כבלים השואה בין כבלים זהים כמעט ,האחד עם הלחמות כסף ,השני עם crimping (חיבור בלחיצה)

מצב
הנושא נעול.

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
בוקר טוב רוברט,
אף אחד לא צריך להוכיח שום דבר.
מדובר בתחביב סוביקטיבי, לא במדע טילים שחיי אדם מוטלים על הכף.
אדון קרמר כותב באופן כל כך נחרץ כאילו שיש בידיו הוכחה מדעית.
זה כל ההקשר של הפוסט הזה ל "מדע"....

ארז
לא הוכחה מדעית . אבל ליבנות בגרושים . מיתקן שעולה עם אריזה יפה 3-6K ש"ח . את זה על זה אני כותב . ואים המיתקן שלי עלה 50ש"ח . ומיתקן שעולה 6K ש"ח . מוסיף אויר לצליל שבקושי מורגש ברמקולים מאוד יקרים שיש בקושי לחברה . לא שווה ההשקע . זו כוונתי . וכול אחד יעשה בכספו מה שבא לו

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לא הוכחה מדעית . אבל ליבנות בגרושים . מיתקן שעולה עם אריזה יפה 3-6K ש"ח . את זה על זה אני כותב . ואים המיתקן שלי עלה 50ש"ח . ומיתקן שעולה 6K ש"ח . מוסיף אויר לצליל שבקושי מורגש ברמקולים מאוד יקרים שיש בקושי לחברה . לא שווה ההשקע . זו כוונתי . וכול אחד יעשה בכספו מה שבא לו
אתה צודק, כמובן: "כול אחד יעשה בכספו מה שבא לו"

אז בוא בבקשה נניח לעניין הזה, הוא כבר ניטחן מכל הכיוונים.

עמיר

R

Roberts1

אורח
חזרנו למבחנים עיוורים.

לידיעתכם. מבחנים עיוורים לא הוכיחו את עצמם כיעילים. להיפך. מבחן עיוור מבלבל את העובדות.
זו הסיבה שבמבחן עיוור אנשים מתבלבלים בין מגברים שההבדלים בניהם לא רק מדידים אלה מדידים ברמה שלא אמורים להתבלבל בניהם. משמע - מבחן עיוור אינו רלוונטי לנושא.

תמשיכו הלאה.

אני מבין שהתחום הוא "חוויתי " , והכל "זה כיף ותחביב " , ולא חייבים דין וחשבון לאף אחד אלא לעצמך בלבד וכו' וכו' וכו' ........אבל איך אתה מציע לדעת יש / אין הבדל בצורה אובייקטיבית , יענו ה"אמת הצרופה" ולא חוויות , וכיופים ??

בבקשה תשובה פשוטה , לוגית ובעיקר לא מתלהמת .

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני מבין שהתחום הוא "חוויתי " , והכל "זה כיף ותחביב " , ולא חייבים דין וחשבון לאף אחד אלא לעצמך בלבד וכו' וכו' וכו' ........אבל איך אתה מציע לדעת יש / אין הבדל בצורה אובייקטיבית , יענו ה"אמת הצרופה" ולא חוויות , וכיופים ??

בבקשה תשובה פשוטה , לוגית ובעיקר לא מתלהמת .
העניין הוא פשוט -- אף אחד כאן לא באמת מתעניין בשאלה אם יש או אין הבדל "אובייקטיבי".
זו בעייה שמטרידה רק אותך, כבר שנים, ולא את האחרים.

אנא, אל תכפה על כל האחרים כאן את הדיון הזה שוב. כבר היינו שם ולא יצא מזה הרבה טוב.

אנא, בבקשה, please, הנח לנושא.

עמיר

R

Roberts1

אורח
העניין הוא פשוט -- אף אחד כאן לא באמת מתעניין בשאלה אם יש או אין הבדל "אובייקטיבי".
עמיר

תופעה מוזרה שאיני מבין , אבל זה כניראה דרכו של עולם ............האודיופיליה .........אני רק צריך לדעת לרדת מזה ולשחרר .

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
איך אתה מציע לדעת יש / אין הבדל בצורה אובייקטיבית , יענו ה"אמת הצרופה" ולא חוויות , וכיופים ??
בקשה לשאר החברים -- אל תגיבו לשאלתו של רוברט -- זה רק יגרור אותנו לטרארם אינסופי וחסר תכלית.

וזאת אפילו אם אתם בטוחים שייש לכם את תשובת המחץ לשאלה, ו/או את התגובה המפוצצת שתסתום לרוברט את הפה בנושא פעם אחת ולתמיד.

מניסיון ארוך -- זה לא עובד!

תופעה מוזרה שאיני מבין , אבל זה כניראה דרכו של עולם ............האודיופיליה .........צריך רק לדעת לרדת מזה
ולשחרר
אודיופילייה זו אהבת הסאונד, לא אהבת ההסברים וה"מדע" שמעבר לסאונד.

ובאמת, רוברט, אתה לא חייב להבין הכל, בעיקר כשמדובר באהבה -- משהו לא מדעי אפריורית -- כך שלשחרר יהייה רעיון מצויין, שכולנו נודה לך עליו :)

אנא, הנח לנושא, בבקשה.

עמיר

נערך לאחרונה ב:
R

Roberts1

אורח
בקשה לשאר החברים -- אל תגיבו לשאלתו של רוברט -- זה רק יגרור אותנו לטרארם אינסופי וחסר תכלית.

עמיר הוא סוג של גיבור ו"מגן פורומים " , המקצוע הצבאי שלו היה "קופץ על רימונים " :אוהב-מאוד:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ומה לעשות שעמיר צודק.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר הוא סוג של גיבור ו"מגן פורומים " , המקצוע הצבאי שלו היה "קופץ על רימונים " :אוהב-מאוד:
כולה הייתי ג'ובניק מושתן (מחשבים) ואני פחדן כמו שפן -- מה לי ולרימונים ו/או לגבורה? :)

עמיר

R

Roberts1

אורח
מה לי ולרימונים ו/או לגבורה? :)

עמיר

עמיר , בפעם שעברה (לפני כשנה ) הגנת בחרוף נפש על הפורום בפני ה"נבל התורן " רוברט ושילמת מחיר אישי כבד (לרווחתו הזמנית של החבר מתנוש) .... מהי גבורה , הקרבה ו"אהבת פורום" אם לא המעשה שעשית ??? ;)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רוברט.

על מי אתה מגן?
האם אתה קופץ על הרימונים בשבילי, בשביל עמיר ואלדר בשביל שלא נבזבז את כספינו לשווא ונקנה "שמן נחשים"?
האם אתה חושב שבגלל שעברת קורס בעבודה באלקטרוניקה אתה יכול להסביר לי מה אני שומע? אז וואלה, כבר אמרתי לך מה אתה יכול לא לשמוע במבחן עיוור הבדלים בין מגברים שנשמעים שונה גם במדידות. אז מה זה אומר? שאין הבדלים?

מתי פעם אחת תענה תשובה לטענה הזו?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ואו, נמר, אולי עדיף לנסות למחוק את השאלה לפני שרוברט רואה אותה -- זה רק מושך אותו בלשון וכנראה ידליק את הצדקנות שלו, להגנת ה"מדע", והפגיעה בנפשם העדינה של הטכנוקראטים כאשר הם נתקלים בהבלים של האודיופילים, וכל מיני נאומים חוצבי להבות כאלה -- הוא כבר התייחס לזה כמה וכמה פעמים (וגם קראתי את מה שהוא כתב). אתה לא באמת רוצה שזה יחזור על עצמו.

אני מציע למחוק גם את #51 וגם את #52... אחרת צפוייה התחממות בגיזרה... :)

לילטוף!

עמיר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
רוברט.

על מי אתה מגן?
האם אתה קופץ על הרימונים בשבילי, בשביל עמיר ואלדר בשביל שלא נבזבז את כספינו לשווא ונקנה "שמן נחשים"?
האם אתה חושב שבגלל שעברת קורס בעבודה באלקטרוניקה אתה יכול להסביר לי מה אני שומע? אז וואלה, כבר אמרתי לך מה אתה יכול לא לשמוע במבחן עיוור הבדלים בין מגברים שנשמעים שונה גם במדידות. אז מה זה אומר? שאין הבדלים?

וואי וואי! נמר ,הוא קופץ על רימונים ואתרוגים לסוכות , לא על רימוני רסס ,אז מה אתה זורק לנו כאן רימון בלי ניצרה ?

R

Roberts1

אורח
רוברט.

האם אתה חושב שבגלל שעברת קורס בעבודה באלקטרוניקה ..........

אני עברתי קורס אלקטרוניקה בעבודה בערך כמו שאתה סבל / שוליית DJ בחתונות .

רוברט.

אז וואלה, כבר אמרתי לך מה אתה יכול לא לשמוע במבחן עיוור הבדלים בין מגברים שנשמעים שונה גם במדידות. אז מה זה אומר? שאין הבדלים?

ולעניין עצמו , מכיר את הבדיחה זבוב בלי רגליים לא שומע .......מה המסקנה שלך מכך שלא שומעים הבדלים ? ששיטת ה-ABX לא תקפה ......הגיון בריא במיטבו.

גם במבחני יין אתה מציע לבטל את המבחנים העיוורים ? .........ומה עם בדיקות לתרופות חדשות ? שנספר לחולים שהם מקבלים תרופות דמה ?

הצעתי בפורום כבר 100 פעם איך לבצע מבחן עיוור כהלכתו , בלי כל הלחצים שאתה טוען (ובצדק) משפיעים על יכולת השיפוט.

ואגב , למה טועמי יין במבחנים עוורים לא לחוצים ? בגלל שהם חצי מסטולים ?

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שים לב איך אתה מתחמק מתשובה.

אם אני מוכיח לך שבמבחן עיוור, בשיטה שלך, אתה לא מבחין בין מוצרים שההבדלים בניהם הם דרמטים במדידות?

R

Roberts1

אורח
שים לב איך אתה מתחמק מתשובה.

אם אני מוכיח לך שבמבחן עיוור, בשיטה שלך, אתה לא מבחין בין מוצרים שההבדלים בניהם הם דרמטים במדידות?

מי קובע מהם הבדלים דרמתיים במדידות ??? אתה יודע מה הקריטריונים להבדלים דרמתיים ? - יש אמות מידה ליכולת השמיעה האנושית ואם ההבדלים ה"דרמתיים" לא מתקרבים למגבלות אלו , אתה פשוט לא תישמע .

אני אישית יודע לבצע את מדידות האודיו השונות , אני מכיר את מגבלות השמיעה האנושית ואני יכול להגיד לך האם תשמע / לא תשמע הבדל בין מוצרים לפי ההבדלים במדידות שבינהם ........פשוט וקל ........"מדענות טילים" - יותר קשה .....אודיו זה קל.

תוספת מאוחרת : במחשבה שניה , כדברי עמיר , לדעתי כדאי לעצור את הויכוח בשלב זה , מהנסיון , לא מוביל לשום דבר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לפי מדידות של סטריאופליי למשל.

שני מגברים שונים. אחד טרנזיסטור ואחד מנורות. אחוזי עיוות שונים לחלוטין, איזון טונאלי שונה ואפילו אחד חלשלוש והשני רתכת.

אני מוכן להוכיח לך שאתה לא מבחין בהבדלים בניהם במבחן עיוור. מה אתה אומר? אתה עומד למבחן הזה? בתנאים שלך. העיקר לא תדע מה מנגן.

ואם נניח תגלה שלא הבחנת (מה שסביר להניח יקרה) למרות שההבדלים אמורים להיות בתוך גזרת השמיעה שלנו, איזה מסקנה תסיק?

אגב,

הבדיחה על הזבוב יותר מתאימה לאג'נדה שלך לא שלי.
זבוב בלי כנפיים = אני לא שומע
לא שומע = אין הבדל

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
נמר,
האם אתה מוכן ללכת עם זה עד הסוף פעם ולתמיד?
דובר ונטחן בנושא הזה כל כך הרבה וחוץ ממריבות לא יצא מזה שום דבר.
אני מקווה שהפעם הנושא הזה ימוצה אבל לאור ניסיון העבר, אני סקפטי...

לא שאני נביא גדול אבל יש לי תחושה לגבי התשובה הצפויה של רוברט - משהו בסגנון אני לא שומע הבדלים אז אני לא יכול לעבור את המבחן....יאללה, רוברט, תראה לי שאני טועה...לש-ון
כמו ששף יגיד שהוא לא מבחין בטעמים אז מבחינתו אין הבדל בין מאכלי גורמה למאכלים רגילים...זה עדיין לא מפריע לו להיות שף...(lol)

ארז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
נמר,
האם אתה מוכן ללכת עם זה עד הסוף פעם ולתמיד?
דובר ונטחן בנושא הזה כל כך הרבה וחוץ ממריבות לא יצא מזה שום דבר.
אני מקווה שהפעם הנושא הזה ימוצה אבל לאור ניסיון העבר, אני סקפטי...

לא שאני נביא גדול אבל יש לי תחושה לגבי התשובה הצפויה של רוברט - משהו בסגנון אני לא שומע הבדלים אז אני לא יכול לעבור את המבחן....יאללה, רוברט, תראה לי שאני טועה...לש-ון
כמו ששף יגיד שהוא לא מבחין בטעמים אז מבחינתו אין הבדל בין מאכלי גורמה למאכלים רגילים...זה עדיין לא מפריע לו להיות שף...(lol)

ארז
ארז, נמר -- רוברט הראה נכונות לעצור כאן -- שזה דבר נדיר עבורו ודורש ממנו איפוק ראוי להערכה -- כל הכבוד לו על זה :בעד:

אנא, אל תדרדרו את המצב הלאה.

יש כטן עניין פסיכי-לוגי :))) בסיסי: הרי כשלכל אחד מהצדדים יש אינטרס כל כך חזק שלא להשתכנע, אף אחד לא ישתכנע, וסתם מסתובבים בזירה כמו מתאגרפים ללא יכולת נוק-אאוט.

ולמען הסר ספק -- אין כאן יכולת נוק-אאוט, ובטח לא במצב שרוברט לא יבחין בהבדלים. הוא סתם יגיד שהוא ממילא לא שומע טוב והיכולות שלו הן באלקטרוניקה ולא בשמיעה.

אז לכל היותר אפשר יהייה להגיד לו שאם הוא לא שומע אז שייסתום בנושא, אבל לזה הוא הסכים בדיוק עכשיו, אז למה לעשות מלחמות והוכחות כדי להגיע למצב של ההתחלה?? :בהלם:

עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
עמיר,
יש מצב שגישתך נכונה.
יחד עם זאת, עם נמר מסוגל להביא שני מכשירים שגם רוברט מסוגל בהאזנה רגילה לשמוע הבדל, אז מה הבעיה?

ארז

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור