אנחנו לא מגדירים את עצמינו כ״היי אנד״ - ראיון עם HEGEL

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
סוני אי. אס,

כתבתי שהיבואן קונה את קומפקט הדיסק בפחות מחצי מחיר.

תומר
גם את הפטיפון של נמר היבואן קונה בחצי מחיר וגם את הרמקולים והמגבר שלי.
ויש כאלו שאפילו בפחות.
אז מה, ואיך זה קשור לפואנטה של סוניס?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הרי דובר כאן על דבריו של האיש הנורבגי - שהעלה את חמתי זה הזילזול באחר .
ואם כבר דיבר אז בו נדבר ונבדוק את הדברים -וגם לא נדבר על דברים לפי דעתי סבירים טובים גם שאמר
הכבלים . ומבחני שמיעה קבוצתיים -ראויים להערכה - ועוד דברים איכותיים .
מנורות קצת מסתייג מזה - קלאס D מבין את התחום אבל לא מספיק כדי להתייחס.
אבל אני חושב שהתרומה שלו הגדולה היתה בזה
דרך כמו שחברנו אמר למעל @Tri-ToNe

חמתך בזה שאמר ״יפני״ לשווא? זו באמת אמונה יא׳סוני. היא לא קשורה בכלל לסאונד (אתה אומר) אלה יותר לזה שאמרו את שם ״יפן״ לשווא. כלומר הדיון הוא בכלל לא על אודיו?

זה ממש זילזול באחר ובאמונתו והשקפתו .
כן הומור בוא נראה גם את ההומור שלי .

איזו אמונה? בציוד יפני? באמת??? אתה מאמין בציוד?
ומה לזה ולהשקפה? מהי ההשקפה של הציוד היפני שגורם לך לזעם כזה? הרי היפנים עשו גם כמה דברים שנשמעים בינוני מינוס. גם במכוניות הם לא להיט.

ולהוציא כאן את כולנו - אודיופילים שאכלנו לוקשים בכל השנים ... אוי אוי אוי איזה נזק עשה לכל היבואנים .
וגם נתן לזה שם B.B.B.

לא אכלנו לוקשים כל השנים. אבל בשנים האחרונות תחום ההיי אנד הפך להיות פרוץ מידי. היחס בין היכולות הסוניות למחיר הסופי התרחק. אני מכיר את זה, חי את זה, מבקר את זה רק עכשיו. נכון, ציוד טוב מאוד עולה הרבה כסף. למה? כי ככה החליטו. סוג של קרטל לא מתוכנן מראש. ההוא שיחרר מגבר מאוד יקר, השני עשה בעקבותיו וכך זה התגלגל. ואז אנו עדים לציוד יקר להחריד משום שיש כאלה שיקנו. ההבדלים בין המגבר שלי (הפרטי) למגברים אחרים שעולים חצי זה לא פי 2 יותר טוב. זו התמורה השולית הפוחתת במיטבה. והיום, כאחד שמאוד מעודכן במה שמתרחש בשוק העולמי, התמורה השולית הזו פוחתת יותר ויותר.

לגבי יפן.
סוני אח יקר. אתה לא מעודכן. בתחום האודיו הדו ערוצי יפן מטיילת בין 3 מוצרים עיקריים (לקסמן, אקיופייז ואיזוטריק) וכל היתר הן בוטיק זניח.

מוצרי האודיו המסחריים הטובים ביותר הם שלושת המוצרים הללו מיפן והיתר מגיע מאירופה וארצות הברית. ושם, באירופה וארצות הברית, תמצא את אלה שנימצאים בשפיץ של השפיץ עם יכולות סוניות שיפן טרם הגיעה אליהן. לכל קונדו יש lamm וטנור ולכל אקיופייז, לקסמן ואיזוטריק יש ch audio, mbl, קונסטליישן, fm ועוד שיהיו טובים יותר. יפן במשחק הזה פחות חשובה מזניחה. אם שוק המוצרים היפני יעלם מחר, זה יהיה עצוב בזכות העבר, זה לא ישנה את ההווה ואת העתיד. אם שוק המוצרים הגרמני יעלם, זו תהיה מכה קשה. כך גם אם האמריקאים ״יניחו חרבות״.

אז מאיפה הזעם הזה?
מאיפה התחושה הזו שהיפנים עושים את האודיו הכי טוב? מאוד פשוט.

הציוד היפני לגבייך הוא דת. לא סאונד, לא ביצועים, לא טכנולוגיה ולא איכות יצור - דת וטו לא. זה משום שאין שום סיבה שתשתמש במונחים כמו: ״אמונה״ ו״השקפה״ אם זו אינה דת. וזה אח יקר, ואני מעריך אותך מאוד, טיפשי יותר מלנסות לגדל בעציץ מגבון לח ולצפות ותצמח לך חבילת מגבונים (כולל שקית וגרפיקה).

אני חושב שאפשר לסיים את הסאגה הזו ועם כל הכבוד ליפנים, התחלתי לקבל בחילה מהדת הזו.

הערה: יש לי ראש יפני. בזה הם טובים מאוד, כמעט הכי טובים. הקליר אודיו גולדפינגר הגרמני עדיין יותר טוב.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הסאונד הגרמני אם כבר הזכרת את הגרמנים יכולים ללמד הרבה באודיו .
אנדראס החביב .
שיתנצל ותו לא

אם היה מציג - אנחנו בגישה שלנו שונה - לא רק הייתי מעריך זאת וגם עושה לייק
זה בעצם מה רצה לומר -
יצא לו גרוע גרוע מאד
בלתי נסלח

אפילו אותי הצלחת לבלבל.
אני יכול לבשר לך בשורה רעה. אני לא כל כך רוצה לעשות את זה, אבל אין לי ברירה. אנדרס לא הולך להתנצל.
אבל מה שכן, וזה על בטוח, לכתבה הזו יש רייטינג חסר תקדים, הרבה בזכותך. לדעתי עשית שירות מעולה להגל.

יש פתגם יפני שאומר "הצפרדע שבתוך הבאר אינה מכירה את האוקיינוס הגדול."
ואם אתה לא מאמין לי, זה מכאן

ולא. אל תעלב, אתה לא צפרדע חס ושלום. יותר דג זהב בפורום הזה מאשר צפרדע. אבל אתה יודע, פתגם יפני, יפנים, יפן - לא איזה נורווגי ואין סיכוי שתכעס על יפנים. בגלל זה הרשתי לעצמי.

יאללה נשמה שלי. נלך לישון.

בעז

אוהב את התחום
מעורבות
28
נקודות
18
אני חייב לציין שהדיון כאן דווקא מאד מעניין, משום שהוא חושף היבט שלא תמיד נדון כאן בפורום. בתור בעלים של מגבר ונגן דיסקים של ניים, מעניין אותי לדעת האם איכות הבניה והרכיבים בחברה כמו Naim נחשבת לטובה?
מבלי להתייחס לסאונד.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אני חייב לציין שהדיון כאן דווקא מאד מעניין, משום שהוא חושף היבט שלא תמיד נדון כאן בפורום. בתור בעלים של מגבר ונגן דיסקים של ניים, מעניין אותי לדעת האם איכות הבניה והרכיבים בחברה כמו Naim נחשבת לטובה?
מבלי להתייחס לסאונד.
חחחח...
איזה גאון שיווק אתה!
הנה אמרת את מילת הקסם שתהפוך את השרשור הזה ל-300 פוסטים לפחות.
היינו שמחים לעזור אבל לפי ההלכה אין מערבבין שרשור יפני בשירשור ניימי, איסור מדאורייתא.
׳צטערת...
(למען הסר ספק, הנ״ל בבדיחות הדעת, כן?)

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בכל הדיון לא הוזכרה הנקודה המעניינת והחשובה ביותר בכל הראיון, לדעתי:
שאלה אחרונה ואולי החשובה מכל. האם אתם מסתמכים על מדידות או משתמשים בצוות האזנה?

שאלה טובה שנשאלת המון. אנחנו משתמשים במדידות ככלי להערות בהאזנה. יש לנו צוות האזנה מומחה שמקשיב לכל מוצר לפני שהוא מתחיל את היצור. הם מעירים את ההערות שלהם ואנו חוזרים למעבדה ומשפרים. זה יכול לחזור על עצמו עשרות פעמים עד שהם מאשרים שזה הדבר הנכון. המדידות לא יכולות לחזות את הצליל. כלי המדידה הטוב ביותר הוא האוזן האנושית. כשהיא מיומנת, היא כלי מושלם. המדידות הן כלי טכני גרידא, האוזן הוא הכלי החשוב עבורינו. אגיד לך יותר מזה. באחד מהמגברים שלנו, במהלך התיכנון שלו, המדידות שלו היו מושלמות במעבדה. צוות ההאזנה שלל אותו על הסף ומשם התחלנו לתקן על פי ההערות שלהם. המדידות היו פחות מרשימות אבל הצליל היה פנטסטי. כנראה שאי אפשר לחזות את הצליל במדידה לפני ששומעים אותו.

עמיר

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
בכל הדיון לא הוזכרה הנקודה המעניינת והחשובה ביותר בכל הראיון, לדעתי:

עמיר
באמת השאלה.....לדעתי דיון בפני עצמו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא ניתן לשחרר לשוק מוצר טוב כשמאחוריו רק הנדסה ומדידות ללא האזנה.
וזה מוכיח חד משמעית שלא הכי מדיד כמו שלא הכל שפיט.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
"המדידות לא יכולות לחזות את הצליל. כלי המדידה הטוב ביותר הוא האוזן האנושית. כשהיא מיומנת, היא כלי מושלם. המדידות הן כלי טכני גרידא, האוזן הוא הכלי החשוב עבורינו."
משפט קצת מוזר.
אני לא מאמין שהאוזן עצמה יכולה להגיע לדיוק ולכושר ההפרדה של מכשירי מדידה ברמה סבירה.
לא חקרתי את התחום, אבל סביר להניח שאנחנו מדברים על יכולות עיבוד המידע מהסיגנלים כפי שהם מגיעים לאוזניים ובהבדלים בין שתי החישות ולהשפעה של מבנה האוזן וכו' ולא רק על הסיגנלים עצמם.
זאת אומרת שאנחנו מדברים על יכולות עיבוד מידע של המוח.

אנלוגיה טובה לזה היא מכשירי צילום שקולטים סיגנלים אופטיים ומסוגלים לעשות דיטקציה למבנים סאב-מיקרוניים ולצפות בכוכבי לכת במרחק אלפי שנות אור וכו וכו. העיניים, שהן מכשיר מדויק פי כמה מהאוזניים, ושהמוח מקדיש עבורן הרבה יותר משאבים מאשר האוזניים, לא מגיעים לקרסוליים של מכשירי מדידה מדוייקים.

ולהערכתי, גם בתחום עיבוד המידע הטכנולוגיה רצה קדימה ובקרוב ילך ויצטמצם הפער בין מכשירי מדידה נגישים + אמצעי ייצור המוני ולבין נסיינים מיומנים בתחום האודיו.

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
"המדידות לא יכולות כלי המדידה הטוב ביותר הוא האוזן האנושית. כשהיא מיומנת, היא כלי מושלם. המדידות הן כלי טכני גרידא, האוזן הוא הכלי החשוב עבורינו."

משפט מופרך לא מוזר - לגבי תכנון מגברים, דגש מגברים, לא רלוונטי לרמקולים.

עוותים הרמוניים : אוזן אנושית - כ-0.5 -1 % , מכשיר מדידה- 0.0001 - פי 10.000 !
הענות תדר : אוזן אנושית - תלוי עוצמה לפי עקום פלאטשר , מכשיר מדידה- 0.01 dB - פי מליון בערך בתדרים גבוהים !!!!
יחס אות לרעש - אין לי כוח יותר ....
הבחנה בין תדרים בעלי עוצמה שונה - כנ"ל

זה מגוחך הטענה שלו.

לעומת זאת למכשירי מדידה אין טעם והעדפות באודיו , קרמיים, בד(טוויטרים), קופסאות , הכל הולך....הם סתם אובייקטיבים הבר מיננים....

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לגבי תכנון מגברים, דגש מגברים, משפט מופרך לא מוזר

עוותים הרמוניים : אוזן אנושית - כ-0.5 -1 % , מכשיר מדידה- 0.0001 - פי 10.000 !
הענות תדר : אוזן אנושית - תלוי עוצמה לפי עקום פלאטשר , מכשיר מדידה- 0.01 dB - פי מליון בערך בתדרים גבוהים !!!!
יחס אות לרעש .......אין לי כוח יותר ....
הבחנה בין תדרים בעלי עוצמה שונה - כנ"ל

זה מגוחך הטענה שלו.

לעומת זאת למכשירי מדידה אין טעם והעדפות באודיו , קרמיים, בד, קופסאות , הכל הולך....הם סתם אובייקטיבים הבר מיננים....
לא מופרך ולא מוזר -- הטעות היא בחשיבה שלך :)

מה שחשוב בסאונד אינו המדידות הפיזיקאליות שהוצאו כדי לפתח ולהעריך טכנולוגיות, אלא מה שהאוזן "אוהבת".
האוזן היא כלי המדידה הטוב ביותר שייש בעניין מה שהאוזן אוהבת.
בכל מקרה סתירה, האוזן קובעת מה עדיף, ולא המדידות האובייקטיביות.
יתרון הרזולוציה והדיוק של המדידות הפיזיקאליות אינו מהווה יתרון מבחינת האוזן.

עמיר

bu13

אוהב את התחום
מעורבות
38
נקודות
28
קצת יצאה הרוח מהמפרשים עם כל המגילות הטכנולוגיות האלו, ובכל זאת:
1. אנדרס הוא בחור משעשע, כל מה שהוא אמר היה בניחוח הומוריסטי, וגם לא הייתה לו בעיה להגיד שיש ציוד טוב מאוד גם של חברות אחרות. לכן לא צריך להתייחס לדברים שלו כזלזול במתחרים. הם פשוט מאוד מאמינים בטכנולוגיה שלהם, ובטפנטים שלהם- וזה משתקף גם בתוצאות סוניות מעולות.
2. לא "היי אנד" בקייסינג, בלקקנות, בארגזים מסביב, בשלט, בכל המוץ.
3. להביא מרצה ארוח זו יוזמה מדהימה. נהנתי מאוד לבוא לת"א ולשמוע אדם מספר על החברה שלו, מעדכן בטכנולוגיה. לצערי אני לא חבר של שניצל, לא שייך לקליקות אודיופיליות, ולכן לא מוזמן על בסיס קבוע לשמוע ציוד אצל אחרים. אז אני מקווה שהטירוף שנוצר בשרשור הזה לא ירפה את ידו של גבי ושאר היבואנים לעשות עוד מפגשים כאלו- כולנו מרווחים מזה.
4. להגל יש טכנולוגיה מדהימה, רשומה בפטנטים וזה אחלה, מאוד מעניין, ומאיר עיניים- אבל זה מפסיק לעניין כשאתה שומע את התוצאה. כל הסיפורים מסביב הם תירוץ ללכת לשמוע. אם שמעת ואהבת נהדר, לא אהבת גם טוב. בשני המקרים לא משנה אם הייצור בסין ואם הטכנולוגיה פגז.
5. לגבי המוהיקן (הסידי) מי שהיה ושמע את הסיפור יודע שזה מוצר שלא היתה שום כדאות כלכלית או מסחרית לייצר אותו, גחמה של המייסד שהתעקש לבנות מוצר שחשב שיהיה טוב יותר מאחרים. לכן הם גם מתמחרים אותו ככה. כנראה שהוא גם נשמע ככה, כי הוא לא מזמן זכה בפרס מאוד נחשב.
באופן אישי, אחרי הסקירות המפרגות של אלוני על ה- DACים הלכתי לשמוע, אהבתי מאוד את התוצאה, ויכולתי לחיות עם התמחור. מאז בכל פעם שאני שומע אצלי בבית או אצל גבי (או בתערוכה), אני מרוצה מהבחירה שלי.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
"המדידות לא יכולות לחזות את הצליל. כלי המדידה הטוב ביותר הוא האוזן האנושית. כשהיא מיומנת, היא כלי מושלם. המדידות הן כלי טכני גרידא, האוזן הוא הכלי החשוב עבורינו."
משפט קצת מוזר.
אני לא מאמין שהאוזן עצמה יכולה להגיע לדיוק ולכושר ההפרדה של מכשירי מדידה ברמה סבירה.
לא חקרתי את התחום, אבל סביר להניח שאנחנו מדברים על יכולות עיבוד המידע מהסיגנלים כפי שהם מגיעים לאוזניים ובהבדלים בין שתי החישות ולהשפעה של מבנה האוזן וכו' ולא רק על הסיגנלים עצמם.
זאת אומרת שאנחנו מדברים על יכולות עיבוד מידע של המוח.

אנלוגיה טובה לזה היא מכשירי צילום שקולטים סיגנלים אופטיים ומסוגלים לעשות דיטקציה למבנים סאב-מיקרוניים ולצפות בכוכבי לכת במרחק אלפי שנות אור וכו וכו. העיניים, שהן מכשיר מדויק פי כמה מהאוזניים, ושהמוח מקדיש עבורן הרבה יותר משאבים מאשר האוזניים, לא מגיעים לקרסוליים של מכשירי מדידה מדוייקים.

ולהערכתי, גם בתחום עיבוד המידע הטכנולוגיה רצה קדימה ובקרוב ילך ויצטמצם הפער בין מכשירי מדידה נגישים + אמצעי ייצור המוני ולבין נסיינים מיומנים בתחום האודיו.
אתה יודע שחוש השמיעה הוא היחיד שעובד גם כשאתה ישן.
יש לדעתי שתי בעיות במה שכתבת.
1. כנראה שלא יודעים או יכולים למדוד את כל הפרמטרים של קול / סאונד.
2. לא יודעים למדוד מה ערב ומתאים לאוזן השומעת ולמוח המפענח.

להבנתי, כל המדידות הידועות כיום כנראה ממש לא מספיקות כדי לחזות בודאות אם הצליל יערב לאוזניים שלא שומעות דרך MEGGER.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לא מופרך ולא מוזר -- הטעות היא בחשיבה שלך :)

מה שחשוב בסאונד אינו המדידות הפיזיקאליות שהוצאו כדי לפתח ולהעריך טכנולוגיות, אלא מה שהאוזן "אוהבת".
האוזן היא כלי המדידה הטוב ביותר שייש בעניין מה שהאוזן אוהבת.
בכל מקרה סתירה, האוזן קובעת מה עדיף, ולא המדידות האובייקטיביות.
יתרון הרזולוציה והדיוק של המדידות הפיזיקאליות אינו מהווה יתרון מבחינת האוזן.

עמיר

אני מתייחס לתגובתו כלשונה , ואני שואל , איך האוזן האנושית היא ה"כלי המושלם" כשלאודיופיל X המגבר הוא שירת מלאכים ולאודיופיל Y המגבר מנסר ? וכנ"ל לגבי כל פריט אודיו שקרוב לודאי הדעות חלוקות אליו.

מי צודק? ....מכשיר המדידה כמובן והמדידות שהוא מציג לטוב ולרע.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני מתייחס לתגובתו כלשונה , ואני שואל , איך האוזן האנושית היא ה"כלי המושלם" כשלאודיופיל X המגבר הוא שירת מלאכים ולאודיופיל Y המגבר מנסר ? וכנ"ל לגבי כל פריט ציוד אודיו שקרוב לודאי הדעות חלוקות אליו.
אתה לוקח את הדברים יותר מדי מילולית.

הוא מתכוון שכשייש מגבר איכותי כמו זה שלהם, קבוצת האזנה ממוקדת ומאומנת נותנת מסקנות קרובות לשלמות מבחינת הצרכים האודיופיליים של לקוחות החברה, מה שלא קורה על סמך מדידות בלבד.

עמיר

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
קבוצת האזנה ממוקדת ומאומנת נותנת מסקנות קרובות לשלמות מבחינת הצרכים האודיופיליים של לקוחות החברה
עמיר[/QUOT

מצויין אמרת ...."מבחינת לקוחות החברה" וחובבי HEGEL , אבל הקהל של מגבר אחר, Z , יאמר שהגל הוא כזה וכזה ומגבר Z הוא השלמות בהתגלמותה - מי צודק?

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מצויין אמרת ...."מבחינת לקוחות החברה" וחובבי HEGEL , אבל הקהל של מגבר אחר, Z , יאמר שהגל הוא כזה וכזה ומגבר Z הוא השלמות בהתגלמותה - מי צודק?
לא מעניין

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
OK , גם זו תשובה

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
OK , גם זו תשובה
אכן, זו התשובה הרלוואנטית.

מנהל השיווק של הגל ו/או קבוצת ההאזנה שלו לא יקבעו מה מושלם לגבי מי שלא אוהב את המוצרים של הגל. מה לעשות?
הם יכולים רק להביא למקסימום את מה שהם שומעים במוצר שייש להם, והאופטימום הזה הוא מה שהם קוראים "שלמות" מבחינת המוצר, במשמעות של זה שהם לא מכירים דרך אחרת אפקטיבית לשפר אותו מעבר לזה.

עבור מוצר אחר של אותה חברה ה"שלמות" תהייה אחרת, וכך גם עבור מוצרים של חברה אחרת שעובדת בשיטה דומה.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
רוברטס,
אין מכשיר שיש לו מד חוויה.
אלא אם כן אתה מסוגל לעשות חישה נוירולוגית למדגם של אלפי אנשים ולהתחיל לבצע מתאמים סטטיסטיים. וגם אז תחזור למשבצת הראשונה שכן התוצאה תמדד ביחס לחוויה סובייקטיבית ואינדיבידואלית של נסיינים או לקוחות.

חוויה אינדיבידואלית כי כל אדם וכל מערכת חישה-נוירונים הם שונים עם חוויות קודמות שונות ומיקום שונה בחלל ההאזנה.
חוויה סובייקטיבית כי גם המצב רוח שלך משפיע על החוויה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור