המסקנה - לפני שמסתכלים למעלה צריך להסתכל הצידה

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
קצת מוזר לי התגובות פה.. למרות שבטוח שמגיעות ממקום טוב.
יש עניין של סינרגיה. ומעל הכל - יש עניין של טעם אישי.
את איל פור ז"ל אהבתי מאד. למדתי ממנו המון ויש לי עדיין מגברים שקניתי ממנו.
אבל כששמעתי אצלו את הליין מגנטיק עם הדבור - לא אהבתי בכלל. בלשון המעטה. היו חסרים לי שם כל כך הרבה דברים שחשובים לי. וזה כמובן לא אומר שאיזשהו מהרכיבים " לא טוב". לי זה לא התאים.
לעומת זאת לא היה שילוב עם המרטן שלא אהבתי.
זכור לי שביקרתי אצל זיו לפני כמה חודשים, והמרטן מיילס היו מחוברים לאינטגרייטד הכי פשוט של שינדק ולדאק הפנימי שלו. 3500 שקל אם אינני טועה. כמו שאומרים נפלה לי הלסת. לא האמנתי שאפשר לקבל תוצאה כזאת. כל החכמים מתעקשים שלחבר מגבר לרמקול שעולה פי 15-20 ממנו זו שטות. אני יכול לומר שהתוצאה היתה מעולה.
אז מה?
כלום.
טעם אישי לפני הכל. תמיד.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
טעם אישי לפני הכל. תמיד.

גם נכון מאד .

שכן אם כולם היו חושבים ושומעים באופן זהה ,עם טעם אישי דומה אז לרובם היה את אותם הרמקולים.
אגב , טעם אישי לא מספיק כי צריך גם לדעת לשמוע , וזה האחרון נירכש עם הזמן בתחילה בכפוף לטעויות נפוצות בבחירת ציוד וניגמר בטעויות אפקט העדר.

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
כמו שאפי כתב, זה לא שהמרטנים לא טובים אלא שלא התאימו לחדר...
עובדה ש״חיפש״ אותם וקנה אותם במיוחד.
אבל מה לעשות,חלומות לחוד ומציאות לחוד.
אני למשל, קניתי את המיילס ״בגלל״ איך שנשמעו בתערוכה הפורם פלור.

כל פעם כותבים כאן בפורום שלחדר השפעה מכרעת לתוצאה הסופית
והינה מגיע אחד שמתאים רמקולים לחדר ולאחר מכן הגברה לרמקולים...
ועל זה מגיע לו :בעד:

כל הכבוד על הראש הפתוח והבגרות המחשבתית לשנות כיוון, לא כולם יכולים לבצע צעדים כאלה.
מחלקים קלפים מחדש והכל בא למקומו :שתוי:

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
כל כך הרבה מרכיבים קיימים בתחום הזה שבסופו של יום כמעט בלתי אפשרי להגיע לתוצאה מדהימה. עניין של מזל בבחירת החדר, חלל גם כן מקבלת משמעות. מדובר פה באומנות.

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
ספויילר, הכותרת אומרת הכל. על מה ולמה כל הפוסט הזה ? תקראו עד הסוף (זה ארוך אבל סביר)

נשבע לכם הייתי מאושר, הכול נשמע מצוין. רמקולים marten form flor , קדם ודאק של audio alchemy ddp-1 ופאוור accuphase p300 שעבר שיפוץ ע"י רונן התותח (רונן.ש). פטיפון origine live resolution וזרוע תואמת origin live illustries mklll. את הכל סוגרים הראש והפונו הנפלאים ds ds002 .

אבל .......... יושב לי בכורסה ומולי המרטנים בחדר הקטן שלי (כ 10ממ"ר) וכל הזמן מציק לי, הם גבוהים מדי, הטוויטרים בגובה כ 30 ס"מ מעל קו האוזניים שלי והדבר לא מפסיק להציק לי. הטיות סיבובים כלום עוזר לא מצליח להיפטר מהמחשבה שהם ואני לא חברים יותר :(.

אז מה עושים ? מחפשים רמקולים שכן יתאימו. רמקולים נמוכים יותר ועם טוויטר נמוך. והכי חשוב משהו שגם יהווה שדרוג, איך מתחילים לחפש בכלל......... לא פשוט למי שגר בצפון וכמעט הכל נמצא בחור הזה, מרכז הארץ ;)

רצה המזל ורועי (קודו אודיו) ראה שפרסמתי את המרטנים למכירה והתקשר עם הצעה מפתה, Devore gibbon 88 משומשים שישבו אצלו בסלון. בדיוק בימים אלו מספר חברים ישבו אצל ארמה (היבואן שלהם) וחזרו נפעמים מהיכולות של הקטנטנים האלו. לא מאמין איזה מזל נפל עלי כי בחיים לא זכיתי בהגרלות :בכי:

כמובן שמיד נסעתי אליו לשמוע אותם ומיד התלהבתי. צדקו החברים, הקופים קטנים האלו (גיבונים) ממזרים גדולים. מיד מדהים, באס נמוך ונכון וגבוהים מדויקים עדינים ולא חופרים.

והבונוס, הטוויטר שלהם נמוך מאוד – מתחת לוופר. בול מה שחיפשתי. לקח לי מעט זמן לסגור עניינים עם רועי, הבהרתי לו שהם שלי וזהו ........ :כל-הכבוד:.

שבועיים קדימה – הם אצלי בחדר לאחר מכירת המרטנים ונשבע לכם שאני שוב פעם מאושר, הכל נשמע לי מצוין, במקום.

אבל........... יושב לי בכורסא ומולי הקופים וביניהם הפאוור של אקיופייז. מפלץ של W150 עם רמקולים נצילים בעלי עכבה קבועה של 8 אוהם. בשביל מה זה טוב ? הרי אני חפרן וקראתי מלא כתבות על הקופים שמציגים אותם בכל תערוכה כמעט עם מגברים נפלאים של LINE MAGNETIC, חברה סינית אמנם אבל נחשבת בין האודיופילים במיוחד בארה"ב כמשהו יוצא מהכלל בגזרה הסינית עם תמורה פנטסטית למחיר.

מדבר עם ארמה (היבואן של DEVORE) והוא טוען משהו דומה, אתה חייב לשמוע את הקופים עם מנורות. יש התאמה יוצאת מהכלל וגם היצרן שלהם ג'ון דבור ממליץ על כך. אבל יקר לי להוציא סכומים גבוהים על מנורות כרגע, לא מעוניין להסתבך עם הרשות השופטת.

מתקשר לרועי סתם לשאול לגבי מכירת הפאוור והקדם והממזר פתאום שולף לי מהמותן – יש לי חדש בקופסה אינטגרייטד שמומלץ לרמקולים האלו, Line Magnetic 216IA .

סליחה ? עכשיו אתה אומר לי ? ואני יושב ושובר את הראש כבר המון זמן, לפחות יומיים :).

תביא, לוקח ולא מעניין אותי איך נשמע. גם המחיר מצחיק לעומת מה שהורגלנו בתחום. מסתבר שהחברה הורידה מחירים כנראה לפני הצגת ליין חדש. עדיין לא מכרתי את הפאוור והקדם נראה איך יסתדר. מקסימום נמכור גם את זה אבל סיכוי גבוה שישמע מצוין לאחר כל הביקורות המדהימות שיש עליו. למי שלא מכיר ויודע על מה מדובר זה הלינק:

https://www.china-hifi-audio.com/en...16ia-kt88-x4-tube-integrated-amplifier-p-1418

לקחתי כמובן בלי הרבה שאלות וחיברתי אצלי בחדר. כבד הממזר הקטן הזה אבל יפייפה עם צבע אפור רטרו וגימור ממש מושקע. מנורות 12AX72 , מנורות 12AU7s ו 4 מנורות KT88.

בעיה שמיד נוצרה, הדאק שלי נמצא בתוך המכשיר המשולב – Audio alchemy ddp1. צריך למצוא נקודת ווליום מדויקת שיתאים בצורה מושלמת כי אין יציאה קבועה. קצת משחקים ומצאתי נקודה כזו שפחות או יותר מתאימה והתחלתי בהאזנה.

הלסת נשמטה לי.......... לא יוכל להיות שניתן לקבל כזה סאונד ממכשיר לא יקר בעליל זה נוגד את כל התפיסה האודיופילית :):):). המגבר לא רץ עדיין שעה, בקושי התחמם וכבר ניתן לשמוע איכויות שלא היו קודם במיוחד בתחום המיד. הרמקולים פתאום פרחו, כשמבליחה לה חצוצרה בתוך המנגינה או מיתר גיטרה מרגישים שיש פה משהו שונה, טוב יותר ממה שהיה קודם בשילוב עם המרטנים והאקיופייז בתחום המיד. יש בברור יותר attack . הופתעתי במיוחד שיש באס הדוק במקביל לבאס נמוך ומגרגר, משהו שהקופים דווקא הכניסו לחדר ולא המגבר.

המגבר בינתיים עובד כשלושה שבועות והאיכות רק גוברת מיום ליום, ממתין בסבלנות לסיום הברייק.

תוך כדי מכירה של הפריטים שהזנחתי שמתי לב שערן (אודיופריק) מוכר Ayon cd2 משומש. יש לו גם דאק מצוין ומבוסס על 4 מנורות 6H30. יאללה לקחתי אם כבר מנורות אז שיהיה עוד כמה מה כבר יכול לקרות ? עשינו טרייד על ה audio alchemy והוא אפילו לא הספיק להגיע לערן לחנות וכבר נמכר. WIN WIN ערן לא ?

אז מה נהיה לנו עכשיו ? יותר טוב ויותר כיף, הרבה יותר חם בחדר :D . אבל מדובר במכשיר מליגה גבוהה שיודע את העבודה. הרווחתי גם CD וגם דאק נפלא. מתכוון להגדיל בצורה משמעותית את אוסף הדיסקים במקביל לתקליטים.

אז על מה ולמה הפוסט הזה ?

כל השדרוג הוא דבר שגרר דבר, לכאורה אין פה שום קפיצת מדרגה באיכות הרכיבים אלא סה"כ תזוזה מצד אחד באודיו לשני, שדרוג לרוחב . לא קיבלתי יותר איכות אלא שיניתי פאזה למשהו יותר לטעמי. בזמן האחרון יש מספר פוסטים לגבי נושא ההגברות – מנורות לעומת טרנזיסטורים וזה ישב לי בול על "המנורה" ..... ;).

תעשו מה שטוב לכם ומתאים לטעם שלכם ואל תקשיבו לסטיגמות לגבי סוג ההגברה. לכו עם הלב ולא רק עם הפורום, שהוא ישמש אתכם רק לצורך מידע. תלמדו מה לקחת ומה לזרוק, לסנן מידע כי בסופו של עניין רק אתם צריכים לשבת עם התוצאה.
אז
המסקנה - לפני שמסתכלים למעלה לשדרג צריך להסתכל לצדדים ולבדוק האם ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר עם ציוד שונה באופיו.

תתחדש, שמעתי אותו, מגבר חמוד ומפתיע למחירו והרמקולים נהדרים.
כשתהיה מוכן לעוד קפיצה לך תשמע אצל ארמה את אותם רמקולים עם s6se ואני חושב שיעוף לך הראש.
ואז, הכי חשוב, אל תשכח לאותת לי כי מתאים לי מאוד הליין מגנטיק לחדר שינה.
;)

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
תתחדש, שמעתי אותו, מגבר חמוד ומפתיע למחירו והרמקולים נהדרים.
כשתהיה מוכן לעוד קפיצה לך תשמע אצל ארמה את אותם רמקולים עם s6se ואני חושב שיעוף לך הראש.
ואז, הכי חשוב, אל תשכח לאותת לי כי מתאים לי מאוד הליין מגנטיק לחדר שינה.
;)
כשאקפוץ זה יהיה מעבר ל s6se, אולי גם מעבר ל 88 ........ :כל-הכבוד:;)
מה שיבוא בחשבון אולי בקרוב זה רק החלפת מנורות כדי להתחיל להבין מה זה מגבר מנורות, אבל זה סתם כדי לשחק בתכלס. אולי צמד מנורות 12ax7 עם מיד קצת יותר עשיר.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
Mullard ECC83/ Brimar ECC83 משנות ה50-60

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
כשאקפוץ זה יהיה מעבר ל s6se, אולי גם מעבר ל 88 ........ :כל-הכבוד:;)
מה שיבוא בחשבון אולי בקרוב זה רק החלפת מנורות כדי להתחיל להבין מה זה מגבר מנורות, אבל זה סתם כדי לשחק בתכלס. אולי צמד מנורות 12ax7 עם מיד קצת יותר עשיר.

לא הייתי ממהר כ"כ עם הרמקולים, ממספר הדגמים שהאזנתי להם, הם יכולים לשקף גם הבדלים בין מגברים ברמות הכי גבוהות, הוא ממזר רציני הג'ון דבור הזה.
ויש דברים שה s6se עושה (צלילות, מיד, רגש) שצריך לדעתי להוציא 12k$ לפחות כדי לעבור אותו ממה שיצא לי לשמוע וגם זה יהיה בניואנסים מאוד מאוד דקים. זה בעיקר תלוי בסוג המוסיקה שמאזינים לה, ביליתי איתו שנתיים.
בכל אופן אשריך ותעדכן לפני שאתה זורק את המגבר ללוחות..
תהנה

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
לא הייתי ממהר כ"כ עם הרמקולים, ממספר הדגמים שהאזנתי להם, הם יכולים לשקף גם הבדלים בין מגברים ברמות הכי גבוהות, הוא ממזר רציני הג'ון דבור הזה.
ויש דברים שה s6se עושה (צלילות, מיד, רגש) שצריך לדעתי להוציא 12k$ לפחות כדי לעבור אותו ממה שיצא לי לשמוע וגם זה יהיה בניואנסים מאוד מאוד דקים. זה בעיקר תלוי בסוג המוסיקה שמאזינים לה, ביליתי איתו שנתיים.
בכל אופן אשריך ותעדכן לפני שאתה זורק את המגבר ללוחות..
תהנה
לא ממהר בכלל עם הרמקולים, מבחינתי אלו זוג שיבלו הרבה זמן אצלי. לגבי המגבר אותו דבר, ללוחות יקח הרבה זמן לדעתי אלא אם כן יהיה משהו מפתיע.

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
ויש דברים שה s6se עושה (צלילות, מיד, רגש) שצריך לדעתי להוציא 12k$ לפחות כדי לעבור אותו ממה שיצא לי לשמוע וגם זה יהיה בניואנסים מאוד מאוד דקים..
תהנה
הקביעות האלה מדהימות כל פעם מחדש. איך הגעת לזה? שמעת את כל המגברים בעולם מעל, מתחת ובשווי 12K?
שמעת את כל המגברים בשווי של ה- S6? וגם אם שמעת חמישה כאלה, איך אתה יכול לקבוע?
לדעתי, אמירות כאלו מטעות, לא נכונות ועושות עוול.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
יהיה, יהיה..... אולי תתקדם מ Gibbon ל Orangutan ;) ......זן נדיר ומאוד אינטליגנטי
אני ממתין בסבלנות שיצא דגם שימפנזה :שתוי:
ה Orangutan גדולים מדי לחדר שלי לצערי אבל בעתיד אולי נבדוק את ה 9 החדש.

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
הקביעות האלה מדהימות כל פעם מחדש. איך הגעת לזה? שמעת את כל המגברים בעולם מעל, מתחת ובשווי 12K?
שמעת את כל המגברים בשווי של ה- S6? וגם אם שמעת חמישה כאלה, איך אתה יכול לקבוע?
לדעתי, אמירות כאלו מטעות, לא נכונות ועושות עוול.

יותר סובייקטיבי ממה שכתבתי אי אפשר. משונה שקפצת כך. אם לא נגיד את זה אז באמת לא נגיד כלום. מה אתה רוצה רק להגיד תתחדש ומזל טוב, אז תגיד, לא אפריע לך.
הנה מה שכתבתי:
"ויש דברים שה s6se עושה (צלילות, מיד, רגש) שצריך לדעתי להוציא 12k$ לפחות כדי לעבור אותו ממה שיצא לי לשמוע וגם זה יהיה בניואנסים מאוד מאוד דקים. זה בעיקר תלוי בסוג המוסיקה שמאזינים לה, ביליתי איתו שנתיים."
(ווקאל, ג'אז, הרכבים קאמריים, כלים אקוסטיים, מוסיקת עולם וכולי)
וכן, שמעתי עשרות רבות של מגברי מנורות בטווח המחירים הזה, הרבה עשרות, לא יודע כמה והרבה מהם בכמה סטאפים עם ציוד שונה.
גרתי בחו"ל שנים והייתי בהרבה חנויות היי אנד, תערוכות ואצל חברים.

מזל טוב אפי הכי חשוב

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
יותר סובייקטיבי ממה שכתבתי אי אפשר. משונה שקפצת כך. אם לא נגיד את זה אז באמת לא נגיד כלום. מה אתה רוצה רק להגיד תתחדש ומזל טוב, אז תגיד, לא אפריע לך.
הנה מה שכתבתי:
"ויש דברים שה s6se עושה (צלילות, מיד, רגש) שצריך לדעתי להוציא 12k$ לפחות כדי לעבור אותו ממה שיצא לי לשמוע וגם זה יהיה בניואנסים מאוד מאוד דקים. זה בעיקר תלוי בסוג המוסיקה שמאזינים לה, ביליתי איתו שנתיים."
(ווקאל, ג'אז, הרכבים קאמריים, כלים אקוסטיים, מוסיקת עולם וכולי)
וכן, שמעתי עשרות רבות של מגברי מנורות בטווח המחירים הזה, הרבה עשרות, לא יודע כמה והרבה מהם בכמה סטאפים עם ציוד שונה.
גרתי בחו"ל שנים והייתי בהרבה חנויות היי אנד, תערוכות ואצל חברים.

מזל טוב אפי הכי חשוב
Andrew, שום דבר אישי כמובן, אולם, אני עדיין בדעה שאין לנו אפשרות טכנית לצאת בהצהרות כאלה, גם אם הן סובייקטיביות, ולו משום הטעם הפשוט ביותר שלא שמענו הכל, וגם אם שמענו הרבה, זה היה בקונפיגרציות שונות כך שאי אפשר בודד רכיב אחד ולהשליך על תוצאה שלמה.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
Andrew, קודם כל תודה רבה.
אני מבין מה איציק אומר ויש בזה הרבה צדק. תאר לעצמך שהייתי אומר בעצם בדיוק את מה שאמרת, שאין מגבר בטווח 12K ירוקים ששווה להשקיע מעבר ל 216 שלי וששמעתי הרבה אחרים שלא שווים את ההשקעה וגם אנקוב בכמה שמות. אין שום דרך לאמת את זה מעבר לדעה האישית שלי ולכן נתייחס למה שאמרת כדעה אישית, זכותך כמובן. אבל אתה חייב להבין שיש בעייתיות עם קביעות כאלו.

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
Andrew, שום דבר אישי כמובן, אולם, אני עדיין בדעה שאין לנו אפשרות טכנית לצאת בהצהרות כאלה, גם אם הן סובייקטיביות, ולו משום הטעם הפשוט ביותר שלא שמענו הכל, וגם אם שמענו הרבה, זה היה בקונפיגרציות שונות כך שאי אפשר בודד רכיב אחד ולהשליך על תוצאה שלמה.

מצטער איציק אבל מותר לנו עדיין, למרות שחיקת הדמוקרטיה העקבית והמכוערת שהתרחשה כאן (לא באתר..במדינה) בשנים האחרונות..
לומר את דעתנו, לבטא אותה, כפי שכתבתי במפורש זה נסמך על מה שיצא לי לשמוע.
ולדעתי.

אני שמח מאוד לקרוא דעות ברורות של אנשים, אין שום צורך או הגיון בבקשה שלך להימנע כאן מהבעת דעה מכובדת.
הבעיה כאן היא מיעוט הבעת הדעות הביקורתיות בגלל חשבונות שעושים ליבואנים ולא להיפך.
זה לא ממש עושה שכל הדיאלוג הזה, אז אומר שלום ובהצלחה.

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
Andrew, אני חושב שאתה לוקח את הדברים שלי למקום אחר. לא אמרתי שלא ניתן או צריך להביע דיעה ובפרט שהיא מכובדת. טענתי שקביעות מסוג זה לא יכולות לעמוד טכנית במבחן המציאות והן עשויות להטעות ולא חלילה בכוונת מכוון....סתם מסקרן כמה מגברים שמעת סביב התקציב הזה שהגעת למסקנה הזו. וגם אם שמעת הרבה, איך תדע איזה רכיב השפיע יותר על התוצאה שאהבת.
לצורך הדוגמא בלבד, האם לא יתכן שהמגבר של אפי אע"פ שהוא זול משמעותית מהs6 יתן לו תוצאה טובה יותר בחיבור לדבור לאוזניו בלבד? האם לא יתכן שמגבר זול יותר של יוניסון, נניח טריוד 25 ייתן תוצאה טובה יותר מה-s6 בשידוך לרמקולים מסויימים? אני מקווה שאתה מבין שהרעיון בדבריי שלא תמיד היקר יותר ייתן את התוצאה הטובה ביותר ואיזה כלים יש לנו בכלל לתת מספר "זהב" על פריט כלשהו?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור