המסקנה - לפני שמסתכלים למעלה צריך להסתכל הצידה

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
ספויילר, הכותרת אומרת הכל. על מה ולמה כל הפוסט הזה ? תקראו עד הסוף (זה ארוך אבל סביר)

נשבע לכם הייתי מאושר, הכול נשמע מצוין. רמקולים marten form flor , קדם ודאק של audio alchemy ddp-1 ופאוור accuphase p300 שעבר שיפוץ ע"י רונן התותח (רונן.ש). פטיפון origine live resolution וזרוע תואמת origin live illustries mklll. את הכל סוגרים הראש והפונו הנפלאים ds ds002 .

אבל .......... יושב לי בכורסה ומולי המרטנים בחדר הקטן שלי (כ 10ממ"ר) וכל הזמן מציק לי, הם גבוהים מדי, הטוויטרים בגובה כ 30 ס"מ מעל קו האוזניים שלי והדבר לא מפסיק להציק לי. הטיות סיבובים כלום עוזר לא מצליח להיפטר מהמחשבה שהם ואני לא חברים יותר :(.

אז מה עושים ? מחפשים רמקולים שכן יתאימו. רמקולים נמוכים יותר ועם טוויטר נמוך. והכי חשוב משהו שגם יהווה שדרוג, איך מתחילים לחפש בכלל......... לא פשוט למי שגר בצפון וכמעט הכל נמצא בחור הזה, מרכז הארץ ;)

רצה המזל ורועי (קודו אודיו) ראה שפרסמתי את המרטנים למכירה והתקשר עם הצעה מפתה, Devore gibbon 88 משומשים שישבו אצלו בסלון. בדיוק בימים אלו מספר חברים ישבו אצל ארמה (היבואן שלהם) וחזרו נפעמים מהיכולות של הקטנטנים האלו. לא מאמין איזה מזל נפל עלי כי בחיים לא זכיתי בהגרלות :בכי:

כמובן שמיד נסעתי אליו לשמוע אותם ומיד התלהבתי. צדקו החברים, הקופים קטנים האלו (גיבונים) ממזרים גדולים. מיד מדהים, באס נמוך ונכון וגבוהים מדויקים עדינים ולא חופרים.

והבונוס, הטוויטר שלהם נמוך מאוד – מתחת לוופר. בול מה שחיפשתי. לקח לי מעט זמן לסגור עניינים עם רועי, הבהרתי לו שהם שלי וזהו ........ :כל-הכבוד:.

שבועיים קדימה – הם אצלי בחדר לאחר מכירת המרטנים ונשבע לכם שאני שוב פעם מאושר, הכל נשמע לי מצוין, במקום.

אבל........... יושב לי בכורסא ומולי הקופים וביניהם הפאוור של אקיופייז. מפלץ של W150 עם רמקולים נצילים בעלי עכבה קבועה של 8 אוהם. בשביל מה זה טוב ? הרי אני חפרן וקראתי מלא כתבות על הקופים שמציגים אותם בכל תערוכה כמעט עם מגברים נפלאים של LINE MAGNETIC, חברה סינית אמנם אבל נחשבת בין האודיופילים במיוחד בארה"ב כמשהו יוצא מהכלל בגזרה הסינית עם תמורה פנטסטית למחיר.

מדבר עם ארמה (היבואן של DEVORE) והוא טוען משהו דומה, אתה חייב לשמוע את הקופים עם מנורות. יש התאמה יוצאת מהכלל וגם היצרן שלהם ג'ון דבור ממליץ על כך. אבל יקר לי להוציא סכומים גבוהים על מנורות כרגע, לא מעוניין להסתבך עם הרשות השופטת.

מתקשר לרועי סתם לשאול לגבי מכירת הפאוור והקדם והממזר פתאום שולף לי מהמותן – יש לי חדש בקופסה אינטגרייטד שמומלץ לרמקולים האלו, Line Magnetic 216IA .

סליחה ? עכשיו אתה אומר לי ? ואני יושב ושובר את הראש כבר המון זמן, לפחות יומיים :).

תביא, לוקח ולא מעניין אותי איך נשמע. גם המחיר מצחיק לעומת מה שהורגלנו בתחום. מסתבר שהחברה הורידה מחירים כנראה לפני הצגת ליין חדש. עדיין לא מכרתי את הפאוור והקדם נראה איך יסתדר. מקסימום נמכור גם את זה אבל סיכוי גבוה שישמע מצוין לאחר כל הביקורות המדהימות שיש עליו. למי שלא מכיר ויודע על מה מדובר זה הלינק:

https://www.china-hifi-audio.com/en...16ia-kt88-x4-tube-integrated-amplifier-p-1418

לקחתי כמובן בלי הרבה שאלות וחיברתי אצלי בחדר. כבד הממזר הקטן הזה אבל יפייפה עם צבע אפור רטרו וגימור ממש מושקע. מנורות 12AX72 , מנורות 12AU7s ו 4 מנורות KT88.

בעיה שמיד נוצרה, הדאק שלי נמצא בתוך המכשיר המשולב – Audio alchemy ddp1. צריך למצוא נקודת ווליום מדויקת שיתאים בצורה מושלמת כי אין יציאה קבועה. קצת משחקים ומצאתי נקודה כזו שפחות או יותר מתאימה והתחלתי בהאזנה.

הלסת נשמטה לי.......... לא יוכל להיות שניתן לקבל כזה סאונד ממכשיר לא יקר בעליל זה נוגד את כל התפיסה האודיופילית :):):). המגבר לא רץ עדיין שעה, בקושי התחמם וכבר ניתן לשמוע איכויות שלא היו קודם במיוחד בתחום המיד. הרמקולים פתאום פרחו, כשמבליחה לה חצוצרה בתוך המנגינה או מיתר גיטרה מרגישים שיש פה משהו שונה, טוב יותר ממה שהיה קודם בשילוב עם המרטנים והאקיופייז בתחום המיד. יש בברור יותר attack . הופתעתי במיוחד שיש באס הדוק במקביל לבאס נמוך ומגרגר, משהו שהקופים דווקא הכניסו לחדר ולא המגבר.

המגבר בינתיים עובד כשלושה שבועות והאיכות רק גוברת מיום ליום, ממתין בסבלנות לסיום הברייק.

תוך כדי מכירה של הפריטים שהזנחתי שמתי לב שערן (אודיופריק) מוכר Ayon cd2 משומש. יש לו גם דאק מצוין ומבוסס על 4 מנורות 6H30. יאללה לקחתי אם כבר מנורות אז שיהיה עוד כמה מה כבר יכול לקרות ? עשינו טרייד על ה audio alchemy והוא אפילו לא הספיק להגיע לערן לחנות וכבר נמכר. WIN WIN ערן לא ?

אז מה נהיה לנו עכשיו ? יותר טוב ויותר כיף, הרבה יותר חם בחדר :D . אבל מדובר במכשיר מליגה גבוהה שיודע את העבודה. הרווחתי גם CD וגם דאק נפלא. מתכוון להגדיל בצורה משמעותית את אוסף הדיסקים במקביל לתקליטים.

אז על מה ולמה הפוסט הזה ?

כל השדרוג הוא דבר שגרר דבר, לכאורה אין פה שום קפיצת מדרגה באיכות הרכיבים אלא סה"כ תזוזה מצד אחד באודיו לשני, שדרוג לרוחב . לא קיבלתי יותר איכות אלא שיניתי פאזה למשהו יותר לטעמי. בזמן האחרון יש מספר פוסטים לגבי נושא ההגברות – מנורות לעומת טרנזיסטורים וזה ישב לי בול על "המנורה" ..... ;).

תעשו מה שטוב לכם ומתאים לטעם שלכם ואל תקשיבו לסטיגמות לגבי סוג ההגברה. לכו עם הלב ולא רק עם הפורום, שהוא ישמש אתכם רק לצורך מידע. תלמדו מה לקחת ומה לזרוק, לסנן מידע כי בסופו של עניין רק אתם צריכים לשבת עם התוצאה.
אז
המסקנה - לפני שמסתכלים למעלה לשדרג צריך להסתכל לצדדים ולבדוק האם ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר עם ציוד שונה באופיו.

תמונות מצורפות

• 20190219_195112.jpg
    20190219_195112.jpg
    KB 59.8 · צפיות: 598
  • 20190220_170344.jpg
    20190220_170344.jpg
    KB 53.3 · צפיות: 484
  • 20190220_170355.jpg
    20190220_170355.jpg
    KB 52.3 · צפיות: 486
  • 20190220_170339.jpg
    20190220_170339.jpg
    KB 67.4 · צפיות: 485
  • 20190220_170420.jpg
    20190220_170420.jpg
    KB 60.8 · צפיות: 607
נערך לאחרונה ב:

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
וואו...! חתיכת שינוי.
אכן זזת הצידה - זה לא עניין של שידרוג או לא, זה שינוי סגנון ואופי סאונד.
ידוע שיצרן הרמקולים האלה ממליץ בחום על המגבר הזה, שנחשב ל VFM מצוין.
שמח בשבילך שלא היססת לשנות כיוון וללכת עם הטעם שלך עד הסוף. כל הכבוד.
תתחדש ותהנה (ורד)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
כפרה עליך, תתחדש ואל תבריז מחר!

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
סיפור מצויין, מערכת נהדרת ותוצאה מושלמת, מי צריך יותר.

תתחדש ותהנה מהסטאפ החדש.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
נשמע סט מגניב לאללה
כבר בזמנו, אייל פור ז"ל, היה מוכן להישבע שליין מגנטיק זו הגניבה האולטימבטיבית בתחום

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
ה- 88 הם הרמקולים הכי טובים ששמעתי בקטגוריית מחירם.
תתחדש ותהנה אפיון:מלאך:

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
תתחדש אפי - סט מעולה !

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
יופי של סט
סידור יפה ואווירה נעימה של החלל ו-המערכת בחדר (-למרות גודלו של החלל שכלל לא מורגש בתמונות)

מכיר היטב את devore
ניראה ששיחקת אותה.

תתחדש ותהנה !:שתוי:

Anton

אוהב את התחום
צוות האתר
מעורבות
222
נקודות
43
תתחדש ותהנה. ניראה ונשמע מרשים ביותר :בעד:

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
909
נקודות
113
תתחדש אחלה סט ואני מאחל לך לשמוע
איתו עוד הרבה שנים :בעד:

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
ממש כיף לראות,ולהנות,
משינוי הסטאפ,
בזכות הפורום באתר,
ובזכות "הנשמות " הטובות של היבואנים,
סידרת לך הנאה ,
עד לשידרוג הבא...
תתחדש.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
פוסט מעולה. ולא, לא בטוח הלכת הצידה, נראה שיותר טיפסת עוד כמה שלבים למעלה.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
פוסט מעולה. ולא, לא בטוח הלכת הצידה, נראה שיותר טיפסת עוד כמה שלבים למעלה.
בהחלט טיפסתי למעלה מבחינת התוצאה אבל הכוונה הייתה יותר מבחינת השקעה כספית. מה שיש לי היום שווה ערך "ריטייל" פחות או יותר למה שהיה קודם.

וכמובן תודה לכולם על התגובות :שתוי:(ורד)

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
כמי שפחות או יותר היה מעודכן בנושא השינויים של המע לאורך לרוחב...אפי עשה עבודה יוצאת מן הכלל ע"מ לקבל מה שהוא אוהב...מערכת עם נשמה גדולה לבחור עם לב ענק..

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
תהנה אפי, נראה מדהים

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
כמי שפחות או יותר היה מעודכן בנושא השינויים של המע לאורך לרוחב...אפי עשה עבודה יוצאת מן הכלל ע"מ לקבל מה שהוא אוהב...מערכת עם נשמה גדולה לבחור עם לב ענק..
תבוא תבוא כבר תפסיק לקשקש היום אוכלים סטייקים ..........הארגנטינאי לוחץ חזק .:שתוי:

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
פוסט ממש מעניין היה כיף לקרוא וללמוד על התהליך והחוויה. כמה שאלות:
הבנתי שהטוויטר במרטן היה גבוה מדי אבל אמרת שבכל זאת הסט נשמע מצויין. מה בעצם הרגשת שחסר לך/מה הפריע לך בסאונד?
האם הסט החדש טוב יותר בכל פרמטר בעינך או שהיה דבר מסויים שהיה טוב יותר בסט הקודם (ולא היה כזה חשוב לך..)?
איזה מוזיקה אתה שומע בעיקר?
גילוי נאות, ברשותי מרטן כמו שהיו לך.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
היי במבי
הסט נשמע מצוין אבל בהחלט כשנתתי להם הטיה חריפה קדימה הסאונד השתפר פלאים בתחום הגבוה אבל ההטיה היתה בעייתית, פחדתי שיפלו קדימה.
כפי שרשמתי מהתחלה כלום לא הפריע לי חוץ מזה שהם היו גבוהים מדי. רק לאחר ההחלפה אני מוצא שהדבור מספקים באס נמוך טוב יותר (פחות קופסתי) והם קצת יותר מאוזנים טונאלית. ללא ספק הטוויטר טוב יותר.
שומע הכל, ג'אז קלאסית רוק.

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
מהניסיון שלי עם הפורם פלור הבאס מאוד לא קופסתי, גם בווליום גבוה התיבה לא מנגנת, זה נשמע יותר כמו תגובה של הבאס הנמוך שלהם לחדר מעט קטן. מה שכן אני יכול להזדהות עם הטוויטר. הוא מפונק. היו סטים בהם הוא נשמע מעט סגור לאוזני אבל עם הזמן גיליתי שהוא פשוט מפונק. מאוד בררן להגברה. עם הגברות מתאימות הוא נשמע (לי לפחות) הטוויטר הכי טבעי ומדוייק שבנמצא.
אבל נשמע שאתה בחרת באופי סאונד שונה. האם עתה הטונאליות שונה לגמרי לטובה (לטעמך) כלומר יותר חמה (פחות ניטראלית?) או שזה רק שיפור באיכות, כלומר טונאליות דומה למה שהיה בסט הקודם אבל רק יותר מכל דבר (באס, מיד, גבוהים יותר טובים)?

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
הבאס לא ממש קופסתי אלא שיש צליל אופייני לפלור ולמיילס 5 ששמעתי מספר רב של פעמים. מדובר בטעם אישי בלבד, סוג מסוים של צליל שהרמקול מפיק בתחומי המיד באס. לא זו הסיבה שהרמקול הוחלף כאמור.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור