כבילה ואיבזור בשווי מערכת האודיו ??

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אז למה להיות מנוי יהושע ידידי?
בחייך, כבלי חשמל מסוככים, זה לא איזה המצאה יחודית, לתחום הזה, לא עולים את המחירים האלה, והשפעתם בטענה הזו הספציפית, באפליקציה הזו, מעולם לא הוכחה.

אבל בתשובה לשאלתך, אני אומר לך מה כן ידוע לי, חוץ מדברים טריביאליים כמו מוליכות מעולה (ובידוד מעולה שחשוב יותר מהמוליך באפליקציה הזו), ההשפעה שלהם על כל מה שסובב אותם ,פה העניין, לפחות מנקודת מבטי.

פה לדעתי קבור הכלב, במערכות

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אז למה להיות מנוי יהושע ידידי?
בחייך, כבלי חשמל מסוככים, זה לא איזה המצאה יחודית, לתחום הזה, לא עולים את המחירים האלה, והשפעתם בטענה הזו הספציפית, באפליקציה הזו, מעולם לא הוכחה.

אבל בתשובה לשאלתך, אני אומר לך מה כן ידוע לי, חוץ מדברים טריביאליים כמו מוליכות מעולה (ובידוד מעולה שחשוב יותר מהמוליך באפליקציה הזו), ההשפעה שלהם על כל מה שסובב אותם ,פה העניין, לפחות מנקודת מבטי.

פה לדעתי קבור הכלב, במערכות

למה להיות מנוי על מה?

מהדברים שכתבת לא ברור לי כיצד לכבלי חשמל איכותיים יש השפעה מיטיבה על הצליל של הציוד אליו הם מחוברים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יהושע

אם אנחנו לא מבנים משהוא אז הוא לא קיים?
אם אנחנו שומעים הבדל - אז זה רק סינון רעש (אני לא יודע, באמת שאני לא יודע)?

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
סתם שאלת תם

עם אני לוקח גיד נחושת לא מסוכח מחבר באמצע בעזרת שקע תקע גיד כסף טהור שעבר טיפול קריסטאלי מסוכח ומוערק ושאר ירקות ומחבר אותו בהמצעות קונקטור קומקום לגיד נחושת רגיל .
מה אני מקבל בסוף ?

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
עם אני לוקח גיד נחושת לא מסוכח מחבר באמצע בעזרת שקע תקע גיד כסף טהור שעבר טיפול קריסטאלי מסוכח ומוערק ושאר ירקות ומחבר אותו בהמצעות קונקטור קומקום לגיד נחושת רגיל .
מה אני מקבל בסוף ?

מי יודע....?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
יהושע

אם אנחנו לא מבנים משהוא אז הוא לא קיים?

בשום מקום לא אמרתי דבר כזה.

אם אנחנו שומעים הבדל - אז זה רק סינון רעש (אני לא יודע, באמת שאני לא יודע)?

זה כל מה שאני יכול להעלות על דעתי בהקשר של כבלי חשמל.
כבלי אינטרקונקט זה סיפור שונה לחלוטין. יש הבדל תהומי בין העברת אות להעברת מתח אספקת חשמל.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
סליחה, לא הבנתי אותך.

אפשר לעשות הרבה משחקים עם כבלי חשמל - אני לא מבין גדול בתחום, אבל לדוגמה כבל שבו המינוס והפלוס שונים בכבל או במחבר ועל ידי זה לקבל תגובות שונות בסאונד. כמו שאמרתי אני לא מבין בתחום אבל שמעתי שיש משחקים כאלו.

כמו שאני אומר אני גם לא יודע מה כבל חשמל מסוגלים לעשות, אבל אני שמעתי הבדלים לכאן ולשם - אני לא יכול להסביר או להוכיח כלום.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
האפקט היחיד שאני יכול להעלות על דעתי שיש לכבלי חשמל איכותיים הוא סינון רעשים בתדרים גבוהים.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הפרדוקס!

לא חושב שיש הסבר ברור ומשכנע לתופעה של שני מטר חוט חשמל ביתי אחרי קלומטרים רבים של חברת החשמל,אבל עובדה ברוה שזה משפיע מאוד,
הגוון של הצליל המתקבל מושפע בעקרו לעניות דעתי מן המתכת,כלומר מהיסוד שממנו בנוי הגיד, וההבדלים ברמה האטומית הוא מרחק האלקטרונים במסלול החיצוני מן הגרעין הפזיטרוני שבמרכז , והקלות שניתן להטציא אותם מהאטום ולהחליפם באחרים(יעני זרם אלקטרונים=זרם חשמלי)
הזהב אם זכורני מלימודי כימיה אנאורגנית הוא אטום גדול ולכן קל לשלוף ממנו אלקטרונים מהקליפה בגלל ריחוק מהפוזיטרונים שבמרכז בניגוד לברזל למשל.(באמת לא שמעתי אף פעם ברזל, הולך עכשיו לחתוך קצת מהגדל בגינה),
לא יודע על סינון,אבל יש צליל אופיני לאלומיניום,נחושת ,כסף,וזהב גם בחשמל ולא רק בסיגנל, הרי אם פיוז משפיע אז כמה ישפיעו 2 מטר של כבל? פי 200 ,פי300 אולי פי 1000 ?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לא חושב שיש הסבר ברור ומשכנע לתופעה של שני מטר חוט חשמל ביתי אחרי קלומטרים רבים של חברת החשמל,אבל עובדה ברוה שזה משפיע מאוד,
הגוון של הצליל המתקבל מושפע בעקרו לעניות דעתי מן המתכת,כלומר מהיסוד שממנו בנוי הגיד, וההבדלים ברמה האטומית הוא מרחק האלקטרונים במסלול החיצוני מן הגרעין הפזיטרוני שבמרכז , והקלות שניתן להטציא אותם מהאטום ולהחליפם באחרים(יעני זרם אלקטרונים=זרם חשמלי)
הזהב אם זכורני מלימודי כימיה אנאורגנית הוא אטום גדול ולכן קל לשלוף ממנו אלקטרונים מהקליפה בגלל ריחוק מהפוזיטרונים שבמרכז בניגוד לברזל למשל.(באמת לא שמעתי אף פעם ברזל, הולך עכשיו לחתוך קצת מהגדל בגינה),
לא יודע על סינון,אבל יש צליל אופיני לאלומיניום,נחושת ,כסף,וזהב גם בחשמל ולא רק בסיגנל, הרי אם פיוז משפיע אז כמה ישפיעו 2 מטר של כבל? פי 200 ,פי300 אולי פי 1000 ?

לדעתי, בנוסף לכל מה שציינת, כאשר מדובר בכבלי חשמל לסינון אמורה להיות השפעה מכרעת.
כאשר יש סינון, מספר סנטימטרים יכולים לנקות את כל הזבל המתאסף אל כבלי חברת החשמל לאורך קילומטרים רבים, כמו גם בתוך הבית.

השימוש בנתיכים איכותיים הוא בעיקרו על מנת למנוע מפל מתח, בפרט במגע בין הנתיך לבית הנתיך – מפל מתח הנובע מהתנגדות גבוהה הנוצרת כאשר על משטחי המגע מתפתחת התחמצנות (קורוזיה).

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
למה להיות מנוי על מה?

בחייך, עכשיו אני אצטרך ללכת כל שניה לצטט אותך בשביל לנהל את הדיון הזה?

להיות מנוי ... על הטענה שכבלי חשמל משמשים כ:

פורסם במקור על ידי Joshua_G

אני יודע שיצרני המגברים לא משקיעים בסינון הפרעות המגיעות מרשת החשמל ולא בספקי מתח איכותיים. כאשר קיים סינון כזה וספקי המתח איכותיים מאד – בעיקרון לא אמור להיות צורך בכבלי חשמל העולים יותר מכבלי קומקום.

"כל מה שעושים כבלי חשמל הוא לשמש כמסנן – לסנן הפרעות ורעשים בתדרים גבוהים."
ועכשיו אתה שואל אותי:
מהדברים שכתבת לא ברור לי כיצד לכבלי חשמל איכותיים יש השפעה מיטיבה על הצליל של הציוד אליו הם מחוברים.
טוב זה פשוט לא?
ברור ,שלא ברור, זאת מכיוון שמי שטען שיש להם השפעה כזו זה אתה, לא אני.

"כל מה שעושים כבלי חשמל הוא לשמש כמסנן – לסנן הפרעות ורעשים בתדרים גבוהים."
כששאלת, אמרתי לך את דעתי, (וגם היא מתייחסת אך ורק, למצב של מערכות, עם הבעיות של קרבת כבלים חשמל לשאר הציוד וכבלי סיגנל.)

שהרגע צטטת:
"ההשפעה שלהם על כל מה שסובב אותם ,פה העניין, לפחות מנקודת מבטי.פה לדעתי קבור הכלב, במערכות"

יהושע, תבין משהו.
כשדווקא אתה, אדם עם רקע טכני, אתה המתמצא והמנוסה מבין שנינו לגבי ספקים במגברים וכו ,ואדם שאני מכבד ,אומר משהו,
יש לזה משקל אצלי, אני לא מתעלם.

אמרת משהו שלא הסתדר לי, הבעתי פליאה, אישרת שאתה עומד מאחורי הטענה הזו.
אמרתי OK, קיבלתי את עמדתך, ללא תהיה על קנקנה.
פתחת דיון.
דרשתי הסבר לטענה.
אין הסבר.
לא קרה כלום.

פשוט הנחתי שאתה לא מהמאמינים בטענה שהצגת,
שגם אם נניח ובהחלט קיים סינון גבוהים אפקטיבי בכבלי חשמל אודיופילים, מעבר למקובל בתעשיה, האפקט של זה בכבל חשמל ספציפי שמחובר לתוך הספק של המכשיר, זה נותן שיפור שמיע.
אמרתי ושוב אומר, קבל תיקון, הנחתי לא נכון.

והנה שוב אתה חוזר על הסינון הזה.
עכשיו אתה מדבר על סוג סינון נוסף.
לא רק סינון חיצוני, אלא גם סינון פנימי:

"כאשר יש סינון, מספר סנטימטרים יכולים לנקות את כל הזבל המתאסף אל כבלי חברת החשמל לאורך קילומטרים רבים, כמו גם בתוך הבית."

יהושע, בחייך, ולזה מה ההסבר ???

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113

ועכשיו אתה שואל אותי:
טוב זה פשוט לא?

כששאלת, אמרתי לך את דעתי, (וגם היא מתייחסת אך ורק, למצב של מערכות, עם הבעיות של קרבת כבלים חשמל לשאר הציוד וכבלי סיגנל.)

שהרגע צטטת:
"ההשפעה שלהם על כל מה שסובב אותם ,פה העניין, לפחות מנקודת מבטי.פה לדעתי קבור הכלב, במערכות"

יהושע, תבין משהו.
כשדווקא אתה, אדם עם רקע טכני, אתה המתמצא והמנוסה מבין שנינו לגבי ספקים במגברים וכו ,ואדם שאני מכבד ,אומר משהו,

פתחת דיון.
דרשתי הסבר לטענה.
אין הסבר.
לא קרה כלום.

שגם אם נניח ובהחלט קיים סינון גבוהים אפקטיבי בכבלי חשמל אודיופילים, מעבר למקובל בתעשיה, האפקט של זה בכבל חשמל ספציפי שמחובר לתוך הספק של המכשיר, זה נותן שיפור שמיע.

תגיד? לדעתך באם אקח כבל קומקום ,אשחיל אותו לתוך סיכוך טוב ואחבר אותו איך שהוא בצד אחד לארקה,יצרתי ב5 דקות כבל הי אנד שאינו משפיע על הסביבה?
האם אתה סבור שהדבר החשוב ביותר בכבלים הוא הסידור שלהם במרחב והפרדה ככל האפשר בין 220 לסיגנל, יותר מאשר איכות הכבל?
אני הבנתי ממך שמה שמאפיין כבלים באיכות גבוהה הוא בעיקר הסיכוך שמונע השפעה על הסביבה.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שניצל, זכור שאינני מומחה לזה, וכל תשובותיי הם אך ורק מנסיוני האישי, מאמרים מקצועיים בנושא ,מה שאני ראיתי, ומנקודת מבטי.

אין לי שום ויכוח, עם ההבדלים שאתה, או כל אחד אחר מדווח עליהם.
יש לי בהחלט, שאלות לאנשים, שאולי יכולים לשפוך אור על ממצאיהם הסוניים.

כאדם ששילם על ההמרה שלו ל8 ערוצים את המחיר שחלק שילמו על כבל רמקול, לא אעלב כלל אם יהיה מי שיבחר להתעלם.
מצד שני, אני לא בדיוק אדם נטול זיקה טכנית, או בור בנושא כלל, (במינימום..), אז קח גם את זה בחשבון.

תגיד? לדעתך באם אקח כבל קומקום ,אשחיל אותו לתוך סיכוך טוב ואחבר אותו איך שהוא בצד אחד לארקה,יצרתי ב5 דקות כבל הי אנד שאינו משפיע על הסביבה?

ממש לא, מכיוון שלא תיצור את הסימטריה בבידוד הבין גידי, לא תוכל ליצור את הסימטריה בבידוד החיצוני למערך הפנימי, לכבל קומקום שלך, אין אותם מוליכים, יתרה מכך, אין אותו מערך בידוד פר גיד.

מה שכן, יתכן ויהיה יותר טוב מהבחינה הזו מכבל רגיל, לפחות על הנייר, אם זה יהיה שמיע או לא, לי אין מושג.

ד"א, לגבי החיבור בצד אחד, שמקובל גם באינטרקונקטים, יש הרבה דילמות, אני מקווה שכשיתאפשר לי לקנות מצלמה נורמלית (יותר נכון...כשאבין בזה משהו, קיבינימט..)
ויהיה לי הזמן, אגייס גם חברים בנושא,ואנסה לבדוק את הנושא ולכתוב פה.

האם אתה סבור שהדבר החשוב ביותר בכבלים הוא הסידור שלהם במרחב והפרדה ככל האפשר בין 220 לסיגנל, יותר מאשר איכות הכבל?

לדעתי ומנסיוני, בהחלט כן, זה אלף בית.
הנקודה היא, שעם כבל טוב, רוב הדאגה הזו אמורה לרדת ממך.
אתה תגיד לי, ניסית הרבה יותר דברים עם כבלי חשמל ממני.

אני הבנתי ממך שמה שמאפיין כבלים באיכות גבוהה הוא בעיקר הסיכוך שמונע השפעה על הסביבה.

זה לא מה שאמרתי שניצל.
אמרתי שכבלים מסוככים, הם לא המצאה של התחום הזה.
הבדל גדול.
מוצא הכבלים האלה, במקור ,מכבלים למטרות כבדות יותר ממערכת סטריאו, יש מחשבה מעבר לרק השפעה על הסביבה, אבל זה פרמטר ש(אמור להיות) מעניין אותנו.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0

ועכשיו אתה שואל אותי:
טוב זה פשוט לא?

שהרגע צטטת:

יהושע, תבין משהו.

פתחת דיון.
דרשתי הסבר לטענה.
אין הסבר.
לא קרה כלום.

מה קורה בדיוק ואיך זה קורה איני יודע.
שוב: הערכה שלי היא שיש השפעה מכרעת לסינון רעשים בתדרים גבוהים שמבצעים כבלי חשמל איכותיים. סביר להניח שיש גם דברים נוספים בכבלים אלה – בנוסף לסינון.

הסיכוך על כבל החשמל יכול למנוע הקרנת רעשים בתדרים גבוהים (תדרי רדיו) מהסביבה אל הכבל – אבל הסיכוך בפני עצמו לא מונע את הרעשים בתדרים גבוהים המתאספים על כבלי אספקת החשמל לכל אורך הדרך, מתחנת הכוח של חברת החשמל ועד השקע בקיר.

האם אני ברור מספיק?
האם זה ברור שאלה הן ההערכות שלי – לא משהו שאני יודע באופן עובדתי ובדוק?

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מה קורה בדיוק ואיך זה קורה איני יודע.
שוב: הערכה שלי היא שיש השפעה מכרעת לסינון רעשים בתדרים גבוהים שמבצעים כבלי חשמל איכותיים. סביר להניח שיש גם דברים נוספים בכבלים אלה – בנוסף לסינון.

עזוב דברים נוספים, עוד לא השתכנעתי אפילו על הסינון.
מישהו אולי יודע איזה דברים נוספים הוא מכיר שנעשה בכבלים האלה ?
בבקשה דווחו.
הסיכוך על כבל החשמל יכול למנוע הקרנת רעשים בתדרים גבוהים (תדרי רדיו) מהסביבה אל הכבל – אבל הסיכוך בפני עצמו לא מונע את הרעשים בתדרים גבוהים המתאספים על כבלי אספקת החשמל לכל אורך הדרך, מתחנת הכוח של חברת החשמל ועד השקע בקיר.

נכון, לא מונע כלום מזה, ושאטען שגם הכבל לא מסנן דבר מזה.
אבל בוא ונניח שבצורה לא ידועה, אכן ברמה של הכבל, נעשה סינון ל"רעשים המתאספים על כבלי אספקת החשמל לכל אורך הדרך, מתחנת הכוח של חברת החשמל ועד השקע בקיר.."

הבעיה שלי עם הטענה הזו שכבלי החשמל האלה, מסוגלים לסנן את זה היא שכשאתה מדבר על סינון פנימי בכבל,
כל מוליך, שאכן באפשרותו לשקף סיגנל יותר טוב, אינו מבדיל בין הסיגנל לרעש, מה שאומר, שאם הוא מוליך יותר טוב, גם הרעש ישוקף יותר טוב.
(ואני הראשון שאשמח להתבדות בנושא, אם למישהו יש משהו להוסיף, ואף לגרוע מתפיסתי.)

כשמדובר על סיכוך מפני העולם חיצוני, אז למוליכים עצמם אין שום תפקיד לגבי זה, כל מה שנעשה שם, אינו תורם או גורע מהסינון, למעט היחס למכניזם הסינון להפרעות חיצוניות, במידה והוא קיים בכלל..

אז בוא נאמר,שאם לפחות סינון חיצוני, וכמו שאמרתי כבר, נטרול השפעה החוצה כלפי הסביבה, חשובים לנו, ונלקחים בחשבון בכלל, אם יש כבלי חשמל אודיופיליים שמבססים את תכנונם רק על טוהר המוליכים, בלי שום חשיבה או בניה שמתחשבת באמור לעיל, מקומם עמוק במצולות הים.

האם אני ברור מספיק?
האם זה ברור שאלה הן ההערכות שלי – לא משהו שאני יודע באופן עובדתי ובדוק?

עכשיו ברור, רק אל תבקש ממני לא להיות מופתע כשזה בא ממך חברי יהושע.

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אבל בוא ונניח שבצורה לא ידועה, אכן ברמה של הכבל, נעשה סינון ל"רעשים המתאספים על כבלי אספקת החשמל לכל אורך הדרך, מתחנת הכוח של חברת החשמל ועד השקע בקיר.."

הבעיה שלי עם הטענה הזו שכבלי החשמל האלה, מסוגלים לסנן את זה היא שכשאתה מדבר על סינון פנימי בכבל,
כל מוליך, שאכן באפשרותו לשקף סיגנל יותר טוב, אינו מבדיל בין הסיגנל לרעש, מה שאומר, שעם הוא מוליך יותר טוב, גם הרעש ישוקף יותר טוב.
(ואני הראשון שאשמח להתבדות בנושא, אם למישהו יש משהו להוסיף, ואף לגרוע מתפיסתי.)

תדר הרשת הוא 50 הרץ. תדרי ההפרעות הם בין מאות קילוהרץ ועד כמה ג'יגההרץ. סינון תדרים גבוהים (תדרי רדיו), כאשר הוא נעשה כהלכה, לא יפגע במאום בטוהר מתח הרשת של 50 הרץ.

דבר נוסף, גודל מתח ההפרעות יכול להיות בסדר גודל של כמה מיליוולט, או כמה מאות מיליוולט, אולי כמה וולט בודדים. בהשוואה למתח הרשת, שהוא 220 וולט, מתחי ההפרעה בטלים בשישים – ויותר מזה. העניין הוא שכמה מיליוולט, או כמה מאות מיליוולט של הפרעות בתדרי רדיו בתוך מגברי שמע פוגעים קשות בצליל של המגברים.

גם כאשר במגברים ובשאר פריטי הציוד האלקטרוני יש ספקי כוח איכותיים ביותר – זאת לא תרופה שלמה. ספק כוח איכותי לא יעביר את אותם הפרעות בתדרים גבוהים אל המעגלים של המגבר, לא בהעברה ישירה דרך ספק הכוח, אבל מספיק חוט באורך של סנטימטר בין כניסת המתח בתוך המכשיר לבין ספק הכוח – כדי שאותו חוט יהווה אנטנת שידור אשר תשדר את אותן הפרעות בתדרי רדיו אל כל המעגלים במגבר, או במכשיר (נגן, ממיר וכו').

התרופה המלאה היא לסנן באופן קפדני ויעיל את כל ההפרעות לפני השקעים אשר אליהם מתחברים רכיבי מערכת השמע. גם במקרה כזה כבלי חשמל איכותיים נחוצים – כדי שהם לא ישדרו הפרעות בתדר הרשת אל כבלי החיבור (אינטרקונקט).

בכל מקרה, בידוד כבלי החיבור מהפרעות בתדר הרשת לא פותר את נושא ההפרעות בתדרים גבוהים, המגיעות דרך מתח הרשת, אל תוך המגברים ושאר הציוד.

כאשר מדובר בנגני תקליטורים ובממירי DAC קיימת בעיה נוספת – הרבה יותר קשה לפתרון. בכל מכשיר כזה קיים שעון, שהוא מתנד, בתדר של כמה מגהרץ, או כמה עשרות מגהרץ. זאת משימה קשה מאין כמותה למנוע את תדר השעון, שהוא תדר רדיו, מלהיות משודר אל המעגלים האנלוגיים באותם מכשירים.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אז מה שאתה אומר עכשיו, זה שהסינון RF החיצוני, והאפקטיביות שלו, הוא המקור לדאגה, והסיבה העיקרית לתוצאות הסוניות שאנשים מדווחים?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אז מה שאתה אומר עכשיו, זה שהסינון RF החיצוני, והאפקטיביות שלו, הוא המקור לדאגה, והסיבה העיקרית לתוצאות הסוניות שאנשים מדווחים?

כן – זה כך, לדעתי – ואת זה כתבתי מההתחלה. לזה התכוונתי כאשר כתבתי שלהערכתי כבלי חשמל איכותיים מבצעים סינון.

תיקון,
לא שמתי לב לכך שאתה מדבר על סינון חיצוני בלבד.
להערכתי יש גם סינון פנימי, של מתח הרשת.

נערך לאחרונה ב:

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אז את הטענה ליכולת הסינון הפנימי של הרעשים, מחקנו מוסכם?

טוב, אז במידה והסינון החיצוני הזה הפך למקור לדאגה, האקסטרה של אלופויל ובחלק עוד דמפר ב2 שכבות לבידוד RF חיצוני יוסיף כמה דולרים לעלות הכבל, ויהפוך לכמה מאות, או אלפים בהיי אנד, כשיגיע אלינו.

גם מאד קל לבדוק את העניין באיזה נסיון DIY, דומה לזה ששניצל הציע, שכולל את זה, אולי מישהו בדק, או יכול לבדוק,( יאיר ?)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור