אנחנו לא מגדירים את עצמינו כ״היי אנד״ - ראיון עם HEGEL

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט. אמנם מוזר לי לדבר איתך על סאונד אבל ננסה.

ישנם מספר פרמטרים שאנו מבקשים בשביל שהצליל יהיה מוגדר כמצוין.

אנחנו רוצים מקסימום פרטים במערכת. זה אומר שבשביל לקבל אותם אנחנו הולכים קצת אחורה למגבר ומבקשים שהוא יהיה בשקט (גם הכבלים - אבל זה יעורר ויכוח עקר איתך אז תחשוב שלא קראת).

אנחנו רוצים רזולוציה. וזו גם מדווחת לנו על פרטים ושכבות בתוך המוסיקה.

אנחנו רוצים דינמיקה. שהמערכת שלנו תצליח ליצר פער גדול ככל הניתן בין הצליל החלש לחזק ביותר. כשיש לנו שקט, יש לנו דינמיקה בתחום החלש.

אנחנו רוצים איזון טונאלי נכון בכל עוצמה שנבחר. אנחנו גם רוצים שהמערכת תגלה לנו על הפרופורציות שבין הכלים השונים.

אנחנו רוצים במה מסודרת ומוגדרת. אנחנו רוצים שהיא תהיה עמוקה, רחבה ושהמרווח בין הכלים יהיה משכנע כל כך שנחשוב שהם אצלינו בחלל.

אנחנו רוצים מהירות וטרנזיינטים. שסנר ישמע חד וחזק על פי עוצמת המכה שפגשה אותו.

אנחנו רוצים הבחנה. שהמערכת תדע להבחין בין מכה במרכז מצילה בגדת המצילה או קרוב לפעמון.

אבל מכיוון שאי אפשר לקבל את הכל בדיוק כפי שאנחנו רוצים בתקציבים שפויים, אנו מוכרחים להתפשר. כל יצרן בוחר את הדרך שלו להגיע לזה. אחד עם תיבות מנגנות מעץ, אחר עם אלומניום וקרבון, עוד אחד שלא מכיר את השניים האחרים בוחר בקרמיקה ותיבה אקרילים וההוא, שטוען שהריבון והאלקטרוסטטי הוא הדבר הנכון וחותם על זה בפס היצור וההאחרון, ממדינה אחרת, שומר על יחידות הקרטון ונשבע בהן שהן הנכונות ביותר.

אנחנו מצידינו מחפשים את כל אלה (במידה ואנו מבינים מה אנחנו מחפשים) ובתוך זה מחפשים את הרמקול שעושה את זה גם לטעמינו. יש פשרות, זה על חשבון ההוא ובסופו של דבר מתקבלת התוצאה הנדרשת. תמיד יהיה יותר טוב, השאלה היא אם זה יבוא על חשבון משהו שמעורר בנו רגש. ורגש (מונח לא מדיד אגב) הוא זה שיקבע.

עם זאת יש גם כאלה שרגילים לשמוע צליל לא נכון. והם פיתחו לעצמם מערכות הגנה אוטומטיות כמו ״זה לא מפורט אבל מוסיקלי מאוד״. זה בעצם תירוץ לזה שאותו אדם לא יודע איך להכניס את שניהם לאותו חדר.

בוודאי שמוזר לך.......סאונד זה נחלתם הבלעדית של "שומעי האינטרקונקטים" ...."אנשי האקווליזרים" ורמקולי ה Apogee לא מבינים דבר וחצי דבר בסאונד......עטלף קרמי חובב אנאלוג שלי.

ולשאר כתיבתך, מסכים עם רוב דבריך למרות שהם לא ממש מפוקסים בנושא הדיון ב-2-3 העמודים האחרונים - קרי קורלציה בין מדידות ושמיעה.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בוודאי שמוזר לך.......סאונד זה נחלתם הבלעדית של "שומעי האינטרקונקטים" ...."אנשי האקווליזרים" ורמקולי ה Apogee לא מבינים דבר וחצי דבר בסאונד......עטלף קרמי חובב אנאלוג שלי.

ולשאר כתיבתך, מסכים עם רוב דבריך למרות שהם לא ממש מפוקסים בנושא הדיון ב-2-3 העמודים האחרונים - קרי קורלציה בין מדידות ושמיעה.

מומחים לדבר (ויצא לי לדבר עם כמה מתכננים במהלך חיי) טוענים שהמדידות אינן מסוגלות לחזות את התוצאה.

לגבי יתר השירשור. לא קראתי משום שדיונים שאתה מעורב בהם, ברוב המקרים, משעממים עד מוות ומסתיימים ב-bt.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

בדיוק. זה מה שאני טוען במקרה הספציפי הזה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מומחים לדבר (ויצא לי לדבר עם כמה מתכננים במהלך חיי) טוענים שהמדידות אינן מסוגלות לחזות את התוצאה.

לגבי יתר השירשור. לא קראתי משום שדיונים שאתה מעורב בהם, ברוב המקרים, משעממים עד מוות ומסתיימים ב-bt.

ועכשיו ללא ציניות, המהנדסים שכנראה דיברת איתם הם "שליחי חברות אודיו שמנהלים עסק" והם מייצגים בכבוד את הייחוד שבמרכולתם - מה אתה מצפה שיגידו? איזה יחוד יהיה למוצר שלהם אם לכולם יש תוצאות מדידה מצוינות , וללא הבדלים שמיעים ? ......ופעם נוספת, הנאמר לא כולל רמקולים.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ועכשיו ללא ציניות, המהנדסים הם "שליחי חברות אודיו שמנהלים עסק" והם מייצגים בכבוד את הייחוד שבמרכולתם - מה אתה מצפה שיגידו? ......ובפעם המאה, הנאמר לא כולל רמקולים.

מי דיבר עליהם? דיברתי עלייך. למשל הם מבינים בסאונד, מבינים מה צריך להשיג בשביל לקבל סאונד טוב כי זו העבודה שלהם - להבין. הם יודעים שיפגשו אותם מומחים שישאלו שאלות. הם יודעים שישראל אינה מורכבת רק מכאלה שכל היום מחפשים איפה יש וודו אם כי כאלה שאשכרה, באמת ממש, משתמשים באוזן שלהם ויודעים להעריך יכולות בהאזנה ללא עזרת מכשירים (כולל מכשירי שמיעה).

יצא לי לדבר ולהפגש עם לא מעט מתכננים בשוק האודיו העולמי. בין היתר מדנון, ימהה, מרנץ, מג׳יקו, מוראל, avm, אודיוקווסט, סונוס פאבר, בורמייסטר, yg, דה וינצ׳י, סטילת׳ ועוד.

מדובר בפיגורות כאלה שמה לעשות, הם לא רק מקשקשים על התחום, הם גם אלה שיוצרים אותו. אין לך יכולת להבחין בין חומר שיווקי ללא שיווקי. מדוע? כי מבחינתך אם טוענים שיש הבדל בין שני מגברים 200 וואט זה כבר חומר שיווקי.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
תגיד לי , בעל Harbeth רפה בשכלו ? הוא מציע את ה- 40.1 לכל מי שישמע הבדלים בין מגברים ברמקול הלא קרמי הצבוע והמווברץ שלו.

ולגבי הבדלים בין מגברים על קרמיקה, אם הרמקול קשה להנעה והמגברים "לא יכולים עליו" - אזי במקרה זה אתה תמדוד הבדלים בין המגברים...ואם יש הבדלים במדידה אז זה כבר ממש לא מעניין...בטוח שגם תשמע הבדלים מדידים אלו.

כזכור מה שמעניין באמת היא הטענה שיש הבדלים שמיעים כאשר אין הבדלים במדידות.

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113

אינטרקונקט משובח או פיוז אודיופילי לעומת זאת הם הרפתקה ברמה של "אינדיאנה ג'ונס ושודדי הקרמיקה האבודה"

ודי , אני מציע להרגיע ולתת לשירשור להמשיך עם דעות ואנשים נוספים.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תגיד לי , בעל Harbeth רפה בשכלו ? הוא מציע את ה- 40.1 לכל מי שישמע הבדלים בין מגברים ברמקול הלא קרמי הצבוע והמווברץ שלו.

ולגבי הבדלים בין מגברים על קרמיקה, אם הרמקול קשה להנעה והמגברים "לא יכולים עליו" - אזי במקרה זה אתה תמדוד הבדלים בין המגברים...ואם יש הבדלים במדידה אז זה כבר ממש לא מעניין...בטוח שגם תשמע הבדלים מדידים אלו.

כזכור מה שמעניין באמת היא הטענה שיש הבדלים שמיעים כאשר אין הבדלים במדידות.

לא. הטענה היא שגם כאשר המדידות מצביעות על ״שלמות״ האוזן היא זו שתקבע מזה ה״מושלם״. ואז המגבר יחזור למעבדה, למרות המדידות, ו״יתוקן״ על פי האזנה. מבין?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לא. הטענה היא שגם כאשר המדידות מצביעות על ״שלמות״ האוזן היא זו שתקבע מזה ה״מושלם״. ואז המגבר יחזור למעבדה, למרות המדידות, ו״יתוקן״ על פי האזנה. מבין?

אי אפשר לתקן לפי האזנה בלי לחרבן מדידות (במידה והמדידות היו טובות מלכתחילה) - אלו סיפורים של "מהנדסים שמייצגים חברה מסחרית" ועושים "רעשים וצילצולים".

ברומנית יש משפט שבתרגום קלוקל אומר " עושה את עצמו מעניין" ....אלו המהנדסים שמספרים סיפורי "כיוונים לפי האזנה"

ותמיד תזכור שבעל Harbeth טוען שאין הבדלים בין מגברים על הרמקול שלו ...לא רק אני שכמובן "לא מבין כלום" בסאונד...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ותמיד תזכור שבעל Harbeth טוען שאין הבדלים בין מגברים על הרמקול שלו ...לא רק אני שכמובן "לא מבין כלום" בסאונד...

אתה ב-100% לא מבין כלום. לגבי Harbeth. תמצא לי איפה כתב את זה.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
...."אנשי האקווליזרים" ורמקולי ה Apogee לא מבינים דבר וחצי דבר בסאונד......

עם איזה איקווליזר אתה עובד בסטאפ שלך??? האם הוא עובד רק על הוופרים הנמוכים שבקופסא?? או רק על הפנל?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אקווליזר אנלוגי של Rotel שכמובן אין הבדל שמיע כאשר מפעילים אותו במצב By Pass לבין מצב ON כאשר כל הכפתורים ב-0 .

האקוולייזר מופעל על כל הפאנל כלומר על הגבוהים והמיד באס. לרמקול יש הדגשה באיזור ה- 8 KHz שנובעת עקב הגיאומטריה של המיד/טוויטר, שאין מה לעשות , היא קיימת וצריכים "להרגיע " אותה.

אגב , ברמקול יש כפתור שמטפל בדיוק בבעיה זו אולם לדעתי הוא עדיין לא עושה את כל העבודה הנדרשת וצריך "עזרה נוספת" .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז או שהוא לא מבין מה הוא מייצר או שזו טענה סופר שיווקית. בשני המקרים המזל שלהם הוא שהם עושים רמקולים מדהימים. אני שמעתי את הרמקולים שלו על כמה מגברים. ההבדלים היו מובהקים.

הבעיה עם דיונים אתכם היא שהם כל כך לא הגיוניים שזה פשוט טיפשי. לטעון שאין הבדלים בין מגברים זה כמו לטעון שאין הבדלים בין צבעים. זה גם לא מוביל לדבר.

הלאה. אני רוצה שישאר לי מצב רוח טוב להמשך השבוע. מעולם לא נהנתי לשוחח עם מזכירה אלקטרונית שמתוכנתת לענות את אותה תשובה ב-20 ווריאציות שונות.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
ותמיד תזכור שבעל Harbeth טוען שאין הבדלים בין מגברים על הרמקול שלו

אז מה אתה בא להגיד, שאם הוא אמר אז זה קדוש?

לא שמעתי את הרמקול הספציפי הזה אבל אם בעל Harbeth אמר שטות כזאת אז עדיף שאני לא אשמע.

רמקול שחותך תדרים בשביל להסוות מגרעות וצובע את הסאונד ישמע אותו דבר עם כל מגבר והבעלים שלהם יטען שאין הבדלים בין כבלים מהום סנטר לבין כבילה יקרה יותר בשום מצב כי הכל נשמע אותו דבר (כלומר נשמע XXX) כפי שבד"כ נשמעים רמקולים גרועים, שומעים בערך 60 אחוז סאונד במקרה הכי טוב וזה טוב, למי שלא שמע את ה100%.

הלאה. אני רוצה שישאר לי מצב רוח טוב להמשך השבוע.

:בעד:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
נמר, בוקר טוב
יש טיפוסים שיפתיעו אותך הרבה יותר...מכיר את ה"סיפור" על ההוא בעל "אוזני הזהב".
עם רפרטואר של סיפורים ומעשיות על מבדקים של "מגבר משולב מצועצע" של 200$ (ייצור - בהגזמה) מול מגברי בוטיק, וטענה שאין הבדל ל"אוזניו"...וצ'יזבטים נוספים.
:D

yanivrsi

מושעה
מעורבות
27
נקודות
28
איתי הפוסט הזה הפך לכוחי ועוצם ידי.כל אחד פה נפגש עם המתכנן המעצב ועם זה שחיבר את השקע ואני נפגשתי עם מלכת אנגליה לא חסר בלופים בתחום הזה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
יניב, הבעיה העיקרית היא לא חוות דעתו חסרת הניסיון והידע הנדרש להבחין בדקויות וככל הנראה מגבלת שמיעה (שרצוי שתבדק) של אותו "בלופר" (זכותו/ם), אלא לצערי ההשפעה על קהל תמים דעה, עבור מטרת שכנוע עצמי (בעיקר)
ו-כאילו יש רבים מאותה הדייסה לדאבוני.

נו שווין.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אקווליזר אנלוגי של Rotel שכמובן אין הבדל שמיע כאשר מפעילים אותו במצב By Pass לבין מצב ON כאשר כל הכפתורים ב-0 .

האקוולייזר מופעל על כל הפאנל כלומר על הגבוהים והמיד באס. לרמקול יש הדגשה באיזור ה- 8 KHz שנובעת עקב הגיאומטריה של המיד/טוויטר, שאין מה לעשות , היא קיימת וצריכים "להרגיע " אותה.

אגב , ברמקול יש כפתור שמטפל בדיוק בבעיה זו אולם לדעתי הוא עדיין לא עושה את כל העבודה הנדרשת וצריך "עזרה נוספת" .

ועם איזה מגבר אתה מפעיל אותם?
האם לא חשבת על שימוש ב- DAX ועוד מגבר עבור הבאס??
בעיה ב-8KHZ ??
החיתוך בין המיד/ טוויטר הוא בסביבות 600 HZ,למה שתהיה בעיה שקשורה לגיאומטריה בין הדריברים הללו כל כך גבוה מעל נקודת החיתוך???

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
@איתי ו.

לא הבנתי למצוא לך שעון להרכבה בCD זה התחום של יאיר פרומן תתיעץ איתו
לגבי המחקר אני ממש לא בכוון עכשו ולא במוזה לכלום
רק נהנה
מקניה אחרונה שלי עם צליל סופר מיוחד כמו שפעם עשו מוסיקה +CD שמפיל אותי בסאונד שלו
הפתעה נעימה ממש

הכל בסדר...
אני מבין. התשת את עצמך עם כל המלל עד לאפיסת כוחות..
זה היה שווה ? - לדעתי לא.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור