טוב...אז ככה:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
נ.ב.,
אני רואה שיש סטרובוסקופ על צלחת הפטפון שלך, אבל איני יודע אם הוא יעבוד נכון בתדר רשת של 50 הרץ.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
תודה על הלינק לדיסק הכיוונון. אין בארץ מקור לדבר הזה? יד שנייה? תרומה לעו"ד קמצן? משהו?

נראה לי שאמתין עם הטקסים והציוד הנוסף עד אחרי שאביא את הצעצוע ארצה ואחבר אותו. קודם אאזין ואז אראה מה צריך לעשות. אני דווקא אופטימי, כי הכפתור הקטן הזה נראה לי שנועד לפתור בדיוק את בעיית ה 50-60 שהצבעת עליה.

ובכלל, אם הכל יסתדר אז בכלל אעמוד מול משימה חדשה ואינסופית, שהיא בניית קטלוג תקליטים אותם אעביר לפורמאט דיגיטלי. לפני שבוע העפתי מבט על סיפריית הדיסקים ולזוועתי ראיתי שאיזו יד נעלמה בילגנה שם בלאגן נוראי - הכל היה מסודר אלפאבתי, ועכשיו זה אפילו לא סאנסקריט. תוקם וועדת חקירה, עם נציגות נשית הפעם.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
תודה על הלינק לדיסק הכיוונון. אין בארץ מקור לדבר הזה? יד שנייה? תרומה לעו"ד קמצן? משהו?

אני יכול להביא קישורים לדיסקים סטרובוסקופים יקרים יותר ... :)

MAY

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
היי,
צר לי להיות משבית שמחות (חלקית) אבל להבנתי, מה שאתה רואה שם זה לא כפתור אלא כיסוי יפה לנורה קטנה שמאירה בתדר הרשת. מה שקורה זה שעל דופן הצלחת, יש קווקויים קטנים ובהתאם לתדר הרשת ומהירות הסיבוב (33 או אחרת) אתה קודם כל בוחר על איזו שורה להסתכל, ואז מקזז את המהירות כך שהקווים בשורה הזו יעמדו. עכשיו, אצלי ב TECHNICS הישן יש מנגנון זהה, ומה שקורה זה שאתה לא יכול לקזז מהאזור של ה 50 הרץ ל 60 הרץ או להפך. אבל, אולי זו מגבלה של ה TECHNICS העתיק שלי, שנמצא בדרך לפח האשפה בקרוב.
מה שכן, יש לי חבר שהביא מחול פטיפון עם בעיה בדיוק כמו שלך. הוא פתר אותה דרך זה שהוא הלך ל... חרט טוב שחרט לו פולי בגודל אחר פלוס שנאי שמוריד מתח מ 220 ל 110. כמובן שהתדר לא משתנה ולכן הוא היה צריך לחרוט פולי אחר. הבעיה, כמו שקראתי בפורומים שונים, היא שהמנוע שתוכנן לעבוד בתדר X ועובד בתדר Y מתחמם הרבה יותר. כך שאל תיקח את מה שאמרתי כעצה לחרוט פולי...
אגב, בזמנו בדקתי אפשרות להביא פטיפון מארה"ב ובסוף ירדתי מזה, אבל היה לי פתרון הרבה יותר פשוט וזול אותו אני מדגיש, אף פעם לא בדקתי!!! זה הולך ככה: יש מטענים לרכב מ 12 וולט ל 110 וולט חילופין בתדר ארה"ב. זה זול ונגיש. עכשיו, יש המוני שנאים מ 220 וולט זרם חילופין בארץ ל 12 וולט ישר. מכאן ההמשך פשוט - לארוז הכל בקופסא אחת ובא לציון גואל. אני אפילו מהמר שהתדר שספק פשוט כזה יהיה מדוייק בהרבה ממה שחברת החשמל בארץ מסוגלת לסובב את הטורבינות שלה ב 3000 סל"ד מדוייקים להפליא... לא בחנתי את ההיבטים של הבטיחות, אש, התחממות של הפתרון שחשבתי עליו כך שאני לא לוקח אחראיות עליו!!! גם לא בדקתי מה ההספק שצריך פטיפון והאם המנגנון הזה יודע להוציא מספיק זרם. בקיצור, אל תנסה בביית...

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
היי,
צר לי להיות משבית שמחות (חלקית) אבל להבנתי, מה שאתה רואה שם זה לא כפתור אלא כיסוי יפה לנורה קטנה שמאירה בתדר הרשת. מה שקורה זה שעל דופן הצלחת, יש קווקויים קטנים ובהתאם לתדר הרשת ומהירות הסיבוב (33 או אחרת) אתה קודם כל בוחר על איזו שורה להסתכל, ואז מקזז את המהירות כך שהקווים בשורה הזו יעמדו. עכשיו, אצלי ב TECHNICS הישן יש מנגנון זהה, ומה שקורה זה שאתה לא יכול לקזז מהאזור של ה 50 הרץ ל 60 הרץ או להפך. אבל, אולי זו מגבלה של ה TECHNICS העתיק שלי, שנמצא בדרך לפח האשפה בקרוב.
מה שכן, יש לי חבר שהביא מחול פטיפון עם בעיה בדיוק כמו שלך. הוא פתר אותה דרך זה שהוא הלך ל... חרט טוב שחרט לו פולי בגודל אחר פלוס שנאי שמוריד מתח מ 220 ל 110. כמובן שהתדר לא משתנה ולכן הוא היה צריך לחרוט פולי אחר. הבעיה, כמו שקראתי בפורומים שונים, היא שהמנוע שתוכנן לעבוד בתדר X ועובד בתדר Y מתחמם הרבה יותר. כך שאל תיקח את מה שאמרתי כעצה לחרוט פולי...
אגב, בזמנו בדקתי אפשרות להביא פטיפון מארה"ב ובסוף ירדתי מזה, אבל היה לי פתרון הרבה יותר פשוט וזול אותו אני מדגיש, אף פעם לא בדקתי!!! זה הולך ככה: יש מטענים לרכב מ 12 וולט ל 110 וולט חילופין בתדר ארה"ב. זה זול ונגיש. עכשיו, יש המוני שנאים מ 220 וולט זרם חילופין בארץ ל 12 וולט ישר. מכאן ההמשך פשוט - לארוז הכל בקופסא אחת ובא לציון גואל. אני אפילו מהמר שהתדר שספק פשוט כזה יהיה מדוייק בהרבה ממה שחברת החשמל בארץ מסוגלת לסובב את הטורבינות שלה ב 3000 סל"ד מדוייקים להפליא... לא בחנתי את ההיבטים של הבטיחות, אש, התחממות של הפתרון שחשבתי עליו כך שאני לא לוקח אחראיות עליו!!! גם לא בדקתי מה ההספק שצריך פטיפון והאם המנגנון הזה יודע להוציא מספיק זרם. בקיצור, אל תנסה בביית...

תודה על הפוסט. הפטיפון יהיה בידי כנראה בחודש הקרוב כי אני זומם לכבוש את ארה"ב בחגים, ואז אדע בדיוק מה העניין. אבל נראה לי דווקא שהנורה הקטנה שאתה מדבר עליה נמצאת מצד ימין. בכל אופן, הכל ניחושים עד שאביא את הצעצוע לכאן.

אבל תראה איזה עולם...יש לי שנאי אמריקאי לרכב מ 12V ל 110V. אבל איך אני מחבר את זה ל 220V בארץ בדיוק? אני לא משוגע לערוך את הניסוי הזה על המערכת שלי, אז אעשה את זה על המערכת של יהושע גומא :p כי אני בטוח שהוא יסכים...אבל...בשיא הרצינות עכשיו: איך אני משדך בין ה 220 ל 12?

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
למה?

למה להתאמץ כל כך על מכשיר כזה? חבל על הזמן והמאמץ.

תוכל לקנות בארץ בכמה מאות שקלים מכשיר טוב יותר בלי הצרות של 50 -60 הרץ.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
למה להתאמץ כל כך על מכשיר כזה? חבל על הזמן והמאמץ.

תוכל לקנות בארץ בכמה מאות שקלים מכשיר טוב יותר בלי הצרות של 50 -60 הרץ.

"כי הוא שם".

אם הכל יהיה ברור ופשוט, על מה נדבר בפורום?! :p

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
היתכן שהפיתרון לכל הספקות והחרדות היה כל העת מתחת לאף? עשיתי סדר בארגז של כל מני אלקטרוניקות, ומצאתי את השנאי הזה ששכב לו שם ורק חיכה לקצת צומי:

הוא ממיר גם בין 50 ל 60. אמנם לשימוש קצר בלבד, אבל נראה לי ששעה שעתיים נופלות בגדר שימוש קצר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור