האם קונקטורים משפיעים

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ברשותי וברשות חברי רמי יש כבל חשמל של חברת jps הנקרא "קפטובטור " ,זהו בעצם aluminata ללא כל הסיכוך הגרגרי שלו,http://www.jpslabs.com/kaptovator.shtmlלפני מספר ימים גיליתי שיש לי זוג קונקטורים לכבל של אוידהhttp://www.vhaudio.com/oyaide-c-046.htmlזכר ונקבה , והרי אלו הקונקטורים בין הטובים ביותר שאפשר לקנות,לעומת זאת באורגינל של הכבל של jps יש זוג watgate 330 http://www.vhaudio.com/images/5266-330.jpg, לאחר לבטים של מספר עשיריות השניה החלטתי להחליף לקונקטורים היפנים ,כשהכבל הורכב כשהוא מצויד בזוג אוידה חדשים הורגש שיפור מידי ,הן בניקיון ובפרטים , הפרדה יותר טובה , בס יותר מדויק , מכיוון שהקונקטורים שניפרדנו גם הם נחשבים טובים מאוד של חברת ווטגייט ,קראתי לחברי רמי שיביא את אותו כבל רק שהוא עם הקונקטורים המקוריים,הגיע רמי עם הפטובטור המקורי בידו כולו סקפטי ותמהה מחברו הנרעש הזוג קונקטורים שהוחלפו , והנה בבדיקה קצרה אין מה להשוות , הכבל המשופצר הרבה יותר טוב מהמקורי בכל פרמטר, פשוט לא אותו כבל , בנוסף לשיפור בביצועים בעקבות החלפת הקונקטור, יכולת ההתאמה בין הגיד העבה מאוד של הקפטובטור( 8 גייג )לבין הקונקטור הרחב של של אוידה הרבה יותר טובה ,
לסיכום קונקטורים קובעים מאוד את איכות הכבל , ויש יצרנים שלעיתים "חוסכים" קצת ( הוצא קונקטור של 19 דולר והוחלף בקונקטור של 100 דולר , וזה פעמיים ) ,הבעיה שנוצרה עכשיו היא שהכבל הנחות יותר בסידרה הפך להיות יותר טוב מהאלומינטה שהוא הכבל הבכיר של jps , שגם ממנו יש לי שלושה כבלים , וכך שכנראה אין ברירה אלא להזמין עוד מחברים כדי לשדרג גם את האלומינטה .

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אלדר, כמה שעות ישבת ושמעת את זה?
האם לקחת את המערכת שלך, הכפלת אותה לחדר מקביל, הפעלת את שתי המערכות במשך כמה שעות כל אחת מחוברת בכבל אחר, ובנוסף מי שחיבר הכל הוא לא אתה לכן אין לך מושג באיזו מערכת חיברו את איזה כבל , ולאחר מכן יצאת מהבית לכמה שעות טובות , עם אטמי אוזניים, והתעסקת במשהו אחר ממוזיקה , ולאחר מכן חזרת הביתה, הפעלת את המערכות ועשית השוואה?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אלדר, כמה שעות ישבת ושמעת את זה?
האם לקחת את המערכת שלך, הכפלת אותה לחדר מקביל, הפעלת את שתי המערכות במשך כמה שעות כל אחת מחוברת בכבל אחר, ובנוסף מי שחיבר הכל הוא לא אתה לכן אין לך מושג באיזו מערכת חיברו את איזה כבל , ולאחר מכן יצאת מהבית לכמה שעות טובות , עם אטמי אוזניים, והתעסקת במשהו אחר ממוזיקה , ולאחר מכן חזרת הביתה, הפעלת את המערכות ועשית השוואה?
תגיד ? שתית אתמול הרבה? מה זה השטויות שלך " הכפלת המערכת" - "יצאת לרחוב עם אטמי אוניים " , חיברנו פשוט הכבל שלי ולאחר מכן הכבל של רמי , הבדל ברור כשמש ותחסוך לי את השטויות של בליינד טסט וכדומה , אנחנו אנשים פשוטים ששומעים הרבה שנים וכבר יודעים לזהות ההבדלים בלי כל החוכמולוגיה מסביב .

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
תשמע אלדר, אתה יודע שאני מעריך את דעתך וניסיונך.
וברור לי שיש לי עוד שנים רבות להתקרב לשם.

מה שכן עדיין , כיוון שאני אדם שקודם כל מטיל ספק, בודק , ואז רואה, אני לא מת על הכרזות נחרצות.
מוזר לי שJPS שפעם ישבתי עם ניל איזה שעה שהוא סיפר לי את כל הסיפור שלהם, יכינו כזה כבל ובסוף יזרקו הכל לפח בגלל קונקטור.
ולא, לא אמרתי שהקונקטור השני לא יותר טוב !

מה שכן , אם כבר , האם יש לJPS אותו כבל בדיוק עם קונקטורים שונים?
אחרת, בעצם הם מייצרים כבלים באיכות 100, ושמים להם קונקטורים באיכות 50. מה שמתקבל הוא כבל באיכות 50.
אז למה?

או שמא לא הבנתי והקונקטור השני הוא שלך, ו JPS מייצרים הכל ללא סופית קונקטור?

או שיכול להיות שלא הבנתי.?

אגב שתיה, לצערי אני לא יכול לשתות כבר חצי שנה...

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
תשמע אלדר, אתה יודע שאני מעריך את דעתך וניסיונך.
וברור לי שיש לי עוד שנים רבות להתקרב לשם.

מה שכן עדיין , כיוון שאני אדם שקודם כל מטיל ספק, בודק , ואז רואה, אני לא מת על הכרזות נחרצות.
מוזר לי שJPS שפעם ישבתי עם ניל איזה שעה שהוא סיפר לי את כל הסיפור שלהם, יכינו כזה כבל ובסוף יזרקו הכל לפח בגלל קונקטור.
ולא, לא אמרתי שהקונקטור השני לא יותר טוב !

מה שכן , אם כבר , האם יש לJPS אותו כבל בדיוק עם קונקטורים שונים?
אחרת, בעצם הם מייצרים כבלים באיכות 100, ושמים להם קונקטורים באיכות 50. מה שמתקבל הוא כבל באיכות 50.
אז למה?

או שמא לא הבנתי והקונקטור השני הוא שלך, ו JPS מייצרים הכל ללא סופית קונקטור?

או שיכול להיות שלא הבנתי.?

אגב שתיה, לצערי אני לא יכול לשתות כבר חצי שנה...
jps קונים קונקטורים מספקים חיצוניים , במקרה שלהם מווטגייט , דוקא חברה נחשבת , רק מה הבעיה , העובי של הכבל הוא 8g , ולא ניתו לחברו לחור הקטן שיש בקונקטורים של ווטגייט , לעומת זאת הקונקטור של אוידה אבסולוטית יותר טוב מעבר לזה שיש לו פתח רחב המאפשר לסגור את הגידים כמו שצריך, אבל מעבר להכל פשוט נשמע יותר טוב , לא יודע למה.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
שניצל, הניסיון שלי זהה לשלך. התקעים והשקעים של אוידה הם עולם אחר. אעלה כאן דיווח מפורט לאחר שאסיים את סדרת הניסויים שלי. גם כבלים, גם תקעים וגם שקעים זקוקים להרצה – ואצלי עדיין דברים בהרצה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
jps קונים קונקטורים מספקים חיצוניים , במקרה שלהם מווטגייט , דוקא חברה נחשבת , רק מה הבעיה , העובי של הכבל הוא 8g , ולא ניתו לחברו לחור הקטן שיש בקונקטורים של ווטגייט , לעומת זאת הקונקטור של אוידה אבסולוטית יותר טוב מעבר לזה שיש לו פתח רחב המאפשר לסגור את הגידים כמו שצריך, אבל מעבר להכל פשוט נשמע יותר טוב , לא יודע למה.

(Y)
קיבלתי רות סוף.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני חושב שזה מסוג השינויים שבסט שלי לא ארגיש בהבדל.
בסט אחר אוכל להאמין, רק אם אשמע במו אוזני.
לקבל "הפרדה יותר טובה" ו"בס יותר מדויק" מהחלפה כזו, כנראה שצריך באמת מערכת חושפנית ברמות שעוד לא שמעתי.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
שניצל, הניסיון שלי זהה לשלך. התקעים והשקעים של אוידה הם עולם אחר. אעלה כאן דיווח מפורט לאחר שאסיים את סדרת הניסויים שלי. גם כבלים, גם תקעים וגם שקעים זקוקים להרצה – ואצלי עדיין דברים בהרצה.
שקעים בהרצה? וואו. תגיד לי - איך אתה יודע שזה דווקא השקעים והתקעים, ולא אוזניך שדווקא עוברות את ה"הרצה"? כמה זמן הרצה זקוק תקע? ושקע? אני בכלל חושב שהקירות בבית זקוקים להרצה, להתרגל להדהוד הרמקולים. מה דעתך?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
דובר על הנושא בעבר, ומניסיון שלי עם קונקטורים של אואידה, ההבדלים הם משמעותיים מאוד.
הכיוון הוא הידוק הבאס וכל השאר הופך ברור יותר ועם זאת מעט קטן יותר.
אצלי הם קצת פגעו ב"מוזיקליות" אבל הבנתי מאחרים, שצריכים לתת להם קצת זמן (אני לא מאמין בברייק אין-אני שמעתי אותו).
ההבדל אצלי היה מאוד מהותי ושמיע, כך שאני לא בטוח שצריך אוזניים ומערכת סופר רגישות.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אני חושב שזה מסוג השינויים שבסט שלי לא ארגיש בהבדל.
בסט אחר אוכל להאמין, רק אם אשמע במו אוזני.
לקבל "הפרדה יותר טובה" ו"בס יותר מדויק" מהחלפה כזו, כנראה שצריך באמת מערכת חושפנית ברמות שעוד לא שמעתי.

איני יודע איזו מערכת יש לך, אבל להערכתי גם במערכת טובה-בינונית יובחנו הבדלים.
עד שלא תנסה לא תדע.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
שקעים בהרצה? וואו. תגיד לי - איך אתה יודע שזה דווקא השקעים והתקעים, ולא אוזניך שדווקא עוברות את ה"הרצה"? כמה זמן הרצה זקוק תקע? ושקע? אני בכלל חושב שהקירות בבית זקוקים להרצה, להתרגל להדהוד הרמקולים. מה דעתך?

דעה זה דבר אחד. ידיעה המעוגנת בניסיון זה דבר אחר.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
בכוונתי לסכם בקרוב (תוך כשבועיים) את המסע שלי לטיפול בחשמל.
אציין כאן שמסע זה התחיל עם מפצלי חשמל של אוידה – ההשפעה שלהם על צליל כלל המערכת הייתה ניכרת יותר מאשר כל שינוי אחר שעשיתי לפני כן, כולל החלפת מגברים.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
דעה זה דבר אחד. ידיעה המעוגנת בניסיון זה דבר אחר.
אז אני שואל ברוב סקרנותי שוב - כיצד אתה "יודע מנסיונך" שמה שמורץ זה השקע/תקע ולא אוזניך? או אולי זה בכלל הקיר שמסתגל לשקע החדש?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אז אני שואל ברוב סקרנותי שוב - כיצד אתה "יודע מנסיונך" שמה שמורץ זה השקע/תקע ולא אוזניך? או אולי זה בכלל הקיר שמסתגל לשקע החדש?

אני יודע מתוך מה שאני שומע.

בניסיון להבהיר, אשיב לך בשאלה:
כיצד אתה בוחר רמקולים למערכת שלך?

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
קראתי מה שכתוב באתר של ודיאה והתובנה שלי היא כזו :

חיבורי חשמל פריקים הם גורם עיקרי ליצירת ליכלוך בחשמל .
שטח הפנים של המחבר תחת המיקרוסקופ מחוספס מאוד דבר שגורם ליצירת לכלוך רב . ( את התופעה הזאת ניתן לחוש פיזית בשקעים פשוטים שנימצאים תחת עומס - מגע בשקע יגלה לנו שהשקע חם - פשוט נוצר שם פקק תנועה של אלקטרונים שמייצר ליכלוך רב.
הקונקטורים של וודיאה עוברים מספר שלבים של פוליש וציפויים על מנת לייצר משטח מגע מירבי מה שמאפשר יצירת פחות רעש !
הניסיון שלי לגבי חשיבות המגעים מגיעה ממקום אחר : משחת המגעים מכסף של מייפל שייד !
משחה שנימרחת על כל מגע ומשמשת ממש כמו הלחמה - הכסף תחון לגרגירים מיקרוניים שממלאים את כל החריצים המיקרוסקופיים למגע מושלם .
השיפור דרמתי ומורגש בדיוק כמו שאלדר ציין !
כמובן שיכול להיות שבמקרא של אלדר גם החיבור היותר טוב לגיד משפיע .

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
איני יודע איזו מערכת יש לך, אבל להערכתי גם במערכת טובה-בינונית יובחנו הבדלים.
עד שלא תנסה לא תדע.

מקור ומגבר EAR, רמקולים וון שוויקרט VR4SR (נהוג לומר עליהם: מה שנכנס =מה שיוצא). מערכת מאוד חושפנית. כל שינוי בכבלים מורגש. שינוי סוג הספייקים מתחת למגבר או CDP מורגש. אבל קונקטורים בחשמל? וואלה לא ניסיתי, אבל יש מצב שאנסה משהו אחר - רוצה להחליף את הספיידים של כבלי הרמקולים בחיבור למגבר. נראה אם זה יעשה שינוי כלשהו.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
חיבורי חשמל פריקים הם גורם עיקרי ליצירת ליכלוך בחשמל .
שטח הפנים של המחבר תחת המיקרוסקופ מחוספס מאוד דבר שגורם ליצירת לכלוך רב . ( את התופעה הזאת ניתן לחוש פיזית בשקעים פשוטים שנימצאים תחת עומס - מגע בשקע יגלה לנו שהשקע חם - פשוט נוצר שם פקק תנועה של אלקטרונים שמייצר ליכלוך רב.
הקונקטורים של וודיאה עוברים מספר שלבים של פוליש וציפויים על מנת לייצר משטח מגע מירבי מה שמאפשר יצירת פחות רעש !
הניסיון שלי לגבי חשיבות המגעים מגיעה ממקום אחר : משחת המגעים מכסף של מייפל שייד !
משחה שנימרחת על כל מגע ומשמשת ממש כמו הלחמה - הכסף תחון לגרגירים מיקרוניים שממלאים את כל החריצים המיקרוסקופיים למגע מושלם .
השיפור דרמתי ומורגש בדיוק כמו שאלדר ציין !
כמובן שיכול להיות שבמקרא של אלדר גם החיבור היותר טוב לגיד משפיע .

הליטוש של המחברים זאת רק אחת מהסיבות לאיכות המיוחדת שלהם.
יש הבדלים בצליל הנשמע לאוזן בין מחברים (תקעים ושקעים) מחומרים שונים, מחברים בציפוי כסף נשמעים שונה ממחברים בציפוי רודיום, או פלדיום, או בריליום, או זהב.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מקור ומגבר EAR, רמקולים וון שוויקרט VR4SR (נהוג לומר עליהם: מה שנכנס =מה שיוצא). מערכת מאוד חושפנית. כל שינוי בכבלים מורגש. שינוי סוג הספייקים מתחת למגבר או CDP מורגש. אבל קונקטורים בחשמל? וואלה לא ניסיתי, אבל יש מצב שאנסה משהו אחר - רוצה להחליף את הספיידים של כבלי הרמקולים בחיבור למגבר. נראה אם זה יעשה שינוי כלשהו.

אין לי כל ספק שמשמע הבדלים ניכרים על המערכת שלך עם מחברי חשמל שונים.
מומלץ לנסות.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אין לי כל ספק שמשמע הבדלים ניכרים על המערכת שלך עם מחברי חשמל שונים.
מומלץ לנסות.
טוב שאתה גם מתנסה בדברים הללו, כבר קיבלתי הרגשה של חמור, אבל זו הסיבה והמהות של האתר , שהרי כל אחד ילמד מניסיונו של השני,וזה שצוחק ממך על ברייק אין של הקירות ,הוא מגלה אטימות קלה במקום קצת רצון ללמוד או לחליפין להתגלח על הזקן של מישהו שכן מנסה ובודקֿ הגישה הזו לא מוצאת כלל חן בעיני ובטח שהיא מכוונת כלפי יהושע שהוא בין ותיקי האדיופילים שלנו, כל הכתיבה שלנו כאן היא במטרה לחלק ניסיון שהתנסינו בחינם אין כסף,תמיד יכולנו לשמור זאת לעצמנו מכיוון שאין כאן הרבה שיפרקו כבל של 2000 דולר ויחליפו לו קונקטורים לא אורגינלים ועוד טורחים לדווח לכל הספקנים הציניים על התוצאות , לומר לכם איזה חברות מומלץ וכדומה , אני במקום להסטלבט על אאודיופיל ותיק כיהושע הייתי אומר תודה רבה!הרי לא מדובר כאן באיזה כתיבה מתנשאית או יהירה וכל הגיחוך המטופש הזה נראה מיותר , בקיצור שתוק ותלמד.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור