יש הבדלים בכבל חשמל - הסקפטי שמע..

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
יואל, אני אומר זאת פעם אחרונה, תבין ? מעולה. לא תבין ? גם מעולה אבל בעיה שלך.

לא אמרתי שבהכרח כבל החשמל לא היה זה שהשפיע.
מה שכן אני לוקח בערבון מוגבל שזה בהכרח הוא. עקב זה שלא הייתי שם, לא עשיתי את כל הבדיקות האפשריות שאומרות שהכל הוא X ולאחר החלפת כבלים זה Y, זה אומר שהניסוי לא תקף מבחינתי .

פשוט ככה. אם אתה לא מבין את זה, שיהיה לך יום נעים.

כרמי: כבל לא תקין יכול להיות מעשרות דברים.
כבל שבמפעל לא הורכב היטב, שעשוי מחומרים שלא באמת אמורים להעביר זרם כזה (מה לעשות מסתובבים בלי סוף חיקויים סינים) , פינים לא תקינים, הלחמה/חיבור שבור בתוך הכבל מכל מיני מקומות, מחברי ה"קומקום" מאחורה, מפוייחים, התנפחו עקב הוצאות חוזרות ונשנות, התכסו בקורוזיה, וכו...
1001 סיבות.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שמעתי ביותר מבית אחד הבדלים בין כבלי חשמל - בכולם יש בעיית חשמל?
(או שכל הבתים בעולם יש להם בעית חשמל)
אני מקווה שאתה לא מחרים אותי או משהו כזה.
אשמח לתשובה.
(ד"א, אתה יודע שבהרבה ארצות מערביות, שהחשמל שלהם נחשב בעיני אנשים מסוימים כ"איכותי", נפוצה התופעה של שימוש בכבלי חשמל "ייעודיים).

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לאורי: הטענה הזאת - "לא אמרתי שבהכרח כבל החשמל לא היה זה שהשפיע. מה שכן אני לוקח בערבון מוגבל שזה בהכרח הוא. עקב זה שלא הייתי שם, לא עשיתי את כל הבדיקות האפשריות שאומרות שהכל הוא X ולאחר החלפת כבלים זה Y, זה אומר שהניסוי לא תקף מבחינתי [/I - חסרת ערך.
א. שלמה לא דיבר על ניסוי, הוא סיפר על התנסות שלו; אם אתה לא מבין את ההבדל, יש בעיה.
ב. שלמה לא קבע כלל, חוק, כתב מאמר מדעי או העלה טיעון המאתגר את הידע האנושי הקיים או משהו. אם אתה לא מבין את ההבדל בין מה שהוא עשה לכל הנ"ל, שוב, יש בעיה.
ב. בהקשר הזה ובהינתן הנתונים ששלמה הביא, טענות ש"זה יכול להיות אחרת", "יש עוד גורמים", "הושפעת פסיכולוגית" "התרשמת באופן שגוי" וכו' הן סתם דברי סרק. שוב, בהקשר הזה, בהינתן המידע של שלמה, כל העניין הזה - "עקב זה שלא הייתי שם, לא עשיתי את כל הבדיקות האפשריות" - הוא לא לעניין.
שלמה אומר שהעגבניה שאכל חמוצה. אולי זה משפחת השיניים? אולי יש לו בעיה בפה? אולי אכל קודם שוקולד, ובכלל הרי לא בדקת כי לא היית את מקדם החומציות של העגבניה ונטרלת את כל הדברים האחרים, כולל מצב רוח חמוץ של שלמה? למה לא - שלמה טוען שאכל עגבניה חמוצה, כנראה בגלל שהעגבניה הייתה חמוצה?
זה אפילו לא פסוודו-מדע, זאת פסוודו-אמירה.
ועדיין לא הבנתי את המשפט ההוא, אבל זה מן הסתם נובע מתכניו הקוסמיים ורוחב היריעה האדיר.
חקסמח

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
יואל היקר.
לנהל איתך דיון זהו מצב עקר.
לכן נפרד ונמשיך להנות מאודיו שזה העיקר.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
אורי, סחטיין על החרוזים.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אורי

כמו שיואל ציין בצדק, לא הייתה לי שם כוונה לערוך ניסוי כבלי קומקום והשפעתם על הצליל. אני בכלל הגעתי לשם כדי לשמוע רמקולים שאני שוקל לרכוש ומצאתי לנכון לשתף בחוויה האישית שלי בנוגע לעניין שדיי שנוי במחלוקת.

על פניו הכבל קומקום המקורי שלי נראה מסיבי (פלסטיק עבה ויצוק בשני קצותיו), תקין לחלוטין ללא סימני קורוזיה או התפחמות ולדעתי הוא מעל לסטנדרט שמסופק בדרך כלל עים מיכשור אודיו.

מצטער שני גולש לתחום המקצועי שלי אבל אצלנו יש מונח המכונה "מאזן ההסתברויות". בהליך משפטי אזרחי די להטות את מאזן ההסתברויות לטובת טענה מסויימת כדי שאותה טענה תתקבל - מקובל לכמת זאת לדוגמא באחוזים כלאמר די להטות את מאזן ההסתברויות ב -51% לטובת הטענה כדי שהיא תתקבל.
לעומת זאת, בהליך פלילי הדרישה היא להטות את מאזן ההסתברויות עד כדי "הסרת כל ספק סביר" - כלאמר משהו כמו 99% כדי שטענה המאשימה את פלוני ב... אכן תתקבל.

מאחר ולא מדובר ב"ניסוי מדעי" מחייב במקרה שאני תיארתי, ממכלול הסיבות והנסיבות שאני תיארתי מבחינתי מאזן ההסתברויות נוטה לסברה שהשינוי בצליל ששמעתי אכן מקורו בהחלפת כבל הקומקום ולא בגורמים אחרים אפשריים. מבחינתי דיי בכך לשכנע אותי שאכן ייתכנו הבדלים משינוי כבל קומקום והשאלה היחידה היא עד כמה שווה להשקיע בעניין זה - על כך כל אחד שייעשה את החשבון שלו.

גם כיום אחרי החוויה שתיארתי אין לי כל כוונה להשקיע סכומים ניכרים או אולי אפילו סכומים כלשהם בשידרוג כבלי הקומקום אצלי במערכת או במגבר...אבל אני בהחלט אהיה מודע לתועלת שבכך וייתכן ובעודף שיישאר לי ובסכומים נמוכים ביחס לשאר עלות הציוד אף אשקול רכישה..

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תגיד KOOKE,
מה היית עושה אם קנית רמקול ומגבר ב 5000$ שניהם והכל סבאבה חוץ מבאס מרוח קצת.
ואז בהחלפת כבל חשמל בעלות של 500$ הבאס הופך פחות מרוח.
האם היית:
א. מחליף רמקולים,
ב. מחליף מגבר,
ג. עושה טיפול אקוסטי לחדר.
ד. מחליף מקור.
ה. ממשיך לשמוע עם הבאס המרוח

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אורי.

מצד אחד אני מצליח להבין את הטענה שלך ומצד שני אני מתנגד לה.

אני יוצא מהנחה שהכבל טוב. אם הוא טוב ותקין יעלו טענות של השפעה פסיכולוגית וכ"ו. הרי שנינו יודעים שאי אפשר לצאת ראש עם אף אחד מהמחנות {ואני לא טוען שאתה שייך לאחד מהם}.

אני אישית בדקתי לאחרונה מספר כבלי חשמל.

XLO סיגניצ'ר.
שינדאק
כבל קומקום רגיל.

מחיר הכבל אינו פרמטר לבחירה במקרה הזה מפני שלא היתה מטרה לקנות.

הכבל קומקום היה הנחות ביותר מכל הבחינות. הכבל תקין בהחלט ואפילו השתמשתי ב-2 כאלה {לבודד תקלות}.
הכבל הטוב ביותר היה השינדק {על המערכת שלי} שמחירו ממש מגוחך.
הכבל השני בטיבו {סינרגיה עדיף לאמר} היה ה-XLO שהוא היקר מבניהם.

אם כך יש לנו כאן שני כבלים לפחות שהם בטוח תקינים. כאלה שעברו ביקורת איכות מחמירה.

אני אשאל אותך שאלה.

נניח שאתה חוקר משטרה שבא לפענח {לא עלינו} רצח.
יש לך חשוד אבל צריך עדים.

בא אחד ואומר לך שהוא רצח - תאמין לו? לא בטוח.
באים שניים ואומרים לך אותו הדבר - יכול להיות שכבר תאמין אבל עדיין. כולה 2 אנשים. תאשים אותו?
באים 20 ואומרים שהוא רצח - או זה כבר משהו. יש סיכוי רב שהוא באמת הרוצח.
באים 200 ואומרים - עכשיו זה כמעט וודאי שהוא רצח. 200 אמרו לא נאמין?
מה קורה אם באים מאות אלפים וטוענים שהוא הרוצח? יכול להיות שכולם הוזים, מפנטזים, טועים, חלמו?

ובכל זאת למרות העדיות, למרות שראו במו עניהם את הרוצח מבצע את הרצח המשטרה עדיין לא רוצה להאמין שהוא הרוצח. למה? כי הוא היה איש טוב, לא ביצע עבירות תנועה, לא צעק על הילדים. לא יכול להיות שזה הוא!

זה בדיוק מה שקורה כאן. ישנן עדיות של מאות אלפי אנשים ששמעו במו אזניהם את ההבדלים, חלקם הרב בפעם הראשונה לאחר שטענו כי אין סיכוי שיהיה הבדל או לפחות היו סקפטים {ע"ע שלמה}. רובם אנשים נורמלים ללא כל הפרעות נפשיות, חלקם מתחום ההנדסה והפיסיקה. האם אלו אינן עדיות חותכות להבדלים?

הכי קל להגיד שאין הבדלים וכולם הוזים. הכי קשה להוכיח חד משמעית שאין הבדלים. הרי שום הוכחה כזו לא תביא את אלפי השומעים להכרה כי הכל היה שטיות.

אוסיף.
אינני מכיר אדם אחד ששמע הבדלים בעבר והיום טוען כי הכל היה שטיות. את המצב ההפוך אני בהחלט מכיר.

יום טוב לכולם. ותחשבו על זה.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
מקורו של הבס המרוח

תגיד KOOKE,
מה היית עושה אם קנית רמקול ומגבר ב 5000$ שניהם והכל סבאבה חוץ מבאס מרוח קצת.
ואז בהחלפת כבל חשמל בעלות של 500$ הבאס הופך פחות מרוח.
האם היית:
א. מחליף רמקולים,
ב. מחליף מגבר,
ג. עושה טיפול אקוסטי לחדר.
ד. מחליף מקור.
ה. ממשיך לשמוע עם הבאס המרוח

לרוזי (ולמרות שאני לא שלמה)
"בס מרוח", "גבוהים "צורחים" וכיו"ב תכונות לא-חיוביות, נוצרים בגלל שמישהו במערכת מפשל. הפישול מפריע/בממדים בולטים אם א. רכיב אחד נכשל מדי, או ב. שני מכשירים נכשלים באותו עניין קצת.
לאחר שמוצאים את האשם(ים) במחדל, אז יש טעם לראות מי יתוקן במינימום כסף. אם מגבר מנורות ישן מורח בס ברמקול "15, סביר להניח ששום כבל חשמל לא יפתור את הבעיה. אם הבעיה נובעת מסיבה אחרת - אז יש מקום.
כבל חשמל, גם כזה שמנטרל בעיות, לעולם לא יעשה עבודה בקנה מידה של רמקול ובוודאי לא של טיפול אקוסטי.
וכמו שתיארת, ובהינתן הטענה שאכן הכבל מסדר את העניינים - ולניסינוי מדובר תמיד ב"לא הרבה אבל מובחן" - אז 500 דולר זה הסידור הכי זול (אחרי הקנייה, אם נעשתה).
בקיצור: תלוי.
חקסמח

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
רוזי

אני אישית לפני שאגיע לשינוי כבל הקומקום בעלות של כ- 10% משווי המערכת אבדוק אם שינוי רכיבים בתוספת המחיר הזו תפתור את הבעיה לפי סדר העדיפות הבא:
רמקולים
מגבר
אקוסטיקה
נגן/מקור
כבלים
ממשיך לשמוע עם בס מרוח.

אני מבחינת סדרי עדיפויות ומן "טבלת השפעה על הצליל" האישית שלי - נושא הכבילה במערכת יזכה לכל היותר ל-5% מהשווי הכולל או מהתקציב הכולל.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא הבנתי אותך.
אתה מעדיף לשמוע עם באס מרוח, או להחליף הגברה בעלות של 1000$ נניח ולא לפתור את הבעיה ב500 $ עם מכשיר שנקרא כבל?
(ד"א, אני מעריך שיבוא היום ותיווכח, שאותו כבל עושה טוב גם למגבר יותר טוב ששידרגת עבור 1000 $ נוספים והעלים לך את הבאס המרוח).

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כנראה שלא הסברתי את עצמי טוב.

מבחינתי ההשקעה בכל הכבלים שבמערכת (כבלי רמקול, איטרקונקט וחשמל) לא תעלה על 5% מהעלות הכוללת של המערכת. מבחינתי נושא הכבלים הוא שיפור בקצוות מעין כיוונון עדין כאשר את המשאבים יש להקצות בהתאם.

אז לפי הדוגמה שאתה נתת, אם המערכת שלי שווה 5,000$ ויש לי 500$ פנויים אשקול להשקיע אותם קודם כל בשידרוג רכיבים או בשידרוג האקוסטיקה שקודמים לדעתי לכבלים. אם יש לי רק 75$ (1.5% משווי המערכת) בהחלט אשקיע אותם בכבל חשמל...זה רק 1.5% לכבל חשמל כי לכל כבל (לפי החלוקה הפרטית שלי) אני מקצה 1.5% מהשווי - אינטרקונקט 1.5% כבל רמקול 1.5% וכו'...

אל תיתפוס אותי על החישוב המדוייק עד הסנט האחרון אלא ברמת העיקרון...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
...
לא אמרתי שבהכרח כבל החשמל לא היה זה שהשפיע.
מה שכן אני לוקח בערבון מוגבל שזה בהכרח הוא. עקב זה שלא הייתי שם, לא עשיתי את כל הבדיקות האפשריות שאומרות שהכל הוא X ולאחר החלפת כבלים זה Y, זה אומר שהניסוי לא תקף מבחינתי .
...

למה.
האם בדקת שהכבל המקורי תקין?
האם בדקת שבהכרח מה שהוא עוד עשה מאחור הוא למשל לזהות שהוא חיבר לא נכון את חוטי הרמקולים
אני חושש שהטיעונים שאתה מעלה קצת מוזרים:

*** "שלא הייתי שם" -- האם זה אומר שאתה לא מקבל תוצאות ניסויים בלי שהיית שם בעצמך? :) אם כך, מבחינתך רוב המדע עומד על כרעי תרנגולת...

*** אתה מציג אפשרות שכבל "לא תקין" הוא כן סיבה מקובלת עליך להבדלים, ומצד שני, שכבלים לא יכולים לעשות הבדל. המממ...:)

*** חיבור לא נכון של חוטי הרמקולים גורם להפחתה מאז'ורית בכמות הבאס, לא רק למריחה, ולתחושה מוזרה במיד ובגבוהים. אם כל ההבדל הייה הקטנת המריחה, לא סביר שהעניין הייה חיבור לא נכון.

ובכלל, כל ההתייחסות שלך לתיאור הוא כאילו יש כאן טענה להוכחה מוצקה שייש הבדל בין כבלים, אבל אף אחד לא טוען זאת -- ההתנצחות שלך היא מול ההתייחסות שלך -- לכל היותר זה תיאור שמחזק במשהו את הטענה שייש הבדלים, אבל בוודאי לא הוכחה.

עמיר

zionm

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
היי שלמה,
יש לך מושג אם היה למוכר קו חשמל נפרד למערכת? אם כן - מעניין אותי אם היית חש בהבדל בכבל גם כשההזנה היא ללא קו נפרד.
מאחל לך הנאה מרובה מהמסע, תמשיך לעדכן...

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
עמיר אתה פוליטקאי נהדר.

אבל מה שאתה כותב חסר טעם, רברבני , ווכחני ומגעיל בעיקרו.

אתה מחרחר מלחמה בכל רגע שאתה יכול, וזה פשוט עצוב.

מאז שהגעת לפורום רק ריבים יצרת פה.

חומר למחשבה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
פסה כבר בדקתם?

התופעה של בס מרוח ומגיע מצידי הבמה בשילוב מיד קטן במרכז הינו תופעה אופינית לפסת חשמל הפוכה,וזה הדבר האלמנטרי הראשון שיש לבדוק אפילו עם טסטר פשוט.
ההנחה שלי לפי גודל הדרמה המתוארת שיתכן והקומקומי מחובר הפוך בפסות.
אגב במאמר מוסגר אומר שכל מכשיר חדש יש לבדוק עם שני כבלים חשמל אחד בפסה והשני הפוך,וזאת מהטעם הפשוט שלפעמים אפילו בחברות רציניות מחברים בטעות השנאי כניסה הפוך.
במידה ומתברר שהמכשיר נשמע טוב יותר עם הכבל ההפוך,יש לפתוח המכשיר ולהפוך הלחמות.
מודע אני לזה שחלקחם חושבים -מאיפה הגיע הטמבל הזה,
אבל הניסיון מלמד אחרת.
בנוסף בהרבה מערכות שבהם חיוות החשמל למספר שקעים נעשה ע"יי חובבן יש טעויות.
מערכת שבה הקדם למשל מחובר בפסה אחת ואילו המגבר בפסה ההפוכה תשמע נורא
ככלל יש לדמות הקונקטור שנכנס למכשיר לכעיין סמילי:) כאשר הוא מופנה אליכם והפה היא האדמה,ואז בעזרת טסטר יש לודא שהעיין השמאלית גורמת לטסטר להדלק, וכך יש לעשות בכל כבלי החשמל המשמשים אותכם.
סליחה מכל המומחים אבל יש ביננו כאלו שאולי זקוקים לטיפה עזרה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
שניצל צודק שכחתי מזה לגמריי.

אבל זה למשל בכיוון הטענה שלי " לא יודעים אם בהכרח הכבל היה תקין"
מבחינתי כזה דבר הוא "לא תקין" , האם אני צודק?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר אתה פוליטקאי נהדר.

אבל מה שאתה כותב חסר טעם, רברבני , ווכחני ומגעיל בעיקרו.

אתה מחרחר מלחמה בכל רגע שאתה יכול, וזה פשוט עצוב.

מאז שהגעת לפורום רק ריבים יצרת פה.

חומר למחשבה.
אומרים שחכם הוא כזה שיודע להימנע ממצבים שפיקח יודע להיחלץ מהם.

לכולנו קורה שאנחנו פולטים איזושהי שטות פה ושם, ואם היא ברמה שאפילו פיקחות לא תעזור, אלו מאיתנו בעלי חוכמת-חיים/איניליגנצייה-ריגשית מינימאלית פשוט אומרים "אופס, sorry, לא חשבנו הפעם", או משהו כזה, ומחליקים את העניין, או אפילו סתם שותקים בנושא.

מה שכתבתי לך הוא ענייני ביותר, הגיוני ומתייחס ישירות לדבריך.

חבל שאתה בוחר דווקא בדרך של לתקוף אותי אישית, באופן "חסר טעם, רברבני , ווכחני ומגעיל בעיקרו" -- מה שנקרא "הפוסל, במומו פוסל" -- וכאן ספציפית אפילו ללא הווכחנות -- כנראה מתוך התחמקות מהתמודדות עניינית עם טיעוני על דבריך.

הדרך שלך אינה מעידה לא על חוכמה, לא על פיקחות ואפילו לא על חוכמת-חיים/איניליגנצייה-ריגשית מינימאלית, מה שמביך במיוחד לגבי מישהו שכותב על עצמו בפרופיל האישי שלו שמקצועו הוא "חכם".

בפוסט שלך דווקא אתה זה שמחרחר מלחמה ונכנס לריב -- שוב, הפוסל, במומו פוסל -- אני כרגע פשוט משיב לך במטבע שלך, רק אולי בצורה מבוססת יותר.

זו לא התרברבות להעיר לך כשאתה כותב דברי "חכמה"... ואני לא חושב שייש לי במה להתרברב.

אני מזמין אותך בזאת:
א. לראות באמור לעיל "חומר למחשבה" מצידך (אולי כדאי גם לשנות את תיאור המקצוע למשהו יותר מציאותי)
ב. לענות לי באופן עניני על טיעוני בפוסט מס' 33. פשוט באמת נראה לי שכתבת דברים מוזרים.

בברכה,
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
התופעה של בס מרוח ומגיע מצידי הבמה בשילוב מיד קטן במרכז הינו תופעה אופינית לפסת חשמל הפוכה
אם כבר זה מזכיר חיבור חוטי רמקול אחד בפאזה הפוכה יחסית לחיבור הרמקול האחר, לא חיבור חוטי חשמל בפאזה הפוכה, שאז התופעה היא של הגברת רצפת הרעש ו-hum.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
סתם לשם עניין , לכול אלו שיודעים , אם יש קו שמגיע ישר מארון החשמל (חשמלאי התקין לי אחד כזה כדי שהחשמל של המערכת לא יהיה חשמל של המכשירים בביית ), האם גם אז יהיה הבדל גדול בהחלפת כבל קומקום ? או שזה רק למי שאין לו טיפול במערכת החשמל ?
שניצל , איך אפשר לבדוק פאזה ו/או לתקן כזו אם אין לך יכולת לפתוח המכשיר ולהלחים ? (לא כול אחד יכול ו/או מוכן להכנס לנושא הלחמות )

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור