כתבת סיכום - פנל המאזינים לנגני CD של חברי הפורום

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מסכים עם כמעט כל מילה:) :בעד:וכמו שאומרים צמד עורכי הדין בארץ נהדרת- "זאת ועוד"

רמקולים פלאנריים מצטיינים בתכונה המכונה בשפת האודיופילים palpable ( ממשיות , מוחשיות . בר מישוש )

חובב מוסיקה שישמע ברמקול פלנארי "מכוון היטב" את ה"ממשיות" של קול אנושי ......הדרך חזרה לא קלה.

עניין נוסף שחשבתי עליו בבדיחות הדעת - ראיתי תמונות של פנל המאזינים ומיקומם בהשוואה האחרונה שנערכה בביתו של אלדר.

נראה לי ש"בחיים " אי אפשר היה לבצע השוואה שכזאת עם רמקולים פלנאריים עקב כמות המאזינים הגדולה (אלא אם כן היו יושבים אחד מאחורי גבו של השני :)) - וזאת כאמור עקב מגבלת ה-Sweet Spot
אפשר לעשות דבר כזה ,רק צריך לבחור פנליסט אחד גדול וביריון ,ועוד ארבעה פנליסטים קטנטנים,
לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם שניצל היה מתישב רגע למעלה.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
מעניין אותי מהי דעתם של חברי הפנל על מידת המוזיקליות של המערכת אשר עליה הושוו הנגנים השונים.

השעה 2 לפנות בוקר, זה מה שמדיר שינה מעיניך?!
אם כבר , מה זה 'מידת מוסיקליות'?? ,באיזה סקלה נמדדת?:מה??????????:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אם כבר , מה זה 'מידת מוסיקליות'?? ,באיזה סקלה נמדדת?:מה??????????:
נראה לי שמן הראוי לשאול שאלות אלה את האנשים שדירגו נגנים שונים (גם) על פי מידת המוזיקליות שלהם.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
האם מישהו סבור שהאודיופילים ה"כבדים" באמת משתתפים בפורומים?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אפשר לעשות דבר כזה ,רק צריך לבחור פנליסט אחד גדול וביריון ,ועוד ארבעה פנליסטים קטנטנים,
לא רוצה לחשוב מה היה קורה עם שניצל היה מתישב רגע למעלה.

אלדר , הדמוי שתארת של בריון מוקף ב-2 "ציפלוכים" מכל צד .........ובכן , התאור מכיל המון "נגיעות פרוידיאניות" .........

פרורי לחם II ביצה II חזה עוף II ביצה II פרורי לחם

איך קוראים לדבר הזה ???;)

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
יש כמה דברים שאני, למרות ניסיוני המועט מזה של חברים רבים, יודע :
1. מעולם לא שמעתי נגינה, הופעה, של תזמורת או הרכב קטן, או כלי נגינה בודד, שאמרתי שהוא "אנליטי מדי", "קר", "מנוכר", "מפורט מדי" , "מתכתי" , "רזה" , "נפוח" . כלי נגינה משמיעים קולות של כלי נגינה, וזה תמיד טוב , אפילו אם סקסופון צורח באוזן יכול להיות לא נעים.
2. לעומת זאת שמעתי לא מעט מערכות, חלקן יקרות, שסבלו מאחת או שתיים ויותר מהמחלות הנ"ל. "אנליטי" זו כנראה תכונה של מערכת שמע, לא של כלי נגינה מוסיקלי.
3. מעולם לא שמעתי מערכת שהיתה "מוסיקלית מדי". אני לא יודע אם כולנו מסכימים עד הסוף על משמעות המונח, אבל נדמה לי שלא יכול להיות "יותר מדי" ממנו.
4. בינינו - גם אם היו זורקים את בר רפאלי אל זרועות מישהו מאיתנו, ספק אם היה באמת יודע מה לעשות איתה.
5. הקריטריון הקובע בסופו של דבר, לטעמי, לטיבה של מערכת, היא אם היא גורמת לנו להתעסק איתה פחות ולשמוע יותר ויותר מוסיקה. כשהנעל נוחה הרגל נשכחת.
אין קשר בין משפט הפתיחה המפוצץ לבין השאר -- אין כאן שום עניין של ידיעה.

#1 , #2 -#3 הם דיעות/הערכות/שיפוטים
.
#4 הוא הבעת ספק בזה שבר רפאלי מורכבת מאותם רכיבים כמו כל אישה אחרת, ושעושים אתה בדיוק את אותם דברים. לכל היותר זה היעדר ידיעה :)
.
#5 הוא הגדרת קריטריון אישי, שלא ברור לכמה מבעלי המערכות הוא משותף בכלל

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
יש לי עוד תרגיל שאני ממליץ לכל הנוכחים לבצע מפעם לפעם :
זוכרים איך כשהייתם ילדים היה לכם איזה טרנזיסטור מעאפן מפלסטיק ? או פטיפון של ההורים ששמעו בו גבעטרון ? ואז נדלקתם על מוסיקה, ועל אודיו, חסכתם, עבדתם, לקחתם כסף מהבר מצווה, חסכונות אחרי הצבא - וקניתם את המערכת ה"אמיתית" הראשונה שהיא כולה שלכם. זוכרים את הצמרמורת שעברה לכם בחוט השידרה כשהצלילים הראשונים בקעו ואיך הרגשתם בנרוואנה ? תנסו עכשיו להיזכר ולשחזר את ההרגשה ההיא. ולהבין כמה אתם בני מזל (רבים של בר מזל = בני מזל, למי שהתעניין) שיש לכם מערכת שמאפשרת לכם להציף את עצמכם במוסיקה קסומה ומרגשת כל אימת שרק תרצו (וכשבני הבית יאפשרו לכם). לא שיש לי משהו נגד מי שרוצה לסחוט עוד אחוז או פרומיל מהמערכת שלו, רק תזכרו לשם מה בעצם התכנסנו פה.
למה אתה חושב שאנחנו צריכים תרגילים?

וכל ניסיון לשחזר הווייה של בני 5 או 15 או 25, שנתקלים במוסיקה/סאונד בפעמים הראשונות, הוא אפריורית בלתי אפשרי למי שכבר מכיר את המוסיקה ואת אפשרויות הסאונד.

אפשר בקלות להבין כמה אנחנו בני מזל מהבחינה האמורה גם בלי לנסות לרמות את עצמנו בדברים בלתי אפשריים/סבירים.

ומה בדיוק רע ב"לסחוט עוד אחוז או פרומיל מהמערכת שלו"?
רק תזכור אתה לשם מה בעצם התכנסנו פה -- חלק מאיתנו התכנס כאן בדיוק בשביל זה!

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
???????

:בהלם::מה??????????::מה??????????::מה??????????:
לזה התגעגעת, לא?

לאודיופילים כאלה, שיודעים הכל על הכל, כולל מידת המיתאם בין היות מישהו אודיופיל "כבד" לבין [אי]השתתפותו בפורום.

:)

עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

ומה זה שייך לנושא השרשור?

ארז

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מדהים כמה ארס נשפך פה על משהו שמטרתו העיקרית היתה כיף.
אני נהנתי מאוד.

שוב המון המון תודה למארגנים לסוחבים ולמאזינים .

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אל דאגה אורי, הארס הזה מזיק רק למי שמתיז אותו בעצמו. כל השאר נהנים כאן.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אשכרה.
עד עכשיו לא הגבתי, אבל זה חרה לי מאוד . באמת.
עשינו כיף, עשינו משהו ששום פורום או קבוצה עוד לא עשו בארץ וישר באו לקלקל.

היה מעולה!
מתי מבחן ה VRים הגדול???לש-ון

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
סתם טעות אני מניח,לפעמים פורקים קצת מטענים ממשקעי העבר,סך הכל יהושע אודיופילים ותיק ומנוסה, מומחה לאלקטרוניקה , ושיש לו רצון טוב ,אין עליו.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
cogito ergo sum
לא בבחינה אפיסטמולוגית של גבולות הידיעה עיסקנן,אלא במה החוויות האישיות שלי פלוס התרשמות מחוויות של אחרים הובילו אותי לדעת. לדעת במובן של מיטב הידיעה והשיפוט והערכה שאני מסוגל להן במסגרת מגבלותי האנושיות.
עמיר - מתישהו כדאי שתבין שהדברים הכי יפים, מהנים, חשובים עבורנו כבני אדם לא ניתנים לדה-קונסטרוקציה לוגית . המוח שלנו, והחוויות שלנו, כל מה שעושה לנו טוב - כאלה הם. וגם המוסיקה שאתה כל כך אוהב נכתבה ובוצעה על ידי בני אדם, ולא רובוטים מחושבים שכל מילה שלהם נבדקת ומופרדת לאטומים לפני שהיא יוצאת לאוויר העולם. בקיצור - תשחרר.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
cogito ergo sum
לא בבחינה אפיסטמולוגית של גבולות הידיעה עיסקנן,אלא במה החוויות האישיות שלי פלוס התרשמות מחוויות של אחרים הובילו אותי לדעת. לדעת במובן של מיטב הידיעה והשיפוט והערכה שאני מסוגל להן במסגרת מגבלותי האנושיות.
עמיר - מתישהו כדאי שתבין שהדברים הכי יפים, מהנים, חשובים עבורנו כבני אדם לא ניתנים לדה-קונסטרוקציה לוגית . המוח שלנו, והחוויות שלנו, כל מה שעושה לנו טוב - כאלה הם. וגם המוסיקה שאתה כל כך אוהב נכתבה ובוצעה על ידי בני אדם, ולא רובוטים מחושבים שכל מילה שלהם נבדקת ומופרדת לאטומים לפני שהיא יוצאת לאוויר העולם. בקיצור - תשחרר.

:בעד: ניראה לי שהוא רק ירויח מזה.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
ארס

ארס?
הצחקתם אותי.
רק מי שטיפח חשיבות עצמית מנופחת מעבר לגבולות הטבעיים שלה ירגיש נפגע נוכח ציון עובדות.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
כיף

כיף?
מטרת הפנל הייתה רק כיף, ללא כל כוונה רצינית?
האם זה היה מה שאמרתם ליגאל לסרי שבא, הביא וסחב את משככי הרעידות הכבדים שלו?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אודיופילים

מי שמשקיע סכומי עתק בפריטי המערכת, אבל אפילו לא אגורה שחוקה אחת בטיפול אקוסטי אינו אודיופיל והמערכת שלו אינה מערכת אודיופילית.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור