אודיו רב ערוצי

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
שלום לכולם!!

*השאלה שלי נמצאת בתפר שבין הדו ערוצי לרב ערוצי.*

רכשתי 4 רמקולים של scansonic mb1 שאמורים להגיע בעוד שבועיים/שלושה.
וכעת אני שובר את הראש איזה סוג מגבר אני צריך. Class A or B or maybe D? רב ערוצי? דו ערוצי עם 4 יציאות? משולב? להוסיף DAC חיצוני? להוסיף מגבר הספק חיצוני?

חשוב לציין שוידאו זו ממש לא המטרה של המערכת הזו. מקסימום תוסף חביב. אני יכול לוותר על כל חיבורי הוידאו אבל אני לא יכול לוותר על 4 יציאות ל4 רמקולים.
אני מחפש איזון טונאלי, בלי ויברציות/תהודות/היעלמויות של שום תדר, כולל לא של הבאסים. (הmb1 אמורים לרדת עד 50 hz.)
שיחזור מדוייק אבל שלא יעייף את האוזן בהאזנה רצופה.
עם דגש על שיחזור ווקאלי. לצורך העיניין, החל מאריק סיני דרך מארק נופלר ועד יסמין לוי.

בפורומים בין לאומיים ראיתי שאנשים ממליצים לשדך את scansonic עם מגברים של naim. אבל ממה שראיתי לחברת naim יש רק מגברים עם יציאה ל2 רמקולים.

אז למה 4 רמקולים ולא 2?!?
יש לי מחשבה נאיבית ולא מלומדת שמוזיקה צריכה לעטוף אותך, דהיינו כדאי לשמוע מכמה שיותר כיוונים.
למסקנה הזו הגעתי גם בתור מוזיקאי חובב שמנגן בכמה כלים אקוסטיים, וגם בעיקבות כמה חוויות מוזיקליות שהשאירו בי חותם. כולל שמיעת מערכות של יותר משני רמקולים ומכל מיני כיוונים.
בנוסף, כבר בדקתי מערכת של 2 רמקולים דומים והיא לא התמודדה עם חלל ההאזנה שלי כמו שצריך.

כן... אני יודע.... מאחר שהקלטות האודיו נעשות בשני ערוצים בלבד, המערכת אמורה לשחזר את ההקלטה בעזרת שני רמקולים בלבד. וכאן בדיוק המילכוד.

וכעת אני חוזר לשתי שאלות:
1. איך להעמיד את הרמקולים? יש שני אזורי האזנה עיקריים. בדגש על אזורי האזנה ולא sweet spot.
2. באיזה סוג מגבר להשתמש? כאשר אופציית חיבור לסאב אקטיבי/פאסיבי צריכה להשאר פתוחה.
(אם היה אפשר להשיג אופציה עתידית של להוסיף עוד זוג mb1 או סאטליטים, הייתי הולך על זה!! )

דבר נוסף, אני מעדיף שימוש בתוכן דיגיטלי שנמצא במחשב או בסטרימינג.

אני מצרף שירטוט של הסלון (צד ימין)+מטבח (צד שמאל) אליהם המערכת מיועדת. כל ריבוע הינו מטרxמטר. יש מדרגות ותקרה מונמכת בקצה האחורי משמאל.

נ.ב. מאחר שאני מתעניין בפיסיקה ובקרביים של התחום, גם מידע מדעי יעניין אותי. לדוגמא, מה הן הדרכים להגדיל את הsweet spot בעזרת שני רמקולים בלבד. אולי מתוך כך אני אנסה "להמציא" דרך לעשות זאת עם 4 רמקולים.

נ.ב. 2 אחת האופציות שחשבתי עליהן היא לחבר רמקול חמישי בכניסת מונו שיכסה את אזור המטבח (9 מ"ר שמסבך לי את פיזור המוזיקה).

תודה!!

22.png
33.png
4.PNG

תמונות מצורפות

• 22.png
    22.png
    KB 31 · צפיות: 466
  • 33.png
    33.png
    KB 33.8 · צפיות: 497
  • 4.PNG
    4.PNG
    KB 222.2 · צפיות: 548
נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה שנהוג לעשות במקרה כזה הוא לשלב רסיבר קולנוע ביתי לרמקולים כאשר יש אפשרות לשלוט על כל אחד מערוצי ההגברה בנפרד. כך בעצם אתה מגיע לאיזון העוצמה הנכון בין כל ה-4.

עם זאת, ניתן להשתמש במצבי האיזורים במגבר על מנת לשלוח רמקול נוסף למטבח. זה יכול להיות גם רמקול מוגבר פשוט יחסית.

לגבי מיקומים. אקוסטיקה והתנהגות המערכת בחלל זו תורה בפני עצמה. רק ניסוי וטעיה הם מה שנותר לנו לשימוש. ולכן, אחד ממקם ושני מאזין עד לקבלת התוצאה הרצויה. ברירת המחדל הראשונה היא מיקום הרמקולים זה מול זה במרחקים שווים זה מזה וכל אחד מהקירות. מאותו מיקום מתחילים לשחק.

אה. ותתחדש. אם תרצה, אשמח לעזור פיזית.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
מה שנהוג לעשות במקרה כזה הוא לשלב רסיבר קולנוע ביתי לרמקולים כאשר יש אפשרות לשלוט על כל אחד מערוצי ההגברה בנפרד. כך בעצם אתה מגיע לאיזון העוצמה הנכון בין כל ה-4.
מה הם הדגמים/חברות המומלצים בסגמנט הזה?
עם זאת, ניתן להשתמש במצבי האיזורים במגבר על מנת לשלוח רמקול נוסף למטבח. זה יכול להיות גם רמקול מוגבר פשוט יחסית.
שזה אומר שאני צריך יציאת usb או יציאת bluetooth ואליה לחבר רמקול עם מקלט bluetooth והגברה פנימית?
ברירת המחדל הראשונה היא מיקום הרמקולים זה מול זה במרחקים שווים זה מזה וכל אחד מהקירות. מאותו מיקום מתחילים לשחק.
איזה מוזיקה צריך לשים בשביל לבדוק?
חשבתי לחפש הקלטה שסורקת תדרים וכך אפשר לזהות תדרים שנבלעים ו/או תדרים שעושים רזוננס. אתה מכיר משהו כזה?
תודה!! ברור! צפה הזמנה!! ;)

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היות ההקלטות שאתה הולך לשמוע הן של 2 ערוצים שנבנו להשמע על ידי שני ערוצים
חיבור של 4 רמקולים לא תיהיה הפתרון הנכון לכך היות הבמה ששני רמקולים יכולים לייצר תפגע מהזוג השני של הרמקולים

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
חיבור של 4 רמקולים לא תיהיה הפתרון הנכון לכך היות הבמה ששני רמקולים יכולים לייצר תפגע מהזוג השני של הרמקולים
אלא אם כן אתה מצמצם את האינטרפרנסיה (התאבכות בין שני מקורות ההקרנה) ראה תמונה מצורפת להדגמה
6.png

או לחילופין, אם אתה מצליח לעשות תיקון פאזה פר תדר המותאם לחדר, לאקוסטיקה ולזווית השידור.
אני מסכים ששיחזור היקפי זה כנראה קצת פנטזיה עבור הקלטות סטריאו.

אגב אתה בטח מכיר binaural recording.

אני מניח שהעמדת רמקולים אחד מול השני ושידור פורמט שכזה יכול להניב תוצאות מאוד מעניינות.

תמונות מצורפות

• 6.png
    6.png
    KB 210.4 · צפיות: 435
נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם אתה רוצה לשכנע את עצמך שזה הרבה יותר טוב לשמוע עם 4 רמקולים - אז לך על זה
אני לא קונה את זה מעדיף זוג רמקולים טובים יותר במחיר כפול משני זוגות רמקולים בחצי מחיר

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
אם אתה רוצה לשכנע את עצמך שזה הרבה יותר טוב לשמוע עם 4 רמקולים - אז לך על זה
אני לא קונה את זה מעדיף זוג רמקולים טובים יותר במחיר כפול משני זוגות רמקולים בחצי מחיר
יש לי את נמר לעזרתי. אני רגוע (-;
האמת שאני ממש משוכנע שאפשר ליצור תוצאה טובה.
במקרה הכי גרוע אני שם אותם כמו בציור שצירפתי בתגובה הקודמת ובתוספת סאב לתדרים הנמוכים (20 עד 50 hz) אני משוכנע שאני הולך לקבל תוצאה טובה יותר ממרבית הרמקולים בתמחור של עד 50k. טענה קצת יומרנית בשביל מישהו חדש דנדש בתחום, אבל זו המחשבה הנאיבית שלי.
הבעיה הבלתי פתירה היא כנראה דווקא במגבר.
כרגע אני יותר חושש מאיכות ההגברה, הכבילה ואקוסטיקה לא אידיאלית.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ב 50K אתה יכול לקבל זוג רמקולים מאוד מוצלחים - קשה לי להאמין שאתה יכול לעבור זאת בסטאפ כזה וגם חיבור של סאב טוב לסטריאו זה לא נקודה פשוטה ושלא לדבר על הגברה שיכולה לספק את תוצורה שאתה רוצה

ראה דוגמא אחת לרמקולים שיהיה לך מאוד קשה לעקוף בטווח מחיר כזה - יש עוד הרבה דומגאות
http://www.audiozip.co.il/Marten-Heritage-Miles-5.html

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
ב 50K אתה יכול לקבל זוג רמקולים מאוד מוצלחים - קשה לי להאמין שאתה יכול לעבור זאת בסטאפ כזה וגם חיבור של סאב טוב לסטריאו זה לא נקודה פשוטה ושלא לדבר על הגברה שיכולה לספק את תוצורה שאתה רוצה

ראה דוגמא אחת לרמקולים שיהיה לך מאוד קשה לעקוף בטווח מחיר כזה - יש עוד הרבה דומגאות
http://www.audiozip.co.il/Marten-Heritage-Miles-5.html
1. רביעיית mb1 וסאב כנל עולים בערך שליש מהרמקולים שהבאת.
2. אני משוכנע שבsweet spot אכן מרבית הריצפתיים האיכותיים ישאירו אבק לקומבינציה הנ"ל (עקב התאמה טובה יותר לפורמט ההקלטה , עקב סינכרון מדוייק יותר בין כלל התדרים ועקב הגברה איכותית יותר).
אבל אני לא מתייחס רק למה שאני שומע בsweet spot. אני מתייחס לאיכות השמע הממוצעת במרחב המחייה בסלון; אכן, יש שיקלול עודף לכורסא, לרגעים בהם יש לי זמן פנוי ו/או שימוש בלפטופ.
3. בכוונה רשמתי "מ*מרבית* הרמקולים עד 50k." :)
4. אני מסכים שמה שאני רוצה לעשות זה בהחלט ניחוש לא מספיק מושכל. אבל מי שלא מעיז לא מטיז..
5. אשמח לעצה בנוגע למגבר!!

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

לא שמעת את ההדגמה של Trinnov (עם הרמקולים של Vivid אני חושב) בתערוכה?

בגדול אתה צודק, כי ציוד רב ערוצי ברוב המקרים לא איכותי

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
ההצעה שלי היא לתלות את הרמקול מהתקרה כלפי מטה (במקביל לרצפה) ככה אתה מנצל את פיזור הרמקול בצורה מיטבית ומכסה שטח צליל גדול יותר

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
סחבק - עם 4 רמקולים, רוב הסיכויים שמוזיקה דו ערוצית תישמע לך מבולבלת ומפוזרת. זה נשמע לי כמו מתכון די בטוח לאבד את ה soundstage ולבלבל את האוזניים. ללא העמדה מאווווד מקצועית של הרמקולים בחלל שלך, גדולים הסיכויים לכל מני הדהודים ושאר צרות אקוסטיות שקשה לצפות ולא בטוח שאפשר לפתור.
אם אתה ממש מתעקש על יותר משני רמקולים בתצורת סטריאו, אז נסה את 4 הרמקולים אחד על השני (stacked),
2 בכל צד, או שאולי תרצה לבחון את מה שנקרא 3 ערוצים (אבל זה מתאים בעיקר לחללים צרים וארוכים) - ראה:
http://audiokarma.org/forums/index.php?threads/3-channel-stereo.447418/

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
לא שמעת את ההדגמה של Trinnov (עם הרמקולים של Vivid אני חושב) בתערוכה?
נשמע מעניין!!
https://www.soundandvision.com/content/trinnov-altitude32-av-preamplifierprocessor

ציטוט:
The system uses a “3D microphone” with four elements to locate each of the speakers in a surround sound array and acoustically corrects the position of each speaker by sending signals to other speakers in the room, creating a virtual (or phantom) image for each speaker. The result is a speaker array that can be optimized for any room and any format—including Atmos, DTS:X, and Auro-3D—which can be a life-saver in spaces where ideal speaker placement isn’t practical. As Trinnov puts it: “The remapping process automatically distributes the signals to recover the original 3D sound stage, as intended by the artist.”

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
יש לי את נמר לעזרתי. אני רגוע (-;
.

לגבי מיקומים. אקוסטיקה והתנהגות המערכת בחלל זו תורה בפני עצמה. רק ניסוי וטעיה הם מה שנותר לנו לשימוש. ולכן, אחד ממקם ושני מאזין עד לקבלת התוצאה הרצויה. ברירת המחדל הראשונה היא מיקום הרמקולים זה מול זה במרחקים שווים זה מזה וכל אחד מהקירות. מאותו מיקום מתחילים לשחק.

סחבק.
מה שהציע לך נמר, יכול להתאים לדרישות שלך.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
סחבק.
מה שהציע לך נמר, יכול להתאים לדרישות שלך.
הבעיה היא ש:
1. אני לא ממש מוצא דגמים
2. אני לא יודע מה טוב
3. אני חושש שהינדוס המיקום והעוצמה אינם מספקים ואני צריך room corection בדגש על תיקון פאזה פר תדר; פר ערוץ.
4. ראיתי שיש מגברים חדשים עם כמה איזורי שליטה. Multi zone. בנוסף לrc, אולי זה יכול לעזור? מהמעט שראיתי נוצר הרושם שמגברי ה MZ נראים כאילו הם מתוכננים לרמקולים בעלי dac ומגבר עצמאי. זה נכון?
5. ראיתי שיש גם הרבה אנשים שעושים חיבורים מאולתרים (בטור או במקביל , לתיאום עכבה ולתיאום מול מגבלות המגבר), כולל דימר לכל ערוץ (כמו באיור המצורף). נראה לי חשוד...

Screenshot_20170719-194220.jpg

כן, וזה גם עובד.
ב20k$...
:(

תמונות מצורפות

• Screenshot_20170719-194220.jpg
    Screenshot_20170719-194220.jpg
    KB 63.1 · צפיות: 489
נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אח שלנו,
אתה סתם מסבך את החיים.
אין קשר בין ההקלטות שהראית לנו (בינאורל) לבין השמעת סטראו מארבעה רמקולים.
אתה אוכל את הראש שלך לדעת. שחרר. תתחיל משני רמקולים. תרצה עוד, תקנה עוד.
כל המשחקים האלה עם פאזות לא יתנו לך תוצאות טובות. יש יותר מדי משתנים שאין לך דרך לחזות אותם ואין לך שליטה עליהם.
גם התוכנה הכי מדוייקת בעולם לחיזוי אקוסטי של התנהגות חדר, לא יכולה לדעת אם החדר יישמע בסופו של דבר טוב או רע.

עם טיפול אקוסטי נכון (ולא מאד מסיבי) בחדר, אפשר להגיע לתוצאות נהדרות גם בשני ערוצים. הארבעה רמקולים האלה זה מתכון להתבאסות תוך כמה שבועות.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
היי מתן,
הכל מתחיל מכך שאין לי אפשרות לשים זוג רצפתיים.
אחרי ניסיון של שבוע עם שני מוניטורים נוכחתי שהם לא מפזרים את גלי הקול במרחב שלי, אלא אם כן אני נמצא ממול לשני הרמקולים.

אם כל התדרים היו מתקדמים בצורה כדורית (בדומה לתדרים הנמוכים) אז כנראה שבאמת לא היה טעם במה שאני רוצה לעשות והיה ניתן לקבל sweet zone ולא sweet spot.
אבל כפי שאתה יודע, בתדרים גבוהים הפיזור הוא לא אחיד במרחב.
מה שכן, יתכן שלמשימת הסראונד מסטריאו הייתי צריך לרכוש מוניטורים בעלי תדר קיטעון גבוהה יותר, ולהעזר בסאב אחד או שניים להשלמת תחום השמע.

נערך לאחרונה ב:

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
מישהו מכיר מגבר סטריאו בעל אפשרות לשלוט על עוצמת כל ערוץ בנפרד?

או יותר טוב: איפה אפשר לחפש מגברים לפי פרמטרים שאני מגדיר?

נערך לאחרונה ב:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
מישהו מכיר מגבר סטריאו בעל אפשרות לשלוט על עוצמת כל ערוץ בנפרד?

או יותר טוב: איפה אפשר לחפש מגברים לפי פרמטרים שאני מגדיר?

לדעתי, רסיבר איכותי ייתן לך מענה טוב יותר לדרישות שלך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור