החזרה בגדול לתקליטי הוויניל באנגליה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא כלכך אוהב להישתמש במילה איכות בהקשר של מוסיקה, משמעות המילה איכות עמידה בקרטריונים ובגלל שכל אחד פה בא עם רשימת קריטריונים שונה ולא אחידה מה שאיכותי לי לא איכותי למישהו אחר.
אחרי שהבהרתי את הנקודה הזו, נחזור לנושא של השרשור למה תקליטים מגדילים מכירות אז הנה כמה דוגמאות:
1. http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3645995,00.html?ref=ynet
2. http://www.esquire.co.uk/gear/gadgets/100/four-of-the-best-hi-tech-turntables/
3. http://www.maxim.com/gadgets/go-hi-fi-sperling-heavyweight-turntable
4. http://www.playboy.com/playground/view/gadget-geeks-guide-to-turntables
5. http://www.nytimes.com/2012/04/19/t...ntables-without-obsessing-over-them.html?_r=0
ואני יכול להמשיך ולהביא מוקורות "אודיופילים" כאלה עד מחר.
ואחד לקינוח מי שצופה בסדרה Suits יודע שאם אתה עו"ד מצליח בניו יורק אז אתה חייב פטיפון וסיפריית מוסיקה במשרד שלך אחרת איך תהייה מצליח.

גילוי נאות: יש לי פטיפון, ויש לי ספריית תקליטים.

arye.gur:
1. המשפט של טראמפ זו החתימה שלי ואני באמת מאמין בזה.
2. לא אמרתי ש-CD יותר טוב\"איכותי" מ-LP בשום מקום.
3. LP שהוא העתקה של CD (ויש הרבה מאוד כאלה בכותרים החדשים והמחודשים) לא יהיה יותר טוב\"איכותי" מה-CD המקורי
4. אם נעשתה הקלטה דיגיטאלית ומסטרינג דיגיטאלי, ה-LP לא יהיה יותר טוב מקובץ ברזוליציה גבוהה. (בהנחה שלא נעשה מסטרינג שונה ל-LP)

היות ותקליט ו CD מתנהגים שונה לגמרי העיבוד שלהם שונה וכך כל הדיון של אותה הקלטה על CD ותקליט לא ממש מחזיקה מים

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
להגיד שאיכות של תקליט זה רק בגלל נוסטלגיה - טוב לכל אחת מותר לדעה בנושא

ברור שנוסטלגיה לא משפיעה על האיכות של התקליט. על ההתרשמות של המאזין? יכולה להשפיע מאוד.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני לא כלכך אוהב להישתמש במילה איכות בהקשר של מוסיקה, משמעות המילה איכות עמידה בקרטריונים ובגלל שכל אחד פה בא עם רשימת קריטריונים שונה ולא אחידה מה שאיכותי לי לא איכותי למישהו אחר.
אחרי שהבהרתי את הנקודה הזו, נחזור לנושא של השרשור למה תקליטים מגדילים מכירות אז הנה כמה דוגמאות:
1. http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3645995,00.html?ref=ynet
2. http://www.esquire.co.uk/gear/gadgets/100/four-of-the-best-hi-tech-turntables/
3. http://www.maxim.com/gadgets/go-hi-fi-sperling-heavyweight-turntable
4. http://www.playboy.com/playground/view/gadget-geeks-guide-to-turntables
5. http://www.nytimes.com/2012/04/19/technology/personaltech/how-to-enjoy-turntables-without-obsessing-over-them.html?_r=0
ואני יכול להמשיך ולהביא מוקורות "אודיופילים" כאלה עד מחר.
ואחד לקינוח מי שצופה בסדרה Suits יודע שאם אתה עו"ד מצליח בניו יורק אז אתה חייב פטיפון וסיפריית מוסיקה במשרד שלך אחרת איך תהייה מצליח.

גילוי נאות: יש לי פטיפון, ויש לי ספריית תקליטים.

arye.gur:
1. המשפט של טראמפ זו החתימה שלי ואני באמת מאמין בזה.
2. לא אמרתי ש-CD יותר טוב\"איכותי" מ-LP בשום מקום.
3. LP שהוא העתקה של CD (ויש הרבה מאוד כאלה בכותרים החדשים והמחודשים) לא יהיה יותר טוב\"איכותי" מה-CD המקורי
4. אם נעשתה הקלטה דיגיטאלית ומסטרינג דיגיטאלי, ה-LP לא יהיה יותר טוב מקובץ ברזוליציה גבוהה. (בהנחה שלא נעשה מסטרינג שונה ל-LP)

כשאני אומר איכותי אני מתכוון לאזניים שלי. בכל אופן אין לי בעיה עם הפוסט שלך כנראה שקודם לא הבנתי את כוונתך.

אריה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ברור שנוסטלגיה לא משפיעה על האיכות של התקליט. על ההתרשמות של המאזין? יכולה להשפיע מאוד.

אריה

אתה מזלזל ביכולת של האודיפויל לזהות מה נשמע יותר טוב וטוען שהוא מושפע מ....

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

כרמי - אני לא מזלזל אני חושב שאודיופיל קודם כל הוא בן אדם ואח"כ הוא דברים אחרים.
כל ההתרשמות מאיכות הצליל היא סובייקטיבית לחלוטין - ועובדה: יש הטוענים בלהט רב שהתקליט עדיף על התקליטור ויש הטוענים באותו הלהט שהתקליטור עדיף על התקליט. ובשני הצדדים יש אודיופילים.

אריה

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אני לא מגדיר את עצמי כ אודיופיל.
טיילתי לפני כמה זמן עם חבר בחו"ל, הסתובבנו באיזה מקום ואז שמעתי מוסיקה שבקעה ממקום מסויים.
ישר אמרתי לחבר שלי, יש כאן להקה שמופיע באיזה שהוא מקום, הצלילים נשמעו חיים..
הלכנו לפי הצלילים ואכן ראינו להקמה מקומית מנגנת במתחם בילויים מסויים...

אז יש לי שאלה פשוטה לכל המומחים כאן,
האם יש מערכת אנאלוגית או דיגיטלית בעולם שנשמעת כמו ניגון חי ולא הקלטה ?

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אני לא מגדיר את עצמי כ אודיופיל.
טיילתי לפני כמה זמן עם חבר בחו"ל, הסתובבנו באיזה מקום ואז שמעתי מוסיקה שבקעה ממקום מסויים.
ישר אמרתי לחבר שלי, יש כאן להקה שמופיע באיזה שהוא מקום, הצלילים נשמעו חיים..
הלכנו לפי הצלילים ואכן ראינו להקמה מקומית מנגנת במתחם בילויים מסויים...

אז יש לי שאלה פשוטה לכל המומחים כאן,

לא.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
כדי לענות "לא" בנחרצות שכזו לשאלה הזו בניסוח הזה, צריך להכיר את כל המערכות בעולם, כשהן מנגנות את כל סוגי המוזיקה/רעשים בעולם, ושכל מי ששומע אותן יהייה מסוגל להבחין בין ה"ניגון החי" לבין מה שהמערכת משמיעה.

זה נשמע לי יומרני במקצת.

בכל מקרה, מערכות מייצרות צלילים שעשויים להקנות אשלייה הרומזת על ה"ניגון החי" בתלות בהקלטה ובתנאיה, ובהשמעה ובתנאיה, ובשמיעתו ובכושר הבחנתו של המאזין וביכולתו/נכונותו להתמסר לאשלייה.

אני מעריך שעבור הקלטות/מערכות/תנאים/מאזינים מסויימים, המאזינים לא יוכלו לומר בביטחון שזה לא הדבר האמיתי, אלא אם הם רואים בעיניהם שזה לא, או, בעיניים עצומות, אין אפשרות שהם שומעים את הדבר האמיתי (למשל תזמורת סימפונית בסלון).

עמיר

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
כדי לענות "לא" בנחרצות שכזו לשאלה הזו בניסוח הזה, צריך להכיר את כל המערכות בעולם, כשהן מנגנות את כל סוגי המוזיקה/רעשים בעולם, ושכל מי ששומע אותן יהייה מסוגל להבחין בין ה"ניגון החי" לבין מה שהמערכת משמיעה.

זה נשמע לי יומרני במקצת.

בכל מקרה, מערכות מייצרות צלילים שעשויים להקנות אשלייה הרומזת על ה"ניגון החי" בתלות בהקלטה ובתנאיה, ובהשמעה ובתנאיה, ובשמיעתו ובכושר הבחנתו של המאזין וביכולתו/נכונותו להתמסר לאשלייה.

אני מעריך שעבור הקלטות/מערכות/תנאים/מאזינים מסויימים, המאזינים לא יוכלו לומר בביטחון שזה לא הדבר האמיתי, אלא אם הם רואים בעיניהם שזה לא, או, בעיניים עצומות, אין אפשרות שהם שומעים את הדבר האמיתי (למשל תזמורת סימפונית בסלון).

עמיר

יומרני או לא... בוא לא ניתמם.
ניתן להבחין בבירור בין מוזיקה מוקלטת לנגינה חייה.
הדינמיות לוקה בחסר...הטבעית הרבה יותר ברורה.
המרחב בצליל בין הכלים מטושטש קמעה, פחות ברור מנגינה חייה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
יומרני או לא... בוא לא ניתמם.
ניתן להבחין בבירור בין מוזיקה מוקלטת לנגינה חייה.
הדינמיות לוקה בחסר...הטבעית הרבה יותר ברורה.
המרחב בצליל בין הכלים מטושטש קמעה, פחות ברור מנגינה חייה.
שום היתממות.

אולי אתה יכול להבחין לגבי כל ההקלטות שאתה שמעת עם כל המערכות שאתה שמעת, בתנאים הספציפיים שאתה שמעת אותן, כשבחלק/רוב המקרים פשוט ידעת מה הקלטה ומה אמיתי.

אבל בהחלט ייתכן -- ואתה לא יכול באופן אותנטי/רלוואנטי לקבוע שלא -- שייש אנשים שאינם מסוגלים להבחין בחלק ממהקלטות/מערכות/תנאים.

ודומני שכבר היו הדגמות של השוואות של נגינה חייה מאחרי פרגוד, שהוקלטה במקביל לביצוע או בביצוע קודם באותם תנאים, לבין השמעת ההקלטה במערכת שמאחורי הפרגוד, ולא בטוח שזה הייה כזה טריוויאלי להבחין מה זה מה.

והטווח הדינאמי של אחוז ניכר מהמוזיקה החייה קטן בהרבה מזה של מערכות ביתיות, ובהרבה מקרים בהקלטות שומעים יותר פרטים ואפילו יותר "נוכחות" ו-"הולוגראפיות" מאשר במציאות.

אבל הרבה אנשים מאמינים באמונה שלמה, כמעט דתית, שאף מערכת לא תוכל אף פעם לשחזר צליל חי, אפילו לא של כלי/קול בודד, ומוסיפים קשקוש נוסף שאי אפשר לשחזר צלילים "גדולים" (תזמורת, כלים מפוזרים, וכו') בעזרת מערכת קטנה, כאילו חשוב שהמערכת צריכה להיות באותו גודל פיזי של המקור, כאילו לא די בכך שגלי הקול שמגיעים לאוזן ישוחזרו נכונה.

והרבה אנשים גם שוכחים שהרוב המוחלט גם של ההקלטות וחלק גדול מהמערכות נעשו ונעשות כדי להישמע טוב/מרשים יותר מהמציאות, לאו דווקא כמו המציאות. למעשה, כל הקלטה עם יותר משני מיקרופונים שממוקמים במקום שבו הייה המאזין להימצא בעת ההקלטה, מראש לא יכולה "לשחזר" את המציאות בזמן ההקלטה.

ונקודה רלוואנטית אחרת היא שנראה שאילו אם ישחזרו שיחזור מושלם לאנשים את גלי הקול שהיו אמורים להגיע לאזניהם בעת ההקלטה, הם עדיין יטענו שזה לא כמו החי, פשוט כי החווייה שלהם שונה, החל במרחב הפיזי שמסביבם וכלה בכל מה שמתלווה הליכה לקונרט והשתתפות בו.

עמיר

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
עמיר, אתה שמעת מערכת שניגנה בדיוק כמו הופעה חיה?
אשמח לקבל פרטים על המערכת הזו והיכן היא ניגנה. אם כן, זה כנראה פלא ששווה עליה לרגל ובחינה מקרוב.
אם לא, אז לא ברור לי על מה החפירות?

ול arix - השאלה שלך נדונה ועלתה כאן המון פעמים. אני באופן אישי מעולם לא שמעתי מערכת שניגנה כמו תזמורת פילהרמונית גדולה על הבמה, גם לא כמו מופע רוק גדול ומוגבר כמו שצריך. יש מי שטוענים כי שמעו היכנשהו או ששומעים אצלם כמו הופעות חיות של הרכבים קטנים -קאמריים או ג'אז למינהם. הגם שזה קצת יותר הגיוני ואולי מעשי, אני מטיל בכך ספק רב מאוד. מערכות אודיו מתקשות ולדעתי כלל לא מצליחות לשחזר את המוזיקה כך שתשמע כמו הופעה חיה.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
עמיר, אתה שמעת מערכת שניגנה בדיוק כמו הופעה חיה?
אשמח לקבל פרטים על המערכת הזו והיכן היא ניגנה. אם כן, זה כנראה פלא ששווה עליה לרגל ובחינה מקרוב.
אם לא, אז לא ברור לי על מה החפירות?

ול arix - השאלה שלך נדונה ועלתה כאן המון פעמים. אני באופן אישי מעולם לא שמעתי מערכת שניגנה כמו תזמורת פילהרמונית גדולה על הבמה, גם לא כמו מופע רוק גדול ומוגבר כמו שצריך. יש מי שטוענים כי שמעו היכנשהו או ששומעים אצלם כמו הופעות חיות של הרכבים קטנים -קאמריים או ג'אז למינהם. הגם שזה קצת יותר הגיוני ואולי מעשי, אני מטיל בכך ספק רב מאוד. מערכות אודיו מתקשות ולדעתי כלל לא מצליחות לשחזר את המוזיקה כך שתשמע כמו הופעה חיה.

עזוב ,חבל על האנרגיות.

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28

אהם... כן - קצת...
והנימוק שלי פשוט: תן לחובב יין כוס עם נוזל (זהוב/אדום/סמוק) בלתי ידוע, ואם הוא באמת מבין, ולא סתם פלצן - יהיה לו מושג לא רע מה יש בכוס. למעשה, הטובים והמנוסים יידעו די בדיוק. כך זה בתחומים רבים נוספים.

מצד שני, תציע ל"אודיופיל" את רעיון ההאזנה העיורת והוא יתפלץ, וישמיע שפע של הסברים פסבדו מדעיים ופסיכולוגיים שתפקידם להסביר למה:

א) הוא לא באמת יודע לזהות את המערכת המנגנת (כן יידע לזהות את המוסיקה - אבל זה עניין אחר)
ב) רוצה להיות מושפע מהמותג/מחיר/מראה של הרכיבים.

מסקנה?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אהם... כן - קצת...
והנימוק שלי פשוט: תן לחובב יין כוס עם נוזל (זהוב/אדום/סמוק) בלתי ידוע, ואם הוא באמת מבין, ולא סתם פלצן - יהיה לו מושג לא רע מה יש בכוס. למעשה, הטובים והמנוסים יידעו די בדיוק. כך זה בתחומים רבים נוספים.

מצד שני, תציע ל"אודיופיל" את רעיון ההאזנה העיורת והוא יתפלץ, וישמיע שפע של הסברים פסבדו מדעיים ופסיכולוגיים שתפקידם להסביר למה:

א) הוא לא באמת יודע לזהות את המערכת המנגנת (כן יידע לזהות את המוסיקה - אבל זה עניין אחר)

מסקנה?

האם אתה אומר שאודיופיל אמיתי לא יצליח לזהות מערכת היי אנד מנגנת בין כמה מערכות פשוטות? האם לא יבחין בכמה דברים פשוטים כמו חלקות ,חספוס ,דינמיקה ,עושר הרמוני ,עומק הבס ,עומק במה ,קופסתיות ,ועוד כמה דברים בסיסיים ששומעים כל יום , תראה חמוד ,אינני חובב יין ,אבל השתתפתי בשני ערבים של טעימת יין מונחה עיי יינית ,כמות השטויות ששמעתי שם מחובבי יין מקצועיים לכאורה על ריזלינג גרמני בטעימה עוורת ,אין אודיופיל מחברי שיטעה עד כדי כך ,
אז אל לך לזלזל בחובבים אמיתיים של סטראו ,לטעמי יודעים על מה הם מדברים .

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אהם... כן - קצת...

מסקנה?

אני מסכים איתך בעניין הזה שיש כאלה שאכן עונים על הטענות שלך.
אני גם מוסיף שיש כאלה שלא. אפילו בדיוק הפוך. הם אינם מושפעים ממותגים כלל וכלל.

לגבי ההבדל בין להקה חיה לבין מערכת אודיו איכותית.
יש כאלה שיכולות בהחלט להטעות אותך במבחן עיוור.

זה תלוי בחדר, במערכת ובמוסיקה המתנגנת.
עם תזמורת סמפונית לא תהיינה טעויות. אבל עם הרכב ג׳אז קטן בהחלט ניתן לבלבל.

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
א. "פלצנים" יש בכל תחום. למרבה הצער - יותר מאלו שמבינים באמת. עדיין - ראיתי במו עיני אנשים מקבלים נוזל בכוס ומזהים בדייקנות מהו. וכן - זה מושפע מטמפרטורת החדר, הלחות, צורת ומידות הכוס, האוכל שמלווה את היין, חומציות ולחץ הדם, וכן הלאה. מי שמבין באמת - מתמודד.

ב. אין שום אודיופיל שמסוגל לשמוע קטע מוסיקה כלשהו, בחדר כלשהו ולומר "אה - מקינטוש משנות ה- 70 המאוחרות", או - "שומעים כאן את הכבלים הזולים" (ובטח שלא להעמיד את עצמו למבחן כזה...).

בקיצור - שטויות!

ללא ספק יש הבדלים עצומים באיכויות צליל שאפשר להפיק מרכיבי ציוד אודיו שונים. ללא ספק ישנם אנשים (חלקם ביננו) שבהחלט רגישים לאיכויות האלו. מצד שני - יכולת ההבחנה של האוזן והמוח האנושיים רחוקה מאוד ממה שאנשים מתארים, העלות השולית הפוחתת מאוד פוחתת (ושולית) בטווחי המחיר המאוד גבוהים.

מי שחושב אחרת מוזמן להעמיד את עצמו במבחן עיוור אמיתי (אפשר להתחיל עם כבלים) או להודות במגבלות עצמו וקצת להצטנע - זה לא פוגם בהנאה ממוסיקה ומציוד איכותי (ורד)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
א. "פלצנים" יש בכל תחום. למרבה הצער - יותר מאלו שמבינים באמת. עדיין - ראיתי במו עיני אנשים מקבלים נוזל בכוס ומזהים בדייקנות מהו. וכן - זה מושפע מטמפרטורת החדר, הלחות, צורת ומידות הכוס, האוכל שמלווה את היין, חומציות ולחץ הדם, וכן הלאה. מי שמבין באמת - מתמודד.

ב. אין שום אודיופיל שמסוגל לשמוע קטע מוסיקה כלשהו, בחדר כלשהו ולומר "אה - מקינטוש משנות ה- 70 המאוחרות", או - "שומעים כאן את הכבלים הזולים" (ובטח שלא להעמיד את עצמו למבחן כזה...).

בקיצור - שטויות!

ללא ספק יש הבדלים עצומים באיכויות צליל שאפשר להפיק מרכיבי ציוד אודיו שונים. ללא ספק ישנם אנשים (חלקם ביננו) שבהחלט רגישים לאיכויות האלו. מצד שני - יכולת ההבחנה של האוזן והמוח האנושיים רחוקה מאוד ממה שאנשים מתארים, העלות השולית הפוחתת מאוד פוחתת (ושולית) בטווחי המחיר המאוד גבוהים.

מי שחושב אחרת מוזמן להעמיד את עצמו במבחן עיוור אמיתי (אפשר להתחיל עם כבלים) או להודות במגבלות עצמו וקצת להצטנע - זה לא פוגם בהנאה ממוסיקה ומציוד איכותי (ורד)

נכון. אין כאלה שיכולים להגיד לך במבחן עיוור שזה מקינטוש משנות ה-70 אבל יש בהחלט כאלה שיכולים להגיד לך מהי המערכת הטובה יותר במבחן עיוור. זה ממש קל. לגלות מהם הכבלים הזולים? הרי יש חברות שמוכרות כבלים יקרים מאוד שנשמעים זולים. ניתן בהחלט להגדיר איזה מהכבלים טובים יותר. לא צריך מבחן עיוור בשביל זה.

לגבי מבחנים עיוורים מהסוג הזה. היו לא מעט דיונים. ברגע שאדם יהיה מוכן לעמוד במבחן שלי הוא יבין שמבחנים עיוורים לא משקפים דבר. במיוחד כאשר מדובר על כבלים שההבדלים בניהם הוא ניואנסים. על מנת להתייחס אליהם עלייך לדעת מה מחובר.

עניין היין אגב, אינו קשור לאודיו ואפילו לא בעקיפין.

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
תודה נמר - הוכחת את מה שכתבתי קודם (ורד)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
להיפך ידידי.

אני כתבתי: ״ברגע שאדם יהיה מוכן לעמוד במבחן שלי הוא יבין שמבחנים עיוורים לא משקפים דבר.״

זה בדיוק הפוך ממה שאתה רוצה להוכיח. עכשיו מכאן, אני מצפה ממך שתשאל מהו המבחן שאני מציע...

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
שום היתממות.

והטווח הדינאמי של אחוז ניכר מהמוזיקה החייה קטן בהרבה מזה של מערכות ביתיות, ובהרבה מקרים בהקלטות שומעים יותר פרטים ואפילו יותר "נוכחות" ו-"הולוגראפיות" מאשר במציאות.

עמיר

הצחקת אותי..צוחק!
אתה באמת מתכוון למה שכתבת??

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור