אודיו רב ערוצי

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
רסיבר ק"ב יתן מענה (אמיתי) לתצורת העבודה שאתה מבקש, כאשר בין היתר - הוא יאפשר חיבור וורסיטאלי לרמקולים שברשותך, מכיל בין היתר גם מצב DSP שנקרא all ch stereo - שמיועד לשמוע "סטיראו" בכל הרמקולים שמחוברים ומוגדרים במערכת, בנוסף קיים מערכת כיול אוטומטית סבירה כגון: Audyssy (לדוגמא) שאותו אני מוצא הכי אפקטיבי וסביר ביחס לתוצאה והמחיר.
החברות שעובדות עם Audyssy כיום זה Marantz ו Denon (בעיקר) אשר נחשבות לחברות מעולות בתחום הרסיברים לקולנוע ביתי במחירים דיי שפויים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
רסיבר ק"ב יתן מענה (אמיתי) לתצורת העבודה שאתה מבקש, כאשר בין היתר - הוא יאפשר חיבור וורסיטאלי לרמקולים שברשותך, מכיל בין היתר גם מצב DSP שנקרא all ch stereo - שמיועד לשמוע "סטיראו" בכל הרמקולים שמחוברים ומוגדרים במערכת, בנוסף קיים מערכת כיול אוטומטית סבירה כגון: Audyssy (לדוגמא) שאותו אני מוצא הכי אפקטיבי וסביר ביחס לתוצאה והמחיר.
החברות שעובדות עם Audyssy כיום זה Marantz ו Denon (בעיקר) אשר נחשבות לחברות מעולות בתחום הרסיברים לקולנוע ביתי במחירים דיי שפויים.

אוי נו, אתה לא רציני.
הרי לא סתם זה נמצא ב-"דו ערוצי"

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
ראית את הדרישות ?
הרי לא מדובר פה ברצון למערכת סטיראו דו ערוצית "קלאסית" אלא מעין פתרון לניגון 4 רמקולים (quad).

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
לדעתי, רסיבר איכותי ייתן לך מענה טוב יותר לדרישות שלך.
אתה מתכוון למגבר ק"ב עם room corector או למגבר סטריאו עם 4 ערוצים?
ראיתי שבחלק ממגברי ק"ב יש גם אפשרות לכמה ערוצים בצורת סטריאו.
בכל אופן אשמח לדגמים ספציפיים או לחילופין חברות שהן הימור בטוח.
לדוגמא, ראיתי שיש לא מעט מגברי maranz יד 2.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ראית את הדרישות ?
הרי לא מדובר פה ברצון למערכת סטיראו דו ערוצית "קלאסית" אלא מעין פתרון לניגון 4 רמקולים (quad).

כן, אבל הנחתי כי מדובר על רצון של שמירה על איכות של סטריאו

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
מיכאל
אי אפשר.
סטיראו "קלאסי" זה דו ערוצי .

ברגע שמכניסים למשוואה זוג נוסף - זה כבר סטיראו מסוג אחר (לא קלאסי).

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
"all ch stereo": הוא מגדיר איזה ערוץ הוא R ואיזה L?
ראיתי שאיציק רשם ששיטות הכיול משתפרות עם השנים. האם לדעתך זה מצדיק השקעה כספית או שדגמים ישנים יעשו RC באיכות דומה?

אם אני הולך על משומש, איזה חברה היא הימור טוב יותר, maranz או-danon? אני פשוט לא בטוח על איזה חוות דעת/סקירות אפשר לסמוך..

נ.ב. אני מבין לחלוטין שמיקום יותר חשוב מ<כמעט> כל RC שלא יהיה.

נערך לאחרונה ב:

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
כן, אבל הנחתי כי מדובר על רצון של שמירה על איכות של סטריאו
אני אנסה לעשות קצת סדר באיך שאני רואה את זה:
1. הקלטות סטריאו לא מספקות אותי.
ראה הקלטת binural כדוגמא פשוטה לפוטנציאל שיפור איכויות ההקלטה. אם זה היה תלוי בי, פורמט הקלטות המוזיקה המקובל היה איזה שהוא סראונד שנעזר ב4 רמקולים. אותם היה ניתן לצמצם דיגיטלית ל2 binoral במקרה של אוזניות.
2. אני מבין שהפקת סראונד מהקלטות סטריאו זה דבר שמצריך תוכנה מטורפת כמו זו שהפנית אותי אליה. כרגע 20k$ נמצאים מחוץ לתחום האפשריות שלי.
3. בתרחיש השניוני (second plan) אני מהמר שאני יכול לשחזר שני אזורי סטריאו בצורה סבירה. (אני צריך את זה בגלל צורת חלל ההאזנה שלי שהוא בצורת האות 'ר'.)
4. בהינתן הקלטות סטריאו, האידיאל מבחינתי היה ליצור sweet zones (בניגוד sweet spot).

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
סחבק.

נתחיל מ-מצב DSP שנקרא ALL CH Stereo
ברגע שנניח אתה נמצא בקונפיגורציה עבור קולנוע (קדמיים/סנטר/סראוונדים)
מצב זה מאפשר ל L וה R הקלאסיים (לסטיראו) פשוט להיות מוכפלים ל - סראוונדים או לכל זוג סראוונדים ורמקולים נוספים שקיימים במערכת, עבור הסנטר יוצר מטריצה מזוג הקדמיים - בעצם משמיש את כל הערוצים במערכת כאשר הסיגנל דו ערוצי - זה בעצם הכי "קרוב" לסטיראו רגיל - רק מיועד לשמיעת הסטיראו בכל הרמקולים (יש לא מעט שמאוד אוהבים את DSP הנ"ל), זה מצויין גם לאווירה (בכל אזור השמע כפי שקראת לזה בדיוק Sweet Zone).

שיטות הכיול הם רחבות במיוחד (השיפור - יותר קשור להתמודדות עם יותר מ 2 ערוצים או 5.1 - מ 7.1 ועד 32 ערוצים (אפרופו trinnove)) לרוב מערכות הכיול קיימת מגבלה עם תחום תחתון מתחת ל 100hz ומטה, מערכות הכיול שמגיעות עם רסיברים למינהם קרי Audyssy או YAPO או MCACC פחות או יותר באותה הרמה - ולכולן קיימת מגבלה שבעיקרה תלויה באיכות המיקרופון שמסופק וכמו כן תוצאות הכיול בכל הקשור לתחומים בעייתיים אשר מצריכים רגישות גבוהה הרבה יותר (וכמובן יש אנשים רגישים יותר למגבלה זו ויש שפחות - תלוי בעיקר בחדר,ציוד וזוג האוזניים), מערכות הכיול דורשות התעסקות אם זה מיקום נכון של המיקרופון, ו POST אוטומט זא כיול ידני לאחר הכיול האוטומטי.
אני חושב שכרגע לא כדאי להכנס לכיול ים ידניים מפני שזה דורש בראש ובראשונה ידע ומודעות לכל פרמטר ושינוי ודבר נוסף התעסקות לא מעטה.

הכיול של Audyssy הוא כיול אוטומטי (גרסת רסיבר) אך אם מבצעים אותו נכון ולפי האלגוריתמים המדויקים ש Audyssy קבעה מראש ולפי X מיקומים של המיקרופון בחלל ניתן בסהכ להגיע לתוצאות סבירות (אך נושא הבאס לצערי נשאר פחות מטופל כאמור סביב תדרים שמאוד מושפעים מהחדר והפורופורציות של החדר/מיקום/ציוד.
קיימות מערכות RC איכותיות ומקצועיות (חיצוניות או דרך פרוססורים ייעודיים) אך בנגזרות מחירים שונה לחלוטין.

מיקום הרמקולים בחלל באופן נכון זה א.ב!
מערכת RC היא לא קוסמת ולא נועדה לבטל את הבעיות בחדר אלא להביא את המערכת (תוצאה) לשמע אופטימלי יותר (עדיין בנגזרות בעיתיות החדר/הציוד/מיקום).

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
תודה איתי!
באחד המגברים ראיתי שיש אפשרות לRC מכמה מיקומים. אתה מכיר את זה?
הבעיה היא שלהערכתי הם מוכוונים לחללים מלבניים ולא לחללים בצורות פחות סטנדרטיות.

איזה מיקרופון כיול מומלץ? יש תוכנה שעושה בדיקות אקוסטיות?
להערכתי תוכנה שמשדרת סיגנל לבן (עוצמה שווה בכל התדרים), מחפשת תדרים סוררים (מוגברים או מונחתים), ועל ידי תיקון מיקום, גובה, זווית הרמקולים, כמו גם תיקון פאזה ואמפליטודה, מנסה להשיג שיחזור סיגנל לבן בנקודות ההאזנה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
סחבק - לא כ"כ ברור לי על אילו מגברים אתה מדבר ומכוון.

לגבי תוכנת כיול - יש לך את ה-תוכנה הזו למשל:
Room EQ Wizard ) REW) שהיא תוכנה מצויינת למדידת החדר והיא נתנת להורדה.
עובדת כמובן רק על מחשב.

אחד ה מיקרופונים שאיתה התוכנה מאוד ממליצה לעבוד הוא UMIK-1 (שאיתו גם Dirac-Live עובד) .

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אתה מתכוון למגבר ק"ב עם room corector או למגבר סטריאו עם 4 ערוצים?
ראיתי שבחלק ממגברי ק"ב יש גם אפשרות לכמה ערוצים בצורת סטריאו.
בכל אופן אשמח לדגמים ספציפיים או לחילופין חברות שהן הימור בטוח.
לדוגמא, ראיתי שיש לא מעט מגברי maranz יד 2.

אני מתכוון לרסיבר רב ערוצי.
הרסיברים של מרנץ מאוד מוזיקליים.
שתמצא דגמים של מרנץ ביד 2, עדכן, ואמליץ לך בהתאם.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
אני מתכוון לרסיבר רב ערוצי.
הרסיברים של מרנץ מאוד מוזיקליים.
שתמצא דגמים של מרנץ ביד 2, עדכן, ואמליץ לך בהתאם.
1090
5007
1030
Sr400
Sr6200

זה רק מאתר יד 2. אני מניח שאפשר למצוא הרבה אופציות באתרים בארץ ובחו"ל, כולל כאן.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
1090
5007
1030
Sr400
Sr6200

זה רק מאתר יד 2. אני מניח שאפשר למצוא הרבה אופציות באתרים בארץ ובחו"ל, כולל כאן.

ממליץ לך לרכוש את הדגמים החדשים יותר, שיתנו לך מענה הולם בכול הנגזרות, גם כאלה שאין לך ענין ברגע זה.
מרנץ 5009 ומעלה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
סחבק - מכל הדגמים שציינת ה 5007 היחידי שראוי לצריכך (בעיקר בשל היכולת לתת RC סביר של Audyssy).
אך הוא רסיבר פשוט (כולל התכנון והבנייה שלו).

שאר הדגמים שציינת הם משולבים ישנים מאוד ורסיבר ק"ב 6200 משנות ה 2000 המוקדמות - אך מסדרה גבוהה רק לצערי ללא RC.

אני לא יודע מה התקציב - אבל Marantz אינה מתומכרת ב-יוקר יחסית בניגוד למתחרותיה.

אם יש לך גישה להזמנות מהרשת (למשל) - המחירים ממש סבירים ואתה יכול להתחדש ברסיבר מודרני מהשנתון הנוכחי (שמכיל את כל מה שאתה צריך + והכי חשוב הוא חדש ובמחיר יחסית לא יקר) רסיבר מסדרת ביניים - גבוהה בפחות מ 5000 ש"ח היום עד הבית.

בהצלחה.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
סחבק - מכל הדגמים שציינת ה 5007 היחידי שראוי לצריכך (בעיקר בשל היכולת לתת RC סביר של Audyssy).
אך הוא רסיבר פשוט (כולל התכנון והבנייה שלו).

שאר הדגמים שציינת הם משולבים ישנים מאוד ורסיבר ק"ב 6200 משנות ה 2000 המוקדמות - אך מסדרה גבוהה רק לצערי ללא RC.

אני לא יודע מה התקציב - אבל Marantz אינה מתומכרת ב-יוקר יחסית בניגוד למתחרותיה.

אם יש לך גישה להזמנות מהרשת (למשל) - המחירים ממש סבירים ואתה יכול להתחדש ברסיבר מודרני מהשנתון הנוכחי (שמכיל את כל מה שאתה צריך + והכי חשוב הוא חדש ובמחיר יחסית לא יקר) רסיבר מסדרת ביניים - גבוהה בפחות מ 5000 ש"ח היום עד הבית.

בהצלחה.
תקציב זו שאלה טובה. אם זה מוצר מטורף כמו מה שמיכאל רשם, אז גם 20k שח יכול להלקח בחשבון.
מבחינתי זה בעיקר שיקול של עלות מול תועלת.
אני מעדיף להשאר בגבול של 5k, אבל עבור פרמטר קריטי (כמו כמה איזורי RC, או איכות הRC) אז יתכן שאני אוסיף כסף.
שים לב שמה שמבאס אותי זה ה"תפסת מרובה לא תפסת". אני חושש לשים הרבה כסף על מוצר שמכיל הרבה דברים מיותרים מבחינתי (וידאו לסוגיו) וגם שהדברים הללו יפגמו באיכות השמע המתקבל מארבעת הערוצים הנ"ל.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
20170720_171305.jpg
Maranz 7010

תמונות מצורפות

• 20170720_171305.jpg
    20170720_171305.jpg
    KB 92.9 · צפיות: 203

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
תקציב זו שאלה טובה. אם זה מוצר מטורף כמו מה שמיכאל רשם, אז גם 20k שח יכול להלקח בחשבון.
מבחינתי זה בעיקר שיקול של עלות מול תועלת.
אני מעדיף להשאר בגבול של 5k, .

מרנץ 5011 רסיבר מעולה.
תתחיל לבדוק מחירים בארץ דרך חנויות מתמחות לפני שאתה רץ לרכוש מחו"ל.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
סחבק - אתה צודק בתכלס.

אין לך צורך ב כ 60% ממה שנותן הרסיבר (ק"ב), יחד עם זאת - הממירים שמצויים שם תומכים בפורמטי אודיו ברזולוציה גבוהה, שהיא נלקחת בחשבון, הגברה יחסית טובה ל 4 רמקולים שאתה צריך, יכולת הממשקות לכל מסך/מחשב/נגן ובחבילה יש גם RC של Audyssy (אם זה ה 7010/11 ) ל גרסת 32XT, אז נכון יש עוד ים דברים שאתה לא באמת צריך - אך אם נפרק זאת לקדם רב ערוצי (פרוססור) + הגברה רב ערוצית + מערכת כיול חיצונית - לא בטוח שהתוצאה תהיה משמעותית טובה יותר (אצלך ) ועל הדרך שרפת כסף מבלי לדעת/להבין מה היו ההשלכות בחלל, מציע כזה דבר.

אם בכל זאת אתה רוכש בארץ - אתה תמיד יכול להשאיל לסופ"ש איזה רסיבר מאחת החנויות הבכירות לאודיו וקולנוע ביתי ולבחון את הדברים אצלך, תתחיל מכך ב לרכוש רסיבר סימפטי סטייל מארנטז דגם 601X או סדרה מעל, ותבין לבד אם חסר לך דברים או שבעצם "תפרת" בדיוק מה שרצית בלי להשתולל עם קופסאות וכספים מיותרים.

הייתי משקיע ככל הניתן ב מוניטורים/מדפיים איכותיים באמת ונצילים - שם ההבדל העיקרי בתוצאה.

ולשדך עבורם כרגע איזה רסיבר סימפטי שתוכל קודם כל להבין מה אתה רוצה אצלך.
אני לא חושב שאתה עדיין יודע. אמנם בקונספט הכללי אתה דיי נעול אבל לא באמת יודע מה הכיוון.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
יחד עם זאת - הממירים שמצויים שם תומכים בפורמטי אודיו ברזולוציה גבוהה, שהיא נלקחת בחשבון, הגברה יחסית טובה ל 4 רמקולים שאתה צריך, יכולת הממשקות לכל מסך/מחשב/נגן ובחבילה יש גם RC של Audyssy (אם זה ה 7010/11 ) ל גרסת 32XT, אז נכון יש עוד ים דברים שאתה לא באמת צריך - אך אם נפרק זאת לקדם רב ערוצי (פרוססור) + הגברה רב ערוצית + מערכת כיול חיצונית - לא בטוח שהתוצאה תהיה משמעותית טובה יותר (אצלך ) ועל הדרך שרפת כסף מבלי לדעת/להבין מה היו ההשלכות בחלל, מציע כזה דבר.

אם בכל זאת אתה רוכש בארץ - אתה תמיד יכול להשאיל לסופ"ש איזה רסיבר מאחת החנויות הבכירות לאודיו וקולנוע ביתי ולבחון את הדברים אצלך, תתחיל מכך ב לרכוש רסיבר סימפטי סטייל מארנטז דגם 601X או סדרה מעל, ותבין לבד אם חסר לך דברים או שבעצם "תפרת" בדיוק מה שרצית בלי להשתולל עם קופסאות וכספים מיותרים.

הייתי משקיע ככל הניתן ב מוניטורים/מדפיים איכותיים באמת ונצילים - שם ההבדל העיקרי בתוצאה.

ולשדך עבורם כרגע איזה רסיבר סימפטי שתוכל קודם כל להבין מה אתה רוצה אצלך.
אני לא חושב שאתה עדיין יודע. אמנם בקונספט הכללי אתה דיי נעול אבל לא באמת יודע מה הכיוון.
עצות זהב!

כבר שילמתי על שני זוגות מוניטורים (mb1) שיגיעו מתישהו.

אני רואה שAudyssy pro (זה יותר טוב מהxt32 , עלות של 550$) יכול להתממשק גם ל5011.

אם הבנתי נכון את המיספור שלהם, הסיפרה הראשונה מייצגת את ההספק בכל ערוץ (5xxx נותן 100 וואט, 6xxx נותן 110 וואט, 7xxx נותן 125 וואט)
שתי הספרות האחרונות אקוויולנטיות לשנת היציאה לשוק.
יצרן הרמקולים mb1 ממליץ על 50 וואט ומעלה. השאלה מה קורה בכבלים ארוכים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור