אנחנו לא מגדירים את עצמינו כ״היי אנד״ - ראיון עם HEGEL

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
מה שהוא אומר והוא צודק (צודק אגב ב-100%), שתחום ה״היי אנד״ התחרפן לגמרי. יש לי פטיפון כזה אגב. ולא, הוא לא שווה את ה-300,000 ש״ח שלו. ממש לא. היי אנד הוא לא המוצר בלבד ואיכות הצליל. ״היי אנד״ ב-2017 ועוד כמה שנים לפני הוא הסיפור מאחורי המוצר. הצבע המיוחד, הליפוף הידני (שהוא פחות טוב ממכונה) של השנאי והבגד הספציפי שהמלפף לובש טרם הליפוף.

״היי אנד״ 2017 זה הקיפול המיוחד של האלומניום והברגים מחומר מיוחד. יש לי כזה על הזרוע - אין הבדל בין הבורג המיוחד לבורג אלומניום בצליל, אבל הבורג הזה עולה 100 דולר.

״היי אנד״ 2017 זה ההברגה של הלוח למגבר עם מפתח מומנט - שכל הברגים יהיו מוברגים באותו לחץ בדיוק. ויכול להיות שבורג אחד יכנס קצת יותר קשה מחמאה ואז הוא יוחלף לכזה שמתברג באותה מידה כמו קודמו.

״היי אנד״ 2017 זה מחירים מופקעים, חסרי שמץ של הגיון ביחס להשקעה.

״היי אנד״ 2017 זה להכפיל את הזמן שלקח לתכנן בפועל לעומת הזמן המוצהר.

״היי אנד״ 2017 זה ארץ המוצא וארץ היצור.

״היי אנד״ 2017 זה העדר שלט כי הוא הורס (בחלק מהמקרים)

״היי אנד״ 2017 זה להפריד כל חלק מחלק בקופסאת המוצר על ידי לוחות אנטי מגנטים שנמדדו במעבדות חלל.

״היי אנד״ 2017 זה 50 אחוז סאונד, 20 אחוז פיתוח ומחקר ו-30 אחוז סיפורים על הקרבה בלתי נתפסת על מנת שהציוד יהיה מושלם.
ההודעה הזו הייתה שווה את כל השרשור ההזוי והקורע הזה :כל-הכבוד:

MOAR

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
תגידו נפלתם על הראש?
מישהו מוכן לדבר פה על סאונד ולא על תמונות וסיסמאות .
עוד מעט יבוא SONYES ויעשה קמיקזה לתוך מגבר של הגל מבלי שהוא שמע אותו... האמת זה פתטי.
אז למי שלא שומע תמונות כדאי לו ללכת להאזין למוצרים של הגל הם נימצאים ברף העליון של איכות הסאונד .
שבוע טוב

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
סוני אי. אס,

הקומפקט דיסק עולה למפיץ פחות מ-2,500 דולר, המפיץ מביא אותו לארץ ומוכר לחנויות, כמה עולה ליצרן לייצר את הדיסק?
ככה זה עולה מקדמת דנא לגבי מוצרי יבוא שהם סטריאו, מכוניות, תמרוקים, ציוד ספורט ועוד. הסטראו הוא עוד סביר מבחינת מיסים, אבל, מה קורה עם מכוניות?
רכב נוסעים/אופנוע/רכב שטח יחולו מסי היבוא ממדינות הסכם על כ-116% או ממדינות אחרות כ-131%.
זה שוד לאור יום! הממשלה ויבואני הרכבים מרוויחים המון כסף.
אותו הדבר עם סמראטפונים, עולים ליצור 230 דולר בערך (אייפון 10, סמסונג נוט 8, גוגל אקס. אל 2), נמכרים בעולם בסביבות 950 - 1,000 דולר :בכי:.

תומר

נערך לאחרונה ב:

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
194
נקודות
43
jabareen, כרגיל, אתה לא עונה לשאלה שעלתה.
השאלה היתה האם אתה מכיר חברה שהשקיע ממון כה רב במחקר ופיתוח של המעגלים, שהיא סבורה שיש לשפר. גם לא (וסביר להניח שזו המציאות (פרט לקונצרניים ענקיים)) זו תשובה.
שאלתך האם אני קונה פטנט או איכות סאונד היא מיותרת, בבחינת שאלה רטורית אבל אף אחד עד לתגובה של TAKEONE לגבי התרשמותו בתערוכה לא דיבר על הסאונד..

ודרך אגב - כמה חברות אודיו אתה מכיר שיש על פיתוח שלהם פטנטים רשומים ומוגנים בכל העולם?
איתי ו.
לא חקרתי הנושא כדי לתת לך תשובה כמה כל חברה משקיעה ב R&D.

אנסה לבדוק עם כמה חברות, כשתהיה לי תשובה אעדכן אותך.

לגבי הפטנט/ים ממש לא מעניין אותי כמו שלא מעניין סבא של אב סבתא. כי בסוף אני קונה מוצר שמתאים לצרכים שלי במיוחד מבחינה סונית.

הערה חשובה,
אני ועוד כמה מחברי הפורום הגבנו לתשובות של אנדרס שנתן בריאיון.

אף אחד לא כתב או ציין דבר רע על איכות הסאונד של הגל, למרות שיש לי ניסיון רע עם המוצרים שלהם אך לא דיברתי על זה.

התקיפה הייתה על הזלזול שלו ועל השטויות שמסר בריאיון לדעתי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חלאד.
צריך לזכור שכל חברה בטוחה שמה שהיא נותנת ללקוחות שלה זה מקסימום סאונד ומינימום ״בלה בלה בלה״.
היה לי ראיון עם כמה כאלה במהלך הקריירה שלי. כולם מאמינים בזה בלב שלם. אין כאן זילזול.

yg עושים את ״הרמקולים הטובים בעולם נקודה!״ (סלוגן).
טידל ״אנחנו בונים רגשות״ (סלוגן).

כל אחד אומר את זה. מה שהוא אמר בראיון זה משהו שיוצא מפיו של כל יצרן. מדוע זה כל כך מטריד אותך שכשמדובר בהגל.

עוד דוגמא.

גרהם למשל מייצרת את רוב הרכיבים של הזרוע בשוויץ. היא מורכבת בארצות הברית על ידי שתי בנותיו של בוב. האם זו זרוע שוויצרית או אמריקאית?

הערת אגב.
בכתבות שלי, מעולם לא התייחסתי לארץ היצור. זה הנתון הכי לא מעניין שיש. עם זאת, כיום, סין מייצרת יותר טוב מרוב העולם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כן.. הכל נכון, אך העשירים במיוחד, מן הראוי שיסבסדו בעלי מקצוע/אומנים שמיצרים תוצרת יוקרתית בעבודת יד.
אחרת היכולת הזו תעלם מן העולם, וזה הפסד לחברה.
בהיסטוריה האנושית, אומנים כאלה התקיימו מעבודות עבור האצולה והכנסייה, כיום זה ממשיך עם העשירים ביותר.
מה רע בזה??

לא רע. חלילה. אבל לא על זה אני רוצה לשלם שזה נוגע לסאונד. אני רוצה לשלם כמה שפחות אחוזים על המיתוג והדת ומקסימום כסף על יכולות סוניות.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
אני לא אומר המלך הוא עירום. אני טוען שיש מוצרים שבשביל להצדיק את המחיר הבלתי שפוי מתבלים את התהליך.

למשל ליפוף ידני של שנאים. עם המכשור של היום אתה יכול להגיע לדיוק כזה של ליפוף ושימוש בחומר שאין סיכוי, אפילו לא בחלום, שאדם יצליח לעשות את זה יותר טוב. יש עוד כמה ואותם פרטתי. אני חושב שהתחום התחרפן קצת. ברמקולים זה סיפור אחר (ברוב המקרים).

לא סגור על כך שיש מכונה שמלפפת Litz כסף כמו בקונדו מבלי לשבור אותו פעם ב...
אז נכון שהרבה חברות תופסות על "עבודת יד " טרמפ, אבל לייצר שנאי כמו קונדו זה אתגר אמיתי !

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
לא רע. חלילה. אבל לא על זה אני רוצה לשלם שזה נוגע לסאונד. אני רוצה לשלם כמה שפחות אחוזים על המיתוג והדת ומקסימום כסף על יכולות סוניות.

כן, אני מבין...
אך זו ההעדפה שלך, בתנאים הכלכליים שלך.

תראה,
הפטיפון שלך לדוגמא, הוא יצירת אומנות, המראה שלו לבד שווה כסף, אי אפשר להתעלם מהערך שיש לזה לכאלו שההוצאה הזו לא מזיזה להם את המאזן, אך חשובה לסביבה שבה הם מקיפים את עצמם... וזה כולל את הבית שבו הם גרים , המכונית שבה הם נוסעים, האישה שמלווה אותם... וכו'

לא הכול זה רק מיתוג, למשל במקרה של HAGEL , המכשירים הגבוהים שלהם מכילים טכנולוגיה מעניינת ומתקדמת, אך בנויים בצורה ואופן חסכני וצנוע, אולי לזה התכוון הנציג שלהם כשאמר שהם לא רואים עצמם כיצרני HIGH END .

כל אדם מחליט עבור עצמו מה הוא מעדיף וכמה כסף להוציא על כל פריט בחייו, ובעיקר למה הוא זקוק לפי סדר עדיפויות.

החברה הצעקנים פה בפורום, מייללים כנראה בעיקר מתסכול, ואפשר בהחלט גם להבין זאת.

נערך לאחרונה ב:

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
למה תסכול? הגל אחת החברות היותר נגישות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הפטיפון שלך לדוגמא, הוא יצירת אומנות, המראה שלו לבד שווה כסף, אי אפשר להתעלם מהערך שיש לזה לכאלו שההוצאה הזו לא מזיזה להם את המאזן, אך חשובה לסביבה שבה הם מקיפים את עצמם... וזה כולל את הבית שבו הם גרים , המכונית שבה הם נוסעים, האישה שמלווה אותם... וכו'

כתבתי את זה. חלק ממחיר הפטיפון שלי זה העיצוב, החומרים וההקפדה הזו. האם אפשר להגיע לתוצאה סונית קרובה בחצי כסף? חד משמעית כן.

לא הכול זה רק מיתוג, למשל במקרה של HAGEL , המכשירים הגבוהים שלהם מכילים טכנולוגיה מעניינת ומתקדמת, אך בנויים בצורה ואופן חסכני וצנוע, אולי לזה התכוון הנציג שלהם כשאמר שהם לא רואים עצמם כיצרני HIGH END .

זה בדיוק מה שהוא אמר. וזה גם מה שהסברתי.

החברה הצעקנים פה בפורום, מייללים כנראה בעיקר מתסכול, ואפשר בהחלט גם להבין זאת.

לא בטוח שזה תסכול. זה יותר דת. כמו שיש חסידי ניים יש גם חסידים לציוד יפני. מכיוון שיפן כבר לא במשחק כבר כמה שנים טובות (מלבד 3 חברות טובות מאוד) אז הדת הפכה לעוד יותר חרדית. והתגובות, כיאה לחרדים, אינה פרופורציונלית.

doronv

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
אני מקווה שהנורבגי לא הספיק ללמוד לקרוא עברית במהלך הביקור בארץ...

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
- התבדחות שלו כופר יפני /אלומניום מההר והזילזול על החשבון האחר השונה ממך זה לא כאן בקהילת האודיופילים שהוציא אותכם .
חומוסים . -

נקודה
מה מו מי - איך אני השתרבבתי לכאן!? :eek:
השתגעתם כולכם, בחיי - גם "מחנה סוני אי אס" וגם הצד שכנגד.
הגיע בנאדם מחברה לא רעה בכלל (תאהבו או לא תאהבו, זו חברה רצינית, לא איזה קקמייקה שקונים באופיס דיפו למשרד) ונתן ראיון פתוח. הבנאדם פה כדי לקדם את החברה שהוא עובד בה, אז כל מה שהוא אומר צריך להיקרא דרך הפריזמה הזו, ואני דווקא נהניתי לקרוא את הראיון הזה - לא בגלל שכל מה שנאמר שם תורה מסיני אלא בגלל שזה היה ראיון קצת שונה. אז כן היי אנד, לא היי אנד, סוני אי אס עשה פה וואחד דוקטורט על העובדות (סוני - יש מי שיגיד שחפרת :)), ולא ראיתי שמישהו פה סתר אותן, אבל מצד שני העובדה היא שמכשירי החברה מתקבלים לא רע בכלל בכלל בקהילת האודיו. אז איך הגעתם לקביעות שהגעתם כאן? ראבאק. חשבתי שאת דיון ה"מה זה היי אנד" כבר סיימנו ונעלנו.

נמר - לא שאני מתיימר להכיר כל בוטיק ובוטיק יפני, במיוחד הואיל ואני תקוע בשנות התשעים - שבעים, אבל אני די בטוח שכמו שגודל השוק מבחינת חשיבות הוא שאלה יותר מסחרית מאשר אודיופילית, לא כך?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא סגור על כך שיש מכונה שמלפפת Litz כסף כמו בקונדו מבלי לשבור אותו פעם ב...
אז נכון שהרבה חברות תופסות על "עבודת יד " טרמפ, אבל לייצר שנאי כמו קונדו זה אתגר אמיתי !

יש רובוטים שמרכיבים מתכות עדינות יותר מזה. בוא איתי לייזר מודולינג (כאן בנס ציונה) ותראה מזה ציוד קיצוני לעבודות מדויקות ועדינות. זה עניין של כסף.

MOAR

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
לא ניראה לי הנורווגי מתרגש מSONYES
וגם לא הקוראים כאן ,כולם מבינים שהאיש שבוי בקונספט ותקוע בין שנות השבעים לשמונים .
מה שכן הצלחת להתיש אותי עם הפוסטים הממוחזרים שלך זה משעמם לאללה.......
תנסה אולי לכתוב באתר יפני שם תימצא אולי יותר שיתוף פעולה ויותר לייקים על תמונות אותי מעניין רק הסאונד ובנושא הזה התרומה שלך לחברי הפורום היא 0.

phonics

אוהב את התחום
מעורבות
92
נקודות
28

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
אותי מעניין רק הסאונד ובנושא הזה התרומה שלך לחברי הפורום היא 0.
1. אתה לא חייב לקרוא כל שירשור וכל הודעה.
2. אני לא מסכים עם מה שרשמת.
3. הסאונד לא נוחת מהשמים. יש כאלה שמתעניינים בגורמים לשיפור הסאונד.
4. לא הצלחתי להבין איך ולמה השירשור הפך לאישי במקום להשאר ענייני.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
סוני אי. אס,

כתבתי שהיבואן קונה את קומפקט הדיסק בפחות מחצי מחיר.

תומר

Tri-ToNe

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
3
שבוע טוב תודה על הראיון.

אנדרס/היגל לדעתי צודקים היי-אנד שנתפס היום זה מעבר לאיכות סאונד.
הדברים שנאמרו לגביי האבא האיטלקי שהלך לחצוב ועל הכומר היפני שהתפלל, לדעתי נאמרו בהקצנה הומוריסטית, על מנת לקצר תהליכים של הבנה של הרעיון הכללי, זה אמור להיות ראיון קצר ולא הרצאה.
אין שום פגיעה וזלזול.
הוא לא אמר שהם הכי טובים בעולם וכל השאר זה סתם. והוא אמר איך החברה רואה את עצמה ואיפה באיזו דרך.
הם אולי היי-אנד באיכות הסאונד אולי היי-אנד באמינות. אבל לא במארז וההרכבה זאת הכוונה של המשורר ככה אני מאמין. (לכן הוא אמר שאנחנו לא מחשיבים את עצמנו היי אנד אולי זה גם ממקום של צניעות)

יש כאלה שקונים עם האוזניים.
יש כאלה שקונים עם העיניים והאוזניים.
יש כאלה שקונים עם העיניים האוזניים והסיפור שמאחורי המוצר וכל אחד אוהב סיפור אחר, אחד אוהב סיפור על איך זה הורכב, ואחד על כמה זמן החברה קיימת ומה החזון שלה וכו.
היגל יכולים באותה המידה לשלוח את הייצור לכל ארץ אחרת. לבחור בחומרים יותר יקרים לייצור, ולעשות עיצוב פחות נקי ושמרני ויותר מושך את העין. וליצור את הסיפור שאוהבים מאחורי המוצר.
ובמקום 5000£ אז זה יעלה כפול.
זאת לא דרכם כפי שאני מבין מהראיון הקצר. להם חשוב להיות כמה שיותר נגישים לקהל רחב יותר עם הסאונד הכי טוב שהם יכולים להוציא למחיר הכי נמוך האפשרי ודרכם היא איכות הסאונד והאמינות והחזון. קודמת למארז ולרכיבים עצמם ולארץ הייצור.
וככה הם מנטרלים עוד עלויות מיותרות לדעתם.
כמובן שיש כאלה המוכנים לשלם עוד בשביל כל התוספות כגון הסיפור פתיחת הקופסא וכו .
אבל זה לא היגל (ככה אני מבין מהראיון)
וכל חברה והמדיניות והחזון שלה בנושא והנוסחה המורכבת שלה למכור את המוצר המושלם.
כל הדרכים נכונות כולם צודקים.
שלום על ישראל.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
1.
לא הצלחתי להבין איך ולמה השירשור הפך לאישי במקום להשאר ענייני.
כי יש אנשים שברגע שמדברים על ציוד שיש להם בבית הם מאבדים את זה.
אף פעם לא הבנתי את זה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור