האנשים בפורום של תפוז מעייפים

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
פרלמן, באמא שך', אתה עוד עונה לו ברצינות על הקוואנטים והיחסות? ברור כשמש שלבחור אין מושג ירוק לא מזה ולא מזה, אחרת לא היה מעלה אותם בכלל. עוד מעט נשתמש בסרט "בליפ" כדי להוכיח טענות אודיופיליות. השלב הבא - אסטרולוגיה. ניתאי, היזנת לחלוטין את הדיון הזה. אי אפשר לפתור כל דיון ב"הכל יחסי". זה טיעון רדוד וחסר משמעות. בוא נרד ממכאניקת הקוונטים ולא נטפס על עץ גבוה שלא נוכל לרדת ממנו.

התיסכול שלך מהמפגרים בפורום השני ברור לי מאד. אבל תפסיק כבר עם ההתנגחויות הדביליות האלה ונסה להפנים, בבקשה, שהדיון שלך איתם צריך להיות ענייני. אתם לא מדברים בשתי שפות שונות. זה לא דת נגד מדע. זה מדע של אנשים ש*אינם* מהנדסי אודיו (הם), מול אנשים שאינם מהנדסים (אנחנו). בקיצור, צריך שחקני חיזוק אם רוצים להוציא מזה משהו.
לבד לא נוכל לנצח.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
פרלמן, באמא שך', אתה עוד עונה לו ברצינות על הקוואנטים והיחסות? ברור כשמש שלבחור אין מושג ירוק לא מזה ולא מזה, אחרת לא היה מעלה אותם בכלל. עוד מעט נשתמש בסרט "בליפ" כדי להוכיח טענות אודיופיליות. השלב הבא - אסטרולוגיה. ניתאי, היזנת לחלוטין את הדיון הזה. אי אפשר לפתור כל דיון ב"הכל יחסי". זה טיעון רדוד וחסר משמעות. בוא נרד ממכאניקת הקוונטים ולא נטפס על עץ גבוה שלא נוכל לרדת ממנו.

התיסכול שלך מהמפגרים בפורום השני ברור לי מאד. אבל תפסיק כבר עם ההתנגחויות הדביליות האלה ונסה להפנים, בבקשה, שהדיון שלך איתם צריך להיות ענייני. אתם לא מדברים בשתי שפות שונות. זה לא דת נגד מדע. זה מדע של אנשים ש*אינם* מהנדסי אודיו (הם), מול אנשים שאינם מהנדסים (אנחנו). בקיצור, צריך שחקני חיזוק אם רוצים להוציא מזה משהו.
לבד לא נוכל לנצח.

אתה צודק אבל מה הקטע בלנסות להוכיח שאחרים טועים ואתה צודק?
אני מודע שחטאתי בזה לא מעט בעברי אבל למי אכפת? בסופו של דבר אתה חי עם המערכת שלך ולא הם.

קרא את זה - זה יותר טוב :)
http://fakesteve.blogspot.com/2009/07/lets-all-take-deep-breath-and-get-some.html

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
יש בעייה עם כתיבתי בפורום של תפוז?

באופן עקרוני לא :rolleyes:.

ראה מה כתבת בהודעה 17 בשרשור בפורום:

"אני אמשיך לשגע אותם

עם מערכותיהם הסתומות"

זה נשמע כמו יאלללללללללה באלגן :D.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ניתאי , כפי שידוע לך היטב אני הגבתי בחלק מהשרשורים שלך , ואני חושב שאנו מחזיקים באותה דיעה , אבל הצורה שבה אתה מגיב שם , זה טוב מצידם שהם לא זרקו אותך . ואם אתה דווקה רוצה , תבדוק מה ההבדל בין הטענות שלי שם , ובין צורת הדיבור שלך שם .
אם הייתי מאמין שאין הבדלים והייתי מעורר כאן את אותן פרובוקציות , ואומר את אותם דברים שאמרת שם , היו חוסמים אותי מייד והשרשור היה ננעל . אני כבר לא אדבר על מה היה קורה בכחול על כאלו דברים .
ולא אני לא מתכווין לצלול לשם ולתת לך דוגמאות . אבל התחושה שלי הייתה שאני מתבייש שאני ואתה באותו מחנה . ולא שאני לא חושב שהם צדיקים והערתי גם להם שם , אבל אתה הגזמת
ועוד דבר , מי שהמוסיקה שהוא צורך זו המוסיקה שלך עדיף לו מאוד שיטול קורה אדירה מבין עינו לפני שהוא מתלונן על הקיסם שלהם . לא רציתי לומר לך אבל מה שאתה צורך זה לא מוסיקה

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38

לבד לא נוכל לנצח.

יקירי

לא יפה לזלזל במי שאינך מכיר

במקרה התואר הראשון והשני שעשיתי

לפני לימודי הקולנוע

קשורים בתורת הייחסות ובמכניקת קוואנטים

אינני חושב שבפורומים אפשר להגיע לדיון מעמיק בתיאוריות האלו

ובוודאי שלטעמי האישי

ולאור השקפותיי

וידיעותיי האישיות

הכל יחסי

וממש אין שום דבר מוחלט

כולל עצם קיומי האישי

:D(lol):D

שבת שלום איש יקר

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
ניתאי , כפי שידוע לך היטב אני הגבתי בחלק מהשרשורים שלך , ואני חושב שאנו מחזיקים באותה דיעה , אבל הצורה שבה אתה מגיב שם , זה טוב מצידם שהם לא זרקו אותך . ואם אתה דווקה רוצה , תבדוק מה ההבדל בין הטענות שלי שם , ובין צורת הדיבור שלך שם .
אם הייתי מאמין שאין הבדלים והייתי מעורר כאן את אותן פרובוקציות , ואומר את אותם דברים שאמרת שם , היו חוסמים אותי מייד והשרשור היה ננעל . אני כבר לא אדבר על מה היה קורה בכחול על כאלו דברים .
ולא אני לא מתכווין לצלול לשם ולתת לך דוגמאות . אבל התחושה שלי הייתה שאני מתבייש שאני ואתה באותו מחנה . ולא שאני לא חושב שהם צדיקים והערתי גם להם שם , אבל אתה הגזמת
ועוד דבר , מי שהמוסיקה שהוא צורך זו המוסיקה שלך עדיף לו מאוד שיטול קורה אדירה מבין עינו לפני שהוא מתלונן על הקיסם שלהם . לא רציתי לומר לך אבל מה שאתה צורך זה לא מוסיקה

הסיבה להתנהוגותי שם בפורום

היא מדיניות ה"איפה ואיפה"

הנהוגה שם

מעניין שרק לי אתה מעיר

בעוד שיש שם כמה חוכמולוגים

שהתבטאו באופן הרבה יותר בוטה כלפיי

ולא זכו לשום הערה

לגבי המוזיקה שאני צורך-

כמו שאתה יודע

"על טעם ועל ריח לא מתווכחים"

רק כדי להרגיעך-

אני שומע גם מוזיקת בארוק

ג'אז

רוק

היפ הופ

אבל מה שבטוח זה שסלין דיון ודייר סטרייטס אינני שומע

למה?אתה בטח שואל-

שהרי כביכול כל האודיופילים שומעים את זה

אענה לך-

כי זאת מוזיקה מחורבנת ומשעממת לטעמי

שאמנם כל פעם יוצאת מחדש

בהדפסות "פסאודו אודיופיליות"

אבל עדיין לטעמי האישי its sucks

קצת יהיר מצידך יקירי לומר על שאר הדברים שאני מאזין להם-

לא מוזיקה

אתה יכול לומר לא לטעמי

או רועש מדיי

או שונא את זה

אבל המשפט "לא מוזיקה" לא מתאים

לא יאה

ומעיד לטעמי על צרות אופקים שאני ניתקל בה רבות

בקרב חבריי להובי

סופשבוע נעים איש

ארנון פלקוב

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ואגב הסאגה החדשה היא גם שאין הבדלים בין מגברים ונגנים שזה כבר גלאט כשר
איך תנצח את עובדי הכוכבים והמזלות הללו אם אתה שם אמירות מפוברקות בפיהם?

אני לא חושב שמישהו מהם מאמין שאין הבדל בין מגבר של ווקמן למגבר שעולה 10K$.

ארנון.
(עובד כוכבים ומזלות)

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
אגב מתנוש

השתמשתי בדוגמה של הסרט "בליפ" כי הוא פשוט וקוהרנטי

למי שלא בקיא בתחום הזה של מכניקת הקוואנטים

ותורת הייחסות

אגב יש לך השגות לגביו?

מעניין אותי לדעת אישי היקר

ואם אתה חושב שהדברים שהוא מדבר עליהם לא קשורים גם לאודיו

אז אתה טועה ובגדול

שוב לטעמי האישי בלבד

סופשבוע נעים

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0

ארנון.
(עובד כוכבים ומזלות)

ארנון,

זה באמת אתה ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

ארנון.
(עובד כוכבים ומזלות)

אני מבין שאתה מדבר גם על דעתך - אז אתה גם מאמין שיש הבדל בין כבל של 10 ש"ח לכבל של אלפי דולרים?

סתם להבין את עמדתך בנושא?

נערך לאחרונה ב:

ארנון פלקוב

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ארנון,

זה באמת אתה ?
באמת, באמת. :)
נכנסתי היום במקרה ואחרי היעדרות ארוכה לביקור בפורום תפוז (להלן "הפורום עם האנשים המעייפים").

השבתי לדיון שפתח אדם בשם אילן סודרי. לאורך הדיון הוזכר שהוא עוסק ביבוא ציוד.
רציתי לדעת באיזה ציוד הוא עוסק ועל כן כתבתי את שמו בגוגל בתקווה להגיע לאתרו, אבל התוצאה הראשונה היתה האתר הזה.

נכנסתי להסתכל. הדיון בראש הדף היה זה. לא יכולתי להתאפק. ;)

אני מבין שאתה מדבר גם על דעתך - אז אתה גם מאמין שיש הבדל בין כבל של 10 ש"ח לכבל של אלפי דולרים?
אני משתדל - כדרך חיים ולא רק בתחביב הזה - לא להאמין לכלום אלא להתנסות בעצמי ולנתח בצורה רציונלית (ככל שניתן) את המסקנות שהגעתי אליהן.

מכיוון שאני מבין די טוב את האלקטרוניקה שעושה את ה"קסם" שנקרא מערכת קול, אני יכול להגיד שתי עובדות ש(אני מקווה) אין עליהן עוררין, ולהמשיך בסדרת היקשים לוגיים (שאולי שגויים ואולי לא. אני לא מצאתי בהם "חור" עד כה):

1. אם כבל משפיע על הצליל שחולף דרכו, הרי שיש לו תכונות של קיבוליות והשראות.
2. אותה השראות\קיבוליות פועלת באינטרקציה עם הקיבוליות\השראות של הרמקול הספציפי והמגבר הספציפי.

לאור 1,2, לא יתכן כבל בעל מאפיינים של השראות\קיבוליות שניתן יהיה להגיד משהו גורף ורציונלי על אופיו ללא קשר לרמקול X ומגבר Y.

אם כבל מסויים הוא טוב תמיד ובלי קשר למגבר\רמקול (ורוב האודיופילים טוענים כך) אזי נובעת מכך מסקנה אחת ויחידה - היצרן הצליח ליצור כבל ללא קיבוליות וללא השראות.

זה טוב ויפה אבל מחייב את המסקנה הבאה: לא יתכן ששני כבלים יקרים מאוד וטובים מאוד יהיו שונים זה מזה באופי הצליל שלהם (כי לשניהם לא אמורה להיות קיבוליות\השראות כלל).

אם הם בכל זאת שונים באופיים, יש להם קיבוליות\השראות ובמקרה כזה:
1. הם משפיעים על הצליל (פועלים בעצם כמסנן) וזה רע.
2. השפעתם המבורכת\רעה תלויה בצורה הדוקה במאפייני הרמקול והמגבר שמשני צידהם.

אם לא איבדת אותי עד כה, תסכים שיש כשל לוגי מסויים בטענה שכבלים יקרים יכולים להיות בעלי "אופי מסויים".

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
ארנון,

זה באמת אתה ?

מה הסיכוי שישנם 2 ארנון פלקוב המכירים את הפורום בתפוז?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שווה לסיכוי שמישהו ישכנע את אחד הצדדים להפסיק להאמיםן במה שהוא מאמין.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
תבדוק ב 144 כמה אנשים שיש להם אינטרנט בשם הזה יש
הסיכוי יחושב לפי זה.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
שווה לסיכוי שמישהו ישכנע את אחד הצדדים להפסיק להאמיםן במה שהוא מאמין.
צודק (Y)

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
האמת, קצת מצחיק לראות זה לצד זה את השם "ארנון פלקוב" ואת הכינוי "חבר חדש". ;)

לגופו של עניין ולשתי הערותיך, ארנון:

1. יש שם (בכתום) איזה בחור משעשע שכותב בחתימתו כי עד היום לא שמע הבדלים בין מגברים ומקורות, אי לכך, תסכים איתי בוודאי שצריך להתייחס אליו כמי שבאמת ובתמים מאמין ברצינות ולא הצליח עד היום לשמוע כל הבדל בין מגבר של וולקמן למגבר שעולה 10K$, כפי שניסחת זאת, יהיו דבריו ודברי חבריו מטופשים והזויים ככל שיהיו...... באמת חבל גם לי שלשם התדרדר הפורום שהקמת וניהלת באהבה כה רבה.

2. לגבי "שתי העובדות שאין עליהן עוררין" - האם אתה מייחס אותן גם לכל רכיב אחר במערכת - מגבר או מקור למשל?

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
ארנון,טוב לשמוע ממך מידי פעם.

למי שלא מכיר את ארנון פלקוב? מדובר על אחד האנשים שייסדו/דחפו
את נושא האודיו בארץ, כשעוד היה בחיתוליו.

פעם שהיה רק פורום אחד {תפוז} שהיה באמת בית
חם ולבבי, וכיף היה לשהות במחיצתו.{שרובנו אגב גדלו/צמחו שם}

היום הדברים שונים במעט, צמחו כמה וכמה פורומים חדשים
שתרמו רבות לקידום האודיו - ואת חלקו של תפוז לא ניתן
לבטל. כמובן שגם היום יש שם כמה אנשים נחמדים.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ארנון סיכמת את מה שאני חושב בכמה משפטים פפשוטים.
קבל חית חית.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
למי שלא מכיר את ארנון פלקוב? מדובר על אחד האנשים שייסדו/דחפו
את נושא האודיו בארץ, כשעוד היה בחיתוליו.

פעם שהיה רק פורום אחד {תפוז} שהיה באמת בית
חם ולבבי, וכיף היה לשהות במחיצתו.{שרובנו אגב גדלו/צמחו שם}

היום הדברים שונים במעט, צמחו כמה וכמה פורומים חדשים
שתרמו רבות לקידום האודיו - ואת חלקו של תפוז לא ניתן
לבטל. כמובן שגם היום יש שם כמה אנשים נחמדים.

קצת לפני, זוכר את IOL? (great)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור