קולנוע ביתי

חפירת ממירים !!!!

הנושא בפורום 'אודיו דו ערוצי' פורסם ע"י tzachi, ‏12/4/19.

1. רוזי1

רוזי1 חבר משקיען

לייקים:
    375
    סאונד רזה - הוא לא סאונד מפורט - בדיוק ההיפך.
    מוזר שרבים מאוד חושבים שאם מצליחים לשמוע צקצוקים ושריקות, הם שומעים סאונד מפורט.
    סאונד מפורט נשמע טבעי, כשהצקצוקים והשריקות לא תמיד נשמעים או מודגשים בו, כי הם לא החלק המרכזי של ההקלטה אלא רק הקצוות.
    זה כמו ההבדל בין תמונה רגילה לתמונת רנטגן של אדם.
    הרנטגן רואה דברים אחרים מהתמונה הרגילה, אבל הוא אינו מפורט יותר ממנה. ההיפך.

itay123, TakeOne ו-shushu אוהבים את זה.
  2. אורי_ו

אורי_ו כתב האתר צוות האתר

לייקים:
    220
    יש לאיון מוצר של פרה+דאק מעולה.
    מסתובבים גם כמה ביד שניה ויש חדשים.

תוכל לסגור הכל במכה.

3. tzachi

tzachi חבר משקיען

לייקים:
    225
    צודק סאונד רזה הוא רזה
    מפורט זה בא לביטוי גם בהרמוניות והדעיכה של הכלים במלאות של הצליל ובעושר ..........

4. tzachi

tzachi חבר משקיען

לייקים:
    225
    אני חושב שהשירשור מעניין מאוד
    ואני לא קונה כלום על עיוור.
    אני כל הזמן מהיום הראשון כטודיופיל שומעה מוצרים ומגבש דעה.
    לגבי הסיני זה הימור קטן מאוד גם מבחינת סיכוי להפסד.
    עוד מתבשל עם זה
    יש עוד כיוונים ברגע שמשהו יהיה קנקרטי אני יכתוב

5. carmelo

carmelo חבר מתחיל

לייקים:
    0
    למישהו אולי יש ניסיון אם הממיר HEGEL HD25 דעות מחשבות?אם יש אפשרות למצוא בזול כדי?לא? מה חושבים עליו??

6. במבי

במבי אוהב את התחום

לייקים:
    156
    הי כרמל.
    לי היה אחד כזה ועכשיו אני עם אחיו hd20.
    השאלה איזה סאונד אתה מחפש ולמה אתה מצפה. סה"כ שומעים טוב. סאונד נקי ומלא. באס בריא ובמה טובה. למחירו ביד שניה סביב ה3-4 אלף הוא ממיר טוב ויכול לשמש גם כקדם לא רע בעת הצורך. כמובן שאין להשוות אותו לממירי קצה. הוא מהטובים אבל מהדיגיטלים הטובים לא מהממירים שנשמעים אנלוגים.
    אנא קח את המלצתי בהסתייגות אחת. לא שמעתי המון ממירים כך שאני לא יודע לומר לך אם יש טובים ממנו בהרבה באותה רמת מחיר. הניחוש שלי הוא לא אבל מאוד יכול להיות שאני טועה.
    מקווה שזה עוזר

shokroun אוהב/ת את זה.
  7. tzachi

tzachi חבר משקיען

לייקים:
    225

סירטון השוואה ביין ממיר סיני הקרם דלה קרם שהסינים יודעים לייצר שעולה לפי הכתבה 4500$ טרמיניטור משהו..
    מול ממיר שעולה 20000$ ורמיר משהו לא מכיר.
    באמצע הסרטון הבחור מסביר איך עובדת השיטת שיווק הסינית מול המערבית ולמעשה ממיר שעולה 4500$ סיני היה צריך לעלות לפחות כפול רק בגלל שיטת השיווק . מעניין.

8. itzik2305

itzik2305 אוהב את התחום

לייקים:
    86
  9. gds

gds חבר משקיען

לייקים:
    267
    בדיוק. בציוד המיד-פיי של השנים האחרונות יש נטייה להנחית כמה db באזור ה 100-300 Hz כדי שהצליל יעשה פוזה של נקי ומפורט וכך נעלמים להם פרטים הכרחיים בתחום הזה שבו קיימת אינפורמציה מוזיקלית רבה, ומה עושים הרבה אנשים? שמים כבל חשמל עם חתך עבה למשל להחזיר את החמימות הטבעית שאבדה ועוד נסיונות עקרים ויקרים למצוא אותה.
    אני פוסל על הסף ציוד מסוג זה שנעשה פופולרי בשנים האחרונות, אם הייתי רוצה להנחית את התדרים שבהם כביכול נמצא הליכלוך הייתי שם איקיולייזר גרפי פשוט ומוריד את הסליידים ומשכנע את עצמי שפתאום נהיה לי פירוט וניקיון.

shokroun אוהב/ת את זה.
  10. itay123

itay123 חבר משקיען

לייקים:
    857
    הדבר האחרון שאקולייזר מוסיף זה פירוט וניקיון.
    לא בתחושה ולא בתוצאה.
    פשוט מונח לא נכון.

"איזון טונאלי" כן (או סוג של... ) לפי האוזן/טעם של המשתמש.
    תוך כדי ריסון/סירוס של קבוצת תדרים שלא עושה לנו טוב באוזן. והדגשה/הגברה של קבוצת תדרים אחרת.

11. itay123

itay123 חבר משקיען

לייקים:
    857
    מסכים
    השאלה אך נשמע בפועל ועל איזו מערכת.

אבל 4500$ (יחסית) זה לא נורא בכלל.
    גם לניסוי ותהיה.

למי שמחפש.

12. itay123

itay123 חבר משקיען

לייקים:
    857
    צחי יש לא מעט השוואות של לא מעט ציוד כזה או אחר ומבחנים עיוורים וכל מה שרק תחפש, מישהו כבר ערך וניסה/עשה ופרסם...זה עדיין לא אומר דבר חוץ ממה שאתה תאמר כאשר אתה אם היה אפשרי לך לבחון אצלך במערכת.

זה כן כלי לגמרי לא רע לעשות איזה סוג של הבדלה וסינון ראשוני.
    וזה סבבה לגמרי.

tzachi אוהב/ת את זה.
  13. tzachi

tzachi חבר משקיען

לייקים:
    225
    הפואנטה בסרטון היא :
    אנכנו מתיחסים לציוד גם לפי הרף מחיר שלו .
    וכשמשוים ציוד סיני שנמכר ישר מהיצרן למול מוצר מערבי ממוטג שנמכר אצל סוחרים זה כמו להשוות מלפפונים לעגבניות.
    כי מוצר סיני שעולה 1400$ במכירה ישירה היה אמור לעלות פי 2 עד פי 3 מהשיטת מכירה הרגילה .

14. omi

omi אוהב את התחום

לייקים:
    9
    השאלה היא תאכלס
    מי מקשיב למוצר בשלב התכנון. יכול להיות מוצר עם רכיבים יקרים שישמע רע ויטרטר כמו המגש של האידוי מאחורי המקרר שלי ימ"ש. המתכנן צריך להקשיב. חלק מהכסף שלנו הולך על כך שהמתכנן מקשיב וחותם על מוצר מסוים.

אני דווקא בעד הסינים. אין להם אוזניים יותר גרועות משל איטלקי מדושן עונג, וגם כי הרבה אחרים פשוט שוחטים אותנו במחיר. אבל אל תקנה רק לפי SPEC.

15. tzachi

tzachi חבר משקיען

לייקים:
    225
    ראיתי אותו גם ב3900 מעניין עם יש למשהו בארץ אותו

16. TakeOne

TakeOne חבר משקיען

לייקים:
    496
    מאוד מעניין.
    יש לך דוגמאות לציוד כזה?

moshem74 אוהב/ת את זה.
  17. ארז_וחני

ארז_וחני חבר משקיען

לייקים:
    204
    צחי,
    הסתכלות על שווי רכיבים לא מספרת את הסיפור של "איך זה נשמע ".
    לדעתי אתה נותן לזה משקל גדול מידי בהחלטה.
    האם כשאתה קונה רכב אתה נובר בקרביים שלו ומתמחר כל רכיב?
    omi כתב פה קודם שרכיבים יקרים לא מבטיחים איכות סאונד או סאונד שתעדיף.
    לדעתי הוא צודק.
    ארז

18. moshem74

moshem74 אוהב את התחום

לייקים:
    50
    "כבל חשמל עבה להחזיר חמימות טבעית שאבדה."
    מאוד מעניין.

ימשיך כבודו ...

19. tzachi

tzachi חבר משקיען

לייקים:
    225
    על העניין שצץ עם המוצרים הסינים הוא שפשוט הנטייה היא לפסול אותם על הסף כמשהו שנןצץ אך אינו יהלום. כך היה בעידן הטרנספורטים : הסינים יצרו מכשירים צעקניים בלי תעודות.
    היום נראה לי שהסינים למדו המון : גם לתכנן גם להשתמש ברכיבי איחות וגם למדו איך למכור.
    ונראה לי שהם צרכים לקבל יחס יותר טוב.
    אני בהחלט שוקל אחד מהם .

20. אוהד11

אוהד11 אוהב את התחום

לייקים:
    153
    כבר דנו בזה כאן ובכל זאת,
    הכלכלה של הסינים מבוססת על גניבת רעיונות, זכויות יוצרים, קניין רוחני פטנטים וכולי בחסות הממשלה הסינית שלא טרחה אפילו להטיל סנקציות על הפעולות האלו שלא לדבר על ענישה, ובכך למעשה עודדה את הגניבות.
    אחרי לחץ כבד של האמריקאים במשך שנים רבות, ב 2018 הממשלה הסינית חתמה סופסוף הסכם שלפיו יוטלו סנקציות כאלו ואחרות על פעולות כאלו בתחומה.
    בפועל זה כמובן לא קורה והממשלה הסינית עצמה נתפסה כשהיא מנסה לקנות לווין אמריקאי חדשני דרך כמה חברות קש בכדי לגנוב את הטכנולוגיה שלו ולהעתיקה.

כדאי לקחת גם את זה בחשבון.

אני גם מאוד מסכים עם כך שאיכות ומחיר הרכיבים אינה ערובה לצליל, אפילו לא קרוב לזה.
    כמו שכולנו יודעים צליל לא רק עניין טכני, בניית מכשיר היי-אנד מגלמת בתוכה עמדה אסתטית, רעיונית, נפשית ביחס למוסיקה, גם אם מעתיקים מעגלים, עדיין יש הרבה הכרעות שקשורות בטעם, בסגנון ולכן מכניסות פנימה את ההשכלה המוסיקלית של מתכנני המכשיר, את התפיסות שלהם ביחס למוסיקה ולמכשירי סאונד, טעמם במוסיקה וכולי.
    אישית, אני גם לא סומך על חברה סינית שאינה בפיקוח מערבי (וגם בפיקוח מערבי, תלוי של איזו חברה בדיוק..) שהם השתמשו ברכיבים מקוריים, למה שאסמוך על חברה שמגיעה ממקום שהכלכלה בו מושתתת על זיופים וגניבות בכל התחומים.
    גם אם מכשיר עולה 4000$ אין בכך שום ערובה לאותנטיות של הרכיבים. גם אם עולה 20,000 דולר.
    והאמת, אני מעדיף לתת את הכסף שלי ליצרן שאני בטוח שמציית לחוקי קניין רוחני, זכויות יוצרים, פטנטים וכולי ולא לחברות שמגיעות ממקום שבאופן ממסדי מאפשר את הגניבות האלו ואף מעודד אותן בעצם סירובו לחוקק חוקים שיטילו מגבלות סנקציות וענישה על הגנבים.

Andrewv, ran_carney ו-exupgh12 אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!