רמקולים בלה לונה וחוסר בבאס תחתון

• פותח הנושא M0TI
  • פורסם בתאריך

מצב
הנושא נעול.

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
שלום לך טייק,

את הווין שוויקרט הקטן שמעתי כבר, לדעתי וללא כל התלבטות, הברודמן טוב ממנו בהרבה.

נערך לאחרונה ב:

motorica

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
אכן. ה VR Unifield one רמקול שחובה לשמוע למי שמוגבל לחלל קטן.

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
יתכן שלא כמות הבאס היא מה שחסר לך, אלא הפאנץ שלו? דרייברים ניצבים לא אמורים להפחית את הבאס, אבל כן עלולים לפגום בפאנץ.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
תודה גיא, אתאם ביקור כשאתכנן להיות באזור.
אהלן מוטי.
במידה ואתה צפוני, ויהא לך יותר נוח....
אתה מוזמן בשמחה להתרשם גם אצלי.
(נהריה).
יש לציין, כי אצל גיא ההגברה היא ליגה אחרת לגמרי מאצלי.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
המגבר הוא יוניסון ריסרצ' S6 SE.
נו, אז?
אילו רק שתי חוליות בשרשרת ארוכה.
מה שהתכוונתי להגיד, שאני חושב שאתה מייחס יותר מידי חשיבות לרמקול, בשעה שעדיין לא בנית מערכת ואתה לא סגור לגבי שאר הרכיבים והאקוסטיקה.

לדעתי, מכל רמקול של חברה מכובדת המתאים פיזית לחלל החדר אתה יכול להוציא סאונד מעולה.
אין סוף להשתוללות, ובשביל 10% שיפור בד"כ צריך להוציא כפול כסף.
אל תחשוב שאם קנית רמקול שאהבת, וחיברת לו מגבר שלכאורה מתאים לו סיימת את הסיפור.
השרשרת ארוכה, וכדי להגיע לסאונד טוב אתה תצטרך להשקיע בכל חוליה, ולא משנה אם יש לך רמקול X או Y,

משניהם תוכל להוציא סאונד נהדר או גרוע בתלות בשאר המערכת.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
לאיזה רמקול כוונתך, לספנדור או לדובל ?
לדובל.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
  1. צלילים קסומים ומענגים.
  2. בלתי מעייף כך שניתן לשמוע לאורך זמן.
  3. טבעי וריאליסטי.
  4. מפורט.
  5. דינמי - שיתרגם היטב קרשנדו של ברוקנר והתפרצויות של מהלר.
  6. מידים עשירים אבל בטעם טוב...
  7. פועל היטב בווליום בינוני / נמוך.
  8. מתאים לחלל של כ- 14 מ"ר.
כאמור, אלו תנאי סף עבורי.
כל שאר הפרמטרים (כדוגמת באס תחתון נשוא השרשור) הם בגדר תוספות מבורכות.

הרמקולים שיש לך כרגע אמורים לעשות את העבודה בצורה טובה מאוד, שמעתי אותם אצל עופר מחוברים למגבר מנורות של LEBEN (חלום) ולנגן של גריפון (חלום 2), אולי הבעיה אצלך בכלל ברכיב אחר (מקור, הגברה)

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
איזו מוזיקה שמעת ?

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
לא באתי עם הדיסקים שלי, עופר שם סוגי מוזיקה שונים, האלבום היחידי שאני זוכר (כי קניתי אותו לאחר ששמעתי אותו אצל עופר) הוא O'Stravaganza.

K

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
אוקיי, הנה אצטט לך את מה שכתבתי בשרשרור אחר:

".....לגביי ניתן לומר כי בפסנתר וכלי נשיפה ממתכת - הברודמן VC2 'עושה לי את זה ובגדול'.
ואילו בתזמורות - אינני מתלהב כמו הנ"ל... אני מרגיש שיש מקום לשיפור.

לפני כשבוע הייתי אצל עופר לשמוע את הדובל ערכנו השוואה אחד לאחד באמצעות הגריפון והמוזיקה של ברוקנר, והדובל היה טוב משמעותית.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
אוקיי, הנה אצטט לך את מה שכתבתי בשרשרור אחר:

".....לגביי ניתן לומר כי בפסנתר וכלי נשיפה ממתכת - הברודמן VC2 'עושה לי את זה ובגדול'.
ואילו בתזמורות - אינני מתלהב כמו הנ"ל... אני מרגיש שיש מקום לשיפור.

לפני כשבוע הייתי אצל עופר לשמוע את הדובל ערכנו השוואה אחד לאחד באמצעות הגריפון והמוזיקה של ברוקנר, והדובל היה טוב משמעותית.

באופן כללי אתה צודק אבל גם הדובל הוא לא בדיוק אול ראונדר. שאלה של טעם.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
הנה למשל דוגמה : סיפרתי פה לא מזמן על חווית ההאזנה שלי באודיוזיפ, כולל השוואה בין הממיר שלי לממיר ברקלי אלפא. המערכת שניגנה היתה עם רמקולים של אקוסטיק זן ומגבר משולב של הגל. שני אלה מוצרים מכובדים למדי, הכרתי אותם ושמעתי בעבר, אבל לא התלהבתי מהם במיוחד. למערכת היה מחובר כאמור הברקלי פלוס כבילה יקרה שעלתה יותר מהמערכת ... למרבה הפלא (או שלא...) התוצאה בחדר ההאזנה , שהוא גדול יחסית ולא מטופל , היתה לדעתי - מצויינת. זה מסוג המערכות שנהוג לומר שהייתי יכול לחיות איתן ולא היה חסר לי כלום. רמקול שהכרתי אבל לא נורא התלהבתי ממנו בעבר, מגבר סולידי אבל בהחלט לא היי אנד, דאק מהטובים שיש, כבילה יקרה - והתוצאה, מה שנקרא סך כל החלקים ביחד, היתה מהטובות ששמעתי אי פעם ... מה זה אומר ? רק את זה שאין רצפטים ... מערכות מורכבות מרכיבים שעובדים ביחד, לפעמים משלימים, לפעמים מאזנים. אני מאמין שגם אתה יכול להרכיב אצלך מערכת רכיב רכיב עד שתגיע למה שתרצה. ולגבי הבלה לונה ? כמו האקוסטיק זן, זה רמקול טוב ואפילו טוב מאד ששמעתי בעבר ולא הרגשתי שמתאים לי אישית. אצלך בחלל ועם המערכת שתרכיב הוא יכול להיות נהדר מפתיע ונכון לך והוא יכול גם להיות מאכזב לא מתאים ולא לטעמך. הכל פתוח.

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
יתכן שלא כמות הבאס היא מה שחסר לך, אלא הפאנץ שלו? דרייברים ניצבים לא אמורים להפחית את הבאס, אבל כן עלולים לפגום בפאנץ.
מעניין. זה יכול להסביר לי את החוסר שלי במשהו בבס (בדרגה הנמוכה יותר - פלנטס), למרות שממש לא חסר לי בס. חיזקתי בסאב של JL AUDIO (רק עבור 60 הרץ ומטה), והבס התעצם (לא התחזק, רק קיבל יותר משקל) אבל עדיין משהו קצת חסר לפעמים - כנראה זה הפאנץ'. אולי בגלל הדרייברים הניצבים, אולי בגלל הגודל שלהם.

אני לא מנסה לרמוז שאני לא מאושר מהדובל. ומהצירוף של הסאב. ומה-RC שצירפתי להם לאחרונה, על מנת להפחית את הבס בתדרים מסוימים. אני מאושר.

החוסר בפאנץ' זה חסרון. נכון. אבל הצד השני של המטבע ברמקול כזה הוא היכולת לא להידבק לנקודה אחת ולשמוע שם מושלם (עם פאנץ' חלומי, כן), אלא לשמוע "מספיק טוב" במיקום מאד רחב (אפילו לא בין הרמקולים), בעיקר מוסיקה "מלאה" כגון תזמורת. יתרון נוסף כשההצליל מפוזר הוא תחושה "אמיתית" של התזמורת. לא, זה לא נשמע כמו תזמורת אמיתית, אבל התחושה של משהו גדול מנגן קיימת, כי הצליל מפוזר טוב יותר בחדר. אני מניח שזה מה שתפס גם את מוטי.
האם ניתן לקבל גם את זה וגם את זה מרמקול אחר? אינ מניח שכן. אבל זה גם כנראה גם עולה בהתאם.

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
מוטי,נראה לי שהפור נפל,ואתה באמת מחפש קצת חיזוקים וסופרלטיבים,וזה טיבעי בהחלט.
לעניות דעתי,הבלה לונה רמקול מאוד מיוחד,שמעתי אותו מספר פעמים ,בסטים שונים,אצל עופר,ואצל איתן לוין.
נכון,שישנם רמקולים יותר ממוקדים,פאנצ׳ים,ויותר ״מוגדרים״,אבל הדובל,כמובן בתנאים נכונים,יתן חוויה אקוסטית מרשימה,עם תלת מימד מרשים.
צריך לשמוע את Mercedes Sosa ב Misa Criolla להבין מה הרמקול הזה מסוגל לעשות.

לעיתים,הרכישה הכי מספקת,או בצער המאכזבת ביותר,היא הגחמה,הכמיהה למוצר מסויים,ששמעת,שחווית,ואתה רוצה אותו אצלך בסלון.
ופה ללא ספק זהו המקרה,הוא כבר בתמונת פרופיל.
אז נכון שהברנש מתייעץ,אבל תמיד ירגיש בשלב זה בחייו האודיופילים,שאם ילך לכיוון אחר,יפספס משהו,בדרך אל האור.
אז מכאן,אני מסיק,פחות בס,יותר בס,רמקול אחר,או שכן או שלא,מה שבטוח זה אולי וגם זה בספק,בסוף זה יהיה דובל.

בנימה אישית-מוטי זה רמקול מצויין וחוויתי ושונה,לטוב ולרע.
שיהיה בהצלחה.
איתן

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
היי איתן,

צדקת, אני אכן מחפש רמקול 'מיוחד' שישאיר בי חותם, משהו שונה ולא מה שנקרא: עוד רמקול...

למה כוונתך באמירה 'יותר מוגדרים' ?

gtr

חבר משקיען
מעורבות
465
נקודות
83
יותר ממוקדים מוטי.
הדובל הוא רמקול omnidirectional,הוא בעצם נותן פיזור לכל הכיוונים של הצלילים.
הבמה רחבה מאוד ועמוקה,כמובן דורש מרחק מקירות אחוריים וצדדים כדי להפיק את המקסימום .

אתה פחות תאלץ למסמר את גופך למשולש הניצחי ביין הרמקולים,הצלילים מרחפים במרחב.
יש הטוענים,שיתרונות השיטה,הן גם חסרונותיה,לאלו שאוהבים את תחושת הPinpoint .

תראה,כאחד שהחליף והחליף...ועדיין מחליף ציוד,אומר כך,זה כנראה לא יהיה הרמקול האחרון בחייך,וגם ביתר הציוד,אפשר שיהיו שינויים-אבל חלק מהרכישות הן אינטואיטיביות,לאו דווקא מושכלות,תקשיב לחברים,שחלקם ״מצולקים״,נפשית,כלכלית וחולייתית כתוצאה מהחלפות וסחיבות בלתי פוסקות,אבל בעיקר תזרום עם אוזנייך ותחושותייך.

איתן

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
מה יותר מהנה מצלילים מרחפים במרחב ?

מקום ההצבה של הרמקולים אצלי יוכל להיות מטר מקירות אחוריים וצדדיים.
מפתח בין הרמקולים יהיה 1.4 מ'.
המרחק ביני לבין הרמקול הוא 1.5 מ'.

הנתונים הנ"ל מתאימים לדובל ?

נערך לאחרונה ב:

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
בקושי מתאים למוניטור אולפני....

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
מה יותר מהנה מצלילים מרחפים במרחב ?

מקום ההצבה של הרמקולים אצלי יוכל להיות מטר מקירות אחוריים וצדדיים.
מפתח בין הרמקולים יהיה 1.4 מ'.
המרחק ביני לבין הרמקול הוא 1.5 מ'.

הנתונים הנ"ל מתאימים לדובל ?

אין דבר יותר מהנה מצלילים במרחב, הבעיה היא שזה לא בדיוק 'מרחב', בטח לא לרמקול אומניפולרי שצריך מקום להתפתח

בחלל שלך... אולי מוניטורים ניר-פילד....

ואגב, גם אם תלך על הדובל, אני באמת בספק שבחדר הזה תרגיש חוסר בבאס, ומאחר ואמרת שאקוסטיקה מתבטלת כשמדובר ברכיבים טובים (לא....) אז אני אהיה מופתע אם החדר לא מהדהד

אני חושב שכדאי לך להשקיע כמה שקלים באקוסטיקה קודם

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור