חפירת ממירים !!!!

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני שמעתי רזולושיין אודיו קנטטה שלהערכתי עלה חדש בסביבות 30 מבוסס 1704
ו aodio gd שעלה 7000 מבוסס סברה ההבדלים היו ממש באופי שמיחסים לכל ציפ
הקנטטה היה יותר רך ומלא האודיו גי די היה יותר מפורט דינאמי ורזה.
לשניהם ניה טלט מימד והרמוניות .......
כרגע יש לי דאק פשוט שעליו אפשר לומר שהוא לא מתרומם לכלום שטוח ויבש

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
אני יותר בדיעה של זבדה היקר.
אין ספק שעד 10 אלף עם מתיחת תקציב אפשר למצוא מכשיר מעולה. אבל מכאן ועד לרמת קצה יש פערים מטורפים. אי אפשר לצפות להשיג את כל העולמות במחיר של פיאט אונו. יפה שיש רצון להשיג מרצדס במחירי ריצפה. קצת פרופורציות אנשים.
הדיון הזה מצד אחד דיון מדהים, מצד שני קצת מעציב, יש פה בנאדם שמבקש המלצות, רשמו לו כבר 400 מכשירים ועל כל אחד יש לו מה לומר לטוב ולרע, ככה שהדיון מאבד מערכו. לכו תחליטו על מכשיר כשיש לכם 400 אפשרויות. ממליץ להתמקד על רשימה סופית כי הכי קל לטעות בסיטואציות האלה.
צחי היקר אני מאחל לך שתשיג את המטרה.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אין ספק שעד 10 אלף עם מתיחת תקציב אפשר למצוא מכשיר מעולה. אבל מכאן ועד לרמת קצה יש פערים מטורפים. אי אפשר לצפות להשיג את כל העולמות במחיר של פיאט אונו. יפה שיש רצון להשיג מרצדס במחירי ריצפה. קצת פרופורציות אנשים.
הדיון הזה מצד אחד דיון מדהים, מצד שני קצת מעציב, יש פה בנאדם שמבקש המלצות, רשמו לו כבר 400 מכשירים ועל כל אחד יש לו מה לומר לטוב ולרע, ככה שהדיון מאבד מערכו. לכו תחליטו על מכשיר כשיש לכם 400 אפשרויות. ממליץ להתמקד על רשימה סופית כי הכי קל לטעות בסיטואציות האלה.
צחי היקר אני מאחל לך שתשיג את המטרה.
למה אתה מעליל עלי
לא על הכל אמרתי משהו ובהחלט כל האופציות פתוחות גם של לא לרכוש כלום כרגע ולהמתין.
רק שאני חושב שהפערים בדיגיטאל יותר קטנים ומסתכמים במיוחד בתיכנון ולא במרכיבים.
משהו שלא ניתן לומר על רמקול או פטיפוו : רמקול עם יחידות אקיוטון וקבלים ב1000 $ יחידה לא ניתן למצוא במוצר זול מסין. פטיפון עם צלחת 40 קילו נחושת ומייסב צף על אויר לא יהיה לעולם מוצר הצף זול.

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
למה אתה מעליל עלי
לא על הכל אמרתי משהו ובהחלט כל האופציות פתוחות גם של לא לרכוש כלום כרגע ולהמתין.
רק שאני חושב שהפערים בדיגיטאל יותר קטנים ומסתכמים במיוחד בתיכנון ולא במרכיבים.
משהו שלא ניתן לומר על רמקול או פטיפוו : רמקול עם יחידות אקיוטון וקבלים ב1000 $ יחידה לא ניתן למצוא במוצר זול מסין. פטיפון עם צלחת 40 קילו נחושת ומייסב צף על אויר לא יהיה לעולם מוצר הצף זול.

אני לא מעליל איש יקר. פשוט חושב שאתה מתחיל לאבד כיוון עקב ריבוי מכשירים. זה נאמר בקטע טוב תאמין לי. אם הדיון נועד אך ורק לקבל כיוון אז עדיף להדגיש את זה.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113

אז בוא תסביר לי, כי אני חלש בממירים ומאוד רוצה ללמוד: קורא ברשת מבחנים ורשמים של מאזינים וסוקרים שבדקו את הממיר של בנצ'מרק והתלהבו. בכ"ז חברת בוטיק אמריקאית, מומחים רציניים לציוד אולפני וביתי, מאוד ממוקדים ומייצרים ליין מוצרים מצומצם, מתכננים ומייצרים בארה"ב ממיר שעולה כ 2000$ ומקבל שבחים שאפשר להתקנא בהם - לפי הסקירות מוצר מדוגם, מפורט, חושפני, ללא צבע וללא קורלציה ( אגב, יש מי שמתקשים עם צליל כזה). קורא גם על הממיר של ps audio, שכל הסקירות וכל המבחנים, בכל המגזינים ללא יוצא מן הכלל, מגדירים אותו כמעולה - משבחים ומהללים. כנראה אופי סאונד דומה לבנצ'מרק. הוא עולה אמנם משמעותית יותר מהבנצ'מרק אבל עדיין סביב 5000 או 6000 דולר ארה"ב. רחוק ממחירי "ציוד קצה". כותב כאן בחור ששמע ממיר בעשרת אלפים שקל ולצידו אחד בחמישים אלף (!) , ראש בראש על אותה מערכת, באותו הזמן, יחד עם עוד מאזינים, וכולם התאמצו למצוא הבדלים.
אחרי כל זה, ומבלי שיצא לך באופן אישי להשוות מקרוב בין ממיר של עשרות אלפי שקלים לממירים שציינתי בחצי או חמישית מחיר, על סמך מה אתה מבסס את ההנחה שיהיו "הבדלים מטורפים"?

חוזר שוב - אשמח לקרוא כאן על אחד שהישווה ראש בראש, על אותה מערכת, ממיר של בנצ'מרק או את הנוכחי של ps audio, מול ממיר שעולה כפול או פי 3 או 4, ושמע "הבדלים מטורפים". אם יש כאן אחד כזה, מאוד אשמח ללמוד ממנו.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
רגע נשמה, יש הבדל רציני בין הממיר של ps audio לממיר סיני בפחות מ 1000$. הכנסת אותם לאותה הקטגוריה של ממירים "שאינם ממירי על".

בממירים התמורה השולית הפוחתת מתחילה ממחירים נמוכים יותר. מבחינתי הממיר של ps audio (ועוד כמה ממירים של חברות מתחרות ברמת המחיר הזו) מתקרבים לרמה של "ממירי על" לכל דבר ועניין.

אבל יש פער מאוד גדול בינהם לממיר ב 4000 ש"ח.

* בנצמרק לא יצא לי לשמוע. אבל אם הוא ברמה של ה ps audio, ואפשר להביא אותו ב 7000ש"ח, מה השאלה בכלל?

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
[/QUOTE]אחרי כל זה, ומבלי שיצא לך באופן אישי להשוות מקרוב בין ממיר של עשרות אלפי שקלים לממירים שציינתי בחצי או חמישית מחיר, על סמך מה אתה מבסס את ההנחה שיהיו "הבדלים מטורפים"?

חוזר שוב - אשמח לקרוא כאן על אחד שהישווה ראש בראש, על אותה מערכת, ממיר של בנצ'מרק או את הנוכחי של ps audio, מול ממיר שעולה כפול או פי 3 או 4, ושמע "הבדלים מטורפים". אם יש כאן אחד כזה, מאוד אשמח ללמוד ממנו.[/QUOTE]

ציוד קצה כבר מוגדר ככה מלכתחילה. או רפרנס או אולטרה היי הנד. נכון שיש יצרנים שמגדירים את המוצרים שלהם ככאלה ובמבחן התוצאה הם לא,עדיין יש כאן הגדרה. ציוד קצה הוא גם מפונק יותר ודורש אקסטרה התאמה,אחרת הוא לא ישמע מספיק טוב. גם בתחום הרמקולים\ההגברה והכבלים תמיד יהיה את היוצא מן הכלל במחיר שפוי שמקבל את כל השבחים בכל המגזינים. זה לא משהו שהופך אותו לציוד קצה.
אם הבנצ'מרק עד כדי כך טוב ונמכר במחירים האלה,לא הייתי מהסס.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
רגע נשמה, יש הבדל רציני בין הממיר של ps audio לממיר סיני בפחות מ 1000$. הכנסת אותם לאותה הקטגוריה של ממירים "שאינם ממירי על"

לא הכנסתי אותם לאותה קטגוריה.
למכשירים סינים בכלל לא התייחסתי.
התייחסתי לבדיקות של צחי לגבי ציוד יד 2. את הבנצ'מרק מכרו בארץ ואפשר להשיג בחו"ל בתקציב שלו. ה ps יותר יקר מהתקציב שלו. בסקירת עומק על הבנצ'מרק בסטריאופייל, השוו את השניים ראש בראש. גם הסוקר עצמו, גם הוא ביחד עם בנו המוזיקאי, גם שניהם ביחד עם עוד חברים, אחד מהם מוזיקאי גם הוא, לא מצאו הבדלים בין הבנצ'מרק החדש לבין ה PS.

למען הסר ספק, לא שמעתי אף אחד מהם, ובכלל, אני מאוד חלש בממירים, רק מנסה ללמוד. מכל מה שאני קורא כאן ובחו"ל, לא הצלחתי ללמוד על הבדלים כבירים בין מכשירים של כמה אלפי דולרים, למכשירים של הרבה הרבה אלפי דולרים. הלוואי ויכולתי לשמוע ולהשוות, כמו שעשיתי עשרות שנים בציוד הגברה, מקורות ורמקולים. ההגיון אומר שצריכים להיות הבדלים גדולים, מקריאת רשמים של מי ששמעו אני לא מתרשם כך.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
[/QUOTE ציוד קצה כבר מוגדר ככה מלכתחילה. או רפרנס או אולטרה היי הנד. נכון שיש יצרנים שמגדירים את המוצרים שלהם ככאלה ובמבחן התוצאה הם לא,עדיין יש כאן הגדרה.

מציע לך להתרשם פחות ממאמצי שיווק ומכירות של יצרנים ומשווקים. יש בתחום הרבה חארטה. אל תתלהב משמות וממראה/ עיצוב, רק ממה שאתה שומע. לך לתערוכות ולהדגמות בחנויות ותראה שלא כל הנוצץ זהב

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני לא מעליל איש יקר. פשוט חושב שאתה מתחיל לאבד כיוון עקב ריבוי מכשירים. זה נאמר בקטע טוב תאמין לי. אם הדיון נועד אך ורק לקבל כיוון אז עדיף להדגיש את זה.
הכל בסדר
טוב שהתעורר דיון
רוב הציבור נמצע בתחום התקציבי שציינתי וראוי שידע מה האופציות

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
רגע נשמה, יש הבדל רציני בין הממיר של ps audio לממיר סיני בפחות מ 1000$. הכנסת אותם לאותה הקטגוריה של ממירים "שאינם ממירי על".

בממירים התמורה השולית הפוחתת מתחילה ממחירים נמוכים יותר. מבחינתי הממיר של ps audio (ועוד כמה ממירים של חברות מתחרות ברמת המחיר הזו) מתקרבים לרמה של "ממירי על" לכל דבר ועניין.

אבל יש פער מאוד גדול בינהם לממיר ב 4000 ש"ח.

* בנצמרק לא יצא לי לשמוע. אבל אם הוא ברמה של ה ps audio, ואפשר להביא אותו ב 7000ש"ח, מה השאלה בכלל?
אתה פשוט טועה ואני אסביר.
הסינים עובדים אחרת לדוגמה מכשיר שנקרא smsl d1 בסקירה עליו ביוטיוב משהוא נורא התרשם מהמכשיר שהחליט לבדוק מה יש בקרביים שלו וגילה רק רכיבים מערביים ברמה גבוהה דוגמת קבלים של פנסוניק חיווט אפ אוו סיסי...שווי הרכיבים הסתכם ב300 $ עלות יצור כזאת תמצא רק במכשירים שעולים פי עשר.
בלי לדבר על הסאונד שהיה מצוין מה זה אומר !?
ובלי לזלזל ביכולות התיכנון של הסינים.
זה אומר שיש מצב שהps audio והממיר הסיני הלא ממוטג נמצאים אולי באותה רמה ואולי עם קצת מיטוג הסיני ברמה גבוהה יותר.
אבל הסינים עובדים אחרת ממש אחרת . תן להם להרוויח 200$ על מכשיר אחרי הכל אבל למכור אלפים.
כל פעם שהמוצר הזה יוצא לmassdrop נמכרים ביום מעל אלף. תעשה חשבון.
קשה להיפטר מפקטור המיטוג אבל זה כל העניין

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
462
נקודות
83
סתאם זורקים מכשירים ומחירים לאויר, כל מיני מספרים ושמות מוזרים של צ'יפים שלאף אחד אין מושג בשיט על מה מדובר, מסתמכים על ביקורות שלא שוות כלום, ולאף אחד אין באמת מושג מעבר, אבל כיף לקרא, והכותרת של כל זה, לא יכולה להיות מדוייקת יותר.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
זה מאפיין טיפוסי של ממירים זולים
החברה הסינית הזאת שאתה מקטלג אותה הוציאה ממיר שנקרא audio gd master7 תקרא עליו אפילו נסקר ב6moon וקיבל מקום טוב אצל darko.
8 ציפים 1704 כשיצא אפילו יאיר תמם נשפך עליו לאלדר וכך גיליתי את החברה והשוק הסיני.
אגב ממיר סופר אנלוגי.

תמונות מצורפות

• M74.JPG
    M74.JPG
    KB 232.8 · צפיות: 289

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
סתאם זורקים מכשירים ומחירים לאויר, מסתמכים על ביקורות שלא שוות כלום, ולאף אחד אין באמת מושג מעבר, אבל כיף לקרא, והכותרת של כל זה, לא יכולה להיות מדוייקת יותר.
התחום הזה הוזנח קשות בפורום
והיות ואני כבר חודשיים בחיפוס אז השרשור מאוד רלונטי.
אגב למי שהיה ספר אני משתדל לשמועה כמה שאפשר מכשירים.
בקרוב יגיע אלי הלומין די2 והקנטטה של החבר

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
תרומתי הצנועה לחפירה.
לפני כעשור כשדרכתי בעולם הממירים ולחוץ תקציב בעצמי
חיפשתי את השם החם (שהיה בזמנו בל קנטו)
חלפו שנתיים , התקציב גדל והוספתי לו גם ספק כח של פרדי שנבנה במיוחד ורושש אותי בעוד אלפיה וחצי
שינוי גדול לא היה - יותר רקע שחור וקצת עומק הצטרפו לחגיגה.
עוד שנתיים והכוכבים מתחלפים. התורן שכיכב היה הממיר של חברת נורס סטאר (יש כרגע בלוחות של השפוי)
מחירו היה כפול וקצת מהבל, אבל לא צלצל לי בפעמון כדי שיצדיק את ההוצאה הכפולה.
יחד עם זה יופי של ממיר, ולזכור שהבל אמנם קטן אבל לא פראייר בכלל ובטח לא עם הספק הנפרד
או אז צצו ועלו לרשת שמות חדשים (hegel / ps audio ) שהיוו את הבולטים בתור vfm אדיר.
הבנתי שעל מנת לספק את יצר השדרוג ולדכא את יצר החיסכון, צריך להשקיע עוד והרבה.

מטרונוום מנורתי 6+ טרף את הקלפים, השפיל את הנורס סטאר ונתן משמעותית יותר ובכל פרמטר.
מחירו הוא פי 4 מול מה שהושווה, ומכאן הקלישאה- כסף לא שיקר, אצלי לפחות.
אם תירצה משהו שישמע שונה (ובפערים לא גדולים) ומוכוון טעמך - אז יש עכשיו כמה אופציות מענינות בלוחות
בדוק גם את הממיר שנמצא אצל לוני, לא יפיוף אבל מוערך מאוד בסקירות
לטעמי אלו יהוו דילוגים הצידה על אותו קו רוחב שלא בטוח שתיהיה שלם אחכ עם הקניה
אולם היות ותקציבך מהווה מגבלה נתונה ובלתי ניתנת לעקיפה
לא מאמין בשביל משהו שיהווה שדרוג וישמע "אחרת" תוכל להמנע מלשלם הרבה יותר
לא ממש עוזר אני יודע, אבל זו מסקנתי מנסיוני שלי

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
אתה פשוט טועה ואני אסביר.
הסינים עובדים אחרת לדוגמה מכשיר שנקרא smsl d1 בסקירה עליו ביוטיוב משהוא נורא התרשם מהמכשיר שהחליט לבדוק מה יש בקרביים שלו וגילה רק רכיבים מערביים ברמה גבוהה דוגמת קבלים של פנסוניק חיווט אפ אוו סיסי...שווי הרכיבים הסתכם ב300 $ עלות יצור כזאת תמצא רק במכשירים שעולים פי עשר.
בלי לדבר על הסאונד שהיה מצוין מה זה אומר !?
ובלי לזלזל ביכולות התיכנון של הסינים.
זה אומר שיש מצב שהps audio והממיר הסיני הלא ממוטג נמצאים אולי באותה רמה ואולי עם קצת מיטוג הסיני ברמה גבוהה יותר.
אבל הסינים עובדים אחרת ממש אחרת . תן להם להרוויח 200$ על מכשיר אחרי הכל אבל למכור אלפים.
כל פעם שהמוצר הזה יוצא לmassdrop נמכרים ביום מעל אלף. תעשה חשבון.
קשה להיפטר מפקטור המיטוג אבל זה כל העניין

זה עצוב שעלות חומרים היא 300 דולר במכשירים שעולים 10 אלף ויותר. זה ממש זלזול בנו קהל הלקוחות.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
צחי, מי מאזין אצליך בבית? שני מוזיקאים מיוטיוב וג'ון דארקו? כולם מכירים את האינטרסים שיש בביקורות אודיו.
לא נכון לקנות ציוד על סמך ביקורות בלבד. (ויש מקרים חריגים שלא קשורים למקרה פה, נניח אם היה לי תקציב, הסיכוי שלא אוהב ריידהו רצפתי בלי לשמוע הוא אפסי. לא צריך נסיעת מבחן על מרצדס)
אבל מה קורה אם אתה קונה ממיר על עיוור ב 1000$, ולא אוהב? מה עכשיו? הנה כמה אופציות:

1. אתה תשכנע את עצמיך שהסאונד לטעמך, אבל עמוק בפנים תדע שלא. זה יציק לך ותבזבז זמן יקר של האזנה עם ציוד שאתה לא אוהב. הזמן הוא המשאב היקר ביותר לטעמי.
2. תמכור את הדאק ותקנה שוב ממיר בלי ששמעת. וכבר הפסדת 500$ נניח, זמן ועצבים

ברור שיכול להיות שיגיע דאק מצויין, אבל זה הימור. כל עוד אתה מבין את זה, אז סבבה.

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
צחי, מי מאזין אצליך בבית? שני מוזיקאים מיוטיוב וג'ון דארקו? כולם מכירים את האינטרסים שיש בביקורות אודיו.
לא נכון לקנות ציוד על סמך ביקורות בלבד. (ויש מקרים חריגים שלא קשורים למקרה פה, נניח אם היה לי תקציב, הסיכוי שלא אוהב ריידהו רצפתי בלי לשמוע הוא אפסי. לא צריך נסיעת מבחן על מרצדס)
אבל מה קורה אם אתה קונה ממיר על עיוור ב 1000$, ולא אוהב? מה עכשיו? הנה כמה אופציות:

1. אתה תשכנע את עצמיך שהסאונד לטעמך, אבל עמוק בפנים תדע שלא. זה יציק לך ותבזבז זמן יקר של האזנה עם ציוד שאתה לא אוהב. הזמן הוא המשאב היקר ביותר לטעמי.
2. תמכור את הדאק ותקנה שוב ממיר בלי ששמעת. וכבר הפסדת 500$ נניח, זמן ועצבים

ברור שיכול להיות שיגיע דאק מצויין, אבל זה הימור. כל עוד אתה מבין את זה, אז סבבה.

וציוד של עשרות אלפי $$ אנשים לא קונים על עיוור? היבואנים מציגים הכל? שם עוגמת הנפש וההפסד הכספי הוא יותר גדול.
אנשים לא מעלים ללוחות חדשות לבקרים ציוד שמוגדר "הי אנד"?
האנלוגיה שלך למרצדס לא נכונה לדידי. וכן צריך נסיעת מבחן למרצדס למי שרגיש להבדלים או שמחפש דברים מסויימים.
הסיכוי שלא תאהב רמקולים, יקרים ככל שיהיו הוא רחוק מאוד מלהיות אפסי, ראשית מהסיבה הפשוטה שזה עניין של טעם ושנית מהסיבה היותר מורכבת שהתוצאה תלויה ביתר הרכיבים והחלל ולא רק ברמקולים.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
התיחסת לטפל בדברי ולא לעיקר.

העיקר הוא שלקנות על עוור או על סמך ביקורות הוא סיכון. לדעתי הסיכון הזה לא משתלם כלכלית ברמות המחיר שצחי מדבר עליהם, כי אם נופלים, הוא שוב יוציא כסף וחוזר חלילה. מי שקונה על עוור בעייה שלו, לוקח הוא את הסיכון (אלא אם כן סיכוי לטעות נמוך, לכן נתתי את דוגמת המרצדס, שלא יחפור לי נמר שאני טועה :))

מה שאמרת דווקא מחזק את עיקרי הדברים שלי, ולא מחליש...

יאללה חפרתי מספיק על הדאק הזה. איש הישר בעיניו יעשה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור