טוב...אז ככה:

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
ידעתי שזה יקרה לי בסוף, זה היה שקוף, ומי שאשם בזה לגמרי הם יהושע והדיפיוזר הנייד שלו. יש משהו כובש בצליל של תקליטים (שמורים...לא אלה שעברו טיפול במחרשה), שמחפה על העיסוק הבלתי פוסק בניקיון, איזון ושאר הטרדות הקשורות בתקליט, שפשוט לא קיימות בדיסקים שהם "שגר ושכח".

מעבר לכך, אין תחרות לאסתטיקה של פטיפון מעוצב כדבעי. המכניקה העדינה, האיזונים...אינם קיימים בדיסקים, והס מלהזכיר מדחסות אשפה למיניהן.

בקיצור, מצאתי את עצמי מדפדף באי ביי ובוהה בשלל ההיצע שם...החל מפטיפונים של פישר פרייס שגם אלמו או בנץ היו מפחדים מהם, וכלה ביצירות אמנות של ממש שפשוט חבל להפעיל אותן ומקומן במוזיאון - נקודה.

ואז נחו עיני על זה:

פטיפון של טאנוי, Tannoy TM55DD. מריסרץ' שעשיתי התברר לי שהדגם הזה היה הדגם העליון של טאנוי, ויוצר תקופה קצרה, כנראה שנה או שנתיים, או אז טאנוי נפרדה מ Micro Seiki עמה היה לה סוג של שיתוף פעולה, וכנראה שאז טאנוי הפסיקה ליצר פטיפונים בעוד ש Micro Seiki המשיכה.

ישר דיגדג לי. זה היה מסוג הדיגדוג שחוויתי לא פעם, דיגדוג שעד כה נגמר תמיד ביוקר - והפעם לא היתה שונה. כמעט ואין לי תקליטים...כמעט ואין לי זמן להתעסק בהם...אבל זה היה בלתי נמנע, המוכר בדיוק התקין מחט טריה...אהבתי את האסתטיקה של העץ היפה הזה עם המתכת המוברשת...טאנוי כנראה לא נתנו ידם לדרעק מוחלט...המחיר לא נראה לי מופרז (בעצם אין לי ממש מושג...זה היה אימפולסיבי) אז לחצתי על ההדק.

ועכשיו: למי יש מושג מה זה? אצלי בבית בערך בעוד חודשיים שלושה כשאחזור מארה"ב.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מודה באשמה.

עליך לבדוק אם המנוע סינכרוני. אם הוא סינכרוני ואם המוכר הוא מארה"ב, לא תקבל בארץ מהירות נכונה.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אופס ..

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
רק צרות אתה עושה, תאמין לי...:p

מה ז"א סינכרוני? ...והאם זה דבר שאפשר לעשות לו מודיפיקציה? נקודה חשובה שכנראה רלוונטית - רוב הציוד שלי עובד על 110 וולט.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אין קשר לשאר הציוד שלך.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
זה לא עניין של המתח, אלא של תדר הרשת (60 הרץ בארה"ב לעומת 50 הרץ בארץ).
אם המנוע סינכרוני (יש לבדוק את זה במפרט המכשיר), הדרך היחידה לשמוע אותו בארץ היא להחליף את המנוע למנוע המתאים לתדר הרשת בארץ. במרבית המקרים, מנועי AC בפטפונים הם סינכרוניים, בעוד במנועי DC תדר הרשת לא משנה. מנוע סינכרוני הוא מנוע שמהירות הסיבובים שלו נקבעת על ידי תדר הרשת.
אולי יש ממירים מ- 50 ל- 60 הרץ – איני יודע.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
'בנתי. אני די בטוח שיש ממירים כאלה, לא נראה לי מדע בדיוני.

כבר התחלתי לדאוג...:מה??????????:

אני כל כך סקרן כבר לשחק עם הצעצוע!

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אני מציע לך לבצע חיפוש של ממירים כאלה ומחיריהם בטרם תנוח דעתך.
בחיפוש שביצעתי מצאתי רק מכשירים תעשייתיים, גדולים, כבדים, בעלי מאוורר מובנה (מרעיש) – וללא ציון מחיר.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
זה לא עניין של המתח, אלא של תדר הרשת (60 הרץ בארה"ב לעומת 50 הרץ בארץ).
אם המנוע סינכרוני (יש לבדוק את זה במפרט המכשיר), הדרך היחידה לשמוע אותו בארץ היא להחליף את המנוע למנוע המתאים לתדר הרשת בארץ. במרבית המקרים, מנועי AC בפטפונים הם סינכרוניים, בעוד במנועי DC תדר הרשת לא משנה. מנוע סינכרוני הוא מנוע שמהירות הסיבובים שלו נקבעת על ידי תדר הרשת.
אולי יש ממירים מ- 50 ל- 60 הרץ – איני יודע.

(Y)
יש סיכוי שאפשר.
צריך לבדוק בחנויות מתמחות.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
(Y)
יש סיכוי שאפשר.
צריך לבדוק בחנויות מתמחות.

ראה מה כתבתי למעלה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חכה לכתבה שתעלה בשעות הקרובות.

היא הפתרון עבורך.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
:מבולבל:

ו...

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
ספק המתח הזה יעזור רק אם יש דגמים ל- 115 וולט, 60 הרץ.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
חומוס, אכן פטפון נאה לעין. השאלה היא, כמובן, איך הוא נשמע.
מעולם לא שמעתי אותו, אבל מתוך מבט בלבד, ועל סמך מעט ניסיון,
אני מרשה לעצמי לנחש שתקבל את התוצאות הבאות:
צליל אנלוגי נעים, אם כי נוטה לעיוות ולרזון.
הינעלות על תדרי הביניים עם יכולות מינימליות באיזור התדרים הנמוכים והגבוהים.
במה קטנה עד בינונית עם ברדק באימג'ינג.
דינמיקה עייפה.
דו ממדיות.
רעש בין הצלילים.
פירוט דל, וכמובן לא יהיה שריד ל-LOW LEVEL DETAIL ול-DECAY ראוי לשמו.
ועוד.

כשתקבל אותו, אשמח אם תגיד לי עד כמה הניחוש שלי רחוק מן האמת.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
חומוס, אכן פטפון נאה לעין. השאלה היא, כמובן, איך הוא נשמע.
מעולם לא שמעתי אותו, אבל מתוך מבט בלבד, ועל סמך מעט ניסיון,
אני מרשה לעצמי לנחש שתקבל את התוצאות הבאות:
צליל אנלוגי נעים, אם כי נוטה לעיוות ולרזון.
הינעלות על תדרי הביניים עם יכולות מינימליות באיזור התדרים הנמוכים והגבוהים.
במה קטנה עד בינונית עם ברדק באימג'ינג.
דינמיקה עייפה.
דו ממדיות.
רעש בין הצלילים.
פירוט דל, וכמובן לא יהיה שריד ל-LOW LEVEL DETAIL ול-DECAY ראוי לשמו.
ועוד.

כשתקבל אותו, אשמח אם תגיד לי עד כמה הניחוש שלי רחוק מן האמת.

ראבאק שמעון, כל זה ממבט ומעט ניסיון? :מה??????????: חצי מהמונחים לא הבנתי, בחיי. מה זה "רעש בין הצלילים"? :O

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
חומוס

אני במתח קיבלת את הפטיפון או לא

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
חומוס

אני במתח קיבלת את הפטיפון או לא

עוד לא. הוא אמור להמתין לי בארה"ב אליה אני אמור להגיע בספטמבר. כבר לא נשארו לי ציפורניים לכסוס בידיים אז התחלתי לנשנש את ציפורני הרגליים, והתיבול הארומטי לא מי יודע מה.

לעומת זאת, לפעמים יש גם הפתעות טובות בחיים אז אל תלמדו ממני כלום. אחרי שהכניסו אותי לוויברציות, פוביות, סרטים ושאר חששות, בדקתי את עניין המנוע הסינכרוני ובעיית המהירות - ומסתבר שיש לפטיפון הזה כפתור שליטה ספציפי בדיוק לעניין הזה - של ההבדל בין 50 ל- 60.

יש על הפטיפון סוויץ' ששולט על כיוונון עדין של המהירות ב 33 וב 45 הן כאשר מדובר ב 50 והן כאשר מדובר ב 60. אפשר להבין את אנחת הרווחה ששיחררתי כשכתבו לי את זה, אבל כמו שהפולנייה אומרת "אני כבר אנוח בקבר", אז אני אומר ש"אני כבר אירגע כשאראה ואחזיק ואשמע את הצעצוע, וזה כנראה כבר יהיה בקבר".
:rolleyes:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור