אודיו רב ערוצי

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
מרנץ 5011 רסיבר מעולה.
תתחיל לבדוק מחירים בארץ דרך חנויות מתמחות לפני שאתה רץ לרכוש מחו"ל.
יש תוסף שנקרא aure-3D שכנראה עושה בדיוק את מה שאני רוצה (מוסיף פאזה לכל ערוץ בנפרד) אבל רק SR7010 ומעלה תומך בו.
השאלה היא האם התוסף הזה אכן מצליח לעמוד במשימה... בנוסף הם מספרים שהתוסף תומך רק ב9.1 ערוצים ומעלה.. האם זה אומר שאני חייב עוד 5 רמקולים?!?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
היי מתן,
הכל מתחיל מכך שאין לי אפשרות לשים זוג רצפתיים.
אחרי ניסיון של שבוע עם שני מוניטורים נוכחתי שהם לא מפזרים את גלי הקול במרחב שלי, אלא אם כן אני נמצא ממול לשני הרמקולים.

אם כל התדרים היו מתקדמים בצורה כדורית (בדומה לתדרים הנמוכים) אז כנראה שבאמת לא היה טעם במה שאני רוצה לעשות והיה ניתן לקבל sweet zone ולא sweet spot.
אבל כפי שאתה יודע, בתדרים גבוהים הפיזור הוא לא אחיד במרחב.
מה שכן, יתכן שלמשימת הסראונד מסטריאו הייתי צריך לרכוש מוניטורים בעלי תדר קיטעון גבוהה יותר, ולהעזר בסאב אחד או שניים להשלמת תחום השמע.

זה שלא הצלחת עם שני רמקולים מסוימים לשמוע טוב זה לא אומר כלום
זה כמו להגיד שראיתי סרט אקשן אחד ואקשן לא מדבר עלי

אני עדיין חושב שעם זוג רמקולים מתאימים והגבר נכונה אתה יכול לקבל סטיראו מעולה

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
יש תוסף שנקרא aure-3D שכנראה עושה בדיוק את מה שאני רוצה (מוסיף פאזה לכל ערוץ בנפרד) אבל רק SR7010 ומעלה תומך בו.
השאלה היא האם התוסף הזה אכן מצליח לעמוד במשימה... בנוסף הם מספרים שהתוסף תומך רק ב9.1 ערוצים ומעלה.. האם זה אומר שאני חייב עוד 5 רמקולים?!?

Auro 3d הוא פורמט אודיו.
כדי ליהנות ממנו... יש צורך בקבצים המיועדים לו.
כפי שציינתי.. מרנץ 5011 יתאים לך.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
Auro 3d הוא פורמט אודיו.
כדי ליהנות ממנו... יש צורך בקבצים המיועדים לו.
כפי שציינתי.. מרנץ 5011 יתאים לך.
רשום שהוא מפענח את כל פורמטי האודיו הסטנדרטיים ומעביר אותם לסראונד ב9 ערוצים. כנראה התאמות פאזה.
השאלה היא למי יש סאונד טוב יותר והאם הפונקציה הזו ותוספים דומים הם משמעותיים בהקשר למה שאני מחפש.

אגב, בפורומים בחו"ל זה נראה שיש המלצה גורפת על דנון ולא על מרנץ. (זה מתחיל מארץ היצור ונמשך לעוד כמה דברים).
בעיקר הסתכלתי על דנון 7300 או 6200 לעומת מרנץ 7010 או 6010.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
רשום שהוא מפענח את כל פורמטי האודיו הסטנדרטיים ומעביר אותם לסראונד ב9 ערוצים. כנראה התאמות פאזה.
השאלה היא למי יש סאונד טוב יותר והאם הפונקציה הזו ותוספים דומים הם משמעותיים בהקשר למה שאני מחפש.

אגב, בפורומים בחו"ל זה נראה שיש המלצה גורפת על דנון ולא על מרנץ. (זה מתחיל מארץ היצור ונמשך לעוד כמה דברים).

סקרתי באתר את דנון 7200 ו 6300. מרנץ 7010 ו7011.
הרסיברים של מרנץ מניבים תצואה הרבה יותר טובה בסטריאו!

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
סקרתי באתר את דנון 7200 ו 6300. מרנץ 7010 ו7011.
הרסיברים של מרנץ מניבים תצואה הרבה יותר טובה בסטריאו!
מעניין!!
ומה קורה בהשמעת מוזיקה רב ערוצית?

ראיתי בזאפ 7010 sr ב7000 ש"ח. זה לא עדיף מsr5011 שנמכר בארץ ב5500 ש"ח?

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
מעניין!!
ומה קורה בהשמעת מוזיקה רב ערוצית?

ראיתי בזאפ 7010 sr ב7000 ש"ח. זה לא עדיף מsr5011 שנמכר בארץ ב5500 ש"ח?

ברור שה 7010 עדיף מאשר ה 5011.
בשמע רב ערוצי ה-7010 די דומה ביכולותיו לדנון 7200.
ה-7011 טוב יותר מה-7200 וה-6300 בכל פרמטר.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
סחבק

1. תתחדש על ה mb1, טרם שמעתי אותם - אם אהבת - מעולה.
2. ה Audyssy גרסת PRO יתרונותיה על גרסת 32XT/MultiXT היא התערבות ידנית (בעיקר) ומיקרופון מכוייל איכותי (בגרסה הרגילה קיים מיקרופון זול ומוגבל), יש לקחת בחשבון שה PRO מבוסס PC ומצריך ידע והתעסקות.
גרסת ה 32XT/multiXT הינן גרסאות "סגורות" אשר לא ניתן לקבוע ולשלוט ידני (post Auto), גרסת ה PRO היא גרסה הגבוהה ביותר והיא מגיעה כ"קיט" נפרד של תוכנה חיצונית שיכולה לעבוד כאמור רק על PC + רישיון ומספר סיריאלי + מיקרופון.
3. לחלוטין לא סגור שסדרת 50XX בעלת pro installer ready, מציע שתבדוק זאת לעומק, סדרת 50XX בעלת גרסה פשוטה יותר של Audyssy ומגיעה בגרסת MultiXT.
הסדרות מעל ה50xx כגון: 60xx ו 70xx אני יודע שכן בעלות pro ready וכמו כן מגיעות בגרסה מתקדמת יותר 32XT.
4. בשלב זה לצורך ההבנה - הנתון המספרי של הוואטים הוא יותר "שיווקי" מאשר אמיתי.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113

סחבק

ה auro-3D הוא פורמט רב ערוצי שהיה קיים בעיקר בבתי הקולנוע המסחריים - לא חושב שקיימת הצדקה לרכישת התוסף הזה - מסיבה פשוטה שבשביל שתהנה באמת מפורמט הנ"ל תצטרך בערך פי 3 מכמות הרמקולים שאיתו התחלת את השרשור!
מה עוד ש-בקושי (באופן יחסי ) קיימים דיסקים פיזיים שמכילים את הפסקול הנ"ל.

האם אתה בעניין קולנוע רב ערוצי מורחב והופעות רב ערוציות?
הבנתי שאתה מחפש סטיראו דו ערוצי "אזורי/מרחבי" יותר ופחות נקודתי.

אני חושש שאתה הולך לאיבוד.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113

סחבק

כאמור ה auro -3D כמו מתחריו דולביatmos ו DTS:X הם פורמטים עבור פסי קול לקולנוע והופעות רב ערוצי בעלי פסי קול עם הרחבה טכנולוגית, מציע שתקרא ותעיין על הפורמטים ואם באמת זה משהו שיכול לעניין אותך.
בשורה התחתונה - התקנת רמקולים/ערוצים דיסקריטיים מעבר ל 5.1/7.1 הסטנדרטי תצטרך למקם X רמקולים בתקרה - האם אתה מוכן לזה?.

דנון ומארנטז בסהכ באותה הרמה בכל הקשור לרסיברים (ל marantz יש סדרה של pre-pro + power)
דנון כבר שנים יצאו מהתחרות של ציוד איכותי ומושקע (האחרון שהוציאו היה ב 2008 בדמות pre-pro+power שעלה 15,000$ והיה חסר פשרות בכל נושא הבנייה והאיכות - מאז נעלמו עקבותיהם כמו DENON שאני מכיר ומוקיר).

☆כיום שתי היצרניות מאוד דומות (יש האומרים שאפילו בקריצה מדובר על אותה חברה כיום).

☆יש האומרים גם שכביכול DENON יותר פונה לפן הרב ערוצי ו Marantz פונה לפן המוזיקלי (דו ערוצי).

בשורה התחתונה - לצרכיך אין לך צורך ב"מפלצת רב ערוצית טכנולוגית" יחד עם זאת מחירי הרסיברים ומה שהם נותנים בחבילה אחת - כ"כ נעשה זול יחסית (בכיס) שאולי כבר עדיף לחשוב על השנים הבאות ועל "שגעונות" חדשים.

☆אפרופו אם היד יותר רחבה בכיס - אני מציע לשקול גם את Anthem (חברה קנדית הייאנד איכותית מאוד שהייתה ידועה בשנות ה 90 כ Sonic Frontiets).
גישתם לאורך השנים מאוד השתנתה והם יותר משקיעים באיכות הקדם,ההגברה ואיכות הממירים נטו ופחות בתוספות למינהם - אלא איכות נטו.
והחשוב ביותר יש להם את אחת ממערכות ה כיול החזקות ביותר בשוק (כבר שנים) ששווה לך לקרא עליהם ולהשכיל בשם ARC (שהם Anthem Room Corection) בדומה ל Audyssy PRO רק איכותית יותר (מדוייקת יותר).

☆גילוי נאות - אני היום עם ה MRX720 של החברה, ה 720 (אשר זהה ל1120 מינוס הגברה נוספת שעבורי מיותרת) והוא משמש אצלי רק כפרוססור (עבור קולנוע בעיקר), לפניו בדקתי אצלי Marantz 7011 ו Pioneer LX89 כפרוססור (בלבד) ומה שגרם לי בעיקר לחוסר רצון זו מערכת הכיול הקיימת בכל אחד מ הרסיברים (פרוססורים).
ה Anthem היה by far מוצלח יותר.

מה שכן כל משתמש הוא אינדיוידואל ובעל חלל X עם ציוד X ומרחק X וניסיון X.

שורה תחתונה - אולי שווה בכל זאת לפני התחייבויות כאילו ואחרות - להביא איזה Marantz חביב וקודם כל להתנסות ולהבין מה ומי נגד מי.

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
ואיך ה7010 ו6010 ביחס ל7011?

סחבק

לא חושב שיש הבדל שמיע (אמיתי) בין סדרת 6000 ל 7000 ולרבות בין 7010 ל 7011 - מה עוד שאין אפשרות אמיתית לדעת זאת אלא אם כן נעמיד את הדגמים ראש בראש במבחן AB.

אני באופן אישי תמיד אלך על הדגם האחרון והבכיר בסדרה (למה? - ככה.):)

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
ואיך ה7010 ו6010 ביחס ל7011?

ה 7011 רסיבר חדיש ביותר. הוא עבר שינויים רבים באיכות הרכיבים
וברמת הבניה.
כשסקרתי את ה 7011 שמתי דגש ברור על כל השינויים שבוצעו בו.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
ה auro-3D הוא פורמט רב ערוצי שהיה קיים בעיקר בבתי הקולנוע המסחריים - לא חושב שקיימת הצדקה לרכישת התוסף הזה - מסיבה פשוטה שבשביל שתהנה באמת מפורמט הנ"ל תצטרך בערך פי 3 מכמות הרמקולים שאיתו התחלת את השרשור!
מה עוד ש-בקושי (באופן יחסי ) קיימים דיסקים פיזיים שמכילים את הפסקול הנ"ל.

האם אתה בעניין קולנוע רב ערוצי מורחב והופעות רב ערוציות?
הבנתי שאתה מחפש סטיראו דו ערוצי "אזורי/מרחבי" יותר ופחות נקודתי.

אני חושש שאתה הולך לאיבוד.
תראה את התמונה שצירפתי לפני כמה הודעות.
הם טוענים שהתוכנה הזו יודעת להמיר המון פורמטים, כולל סטריאו וכולל מונו(?!?!?) לכדי הקרנה 3D.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
סחבק

אני מאמין שה Aero3D עובד בדומה למצב DSP מבית DTS ו DOLBY.

DTS:Neural:X מבית DTS
Dolby Surround מבית Dolby

מצבי DSP אילו - הם טריידמארק של DTS ושל DOLBY שמטרתם להשמיש את כל הרמקולים במערכת (כולל רמקולי האפקט ה תיקרתיים בפורמטי ה 3D Sound החדשים) מכל פס קול קיים אשר כולל סטיראו/5.1/7.1 וכו... (עד לפסקול מוקלט של Dolby Atmos ו DTS:Master:X שם השימוש ב DSP מן הסתם מתייתר ושומעים בעצם את המקור).

כמו שרשמתי לא רואה איזה עליונות אמפירית לשיטת ה Aero3D על שאר הפורמטי סאונד (3D) גם לא במצב ה DSP שהם מציעים, יחד עם זאת תרם שמעתי "Aero3D" על פסקול שהוא לא מוקלט כך - כן שמעתי Aero3D אצל מכר עם מערכת שעולה כמו חצי בית באזור המרכז - והחוויה עד היום חקוקה בהחלט.
יחד עם זאת שמעתי אצל מכרים אחרים עם מערכות קולנוע בהחלט מושקעות את פסי הקול של Atmos ו DTS X ושמעו נהדר.

מניסיון שלי של DTS:Neural:X על פסי קול של סטיראו/5.1 (סרטי ילדים שאני שם לבנות שלי שבדרכ מגיעים עם פס קול 2.0 או לרוב 5.1 ) על מערכת מושקעת של קולנוע 7.1 - שומעים לא רע בכלל. ומספיק עבורן וגם אני נהנה תוך כדי.

תנסה להתמקד מה שרשמתי לך בפוסטים קודמים - תתחיל מ להתנסות ולהבין קודם כל אם זה הכיוון בכלל - אח"כ השמיים הם הגבול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור