יש הבדלים בכבל חשמל - הסקפטי שמע..

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
במסגרת הגישושים לשידרוג הרמקולים אתמול בבוקר נסעתי לשמוע זוג מעניין שאצלי על הכוונת..

לקחתי איתי את המגבר שלי לקחתי מגוון דיסקים אהובים הגעתי למוכר..חיברנו...נשמע לא רע אבל לא הכי מפורט ויש מן מריחה במיוחד בתחום התחתון...

חייב לציין שחלל האזנה בעייתי..קטן, המרחק מהרמקולים כ- 2 מ' ואולי אפילו פחות, הישיבה ממש צמודה לקיר האחורי...

המוכר התעסק עם משהו באחורי המגבר, היה הבדל ממשי, הרמקול התהדק לו, נפתח קצת, חלק גדול מהמריחה נעלמה ופשוט נשמע יותר טוב..מסתבר שהמוכר החליף את כבל הקומקום של המגבר שלי בכבל אחר...איני יודע איזה..אבל ההבדל היה מוחשי ומשכנע לטובה..

מה אומר..אני משתייך לצד הסקפטי של הסקאלה ומתקשה להאמין בהשפעות או בנחיצות שבטיפול בהזנת החשמל...הניסוי החצי עיוור (לא ידעתי מה בדיוק הוא החליף במגבר) היה ממש משכנע ושמיע !!!!!

עוד חוויה מענגת מאותו ביקור ...לקחתי איתי דיסק של אלה ולואי...המוכר אמר טוב עכשיו תשמע את אלה כמו שצריך וחיבר פטיפון ושם תקליט...לא נפלתי, הצליל אומנם נשמע בסה"כ יותר טוב, יותר עגול ומלא אבל הפצפצים שיגעו אותי...

אח"כ המוכר פשוט גרם לי להתברווז...שם תקליטם של סגול כהה...למראה העטיפות נזרקתי בבת אחת 35 שנה אחורה לתקליטים האהובים שלי כילד / נער מתבגר...וואו...
ואכן אביעד צדק לחלוטין...האנאלוג מתאים לרוק כבד בול...פשוט עולם אחר ..........

טוף..מה שנשאר זה קודם כל לשמןע את הרמקולים אצלי בבית...בגלל החלל הבעייתי לא אגיע להחלטה בלי לשמוע אצלי...

משימה שנייה להכין, לרכך ולשכנע את ההנהלה שממש חייבים להחליף רמקולים....

אם שתי המשימות יעברו בהצלחה אפרט יותר בשירשור התחדשתי....

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
שלמה האם יש סיכוי שלאחר השמיעה הראשונית , האוזן נרגעה, התרגלה לחלל, המוח עשה את החישובים שלו, ואז הרמקול נשמע לך יותר טוב כי הוא היה מוכר יותר, הוא כבר זז ואז כל הדברים הסתדרו במקום כמו שצריך וכו...?
ובנוסף זה שהוא התעסק מאחורה במטרה לשפר לך את העניין לא שכנע אותך עוד?

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
אורי
אם הבס נשמע מרוח, ואחר כך לא - מה עניין הרגל? למה, לא, פשוט, נשמע הבדל?
ההסברים הפסיכו-אקוסטייים האלו הרי אינם, במהותם, יכולים להחליף את ההתנסות המסוימת הממוקדת הזאת.
הרי שלמה שמע - והוא זה ששמע, לא אתה - א', לאחר מכן שמע ב'. לאחר כל זאת - ושוב: לאחר ששמע - הסתבר שנעשה שינוי.
למה התנסות פשוטה של אדם אחד צריכה לעבור עיבוד פסאודו-קוגניטיבי אצל אחר שלא היה שם?
הלא כל השרשור המעייף ההוא, נובע מכך שמישהו לא מסוגל לקבל עובדה פשוטה והתנסות פשוטה עוד יותר- שאין לו מושג בהן בכלל - ועסוק להדביק להן תיאוריות לא שייכות מהקשרים אחרים לגמרי - שאין להן כל זיקה לעניין הזה (הוא אפילו לא מסוגל להבין עד כמה [אבל זה בגלל שאין וולטמטר לבעיות קונספטואליות]).
אם זה לא היה מעייף, זה היה עגום.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בהצלחה

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
שלמה, על אילו רמקולים מדובר?

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
תתחדש על הרמקולים..ועל הכבל של הקומקום.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אורי

הכל יכול להיות אבל לדעתי במקרה שלי זה לא קשור להתרגלות של האוזן...

כפי שאתה יודע אני דיי שייך לצד של הסקפטים וה"לא מאמינים" - תכלס שמעתי בהחלט הבדל - לא שמיים וארץ כמו שיש כאלו שמתארים אבל הצליל השתנה לטובה במיוחד בקטע של היעלמות המריחה.

לגבי הרמקולים...רק לאחר שתתבצע הרכישה אפרסם שרשור "התחדשתי" ...כדי שזה יקרה כמו שכתבתי צריכים לקרות שני דברים : אחד מבחן שמיעה אצלי בבית - החלל בו שמעתי את הרמקולים שונה לגמרי מהחלל אצלי בבית וחייב לשמוע מה קורה אצלי. הדבר השני צריך לקבל את הסכמת ההנהלה (וזו המשוכה הגבוהה יותר...)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
שוב , לא אמרתי שלא שמעת שלמה.
להפך. אני מאמין ב1000% ששמעת.
השאלה היא למה.
זה הכל.

יואל אם אנשים כמוני היו מקשיבים לאנשים כמוך היית מייצר את כל מה שאתה כותב על פיסות נייר בפורום על גבי דפי עיתון מפפירוס.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לגבי הלמה - הסבר מדעי אני לא יכול לספק.

הסבר פסיכולוגי כמי שמכיר את עצמו דיי טוב (אני מניח) אני יכול לספק ולא זו לא הייתה סיבה פסיכואקוסטית או אוטוסוגסטיה..לא היה קטע של להתרגל לסאונד - לא היה מספיק זמן,
לא התכוונתי לרכוש כבל, לא רכשתי כבל והייתי צריך להצדיק לעצמי את הרכישה, בכלל לא עלה נושא הכבלים, המוכר מיוזמתו לאחר שהבחין באכזבתי מהמריחה בסאונד עשה את השינוי ואני אפילו לא ידעתי מה עושה ומה הוא מחליף - במבחן התוצאה זה שינה את הסאונד ולטובה.

כלאמר הסיבות והנסיבות שמניתי דיי מנטרלות מניעים "פסיכואקוסטיים"..

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
למה.
האם בדקת שהכבל המקורי תקין?
האם בדקת שבהכרח מה שהוא עוד עשה מאחור הוא למשל לזהות שהוא חיבר לא נכון את חוטי הרמקולים , הרי ואני מצטט :

מה אומר..אני משתייך לצד הסקפטי של הסקאלה ומתקשה להאמין בהשפעות או בנחיצות שבטיפול בהזנת החשמל...הניסוי החצי עיוור (לא ידעתי מה בדיוק הוא החליף במגבר) היה ממש משכנע ושמיע !!!!!

כלומר אתה יכול אך ורק לסמוך עליו.

אין לי טענות אגב למי שהדגים, ואין לי אגב ויותר מזה טענות לאיש !

מה שכן אני נהנה מבדיקת דברים לעומק, ומציאת למה איך כמה ומה גורם לזה .
ואמנם התיאור שלך הוא נהדר והחוויה, אחח החוויה, אני כ"כ מכיר את זה שללכת לשמוע רמקול שעושה דברים שאנחנו אוהבים (ולא דיסק הדגמה) בצורה נהדרת שמשאירה את הלסת למטה.
אבל מצד שני לבוא ולספר בלי לדעת ב100% מה קרה שם מאחורה...

אגב מה זה מספיק זמן?
אמנם אני לא חוקר מוח, אוזניים, לא רופא ולא פסיכולוג, אבל למה בהכרח הרבה זמן זה מספיק, ומעט זה זה לא.
אולי מספיק שבריר שניה?

בקיצור, שלמה, אני אשמח שתקנה רמקול חדש שתאהב, אפילו שבזמנו מאוד אהבתי את המערכת שלך ,
אבל לצערי זה לא מספק בשביל להוכיח שהחלפת הכבל בכבל X היא שגרמה לזה, וגם אם כן, ללא בדיקה מספקת של הכבל המקורי אין לדעת כלום בכלל.

בברכה.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
צופן קריפטי

אורי: יואל אם אנשים כמוני היו מקשיבים לאנשים כמוך היית מייצר את כל מה שאתה כותב על פיסות נייר בפורום על גבי דפי עיתון מפפירוס.
יואל: ??????

נערך לאחרונה ב:

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אני מציע בחום לבעל הרמקולים לעשות בדיקה יסודית של החשמל בבית - תופעות כאלו יכולות לנבוע מבעיות בתשתית החשמל.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אורי

ייתכן בהחלט שהכבל המקורי שלי לא תקין. אני בספק.

אבל תן לי הסבר הגיוני איזה עיניין היה למוכר לסדר את כבלי הרמקול שחוברו כביכול בצורה לא נכונה ולחפות על כך גם בהחלפת כבל החשמל ???

ברור למוכר שאין לי שום כוונה לרכוש כבל חשמל ושהגעתי רק כדי לשמוע את הרמקולים האינטרס המובהק היחידי של המוכר הוא שאתרשם לטובה מהרמקולים...

יאיר

ייתכן בהחלט שתשתית החשמל בבית המוכר לא טובה. לא יודע.

כל מה שאני יכול לאמר שראיתי במו עיניי שאכן מה שהוחלף זה היה כבל ההזנה של המגבר ושמעתי במו אוזניי שיפור לטובה שכבר תיארתי אותו.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
פשוט מאוד, הוא עשה טעות, קורה לכולם, כל חיינו, וכבל החשמל היה היציאה הפשוטה.
שוב זו סתם השארה לא מבוססת.
כמו גם זה שהחלפת הכבל בהכרח עשתה כזה שינוי מהותי.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
אורי: פשוט מאוד, הוא עשה טעות, קורה לכולם, כל חיינו, וכבל החשמל היה היציאה הפשוטה. שוב זו סתם השארה לא מבוססת. כמו גם זה שהחלפת הכבל בהכרח עשתה כזה שינוי מהותי.
לשלמה: למעשה, שלמה, זאת הייתה טייסת חייזרים בלתי נראית שהשפיעה על השינוי, שלא התרחש למעשה, במערכת אלא במוח שלך. כמובן שזו השערה בלתי מבוססת, וויתכן ולא היו חייזרים באותו רגע, אבל אם זה לא יספק הסבר יש לי עוד כמה השערות כאלו.
נכון שיש ניסיון של עשור וחצי או שניים של עשרות אלפים שבדקו באופן שיטתי, כולל מגזינים (וכולל כתבים/עורכים בעלי השכלה פורמלית באלקטרוניקה וחשמל), העובדה ידועה בכל פורום אודיו בעולם, יש ביסוס טכני מלא (ורק איזה "מדען" אחד משוכנע עד עכשיו שמדובר רק במתח) - אבל אנחנו הרי יודעים יותר טוב, מנוסים הרבה יותר, ולא נקבל את ההתנסות הפשוטה אלא ננסה להציע הסבר חלופי שלא ממין העניין.
בקיצור: מה שווה ההתנסות הפשוטה מול פוטנציאל סברות הכרס הדנות במוחו של המאזין והטיותיו החברתיות?
זה לא מוסיף לידע, אבל זה משעשע. וגם זה משהו

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני מציע בחום לבעל הרמקולים לעשות בדיקה יסודית של החשמל בבית - תופעות כאלו יכולות לנבוע מבעיות בתשתית החשמל.

שמעתי ביותר מבית אחד הבדלים בין כבלי חשמל - בכולם יש בעיית חשמל?
(או שכל הבתים בעולם יש להם בעית חשמל)

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
אם כך הוא, מדוע לא לנסות כבל כזה אצלך בבית, אולי הרמקולים שלך ינגנו באופן שיוציא ממך את החשק להחליפם ?

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
אם כך הוא, מדוע לא לנסות כבל כזה אצלך בבית, אולי הרמקולים שלך ינגנו באופן שיוציא ממך את החשק להחליפם ?

משום שכבל חשמל טוב יותר יוצר סוג של שיפור בתחומים מסוימים ובהיקף אחר מסוג השיפור שיוצרים רמקולים. בנוסף, אין כאן "החלפה".

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אורי - אתה יכול להסביר לי מה זה כבל חשמל לא תקין, אחד שדרכו המערכת כן עובדת, אבל נשמעת פחות טוב (כאמור לא נשמעת רע, אך פחות טוב)?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אכן כרמי זאת השאלה הקלאסית.
עפ"י אילו שלא מאמינים בהבדלים בין כבלים - כבלי הקומקום והחוטים אדום לבן שמגיעים עם הציוד (לפעמים) הם הנאמנים למקור והאחרים לא.
מעניין מה יקרה לתאוריה הזאת, אם מכשיר יבוא עם כבל חשמל ו- IIC יקרים (טובים) , וההחלפה תהיה לזולים.:)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור