רמקולים בלה לונה וחוסר בבאס תחתון

• פותח הנושא M0TI
  • פורסם בתאריך

מצב
הנושא נעול.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
לא שמעתי אף אחד מהרמקולים הנ"ל בתזמורת סימפונית, אבל אתייחס לחלק המודגש.
איך אתה מציע למוטי את הרמקולים living voice וגם harbeth?
למרות שידוע ששני הרמקולים התיבה שלהם מנגנת/מווברצת ואין להם הרבה יחידות, כך לפי טענתך הלכה הדינמיות.
ג׳בארין
כמות יחידות אינה מעידה בהכרח על דינמיות.
אלא על הפחתת עומס בכל יחידה.
כבר ניתקלת׳י ברמקולים 2 Way שהיו מאוד דינמיים.
ונשמעו מצויין בקלאסי.
זה עדיין לא סותר הליכה על living voice וגם Harbeth שלעניות דעתי מעולים.

Adiel

אוהב את התחום
מעורבות
52
נקודות
28
אני מעריך את אלו ששומעים רמקול ומנסים לקשר בין התוצאה למראה שלו.
שכן זו סוג של הנאה -- לחגוג את התובנות שלנו בענייני פיסיקה ואלקטרואקוסטיקה.

אבל אני מתקשה להבין את אלה שאינם מעבירים שעה אחת עם רמקול ויוצאים בהכרזות פרועות לגביו.
ומייחלים למפולת סאונד רק על מנת לומר, לעצמם בעיקר, סוג של הצדקה עצמית...
הנה רמקול רע, טוב שאנחנו לא איתו.

רבותיי, שמעתי רמקולים גדולים (מאוד) שנשמעו ציף-ציף, פחות טוב ממדפיים.
שמעתי גם מדפיים שקורסים תחת מוסיקה סימפונית כי פשוט אין להם מספיק.
יש הכל מכל. צריך לשמוע.

לא בוחרים רמקול לפי מראה עיניים, עברנו את שלב הגנון הזה.
לא טוב לך מדפיים? רוצה קונטרבס בחדר? תעבור לקטגוריה של הגדולים, אבל לך לשמוע.
מוטי - אני חושב שאתה חוטא באותו חטא שאתה מגנה בחתימה שלך.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
לשאלתך האחרונה זאב יקירי.
זה לא נגמר עד שאתה לא מחליט שזה נגמר.

נמר, זאת לא הייתה שאלה, זאת הייתה בעצם סוג של הצהרה, אין רמקול מושלם, הרמקולים שקרובים לשלמות עולים הרבה יותר כסף מהרמקולים שהוזכרו כאן בשרשור הזה כי מה לעשות, איכות עולה כסף ומישהו צריך להרוויח. על העובדה הזאת אפילו העוסקים בתחום יכולים להסכים.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
כל השרשור הזה הזוי לגמרי.

1. בן אדם שומע רמקול.
2. בן אדם אוהב רמקול.
3. בן אדם מתיעץ בפורום.
4. בן אדם מקבל תשובות על פיסיקה, קירות, אגרטלים, וואזות, כוונים, ושאר ירקות.
5. כל זאת למרות שכולם פה מבינים מה החוזקים והחולשות של הטכנולוגיה הנ"ל. כולל השואל.
6. הבן אדם אוהב הרמקול, רק מה חושש לחוסר בס.
7. לבן אדם יש חדר קטן, שעל פניו מתאים למוניטורים.
8. ברור שהרמקולים לא ישמעו אצלו בחדר כפי ששמע בהדגמה. גם בתחום הבס.
9. כדי לברר איך ישמע הרמקול (גם בתחום הבס), והאם יאהב, הדבר היחיד שאפשר לעשות הוא להגיע לבן אדם עם הרמקול ולבדוק.
10. אני דיי בטוח (למרות שלא דיברתי איתו) שעופר ישמח, או לפחות לא יתנגד, לבצע את ההדגמה בבית הלקוח.
11. ללקוח כנראה כדאי להזמין הדגמה כזו לפני שרוכש רמקול בעשרות אלפי שקלים (לא חשוב באיזה רמקול ו/או יבואן מדובר). אולי אם היתה מתבצעת כזו הדגמה עם הברודמן, הוא לא היה נרכש מלכתחילה. גם אם ישלם לעופר (או יבואן אחר) הוצאות דלק וזמן נסיעה לצפון.

בקיצור לטעמי, אם הבן אדם אוהב הרמקול ורציני לגבי אפשרות קנייה, הדבר היחיד שאפשר וצריך לעשות הוא לשמוע אותו למספר ימים בביתו שלו. יוכל לשחק עם מרחקים, מיקומים, אגרטלים, מגברים ושאר ירקות. תשלום ליבואן על הטירחה אמור להיות לגיטימי בשל המרחק הרב, ובטל בשישים יחסית לסכום שהרמקול עולה. אז קדימה, יותר לעשות ופחות לכתוב!

כל השאר (כולל דיון על טכנולוגיות רמקולים), למרות שמעניין לקרוא, לא רלוונטי לפותח השירשור.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
הבחור גר קרוב לקיריית שמונה, בלי מכונית , ודתי חרדי ,אז אם אני הייתי היבואן (והבחור מחפש משומש) ,אין שום פיתוי שיביא אותי לקריית שמונה (הבחור רב להזכירכם) , ולא נעים לי לומר מה היה מביא אותי לשם.
אבל עוד פעם חוזר ואומר ,"הבלה לונה שעומדת באשקלון משמיע את הבס הטוב ביותר ששמעתי מעודי , והרמקול עומד צמוד לקיר ליד מזנון בשני פינות החדר ,לא הייתי פוחד בכלל מעומק הבס ברמקול הזה ,יש אולי בעיות במיד כשהוא צמוד קיר ,אבל הבס אדיר ,
בכלל ,זה רמקול נחמד מאוד ,למרות שאני חושב שדווקא במיד חסר לו ליטוש שיש לרמקולים יקרים עם דרייברים של אקוטון ,אודיוטכנולוגי ,פוקל ,ובעיקר AUDAX ( סתאאאם ! זה מה שיש לי ).
כבוד הרב בטח יקרא כאן במוצאי שבת את מה שהגויים כותבים בשבת , אז אפשר להתפרע עד הערב !

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ובכלל ,מי אמר שלבלה לונה יש יכולת מיוחדת במוסיקה סימפונית ,לא הייתי מקנא בבעל בלה לונה ,אם היה סוחב אלי הרמקולים (ואני גר קומה שלישית ,בערך 15 מטר מהמידרכה ).

נכתב מתוך חביבות יתרה שמאפיינת את שניצל!

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
עופר
אתה פשוט סתם מתערב. לוקח אישית ומחריב את הפורום. אתה מוכרח להתרגל לעניין הזה שידברו על המוצרים שלך גם לטוב וגם לרע. יהיו גם כאלה פושרות. התערבות של יבואן כזה או אחר, במיוחד כשהוא מנסה לכופף את חוקי הפיסיקה, היא פשוט מזיקה גם לו וגם לפורום. גרוע מכך, זה לא מקצועי. ההכירות שלי עם הדובל מספיקה בשביל לתת חוות דעת כך גם ההכירות שלי עם הבורדמנים. אני אחראי על מה שאני כותב ויותר מכך, מוכן להעמיד את הטענות שלי למבחן.

שורה תחתונה.
קרא שוב את חוקי הפורום. אסור לך להתערב גם כאשר כותבים משהו שלא מוצא חן בעינייך על המוצרים שלך. מותר לך להתערב רק בנושאים טכנים או מחירים. לתשומת ליבך.

<נערך - הודעה מבעל אינטרס>

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
הבחור גר קרוב לקיריית שמונה, בלי מכונית , ודתי חרדי ,אז אם אני הייתי היבואן (והבחור מחפש משומש) ,אין שום פיתוי שיביא אותי לקריית שמונה (הבחור רב להזכירכם) , ולא נעים לי לומר מה היה מביא אותי לשם.
אבל עוד פעם חוזר ואומר ,"הבלה לונה שעומדת באשקלון משמיע את הבס הטוב ביותר ששמעתי מעודי , והרמקול עומד צמוד לקיר ליד מזנון בשני פינות החדר ,לא הייתי פוחד בכלל מעומק הבס ברמקול הזה ,יש אולי בעיות במיד כשהוא צמוד קיר ,אבל הבס אדיר ,
בכלל ,זה רמקול נחמד מאוד ,למרות שאני חושב שדווקא במיד חסר לו ליטוש שיש לרמקולים יקרים עם דרייברים של אקוטון ,אודיוטכנולוגי ,פוקל ,ובעיקר AUDAX ( סתאאאם ! זה מה שיש לי ).
כבוד הרב בטח יקרא כאן במוצאי שבת את מה שהגויים כותבים בשבת , אז אפשר להתפרע עד הערב !

גם אני זוכר שנתנו בס מפלצת :)
אבל איך on earth בחור מקרית שמונה אמור לקנות רמקול? מקסימום לוקחים חברת הובלות מיוחדת עם ביטוח שעושה את העבודה. מסובך אבל אפשרי. יעלה 3000 ש"ח? נו בסדר.
אם לא יוכל לשמוע בבית, או שיהמר, או שידלג לרמקול אחר.

אם מחפש משומש, זה כבר סיפור אחר. למרות שנראה לי סיכוי נמוך שימצא. מי שאוהב את הרמקול בשל יחודו הספציפי לא יימכור. למרות שמצאתי את זה (קטנים יותר מהבלה לונה אבל אולי יספיקו לבחור):

http://www.audio2.co.il/biz/biz.htm?d=16&prod=4011

יוכל לעשות טרייד, ובא לציון גואל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שמע עפר.
אני מתאפק שלא להשיב לך כגמולך. החוצפה שלך שבוקעת ממקלדתך בכל פעם שאני משמיע את דעתי על מוצר שלך שלא אהבתי או שהוא אינו מתאים ללקוח המסכן עוברת כל גבול. משום מה כל דיון על מוצר שלך שאני חווה דיעה. מגיע להתנגחות איתך.

תגובה שלך תגרור מיד חסימה לאלתר מהאתר.
לא ניתן לנהל דיונים כאשר היבואן מתערב ומחריב את הפורום.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
נמר ועופר,
לא נעים ואפילו מביך לקרוא את חילופי הדברים ביניכם כי כל אחד מכם מציג את הדברים מנקודת מבט של מומחה בלעדי ובכך מבטל (ושם ללעג ) את דבריו של השני....
אם יש משהו שלמדתי בתחום הזה הוא שאין אמת מוחלטת...
אז למה שלא תתכבדו לומר את דעתכם מבלי לבטל את דעתו של האחר ושכל קורא יבחר את דרכו? ( ותמיד רצוי שיבחר מתוך ניסיונו ולא מתוך אמירה או חוות דעת של מישהו אחר )
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שיחקתי הרבה עם הדובל שלי, התנאים שלו והמיקום. הדעה שלי הרבה פחות קיצונית. אולי בגלל שהשמיעה שלי הרבה פחות קיצונית ;-). הוא נשמע מצוין (לאוזניי) גם 40 ס"מ מהקיר. הוא נשמע יותר טוב כשהוא רחוק, אבל בין זה לבין "לא נשמע טוב קרוב לקיר", או "בתנאים לא מושלמים הוא נשמע רע" המרחק לדעתי גדול.
אני מניח שזה סובייקטיבי, ושהסף שלי נמוך (משמעותית) מהסף שלך לגבי מה נשמע טוב ומה נשמע רע.
הנה דוגמא לסוביקטיביות של הדברים אליה התכוונתי...
ארז

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לעופר כיבואן אסור להביע דיעה על מוצריו.
אסור לו להתערב בשירשורים למעט מסירת מידע טכני או מחיר. ברגע שארשה זאת לא רחוק היום בו האתר יהיה פרסומת אחת גדולה והתקוטטות בין יבואנים.

את טענותי לגבי הרמקולים הללו ניתן לבדוק בקלות. הסברתי איך. היבואן לא התייחס עניינית ופשוט סרב לתת לדיון להמשיך. שום טענת נגד חוץ מזה שאין לי נסיון עם הרמקולים הללו. זה שקר גס. וכיאה ליבואן הספציפי הזה, לא נתן לדיון להמשיך באופן שלשמו קם הפורום.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
[
שמע עפר.
אני מתאפק שלא להשיב לך כגמולך. החוצפה שלך שבוקעת ממקלדתך בכל פעם שאני משמיע את דעתי על מוצר שלך שלא אהבתי או שהוא אינו מתאים ללקוח המסכן עוברת כל גבול. אתה דוחף לו מוצר שמתאים לו בערך כמו שוקולד לחומוס. אתה קופץ כמו אחרון ההזויים עם טענות שבניהן לבין המציאות אין קשר. משום מה כל דיון על מוצר שלך שאני חווה דיעה. מגיע להתנגחות איתך. אני מכיר את הרמקולים שלך, הביצועים של ה7 מביכים ביחס למחירו. הדובל מתאים רק לחללים מאוד ספציפים וזו המציאות ואין אחרת.
תגובה שלך תגרור מיד חסימה לאלתר מהאתר.
לא ניתן לנהל דיונים כאשר היבואן מתערב ומחריב את הפורום.

לגיטימי להביע דעה , אבל דעתך אינה בעלת חשיבות גבוהה יותר מזו של עופר. היכן ראית שעופר דוחף לו מוצר..? ומי קבע ששוקולד לא מתאים לחומוס ? ניסית ? לדעתי עמבה לא ראוי למאכל אדם ובכל זאת אנשים אוכלים את הגועל הזה..

מוטי. גש לדני בכור. <נערך>. חבל על הכסף שלך.

היש שותפות סמויה בינכם ? רק דני לא ימכור משהו "שלא מתאים"..
אני מתבייש בשמם של הסוחרים ההגונים שיש בתחום.
ועל זה נאמר "שווים ושווים יותר".

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איתי.
לא. אין שותפות סמויה ביני לבין דני. הסר דאגה מליבך. אגב. גם ערן, אמנון סאונד, לסרי, ארמה, גבי, ברוך והשאר גם ימכרו לו רק את מה מתאים לו. אגב. לא כתבתי רק דני. תקרא שוב.

שנית. על פי חוקי הפורום ליבואן אין דיעה בפומבי. מדוע? כי אלה הן החוקים ואף אחד מלבדו לא חורג מהם.

שלישית ואחרונה. לעופר יש מסורת להתנגח איתי בפומבי. המסורת הזו לא תוכל להמשיך.

השירשור הזה מוצא. עופר יצא לחופשה. וזה אחרי שבקשתי ממנו 4 פעמים בשירשור הזה, להפסיק להתערב בדינמיקה של הפורום.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור