כיול עם Dirac Live

• פותח הנושא peppa
  • פורסם בתאריך

peppa

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
8
ערב טוב רציתי לשאול תמיד בכל מערכות הקולנוע שהיו לי כיילתי בעצמי הגדרתי את כל הרמקולים על small ואת והגדרתי את הקרוס בכולם על 80 מדדתי מרחקים והשתמשתי במד spl שכולם יהיו על 75 דציבלים והייתי מבסוט. השבוע התחדשתי ברסיבר חדש של מקינטוש ht 300 שיש לו Dirac live לעולם לא השתמשתי בתוכנת כיול רציתי לדעת בבקשה אם כדי להשתמש בה או להמשיך לכייל בעצמי כמו שעשיתי עד היום. ומה קורה אם היא תגדיר את הרמקולים אחרת ואת הקרוס אחרת? כי קראתי בכל מקום שצריך לה גדיר את הרמקולים לsmall ולחתוך ב 80. אגב התחדשתי גם ברמקולים קדמיים של3 Vandersteen c2 signature הסנטר של Vandersteen vcc 5 ו Vandersteen אחוריים וסאב של jl audio f113v2 .אשמח לתשובה ועוד דבר קטן אני רוצה להודות לרפי לוהב על העזרה על הסבלנות והידע העצום שיש לו והכי חשוב בן אדם שעושה את העבודה מאהבה לתחום. אני משתמש חדש וזאת ההודעה הראשונה שלי :)

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תתחדש

הכי פשוט זה לנסות. אם כבר קיבלת רישיון ל-Dirac, למה לא?
זה לוקח רבע שעה

system1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מה שאתה מבצע ידנית זה מינימום שבמינימום
זה בקיצור, למה מומלץ לכייל עם דיראק .

The importance of timing​

Room correction solutions have been around for decades. Still, at Dirac, we realized they only act as advanced equalizers, smoothing the frequency curve but totally missing the timing aspect. Room reflections and misaligned speakers cause sounds to arrive at your ears with different time delays. These time shifts blur the sound image. That’s why we developed Dirac Live. Based on patented technology, Dirac Live optimizes the sound with respect to frequency and time. It does so not only in one sweet spot but over the whole listening area, be it a chair, a sofa, or an auditorium.​

peppa

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
8
תודה רבה על התשובות אני אנסה :בעד: האם אפשר לכייל בdirace את כל הרמקולים עלsmall לחתוך ב80 את כולם ואז לעשות כיול עם ה Dirac או שפשוט לתת לו לעשות הכל ?

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
תודה רבה על התשובות אני אנסה :בעד: האם אפשר לכייל בdirace את כל הרמקולים עלsmall לחתוך ב80 את כולם ואז לעשות כיול עם ה Dirac או שפשוט לתת לו לעשות הכל ?
איזו גרסא של DIRAC יש לך?
DIRAC LIVE ?
DLBC?
ברסיברים -לרוב דירק מודד ומתקן - FULL RANGE - כך שזה לא משנה כלל איך את מגדיר לפני המדידות - אלא אם כן הרסיבר לא נותן לך לשנות אחרי קרוס על הפרופייל הרלוונטי-לאחר תיקון.

peppa

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
8
היי דן אני אמור לקבל אותו השבוע ואין לי בדיוק מוסג באתר של מקינטוש כתוב Dirac Live...אז אם במקרה הרסיבר לא נותן אז עדיף לעשות כיול ידני או פשוט להשאיר את מה שהכיול של Dirac ?

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
היי דן אני אמור לקבל אותו השבוע ואין לי בדיוק מוסג באתר של מקינטוש כתוב Dirac Live...אז אם במקרה הרסיבר לא נותן אז עדיף לעשות כיול ידני או פשוט להשאיר את מה שהכיול של Dirac ?
היי,
מה הדגם של הרסיבר ?

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
הסתכלתי באתר .
לא ברור האם הוא תומך ב DIRAC LIVE BASS CONTROL - שלח מייל מקינטוש.
במידה וכן - עדכן ואגיד לך מה לעשות.

במידה ולא - שאל את מקינטוש האם ניתן לערוך את הפרמטרים של הקרוס לאחר הטעמת פילטר של דירק.
תן תשובה על שני אלה ואנחה אותך.

בכל מקרה - אל תוותר על הדירק.

peppa

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
8
מעולה תודה רבה

system1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הסתכלתי באתר .
לא ברור האם הוא תומך ב DIRAC LIVE BASS CONTROL - שלח מייל מקינטוש.
במידה וכן - עדכן ואגיד לך מה לעשות.

במידה ולא - שאל את מקינטוש האם ניתן לערוך את הפרמטרים של הקרוס לאחר הטעמת פילטר של דירק.
תן תשובה על שני אלה ואנחה אותך.

בכל מקרה - אל תוותר על הדירק.
ההיגיון אומר שמדובר בגרסה הבסיסית אחרת היו מציינים אחרת.
מוזר בהתחשב בחברה ובמחיר .

peppa

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
8
נכון אתה צודק זאת הגרסה הבסיסית ואם רוצים אפשר בתשלום כמובן לשדרג את התוכנה. השאלה באמת אם בכלל שווה לשדרג וכמה כבר זה יכול לשנות באמת משהו יש לי חדר ייעודי שעשיתי אבל הוא ממש קטן יחסית 2.80 / 3.40 ויש לי סאב אחד וקראתי ש DIRAC LIVE BASS CONTROL עדיף אם יש לך כמה סאבים והמערכת שלי היא רק 5.1 בלי אטמוס ובלי כלום

peppa

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
8
אולי באמת ניסוי ותהיה זה מה שישאר לי בסוף באמת שאין לי מושג אני לא מבין בזה כלום

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,025
נקודות
113
נכון אתה צודק זאת הגרסה הבסיסית ואם רוצים אפשר בתשלום כמובן לשדרג את התוכנה. השאלה באמת אם בכלל שווה לשדרג וכמה כבר זה יכול לשנות באמת משהו יש לי חדר ייעודי שעשיתי אבל הוא ממש קטן יחסית 2.80 / 3.40 ויש לי סאב אחד וקראתי ש DIRAC LIVE BASS CONTROL עדיף אם יש לך כמה סאבים והמערכת שלי היא רק 5.1 בלי אטמוס ובלי כלום
במידה ואפשר כדאי לך לשדרג .
קודם תבדוק שאפשר .

המודול קובע לך בצורה טובה את נקודות החיתוך , תזמון ופאזה של הסאב אל מול הקידמיים .

כל הרמקולים למעשה .
גם בסטיראו תרוויח מזה .
בלייב אתה צריך לעשות את זה ידני וזה לא אפשרי מבחינתך .
צריך תוכנות מדידה , ידע ונסיון .

המודול עושה את זה אוטמטית ברוב המקרים בצורה דיי טובה .

peppa

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
8
אני אבדוק ובמידה שאפשר אני אשדרג את התוכנה...תודה רבה לכולם על העזרה

anatoli

אוהב את התחום
מעורבות
24
נקודות
18
רואה את זה קצת באיחור, אך מצטרף לנאמר, היכולות של dlbc משפרות משמעותית את התוצאה. אני הוספתי אותו לא מזמן לDenon ברגע שהם שיחררו את הfw שתומך בו וזה שווה כל שקל מהעלות הלא זניחה שלו.
התוצאה שהוא נותן במינימום מאמץ מהמשתמש מרשימה מאוד.
לגבי מספר סאבים, יש רשיון אחד לגרסא עם סאב בודד ואחד יקר יותר לגרסא עם מספר סאבים. במידה ואתה לא מתכנן לחבר מספר סאבים נפרדים (יציאה נפרדת לכל אחד מהרסיבר) אפשר לחסוך בעלות. קח בחשבון שלמספר סאבים יש יתרון משמעותי בגלל הצורה שהחדר משפיע בתדרים האלה ולכן כמה סאבים במיקומים שונים נותנים רווח פוטנציאלי משמעותי, משהו שכדאי לשקול.

peppa

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
8
היי אנטולי ערב טוב אני מבין הבעיה שבאתר של Dirac הסתכלתי בכלל לא מופיע המקינטוש כמעט כל הרסברים מופעים והוא לא אין תמונה שלו אז אבל שאני בודק בגוגל כן רשום שיש לו Dirac ממש מוזר אז אני לא יודע בכלל אם אני יכול לשדרג לשידרוג של DIRAC LIVE BASS CONTROL ונניח שאי אפשר... דן רשם לי שבתוכנה הרגילה אני לא אצליח לבד כי אין לי את הכלים ובטח את הנסיון. אז עדיף לעשות כיול ידני? או בכל אופן לתת לdirac live הפשוט לעשות ? אגב הלוואי והיה לי מקום לעוד סאב

נערך לאחרונה ב:

system1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי אנטולי ערב טוב אני מבין הבעיה שבאתר של Dirac הסתכלתי בכלל לא מופיע המקינטוש כמעט כל הרסברים מופעים והוא לא אין תמונה שלו אז אבל שאני בודק בגוגל כן רשום שיש לו Dirac ממש מוזר אז אני לא יודע בכלל אם אני יכול לשדרג לשידרוג של DIRAC LIVE BASS CONTROL ונניח שאי אפשר... דן רשם לי שבתוכנה הרגילה אני לא אצליח לבד כי אין לי את הכלים ובטח את הנסיון. אז עדיף לעשות כיול ידני? או בכל אופן לתת לdirac live הפשוט לעשות ? אגב הלוואי והיה לי מקום לעוד סאב
בדוק מול היצרן מה דיראק כולל ומה הן אופציות השדרוג, במידה וקיימות, אין פשוט מזה.

anatoli

אוהב את התחום
מעורבות
24
נקודות
18
ממה שאני רואה על פי הדגם אין לו dlbc, השאלה האם זה משהו שהם מתכננים להוסיף כפי שעשו במכשירים של דנון ומרנטז. ממליץ בחום לשלוח מייל ליצרן ולשאול גם את זה וגם מה שהוצע לפני כן. במיוחד מה שדן ציין בתחילת הדיון, אף אחד אחר כאן פשוט לא מכיר את המכשיר הזה לצערנו.
מבחינת כלים אני מניח דווקא שיש לך אותם, קיבלת עם המכשיר מיקרופון כיול וסטנד? איזה דגם מיקרופון מגיע איתו? אני לא יודע איזה סטנד מביאים עם המקינטוש, אבל מה שהשאר מביאים הוא דרעק וסטנד חלופי מקל משמעותית ולא עולה הרבה.
הרבה מכשירים היו עושים קליברציה רק עם Dirac live וגם היום לא לכולם יש dlbc. היתרון של dlbc הוא היכולת לטפל בכיול מערכת שלמה וחיבור הרמקולים זה לזה בנקודת הקרוס, בעוד Dirac live מטפל בכל רמקול בנפרד אך באיזורי החפיפה הוא לא יודע לטפל בצורה דומה למערכת החדשה יותר. לכן ברגע שהוא עושה את שלו כנראה שתצטרך להמשיך להתעסק למיטוב התוצאה, זו הסיבה שדן ביקש ממך לבדוק לגבי שינוי הקרוס לאחר קליברציה של דיראק.
אגב, אם זה מעניין אותך, יש המון סרטונים ביוטיוב שיסבירו לך איך לכייל בצורה גנרית עם Dirac live וגם סרטונים שיסבירו יותר על dlbc. במידה ואין לך שום נסיון קודם עם Dirac לדעתי כדאי לצפות באחד או שניים כדי לקבל היכרות ראשונית.

peppa

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
8
אני אבדוק ואנסה...תודה רבה על עזרה:בעד::בעד::בעד::בעד:

peppa

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
8
ערב טוב רציתי להתיעץ על טעות שעשיתי בכיול קבלתי את הרסיבר והגיע המתקין הוריד לי את הדירק לייב הפשוט בקשתי ממנו שלפני הכיול יגדיר את כל הרמקולים לקטנים ולחתוך ב 80 והוא עשה את הכיול שמעו מעולה עולם אחר ממה שהיה לי קודם היה לי פאוור ופרה של primare גם עוצמה גם איכות גם הפרדה שרק עכשיו הבנתי שבכלל לא הייתה לי הסאב הכל נשמע אחרת לגמריי לטובה ואז שהוא הלך משעמום וסקרנות נכנסתי להגדרות ברסיבר לעוצמות של הרמקולים ובטיפשותי השוותי את כל העוצמות של כל הרמקולים אם מד של spl ל 75 דציבלים ושומעים גם מעולה השאלה העשיתי טעות והרסתי הכל או שזה לא טעות רצינית שעשיתי ואני צריך עוד פעם להזמין מתקין שיסדר לי את הכיול ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור