כבילה ואיבזור בשווי מערכת האודיו ??

joshiophil12

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
לא יכולתי לנסח את מה שנמר אמר טוב יותר
הגישה הנפוצה בעיקר באודיופילים בארץ היא ואני מצטט" למה להשקיע בשנאים ובחמשל 40000 שקל או במעמד?לא עדיף לך באותו סכום להשקיע בהגברה טובה יותר או בפטיפון טוב יותר???"
ואני אומר לא, לא לא לא ולאאאאאאאאא!!!!!!!!!!!!!!!!!
אנשים צריכים להבין שחשמל=מוזיקה, סטנד טוב=מוזיקה וכן גם כבלי חשמל, פיוזים ושקעים בקיר!!!נקודה ולא יעזור לאף אחד...
אנשים שימשיכו בגישה שלהם בלשפר קופסאות לעולם לא ימצאו את הפוטנציאל האמיתי של הציוד שלהם, במקרה הטוב ינצלו 20%, זו הסיבה שימשיכו לשדרג לנצח, הפיתרון תמון היטב במה שהרבה מהאודיופילים לא אוהבים לשמוע כי הרי מה כבר כבל חשמל יכול לעשות בצליל??או שנאי או רגנרטור?
התשובה היא שהדברים האלו עושים ועושים המון, מניסיון ארוך טווח שלי הם הופכים את המערכת מטובה למעולה.!!!!!!!!
אני רק בשנה האחרונה חייב לציין שנכנסתי חזק לתחום החשמלי, אחרי הרבה שנים שהשקעתי באיך אפשר למקסם את ביצועי המערכת"מעבר לציוד עצמו" וגם באקוסטיקה של החדר
המסקנות שלי הם שחשמל נותן חיים וזריקת מרץ למערכת, תחשוה שהכל משפריץ לך מוזיקה לפרצוף ללא רחם, גם אם זה צועק לפעמים או בהיר, זו העבודה שהדברים האלו עושים, פשוט מורידים טונות של מיסוכים ועירפולים שמפריעים לסאונד לצאת החוצה ולרגש....
זה לא משנה מה השווי של הציוד שלך, ברגע שהוא לא יקבל תנאים של שיכוך וחשמל איכותי, זה פשוט לא יהיה זה!!!!
ככל שמחיר המערכת יעלה והרכיבים יהיו יקרים יותר כך המערכת תיהיה חושפנית יותר וכך זה פשוט יפריע הרבה יותר!!!!!!!!
מה שאני אומר זה לא ללכת לפי השיכנועים העצמיים אלה פשוט לנסות ולקבל את המסקנות

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
מספרים זה יפה

אבל לא לכל אחד יש את הכסף להשקיע כל כך הרבה מזומנים על חשמל/כבלים/שנאים וכד'
גם אם תרומתם מכרעת.

בסה"כ אפשר ליהנות בכיף גם ממערכת "ממוצעת" בלי למשכן את הבית או חלילה את האישה...
לפעמים יותר מידי התעסקות בפרטים מונעת (לטעמי) את ההנאה ממוזיקה. (ורד)

כל זה לא מונע את ההשקעה בחשמל בבית,נהפכו - אבל מעט פרופורציות.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
לפי תדי פרדו, הציוד שלו לא רגיש לכבלי חשמל ונשמע אותו דבר עם כל כבל עקב ההשקעה בספקים.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
ואצלו (תדי) היה ממש כיף להאזין למוזיקה.

(עד כמה שהצלחתי להאזין -דוחק של אנשים היה שם)

זה מזכיר לי שבאחת התערוכות הייתה מערכת וינטאג' שהציג גאי
ובהשקעה לא גבוה, היא הציגה סאונד שלא בייש מערכות יקרות יותר כולל השקעה
מטורפת באביזרים נלווים.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אם לא הובנתי, אז אסביר שוב את עצמי, איני שולל השקעה הכבלים או בחשמל או באיבזור, אבל, ראבק צריך פרופורציה, לטעמי הפרופורציה הנכונה היא בין 5% ל- 10% משווי הכולל של הסט אפ..

אם ניקח דוגמא מהתחום המוטורי - תיקח פיאט פונטו ותשים לה חישוקים קלים וצמיגים של פרארי היא לא תהיה פרארי בחיים על אף השיפור בביצועים ובאחיזת הכביש. לכן מעטים אם בכלל ישימו על רכב ששווה 40K ש"ח חישוקים וצמיגים ב- 20K ש"ח ויותר...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אם לא הובנתי, אז אסביר שוב את עצמי, איני שולל השקעה הכבלים או בחשמל או באיבזור, אבל, ראבק צריך פרופורציה, לטעמי הפרופורציה הנכונה היא בין 5% ל- 10% משווי הכולל של הסט אפ..

אם ניקח דוגמא מהתחום המוטורי - תיקח פיאט פונטו ותשים לה חישוקים קלים וצמיגים של פרארי היא לא תהיה פרארי בחיים על אף השיפור בביצועים ובאחיזת הכביש. לכן מעטים אם בכלל ישימו על רכב ששווה 40K ש"ח חישוקים וצמיגים ב- 20K ש"ח ויותר...

אבל אם הייתי מוכר חישוקים וצמיגים וגם פיאט פונטו - כן הייתי מציג :D

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113

אבל נניח היית מחליף סעפת שמכפילה את ביצועי המנוע?כבלים זה לא לקישוט!

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
העניין הוא שברכב זה מדיד.
באופן אישי אני מעדיץ כבל חשמל תקני שמולחם ישירות לציוד ולא תקע/שקע אודיופילי שמחובר לו איזה נחש אנקונדה. בטח שמבחינה אסטטית.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
זה מדיד גם במערכת סטריאו
[ אם זה לא מעניין - זה משהו אחר ]

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אלדר

חישוקים קלים וצמיגים איכותיים גם אם יש להם ערך מוסף אסטתי הם בעצם אביזר שנועד בראש ובראשונה לשפר את ביצועי הרכב.

גם אם תחליף סעפת פליטה עדיין זה מנוע של פיאט פונטו ויש גבול ליכולות שלו.

זו בדיוק הפואנטה שלי לגבי הכבילה ויתר האיבזור. מבחינת חשיבותם/ תרומתם/ השפעתם הם תמיד יהיו במקום נמוך יותר מרכיבי המערכת העיקריים ולכן יש בהתאם לתכנן את הקצאת המשאבים.

אף כבילה ואף איבזור לא יהפכו רמקולים של פיור אקוסטיק לרמקולי TIDAL ....

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
העניין הוא שברכב זה מדיד.
באופן אישי אני מעדיץ כבל חשמל תקני שמולחם ישירות לציוד ולא תקע/שקע אודיופילי שמחובר לו איזה נחש אנקונדה. בטח שמבחינה אסטטית.
נכון שהבעיה היא בקונקטורים
נ.ב
עוד 5 הודעות והגענו ל1000

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לפי תדי פרדו, הציוד שלו לא רגיש לכבלי חשמל ונשמע אותו דבר עם כל כבל עקב ההשקעה בספקים.

אם כי לא ניסיתי – בגדול זה נשמע לי נכון.
אני יודע שיצרני המגברים לא משקיעים בסינון הפרעות המגיעות מרשת החשמל ולא בספקי מתח איכותיים. כאשר קיים סינון כזה וספקי המתח איכותיים מאד – בעיקרון לא אמור להיות צורך בכבלי חשמל העולים יותר מכבלי קומקום.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אם כי לא ניסיתי – בגדול זה נשמע לי נכון.
אני יודע שיצרני המגברים לא משקיעים בסינון הפרעות המגיעות מרשת החשמל ולא בספקי מתח איכותיים. כאשר קיים סינון כזה וספקי המתח איכותיים מאד – בעיקרון לא אמור להיות צורך בכבלי חשמל העולים יותר מכבלי קומקום.

יהושע? לא מאמין שאתה חתום על הדברים, אולי המילים לא מייצגות את עמדתך נכונה.

הרי כשלא קיים שום סינון, והספק הוא סיני רגיל, אם יש בעיה מלכתחילה,
שום כבל חשמל לא יפתור את זה, ממתי כבל חשמל פסיבי, הוא פילטר כזה.

לא כולם ככה!יש כאלו הסוברים שכבלים טובים הם אלו שעושים את ההבדל,ולא חסרים דוגמאות של חברה בעלי מגבר DIY ,רמקול ב15000 ,וסט מפואר של סילטק ב 50000 שח,

הטיפול בחשמל-נניח אקוויטק,איטרקונקטים ,כבל דיגיטלי ,כמה כבלי חשמל,כבלי רמקול,שקעים תקעים עובר בקלות את מחיר הרמקול,אפילו נמר בדרך לעבור,לא כל שבן קבוצה גדולה של אאודיופילים ותיקים שיש להם מערכת אחת מושקעת, יגאל לסרי ביניהם,הרי גם הוא אאודיופיל,ואפילו אפשר לומר שמה שהציג בתערוכה היה צנוע,

בוא נעשה חשבון של אאודיופיל כבד-משהו כמו היוונים בסרט,ויש לנו הרבה כאלו

1- כבלי רמקול- הרוב ביוויר למעלה זוג ולהלה 20000 שח
למטה זוג אוורסט של אאודיקווסט 30000 בעדינות.
2 - שתי זוגות אינטרקונקטים 1=ווירוורלד פלטינום 15000
- סילטק פרינס 15000
3- כבל דיגיטלי סילטק 15000
4 כבלי חשמל- זוג אלומינטה של גי פי אס למונובלוקים30000
זוג נוסך ללנגן ופרה נניח -קובלה אלייטן וטרספרנט 25000
5- שנאי מבדיל נניח אקויטק או סילבר סירקל 25000
6-שקעים בקיר- אוידה ופורוטק 5000

הגענו ל180000 (מאה ושמונים אלף שח)

נשמע דמיוני אפילו לי כשאני עושה חשבון, ואז מה יגידו שלמה,ודורון, ורמי, ואלדר,וטומי, ואלי, ויגאל לסרי ועוד עשרות רבות, אני מניח שלחלק זה נראה יהיר ודמיוני,אבל מכיר כמה שיגידו שהייתי צנוע.

דוקטור, המרשם הזה לריפוי המחלה, זה אחרי האוכל כן?;)
קיבלתי סחרחורת (shocked).

לענייננו, אני לא מייצג שום עמדה בנושא, פשוט רוצה לחדד:
יש פה איזה ניואנס בשרשור הזה, על הדיספרופורציה בין מחירי הכבלים וכו למגבר ורמקולים, שחשבתי שכדאי לציין.

אז הטענה המרכזית היא, שהמחירים האלה כל כך הזויים ומנופחים,
שהדיספרופורציה אינה מאפשרת התרשמות רלבנטית.

כל זה נכון,רק בהנחה שכל מי שעומד מאחורי הטענה הזו, מאמין ששימוש בכבלים וכו ברמת המחיר הזו, יכול לתת שיפור של 30% ומעלה, או אפילו 20% ומעלה למתעקשים.

אם אינו מאמין ששיפור כה ניכר יכול להגיע מאלו, לא אמורה להיות לו שום בעיה גם עם שימוש בכבלים שעולים פי 2 מהרמקול בהדגמה.

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
יהושע? לא מאמין שאתה חתום על הדברים, אולי המילים לא מייצגות את עמדתך נכונה.

הרי כשלא קיים שום סינון, והספק הוא סיני רגיל, אם יש בעיה מלכתחילה,
שום כבל חשמל לא יפתור את זה, ממתי כבל חשמל פסיבי, הוא פילטר כזה.

כל מה שעושים כבלי חשמל הוא לשמש כמסנן – לסנן הפרעות ורעשים בתדרים גבוהים.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני מכיר את הטענה, רק לא חשבתי שאתה בתכנית המנויים, קבל תיקון ידידי.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אני מכיר את הטענה, רק לא חשבתי שאתה בתכנית המנויים, קבל תיקון ידידי.

מה התיקון? מה עושים כבלי חשמל איכותיים?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
כל מה שעושים כבלי חשמל הוא לשמש כמסנן – לסנן הפרעות ורעשים בתדרים גבוהים.

הלוואי. פעם ראשונה שאני שומע זאת.
יש לך הסבר? [ ואני לא מדבר על MIT ו-Transparent שכן מכניסים פילטרים ]

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
התיקון הוא, שאתה אכן עומד מאחורי הטענה שהם מסוגלים "לסנן הפרעות ורעשים בתדרים גבוהים".

נגיד וזרמתי אתך, אם אתה מתעקש לפתוח דיון בנושא, איך זה נעשה בדיוק?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לא בדקתי איך זה נעשה. לבד מסינון רעשים, לא עולה על דעתי שום דבר אחר שכבלי חשמל יכולים לעשות על מנת שתהיה להם השפעה מיטיבה על הצליל של הציוד אליו הם מחוברים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור