האם קונקטורים משפיעים

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אצלי במערכת, בלי לחץ, - חלק כשמן זית

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
למה להכנס לסמנטיקה או להעלבות?
אין צורך להגדיר מיהו בעל ניסיון ומי לא כמו שאין צורך להכנס לויכוח האם זו עובדה או דמיון באוזני השומע...
הרי בדיוק בשביל זה אתם הולכים לבצע מבחן עיוור, לא?

בהצלחה לכולם.
אני מחזיק לכם אצבעות שזה סוף סוף יצא לפועל.
קראתי המון פוסטים שדובר, תוכנן ואפילו סוכם מבנה המבחן אבל תמיד זה לא יצא לפועל.
אולי הפעם זה יהיה שונה.

ארז

גם אין צורך להוציא דברים מהקשרם.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אתה מכיר אותי, שאתה מרשה לעצמך להתבטא ככה? מה נסיוני? האם יש לי שמיעה טובה או לא? אגב, יהושע עדיין לא הסכים.

אתה מסלף את העובדות. הסכמתי לתנאים מעשיים, לא הסכמתי לתנאים הלא מעשיים שהצעת. בתנאים שהצעתי, ניתן לקבל תשובה ברורה וחד משמעית לשאלה אם אני מבחין נכון בהבלים בין כבלי חשמל.

אגב, כאשר בחרת פריטי ציוד למערכת שלך, האם בחרת אותם לאחר מבחן כמו שהצעת לערוך לי? או שיש לך דין נפרד לעצמך ודין נפרד לזולתך?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אז מהיכן הלחץ? זה צריך להיות חלק כחמאה.

אתה מדבר מהניסיון? עברת מבחן כזה?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אני מחזיק לכם אצבעות שזה סוף סוף יצא לפועל.
קראתי המון פוסטים שדובר, תוכנן ואפילו סוכם מבנה המבחן אבל תמיד זה לא יצא לפועל.
אולי הפעם זה יהיה שונה.

לא יהיה מבחן כזה, אין הסכמה על הנוהל שלו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אף אחד לא יעשה כאן מבחן עיוור משום שלמבחן עיוור אין שום משמעות.

כמו שאמרתי ואומר זאת שוב.
הגישה הטכנוקרטית היא שאין הבדלים בגלל שאף אחד לא מבחין בהבדל במבחן עיוור. בקיצור קישקוש בלבוש בשקל רק בגלל שהם מתקמצנים להשקיע בכבלים והכי נוח זה להגיד אין הבדל.

בשורה התחתונה אני עדין לא קיבלתי תשובה לשאלה שלי.
אם אני מפיל כל אחד בפלנטה, שאינו מאמין בהבדלים. במבחן עיוור בין שני מוצרים שונים שנשמעים אחרת. האם יסכים איתי הלא מאמין שהמבחן הזה בעייתי?

אני בטוח שכן אבל יצהיר שלא. מדוע? משום שיש לי נסיון רב בעניין הזה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אגב, כאשר בחרת פריטי ציוד למערכת שלך, האם בחרת אותם לאחר מבחן כמו שהצעת לערוך לי?

טיעון ענייני ומעניין.

ארז

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נמר, אתה לוקח את זה רחוק מידי.
נכון שמבחן עיוור מקשה על זיהוי הבדלים, אבל כאשר עושים אותו בכיף התוצאות הם האמינות ביותר.
ערכתי מספר מבחנים לי ולחבר נוסף על המערכת שלי ושלו, כאשר לא היינו בטוחים בהבדלים, והתוצאות של המבחן העיוור היו תואמות למה ששמענו בעיינים פקוחות.
העניין הוא שהמבחנים האילו נערכים בנחת ובלי לחץ של מישהו העומד מעליך ומצפה שתכשל.

dys

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
אתה מדבר מהניסיון? עברת מבחן כזה?

אני עובר מבחן עיוור כמעט כל יום.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני רק מקווה שחס וחלילה לא מדובר בבעיה בריאותית....

ארז

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מכיוון שמבחינת ניסיוני וניסיון של אחרים בתחום שאני מכיר, ההבדלים בסאונד עקב החלפת כבלי חשמל או קונקטורים הם עובדה נשמעת ומוכחת מבחינתי ומבחינתם, אני חיב להסיק שאין לך ניסיון מספק בנושא....
אתה מבין שמבחינתי קיום ההבדלים הם עובדה, מבחינתך האין הבדלים אינה עובדה.
מבחינתי אין עובדות מוגמרות, דווקא אני זה שבא עם ראש פתוח ושואל. לדאבוני יש אנשים שפשוט אומרים "סמוך עלינו - אנחנו יודעים. אנחנו שומעים". כשאראה זאת במבחן עיוור - אאמין להם. עד אז - יש לי ספק בריא, ואם אתה בוחר להעלב מזה זבש"ך, אבל אין ממש סיבה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אגב, כאשר בחרת פריטי ציוד למערכת שלך, האם בחרת אותם לאחר מבחן כמו שהצעת לערוך לי? או שיש לך דין נפרד לעצמך ודין נפרד לזולתך?
לעתים כן, אני עושה מבחן עיוור. לקחתי כבל רמקול מאוד יקר משכן (במקרה שני אנשים בתחום באותו בניין, די נדיר אבל קורה) והשוויתי אותו לכבל הפשוט שלי. עשיתי החלפות עיוורות לאשתי, והיא עשתה לי. פה ושם היו הבדלים, אבל הם לא היו דרמטיים מספיק להצדיק אלפי שקלים בכבלים, ויותר מזאת - לעתים חשבתי שהפרזנטציה עם הכבל הזול יותר טובה. בתקופה שחיפשתי מגבר הייתי מת לבצע בדיקה עיוורת, אבל לוגיסטית זה לא התאפשר. היו כמה ימים שהיו לי פה שלושה מגברים בו-זמנית - מגבר היברידי של יוניסון, טרנזיסטורי של אברהמסן, ומגבר דנון 60W מלפני כ 15 שנה (מגבר לא רע בכלל אגב אם מישהו רוצה להניע רמקולים נצילים שרוצים מגבר חצוף בחדר קטן - הרבה יותר דינמי מהיוניסון ואת זה אמר הבעלים של היוניסון). לא הלחצתי את עצמי יותר מדי למבחן עיוור מכיוון ששלושת המגברים היו כ"כ שונים באופיים שלא היה צורך בכך. אני מכיר בהבדלים בין ציוד - שלא יהיה שום ספק. אבל אם מדובר בהבדלים "עדינים" או ציוד שאני חושב שהשפעה עשויה להיות בעיקר פסיכולוגית (למשל כשחיברתי כבל כסף יקר), אז אני מעדיף בדיקה עיוורת. לא חושב שארכוש כבלים למשל בלי בדיקה עיוורת. אבל בדברים כמו רמקולים והגברה לטעמי ההבדלים גדולים ואני אישית לא מרגיש צורך במבחן עיוור, למרות שלעולם לא אתנגד לאחד אם זה מתאפשר לוגיסטית. אז לא - אין לי דין נפרד לי ולזולתי. אגב בציוד כמו הגברה ורמקולים יש גם לא מעט שיקול דעת למראה - אשתי דרשה שאגדיל את התקציב ע"מ לקנות רמקול יותר יפה לסלון (שבעיני גם נשמע יותר טוב, אבל הייתי מוכן לחסוך) - אז לכן יש ציוד שעבורו מבחן עיוור הוא לא לגמרי רלוונטי.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לעתים כן, אני עושה מבחן עיוור. לקחתי כבל רמקול מאוד יקר משכן (במקרה שני אנשים בתחום באותו בניין, די נדיר אבל קורה) והשוויתי אותו לכבל הפשוט שלי. עשיתי החלפות עיוורות לאשתי, והיא עשתה לי.

האם ביצעת 32 החלפות אקראיות על פי הטלת מטבע, כולל גם מספר לא מוגבל של "החלפות" מאותו כבל לאותו כבל, כפי שאתה דורש ממני?

היו כמה ימים שהיו לי פה שלושה מגברים בו-זמנית - מגבר היברידי של יוניסון, טרנזיסטורי של אברהמסן, ומגבר דנון 60W מלפני כ 15 שנה (מגבר לא רע בכלל אגב אם מישהו רוצה להניע רמקולים נצילים שרוצים מגבר חצוף בחדר קטן - הרבה יותר דינמי מהיוניסון ואת זה אמר הבעלים של היוניסון). לא הלחצתי את עצמי יותר מדי למבחן עיוור מכיוון ששלושת המגברים היו כ"כ שונים באופיים שלא היה צורך בכך.

מדוע אתה דורש ממני מה שאתה לא דורש מעצמך?
מדוע ועל סמך מה נראה לך שעל המערכת שלי ההבדלים בין כבלי חשמל שונים קטנים יותר מאשר ההבדלים בין מגברים שונים?

אני מכיר בהבדלים בין ציוד - שלא יהיה שום ספק. אבל אם מדובר בהבדלים "עדינים" או ציוד שאני חושב שהשפעה עשויה להיות בעיקר פסיכולוגית (למשל כשחיברתי כבל כסף יקר), אז אני מעדיף בדיקה עיוורת. לא חושב שארכוש כבלים למשל בלי בדיקה עיוורת. אבל בדברים כמו רמקולים והגברה לטעמי ההבדלים גדולים ואני אישית לא מרגיש צורך במבחן עיוור, למרות שלעולם לא אתנגד לאחד אם זה מתאפשר לוגיסטית.

1. שים לב, אתה פועל על פי הנחות מוקדמות לא בדוקות, לא על פי עובדות. כאשר אתה כותב "ציוד שאני חושב שהשפעה עשויה להיות בעיקר פסיכולוגית" אתה מדבר על הנחת מוצא לא בדוקה. יש לך הנחה לא בדוקה שבסוגי ציוד מסוימים ההשפעה היא ממשית, בעוד בסוגי ציוד אחרים ההשפעה היא פסיכולוגית. ניסיון יחיד שביצעת על 2 סוגי כבלי רמקול, על המערכת שלך, עדיין לא מלמד על הכלל. אם נראה לך שניסיון יחיד זה שלך מלמד על כל כבלי הרמקולים, על כל המערכות – זאת הנחה רחוקה מקביעה מדעית בדוקה כמרחק מזרח ממערב.

2. היו ברשותך בן זמנית שלושה מגברים שונים, כך שלוגיסטית זה התאפשר לך – ועדיין לא ביצעת בדיקה עיוורת. לכן, בפירוש אתה דורש ממני מה שלא דרשת מעצמך.

3. לגבי הדינאמיות של המגבר של דנון, אתה נסמך על מה שבעליו אמר, לא על מה ששמעת. יופי של הצהרה בדוקה ומבוססת.

אז לא - אין לי דין נפרד לי ולזולתי.

אתה חי באשליה. על פי דבריך למעלה, אתה בפירוש דורש ממני מה שאינך דורש מעצמך.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אבל בדברים כמו רמקולים והגברה לטעמי ההבדלים גדולים ואני אישית לא מרגיש צורך במבחן עיוור, למרות שלעולם לא אתנגד לאחד אם זה מתאפשר לוגיסטית.

נמר,
אם אני לא טועה, כתבת קודם שבמבחן עיוור לא תהיה הצלחה להבחין בין מגברים שבוודאות נשמעים שונה בעיניים פקוחות.
הנה יש לך לקוח....

ארז

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מבחינתי אין עובדות מוגמרות, דווקא אני זה שבא עם ראש פתוח ושואל. לדאבוני יש אנשים שפשוט אומרים "סמוך עלינו - אנחנו יודעים. אנחנו שומעים". כשאראה זאת במבחן עיוור - אאמין להם. עד אז - יש לי ספק בריא, ואם אתה בוחר להעלב מזה זבש"ך, אבל אין ממש סיבה.
ח"ח, לא נעלבתי.
לגבי הראש הפתוח, הרשה לי לפקפק (אלא אם תוכיח אחרת במבן עיוור :)

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
האם ביצעת 32 החלפות אקראיות על פי הטלת מטבע, כולל גם מספר לא מוגבל של "החלפות" מאותו כבל לאותו כבל, כפי שאתה דורש ממני?

מדוע אתה דורש ממני מה שאתה לא דורש מעצמך?
מדוע ועל סמך מה נראה לך שעל המערכת שלי ההבדלים בין כבלי חשמל שונים קטנים יותר מאשר ההבדלים בין מגברים שונים?
לא ספרתי, אבל מאוד יתכן והחלפתי יותר מ 32 פעמים. אם זה היה במסגרת התערבות אז בוודאי שהייתי מסכים לתנאים כמו הטלת מטבע וכו' - זה רק הוגן ובעצם ניסיתי ככה לוודא שלא תחשוב שאני מרמה - המטבע יחליט מה יבחר ללא שום הטייה לכאן או לכאן. ואם יסתדר לי לוגיסטית מול נמר במבחן שהוא יערוך לי - אז בוודאי אסכים לתנאים כאלה - אין שאלה בכלל. עניתי לך?
לגבי הבדלים בין כבלי חשמל - כבר אמרתי לך שאני יודע שיתכנו הבדלים בכבלים כאלה, אם הכבל מבצע סינון חזק כמו שהכבלים היקרים כנראה עושים. לא אבדוק כאלה כבלים מכיוון שאינני מעוניין בלשנות את אופיו של המגבר, ואני מסכים עם היצרן המכובד של המגבר שלך (לשעבר בקרוב, עקב ירידת מחיר לתחום סביר, נקווה) - שכבלים כאלה רק יכולים להזיק (אם שינוי אופי המגבר זה נזק - אני חושב שכן). תזכור שהדיון איתך לא התחיל סביב כבלים, אלא סביב שקעים שכן או לא עברו ברייק-אין.
1. שים לב, אתה פועל על פי הנחות מוקדמות לא בדוקות, לא על פי עובדות. כאשר אתה כותב "ציוד שאני חושב שהשפעה עשויה להיות בעיקר פסיכולוגית" אתה מדבר על הנחת מוצא לא בדוקה. יש לך הנחה לא בדוקה שבסוגי ציוד מסוימים ההשפעה היא ממשית, בעוד בסוגי ציוד אחרים ההשפעה היא פסיכולוגית. ניסיון יחיד שביצעת על 2 סוגי כבלי רמקול, על המערכת שלך, עדיין לא מלמד על הכלל. אם נראה לך שניסיון יחיד זה שלך מלמד על כל כבלי הרמקולים, על כל המערכות – זאת הנחה רחוקה מקביעה מדעית בדוקה כמרחק מזרח ממערב.
אינני מבין את הנקודה שלך פה. בעיני מבחן עיוור תמיד עדיף, ואם יהיה מישהו עם מספיק סבלנות כל פעם שאני רוצה לבדוק משהו - אשמח. לצערי חברי חובבי המוסיקה עסוקים מדי בשביל זה, ואם הם כבר יבואו אלי הם יעדיפו להאזין למוסיקה מאשר לערוך לי מבחן עיוור (או ההפך). והאמת - אני מסכים איתם. אני מעדיף להאזין למוסיקה, להכיר מוסיקה חדשה, מלשחק משחקים.
2. היו ברשותך בן זמנית שלושה מגברים שונים, כך שלוגיסטית זה התאפשר לך – ועדיין לא ביצעת בדיקה עיוורת. לכן, בפירוש אתה דורש ממני מה שלא דרשת מעצמך.

3. לגבי הדינאמיות של המגבר של דנון, אתה נסמך על מה שבעליו אמר, לא על מה ששמעת. יופי של הצהרה בדוקה ומבוססת.

אתה חי באשליה. על פי דבריך למעלה, אתה בפירוש דורש ממני מה שאינך דורש מעצמך.
פה ארשה לעצמי להגיד לך שאתה ממש מתחצף. זה שהיו לי שלושה מגברים בבית לא אומר שלוגיסטית יכולתי לבצע מבחנים עוורים - מכיוון שלא היה לי את מי לטרטר (וגם לא תמיד אני רוצה לטרטר). יש רצוי ויש מצוי. לגבי הדנון, אתה קופץ למסקנות לגבי בעליו..... יהושע - אני הבעלים שלו, זה המגבר הקודם שלי. ושמעתי את המגבר הזה שנים רבות דוחף רמקולים מדפיים קטנים. זלזלתי בו כשחיברתי אותו לרמקולים רצפתיים לא קלים במיוחד. הוא הפתיע אותי בגדול. וגם את בעליו של היוניסון שהיה מאוד נחמד והשאיל לי מגבר לכמה ימים, ובא לשמוע את הסטאפ שלי. אז כן, זו יופי של הצהרה בדוקה ומבוססת. שנינו רצינו וציפינו שהיוניסון יגמור עליו - זה ממש לא קרה. אין ספק שהיוניסון היה יותר מעודן, אבל המוסיקה הייתה הרבה יותר חיה ובועטת עם הדנון. אינני אומר חלילה שהדנון תמיד עדיף על היוניסון - רק אומר שעל הרמקול הזה הוא כן היה עדיף, לפחות במוסיקה דינמית. אם יש לך רמקולים לא קשים עם גוון חם, בחדר קטן - הדנון הזה יפתיע אותך ויעיר אותם יופי.
אני דורש ממך תנאים מסוימים (ושוב אדגיש - אני גם אסכים להם במבחן עיוור שאני אעבור) מכיוון שמדובר בהתערבות עקב הצהרות די בומבסטיות שלך, וסירובך להסביר חוץ מלהגיד "אני שומע" - כאילו שרק אתה שומע, ואני לא שומע. אני גם שומע, אבל אני גם מנסה להבין. ואני מנסה להבין איך אתה מבחין בברייק-אין של שקע (או תקע?), ומדוע אתה מסרב לשקול את האפשרות שמשהו אחר קרה לאורך זמן שם בחדר - יתכן גם שינויים בראש שלך, ואולי אפילו, רחמנא ליצלן - שעווה באוזניים. ערב טוב לך.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0

סביר להניח שגם לא ביצעת "החלפות" מאותו כבל לאותו כבל.
האם אתה עדיין לא קולט את ההבדלים התהומיים בין המבחן שאתה ביצעת לבין זה שאתה מציע לי?

לגבי הבדלים בין כבלי חשמל - כבר אמרתי לך שאני יודע שיתכנו הבדלים בכבלים כאלה, אם הכבל מבצע סינון חזק כמו שהכבלים היקרים כנראה עושים.

וואו!!!
אם יש הבדלים בין כבלי חשמל, מהי מטרת המבחן שהצעת לי?
אתה סותר את עצמך שוב ושוב. האם אתה מודע לכך שאתה סותר את עצמך?

לא אבדוק כאלה כבלים מכיוון שאינני מעוניין בלשנות את אופיו של המגבר, ואני מסכים עם היצרן המכובד של המגבר שלך (לשעבר בקרוב, עקב ירידת מחיר לתחום סביר, נקווה) - שכבלים כאלה רק יכולים להזיק (אם שינוי אופי המגבר זה נזק - אני חושב שכן).

שוב, אתה מעדיף להיסמך על דבריו של יצרן מסוים במקום לשמוע במו אוזנייך.
אם תתאזר בסבלנות מספר ימים, תקרא הסבר לעניין הטיפול בחשמל, מה הוא עושה, מדוע הוא חיוני – ומתוך זה – מדוע דבריו של יצרן ברייסטון הם קשקוש מקושקש. בינתיים אתה ממשיך להפגין את חוסר הידע שלך וחוסר הניסיון שלך בכל הקשור למערכות אודיופילות מצד אחד ולטיפול בחשמל מצד שני.

תזכור שהדיון איתך לא התחיל סביב כבלים, אלא סביב שקעים שכן או לא עברו ברייק-אין.

אם כך, יש לבצע השוואה בין תקעים שונים, לא בין כבלים שונים.

אינני מבין את הנקודה שלך פה. בעיני מבחן עיוור תמיד עדיף,

ועדיין לא ביצעת מבחן עיוור כאשר היו ברשותך שלושה מגברים.
שוב אתה סותר את עצמך. אתה אומר דבר אחד אבל עושה דבר אחר.

אני מעדיף להאזין למוסיקה, להכיר מוסיקה חדשה, מלשחק משחקים.

מדבריך עולים שני דברים:
1. אתה חובב מוסיקה;
2. אתה לא אודיופיל.
נראה לי, מתוך זה שאינך אודיופיל, שני דברים:
1. אינך מבין או יודע מהי אודיופיליה;
2. אין לך ניסיון במערכות אודיופיליות.
ועדיין יש לך דעות נחרצות בענייני אודיופיליה – בתחום שאין לך לא ידיעה לגביו ולא ניסיון בו.
בעייני זה נלעג.

אני דורש ממך תנאים מסוימים

1. מהי מטרת המבחן? הרי לפי דבריך למעלה יתכן שיש הבדלים בין כבלי חשמל, אז מה המבחן הזה בא לבדוק.
2. מדוע אתה דורש ממני מה שלא דרשת מעצמך?

ואני מנסה להבין איך אתה מבחין בברייק-אין של שקע (או תקע?), ומדוע אתה מסרב לשקול את האפשרות שמשהו אחר קרה לאורך זמן שם בחדר - יתכן גם שינויים בראש שלך, ואולי אפילו, רחמנא ליצלן - שעווה באוזניים. ערב טוב לך.

אם תשאל שאלות ענייניות תקבל תשובות ענייניות לגבי איך זה שאני יודע שההרצה – ולא משהו אחר – היא המשפיעה על הצליל של הכבלים, התקעים והשקעים. נכון לעכשיו אתה מפריח ספקולציות מבלי לשאול שאלות ענייניות. לא רק שאתה מפריח ספקולציות, אתה גם מפריח עלבונות. אם נראה לך שבבזה אתה "יוצא גדול" – טעות בידך. מה שאתה כותב מעיד אך ורק עליך – לא על שום דבר אחר ולא על שום אדם אחר.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני חושב שהויכוח כבר מזמן הפך לאישי ולא נעים.
מכאן והלאה זה רק פגיעות והעלבות אישיות, וחבל.
הנושא מוצה. המחלוקות מן הסתם נשארות, עם או בלי בדיקה של מוקוס.
מציע למנהלים לנעול דקה לפני שזה הופך להתכתשות עוד יותר מכוערת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור