש בהם מגרעות בולטות (ואפשר לחשוב שבאוסף הקרשים עם מדבקות אין), אבל לטעמי הוא הפתעה ביחס עלות / הנאה / איכות שמיעה.

אני מודה ומתוודה שלא ממש יצא לי לבחון את הרמקולים הנדונים- ברם, בלית ברירה יוצא שמדי פעם 'גוררים' אותי כל מני קרובי משפחה וחברים לחנויות 'ליעוץ מקצועי' (יען אני מבין משהו בתחום), כך 'שטעמתי' מהתבשיל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אילן ידידי.

הפלנטס קיים במבחן אך מרוב רמקולים לא הכנסנו אותו לתמונה הראשית. בקרוב תעלה הסקירה עליו.

אגב - זהו מבחן שניסיתי לקחת את כל הרמקולים הקיימים בטווח המחיר הזה, אם רמקול בטווח מחיר הזה לא יהיה במבחן הוא מסיבה אחת בלבד , לא נתנו לנו אותו. בגדול כולם שיתפו איתנו פעולה ויהיו עוד המון הפתעות במבחן הזה. זהו מבחן ענק והוא כולל מספר רב של רמקולים. אני כרגע מכין את עצמי כבר למבחן ההשוואתי הבא, ונראה לי שהוא יפתיע לא מעט אנשים.

אז אילן ידידי תודה על העיצה והיה רגוע, הפלנטס נימצא בין המתמודדים.:)(Y)

ALMA

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
נמר, ראשית תבורך על המבחן המסקרן.
הדבר הראשון שאני עושה בבוקר זה לראות האם יש כבר
סקירה על רמקול נוסף.
נ"ב האם אופרה גראנד מאזה במבחן?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור