ביקור 3 של הפנל: אצל יהושע

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
שלום עמיר,
שאלה יפה, ואני מודה שהתלבטתי אם אני בטוח לגמרי בדבריי או לא.
בכל מקרה, מדובר בהקלטה של בלו נוט משנת 1956, והתופעה הזאת של חריפות קלה מאפיינת את כל ההקלטות של רודי לבלו נוט בשנים האלה (לפחות ההקלטות שאני מכיר), הן על גבי תקליטים והן ברימטרינגס שהוא בעצמו עושה בעשור האחרון.
הבעייה שלי היא שאתה כותב כאילו אתה תמיד יודע על מה אתה מדבר, בצורה שוטפת, כך שכל מי שלא שם לב עלול להחמיץ את זה שאלה לא דברים כל כך מובנים מאליהם כפי שנדמה מהטקסט, אלא לא תמיד מבוססים ולפעמים גם ממש לא נכונים.

יכול להיות שרק להתלבט בפנים זה לא לגמרי מספיק, וכדאי אולי לכתוב שאתה לא בטוח, ו/או לבדוק את עצמך, ואולי שניהם.

אפרופו בלו נוט, עופר צודק, כמובן -- זה Prestige.

וב-Prestige יש לי למשל את ה-SACD של זה, ללא חריפות וללא נעליים.

עמיר

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אלה לא הקלטות ביתיות?! בכל מקרה עדיף הקלטות של קולומביה (eye 6)
אגב הסקסופון קולוסוס הוא בהוצאת פרסטיג' .

צודק, יש לי את זה, ומשום מה חשבתי כל הזמן שזה של בלו נוט.
טעיתי והטעיתי. מצטער.

בכל מקרה, הלוואי שהרבה הקלטות ביתיות יישמעו כמו ההקלטות של רודי.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
בכל מקרה, הלוואי שהרבה הקלטות ביתיות יישמעו כמו ההקלטות של רודי.
נכון.

ובקשר למונו/סטריאו, לפחות לגבי תקליט/דיסק אחד, רודי ואן גלדר עצמו טען שגירסת הסטריאו הופקה מטייפ הגיבוי, שפשוט הופעל במקביל להקלטת המונו, אבל גם המפיק וגם הטכנאי (הוא) מעולם לא הקשיבו לו ולא התייחסו אליו, אלא עבדו רק על גירסת המונו ואותה הביאו למיטבה. בסטריאו פשוט יצא מה שייצא במיקרה, ורק גירסת המונו היא זו שמשקפת את תוצאות עבודתם.

לטעמי, ב-SACD האמור, שבו יש את שתי הגירסאות, הצליל במונו באופן מובהק מאוד טוב יותר, מאוזן יותר, מלא יותר ונעים יותר, והסטריאו הוא מהסוג המופרד: פסנתר ותופים רק מימין, זמר רק מהאמצע וסאקס רק משמאל, לא במה רצופה. אבל אותי בכל זאת הסטריאו מושך יותר. לא אוהב מונו.

ואני יכול בהחלט להבין ולקבל שייש כאלה שייעדיפו את המונו, בהצדקה מלאה.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
תודה לאנשים היקרים אשר כיבדו אותי בביקורם. שמחתי לפגוש פעם נוספת את שמעון ובפעם הראשונה את חנן.

משמח אותי לראות אנשים המתייחסים גם למוסיקה שהמערכת מעבירה – ולא רק לצלילים. זה משום שלגישתי תפקידה של המערכת הוא לשרת את המוסיקה. כל העניין שלי במערכת השמע הוא להעצים את החוויה של האזנה למוסיקה בבייתי, במסגרת אפשרויותיי הכלכליות.

לקחתי לתשומת לבי את ההערות ואת ההמלצה.
בינתיים המערכת שלי קיבלה שדרוג של כבל חיבור (אינטרקונקט) ובקרוב היא כנראה תקבל גם שדרוג של הנגן CD .

אבדוק אפשרויות למצוא מקום מגורים אחר, עם חלל האזנה גדול יותר.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שפו על הביקורת.

מה שלי בעיקר הציק בעין בכל אופן זה לא אי הסדר אלא שלפי התמונות הרמקול השמאלי דיי דחוק בפינה ועוד בקירבה יתרה לפטיפון.

אין השפעת של הרמקול על הפטיפון ? כוונתי מבחינת ויברציות/ רזוננסים ושאר ירקות ??

אין אפשרות להרחיק את הפטיפון מהרמקול - פשוט למקם אותו משמאל לסטנד של המערכת ?

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
יצא לי לשמוע את המערכת של יהושע עם ההגברה הקודמת שהיתה אצלו, הברייסטון. מהלר לא מדבר אלי, אבל שמעתי אצלו אז את הדארק סייד (איך לא) כמו שלא שמעתי אותו מעולם, וכנ"ל לגבי כמה יצירות ווקאליות (אני כבר לא זוכר איזה).

למעט העובדה שבאמת מדובר בחלל שקטן על המערכת הזו שיכולה למלא בסאונד חדר שגדול פי כמה, יצאתי מיהושע בתחושה חזקה של אפקט ה "וואו".

וכן, הוא מתרוצץ מהסלון למטבח הרבה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שני הגרושים שלי.

גרוש ראשון - כל הכבוד. כתוב יפה, ברור, מיקצועי וממצא בהחלט.
גרוש שני - הרמקול הזה מנגן לצדדים. במקרה הזה הרמקול הימני מנגן לתוך הראש של הפטיפון מה שבעצם מגביר את הבעיות שמהן חשוב ביותר להימנע.

מה שאני יכול להציע ליהושוע הוא להעביר את הפטיפון למעמד של הנגן הדיגיטלי ואת הנגן הדיגיטלי לשים איפה שהפטיפון נימצא כרגע.
במיקום הזה, עם רמקול שמנגן הצידה, במרחק הזה מהראש, הפטיפון הזה לא יכול לנגן כמו שצריך.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מה שלי בעיקר הציק בעין בכל אופן זה לא אי הסדר אלא שלפי התמונות הרמקול השמאלי דיי דחוק בפינה ועוד בקירבה יתרה לפטיפון.

מגבלת החלל והגיאומטריה ידועה לי מלכתחילה. נכון לעכשיו, זה מה יש.
כפי שכתבתי, אבדוק אפשרות לעבור דירה.

אגב, אני שומע עם האוזניים, לא עם העיניים. בדרך כלל כאשר אני מאזין למוסיקה אני עוצם עיניים, זה מסייע לי להתאחד עם המוסיקה. כפי שכבר כתבתי, בכל הקשור למערכת השמע, מראה חיצוני, מותגים ותג מחיר לא מדברים אלי – רק המוסיקה הבוקעת מהמערכת מדברת אליי. המראה החיצוני וודאי שלא מטריד את הפן הבוהמי שבי.

אין השפעת של הרמקול על הפטיפון ? כוונתי מבחינת ויברציות/ רזוננסים ושאר ירקות ??

ההשפעה היא לא במידה מובחנת בקלות, גם בשל המבנה הבסיסי של הפטפון שתוכנן לשיכוך רעידות, גם בשל המעמד של Agora Acoustics שעושה את העבודה שלו היטב ובעיקר בשל כך שהפטפון מונח על משטח של SRA הידוע ביעילותו לשיכוך תנודות.

אין אפשרות להרחיק את הפטיפון מהרמקול - פשוט למקם אותו משמאל לסטנד של המערכת ?

אתמול בלילה הפטפון ונגן הדיסקים החליפו מקום. אמנם כעת הרמקול מנגן ישירות אל הפטפון, מה שלא היה קודם, אבל הסתבר לי שמיקום צמוד לפינה הפריע לו יותר. ההבדלים הם בדקויות, לא הבדלים דרסטיים.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אני יודע שזה נושא שנטחן עד דק - אבל במקרה כזה לא היה כדאי ללכת על מדפיים ? אצל עופר שחורי יש למשל מדפיים חדשים שנראים מעניינים מאד, היוניפילד 1 של VSA

http://www.dtown.co.il/forum/20019-von-schweikert-unifield-1-a.html

בכל זאת יותר קל לשלוט בבאס בחלל קטן עם מדפי ולא עם רצפתי, ועוד אחד זורק בס לצדדים.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
הרמקולים שלי לא מועמדים להחלפה, בשום מקרה. כל יתר רכיבי המערכת עשויים להיות מוחלפים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה לא עניין של שיכוך רעידות.
אני מאמין שהאגורה {למרות שהוא מעמד די בינוני} וה-sra המדהים לא יכולים להתמודד עם עצם העובדה שהרמקול מנגן לתוך הראש.

הראש הוא מיקרופון לכל גבר ועניין. כאשר הרמקול מנגן לתוכו הוא לא רק מרעיד אותו באופן שלא ניתן כמעט לשכך אם כי הראש, שהוא כמו שסיכמנו מיקרופון, מקבל המון רעש ישיר מהרמקול עצמו.

על מנת להבין כיצד הוא משפיע ניתן לבדוק זאת בקלות.
קח את הרמקול הימני מחוץ לקו הפטיפון ומיד תקבל הרבה יותר שקט מה שיוביל למיקרו דינמיות טובה יותר, דינמיות, פרטים וכמובן בס מוגדר וברור יותר.

הפטיפון שלך, בשילוב הראש מגבר הפונו והסטפאפ אמור להישמע טוב בקנה מידה מהנגן הזה באותם תקליטים שהוא ניצח בנקודות או הציב דילמה של מה יותר טוב מבניהם.

סטאפ אנלוגי רגיש כמעט לכל דבר. חשוב לדעת כיצד למקם אותו ואיפה למקם אותו. במקרה הזה זה פשוט חבל.

צפיד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
האם המשטח של SRA הוא יעודי לפטיפון?האם יש דגמים גם להגברה/CD?מה טווח המחירים?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
המשטח של SRA יכול לשמש כל דבר, כולל מגברים. מחיר משטח כזה הוא בסביבות $1,000 .

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
אני יודע שזה נושא שנטחן עד דק - אבל במקרה כזה לא היה כדאי ללכת על מדפיים ? אצל עופר שחורי יש למשל מדפיים חדשים שנראים מעניינים מאד, היוניפילד 1 של VSA

http://www.dtown.co.il/forum/20019-von-schweikert-unifield-1-a.html

בכל זאת יותר קל לשלוט בבאס בחלל קטן עם מדפי ולא עם רצפתי, ועוד אחד זורק בס לצדדים.

(Y) ובנוסף (ורד)
אגב , לא שמעתי את הרמקול אבל היחידת Seas הקונצנטרית היא פאנטסטית
ובנוסף אם יורשה לי לנחש ,יתן תוצאה טובה יותר בחדר הנ"ל

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
אגב, אני שומע עם האוזניים, לא עם העיניים. בדרך כלל כאשר אני מאזין למוסיקה אני עוצם עיניים, זה מסייע לי להתאחד עם המוסיקה. כפי שכבר כתבתי, בכל הקשור למערכת השמע, מראה חיצוני, מותגים ותג מחיר לא מדברים אלי – רק המוסיקה הבוקעת מהמערכת מדברת אליי. המראה החיצוני וודאי שלא מטריד את הפן הבוהמי שבי.
מה הקשר בין ההילול העצמי הזה לשאלה של KOOKE על השפעת הרמקולים על הפטיפון?

ההשפעה היא לא במידה מובחנת בקלות, גם בשל המבנה הבסיסי של הפטפון שתוכנן לשיכוך רעידות, גם בשל המעמד של Agora Acoustics שעושה את העבודה שלו היטב ובעיקר בשל כך שהפטפון מונח על משטח של SRA הידוע ביעילותו לשיכוך תנודות.
מה הקשר בין המעמד ובסיס הפטיפון לבין העובדה שגלי הקול מרעידים ישירות את הראש והזרוע, שאינם משוככים כלל, ואת התקליט עצמו, אם אינו מוצמד בוואקום לפלטה (מה שכנראה לא קורה כאן)?

כלומר, בכל מקרה, עם/בלי שיכוך, עדיף שהפטיפון יהייה במקום שאליו מגיעים הכי פחות גלי קול והחזרות, שזה דבר מדיד, או בפחות דיוק, שמיע.

עמיר

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הרמקולים שלי לא מועמדים להחלפה, בשום מקרה. כל יתר רכיבי המערכת עשויים להיות מוחלפים.
יעני חתונה קתולית..... סחטיין על העמידה בפיתוי כל הרמקולים הסקסיים שם בחוץ......
:D

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
מה הקשר בין המעמד ובסיס הפטיפון לבין העובדה שגלי הקול מרעידים ישירות את הראש והזרוע, שאינם משוככים כלל, ואת התקליט עצמו, אם אינו מוצמד בוואקום לפלטה (מה שכנראה לא קורה כאן)?

כלומר, בכל מקרה, עם/בלי שיכוך, עדיף שהפטיפון יהייה במקום שאליו מגיעים הכי פחות גלי קול והחזרות, שזה דבר מדיד, או בפחות דיוק, שמיע.

עמיר

לא נראה לי שהזזת הפטיפון 20 ס"מ לכאן או לכאן תשנה משהו. זה נכון שהרמקול יורה הצידה היישר לתוך הפטיפון, וזה נכון שהמחט היא מיקרופון, אבל אני רוצה להזכיר שהקומבינצייה של מחט + זרוע מתפקדת כמשכך זעזועים, וכל עוד תדר התהודה העצמי של אותו משכך אינו בתחום שהרמקול יכול לעורר אותו לחיים, אין חשש מהתנהגות לא הולמת של הפטיפון.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
לא נראה לי שהזזת הפטיפון 20 ס"מ לכאן או לכאן תשנה משהו. זה נכון שהרמקול יורה הצידה היישר לתוך הפטיפון, וזה נכון שהמחט היא מיקרופון, אבל אני רוצה להזכיר שהקומבינצייה של מחט + זרוע מתפקדת כמשכך זעזועים, וכל עוד תדר התהודה העצמי של אותו משכך אינו בתחום שהרמקול יכול לעורר אותו לחיים, אין חשש מהתנהגות לא הולמת של הפטיפון.
מי בכלל דיבר על 20 ס"מ?
לדעתי כדאי לחפש באיזה מקום בחדר שאליו מגיעים הכי פחות גלי קול והחזרות -- להסתובב בחדר עם SPL meter כשבמערת משמיעה רעש לבן -- ולהעביר את המערכת לשם.

לא ברור לי למה "הקומבינצייה של מחט + זרוע מתפקדת כמשכך זעזועים". יש לנו קטע בין ציר הזרוע לבין נקודת המגע של המחט בתקליט בין שייש לו חופש לנוע גם לצדדים וגם למעלה-למטה, כשהקפיציות של מוט המחט מגבילה כמו קפיץ את התנועה לצדדים ולמטה, וכוח המשיכה פועל נגד תנועה למעלה.

כאשר לחץ אוויר (להלן גלי קול) לוחץ על הראש, למשל, לכיוון אחד ומרפה, נוצר צליל נוסף שאינו נמצא בתקליט, מעבר לכך שייחסי העוצמות בין הערוצים משתנים. תופעה זו קיימת גם ללא קשר לתדר התהודה העצמי, אלא שבתדר זה התופעה מועצמת.

בקיצור -- לצליל של פטיפון ממש לא בריא קולות חזקים בסביבת הפטיפון, גם אם הסטנד והבסיס משוככים כהלכה.

עמיר

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
כל עוד תדר התהודה העצמי של אותו משכך אינו בתחום שהרמקול יכול לעורר אותו לחיים, אין חשש מהתנהגות לא הולמת של הפטיפון.

גם אם המכלול לא נכנס לתהודה, מכיוון שיש זמן קצר מאד בין תזוזת המחט לבין הופעת הגל האקוסטי באזור הראש, ואף שהמערכת כולה מתרסנת, ייתכן מצב שנוצר הד דועך שיכול לדמות איזשהו חלל שאיננו באמת קיים ואף עשוי להיות נעים לאוזן ולהוסיף אמביאנס. זו כמובן מחשבה בלבד ולא בהכרח כך, אבל סביר שיכול להתקיים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בקיצור.

לשים רמקול בתוך הראש והזרוע זה לא צעד נכון והתכחשות לכך סתם מביאה את הסטאפ האנלוגי הכל כך איכותי ומושקע שלו לתחרות עם נגן cd מעולה אבל עדיין אמור להריח את האגזוז של האנלוג אצלו. אם זה לא מתרחש יש שם בעיה שהיא יכולה לנבוע אולי ברמת כיוון הזרוע והראש, אולי ה-sra הזה לא מתאים עבור הפטיפון הזה ויש לחשוב על דגם אחר שלהם {ב-sra מייעדים מדף לפי מוצר, על פי מיטב זכרוני יש להם מדף מיוחד עבור פטיפונים}, ואולי בכלל המנורות בקדמגבר של הפטיפון לא במצב מי יודע כמה. אבל מה שבטוח ואין בו ספק, לא ממקמים רמקול כאשר הוא מנגן ישירות לתוך הראש של הפטיפון.
לא התכנסנו כאן בשביל למחוא כפיים אחד לשני, התכנסנו כאן על מנת שנוכל לתת פיתרונות ואולי לראות דברים מצד שלישי שיכולים לעזור ולשפר את התוצאה אצל כל אחד מאיתנו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור