עולם האודיו כעולם המחשבים?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,419
נקודות
113
מתנוש,
שמעת על ריפים 96/24 לויניל?
אין הבדל בין מדיה אחת לשניה בגדול.
גם למסמכים יש סורק

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מיכאל.

מבלי לשמוע אני מודיע לך שההבדלים יהיו גדולים. הפטיפון יראה את היתרונות שלו והריפים יראו את היתרונות שלהם.

לפטיפון {להבדיל מכל הדיגיטל} יש גוון צליל מאוד יחודי שאף דיגיטל אינו מסוגל לשחזר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,419
נקודות
113
נמר
יש ריפים שנעשו בצורה איכותית בהקלטה מפטפון למחשב
נכון, זה פטפון ספציפי, אבל זה משמר את כל אותם מאפיינים של ויניל - צליל רך, במה גדולה וכו'

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא יכול לשמר, אופן הניגון והמדיה האנלוגית זה העניין ולא רק ה"קובץ".

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,419
נקודות
113
:D
זה קשה לתפוס
אבל זה נכון

אתה לוקח כרטיס קול של RME או LYNX, ומקליט מפטפון שלך ברזולוציה 96/24 (שזה יותר גבוה מפטפון). תוכיח כי לא תקבל את אותו הדבר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מיכאל.

בוא ותוכיח אתה. אני עשיתי את זה עשרות פעמים. לי יש באולפן RME 800 ואני יכול להקליט איך שרק תבחר. העניין הוא לא איזה קובץ המכשיר מנגן אם כי איזה מכשיר מנגן את אותו הקובץ.

האמן לי מיכאל יקירי, הקלטות אני עושה מידי יום. אני מוריד המון תקליטים לדסקים {מוסיקה אלקטרונית למועדונים ורמקסים מיוחדים} והסאונד רחוק שנות אור מאשר הניגון על הפטיפון עצמו.

הפטיפון הוא מכשיר אקוסטי, הוא מכניס את עצמו לסאונד, חשוב מאוד שתבין את זה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,419
נקודות
113
לא אמרתי כי זה לא חשוב מה מנגן, צריך DAC איכותי.
וחשוב להקליט ברזולוציה גבוהה (ולא לדיסקים)

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
להזכירכם, סוני עשתה לא מעט העברות לדיגיטל באמצעות תקליטים ופטיפון של Rockport, התוצאה לא הייתה רעה במיוחד...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יאיר.
זה לא קשור.
הבעיה היא לא ההמרה, הבעיה היא הנגן.

גם ההמרה הכי טובה והכי נטרלית בעולם לא תביא נגן דיגיטלי לנגן כמו פטיפון.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,419
נקודות
113
נמר
מספיק זייפן אחד בשרשרת, לא צריך שניים.
נגן דיגיטלי צריך להיות נייטרלי.. לא צריך להוסיף עוד פרשנות מעל להקלטה מפטפון.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מיכאל.
עדיין את התמונות בפורמט בינוני או גדול מצלמים עם אנלוגי. דהיינו, שאתה רוצה באמת לצלם אתה עדיין לא יכול לברוח מהאנלוגי.

המערכות שלנו {להבדיל ממסכים} הן עדיין לא דיגיטליות. כל עוד אין תחליף לרמקול היא לא יכולה להיות דיגיטלית מהתחלה עד הסוף.

בגדול התחרות היא לא מול הפטיפון, הוא יקבור גם את הסטרימרים כמו שקבר הרבה טכנולוגיות לפניו. התחרות היא עם המדיה באופן כללי. וגם לנגן ה-CD ישארו חסידים גם בעוד 30 שנה.
אז גם צילום בפורמט בינוני עבר/עובר לדיגיטל, דוגמא:
http://www.dpreview.com/news/1003/10031002pentax645d.asp
צילום אנאלוגי יעלם ל ח ל ו ט י ן מכיוון שאין שוק מספיק גדול לפילם, ומכיוון שלצלמים דיגיטליים יתרונות גדולים בכל מה שקשור לworkflow.
באודיו עדיין רמקול זה רמקול ומגבר זה מגבר. בעצם רק המקורות משתנים. אולי יופיעו יותר רמקולים מוגברים (שתאורטית זה עדיף ע"פ מגבר נפרד), אבל זה לא קשור לעולם הדיגיטלי.... אני לא רואה שום סיבה להשרדות הCD: ביטים זה ביטים, וביטים על CD זה סתם פאסה. עלות אחסון של אלבום לוסלס על דיסק קשיח עולה היום 2 סנט, ויורד כל יום!!! הרבה פחות מעלות CD!!! על נגן נייד (פלש) עולה ליצרן פחות מחצי דולר. אם ל CD היו יתרונות טכניים כלשהם, מילא.... אבל אין. הפטיפון מחזיק מכיוון שהוא מייצר צליל אחר, לא אתווכח אם טוב יותר או פחות. אבל אין שום הבדל סוני ביו ביטים על CD לביטים על דיסק. אין שום ספק שעולם הCD ימות בחמש שנים הקרובות, ויתכן אף מוקדם יותר.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
בדיוק.
"אופן הניגון" של המדיה האנלוגית בא לידי ביטוי באות החשמלי האנלוגי שיוצא מהפטיפון ועובר דיגיטציה.
אם ה-ADC טוב ובעל ביצועים גבוהים, והנגן הדיגיטאלי ניטראלי, הוא יישחזר היטב את אופי התקליט כפי שהתנגן.
הטענה כי הפטיפון "מכניס את עצמו לסאונד" אינה רלוונבטית אם אותו סאונד מיוחד, שבקע מהפטיפון בצורת אות חשמלי - הוקלט היטב.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר

זו הטעות שלך מיכאל.

הפטיפון כן מכניס את עצמו לסאונד, ואני מוכן לחתום על זה שאם אני מקליט בתנאים אופטימלים קובץ מפטיפון וינגן אותו פעם מהפטיפון ופעם מהמחשב הסאונד יהיה שונה.

דיגי.
זו תגובה גם בשבילך.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
איך מתבטא ההבדל בסאונד?
האם משהו שבוקע מהפטיפון לא "נתפס" בהקלטה?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
עם כל הכבוד לנגנים דיגיטלים {ועברו אצלי לא מעט} אף אחד מהם לא ניגן כמו הפטיפון. נוסיף לרשימה את הקוזמה שאין שום נגן דיגיטלי שמסוגל להתמודד איתו בשום פרמטר {גם לא שקט ונקיון}.

לפטיפון {להבדיל מכל הדיגיטל} יש גוון צליל מאוד יחודי שאף דיגיטל אינו מסוגל לשחזר.

זה גם ניסיוני.
בשורה תחתונה, יש כנראה צעידה קדימה בתחום הדיגיטאלי, אלא שהדיגיטאלי המתקדם ביותר הוא עדיין מפגר ביחס לאנלוגי.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
צילום אנאלוגי יעלם ל ח ל ו ט י ן מכיוון שאין שוק מספיק גדול לפילם, ומכיוון שלצלמים דיגיטליים יתרונות גדולים בכל מה שקשור לworkflow.

האם אתה יודע למי ניתנה הנבואה?

לאחר עשרות שנים של צילום אנלוגי, עברתי לצילום דיגיטאלי לפני כמה שנים.
שנתיים מאוחר יותר חזרתי לשלב צילום דיגיטאלי ואנלוגי.
לצילום אנלוגי יש קסם מיוחד שהדיגיטאלי אינו יכול לשחזר.
אגב, אני מכיר אלפי אנשים ברחבי העולם שעברו מסלול זהה, כאשר יפן מובלי בתחום הזה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איך מתבטא ההבדל בסאונד?
האם משהו שבוקע מהפטיפון לא "נתפס" בהקלטה?

כמובן.

הרי אנחנו לא בדיוק מקליטים את הפטיפון, אנחנו מקליטים את הפונו סטייג'.
כשאנחנו מאזינים לפטיפון זה נשמע אחרת לגמרי.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
אז אם גם נאזין דרך הפונו סטייג' זה לא יישמע אחרת לגמרי...?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האם אתה יודע למי ניתנה הנבואה?

לאחר עשרות שנים של צילום אנלוגי, עברתי לצילום דיגיטאלי לפני כמה שנים.
שנתיים מאוחר יותר חזרתי לשלב צילום דיגיטאלי ואנלוגי.
לצילום אנלוגי יש קסם מיוחד שהדיגיטאלי אינו יכול לשחזר.
אגב, אני מכיר אלפי אנשים ברחבי העולם שעברו מסלול זהה, כאשר יפן מובלי בתחום הזה.

במקרה אחד החברים הקרובים שלי הוא צלם מוצרים מאוד נחשב, היתה לי שיחה איתו בכל הנוגע למעבר לדיגיטלי, התשובה שלו היתה שקודם כל צריך לסיים ולפתח את האנלוגי ואז יעברו לדיגיטלי עם פורמט גדול.\

יש כמה השוואות בחו"ל בין פורמט בינוני דיגיטלי לבין פורמט בינוני אנלוגי, ההבדלים בניהם מראים שיש עוד זמן עד שהם יעברו עם דיגיטלי לצילום טכני ברמה זהה לאנלוגי.

בקיצור, יש עוד זמן, לא מעט. והאנלוגי בפורמט הגדול עדיין מתפתח ובועט.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
רק העולם האמיתי הוא באמת. כל היתר זה חיקוי.
עשית פעם הגדלה רצינית לתמונה אנאלוגית ? שמעת על המונח גריין ? רואים את חלקיקי יודיד הכסף. רק עניין של רזולוציה.
ההמרה לדיגיטלי היא כנראה טעות. שאולי עוד תתוקן יום אחד. נובע מהמעבר לעולם המחשב ולנוחות שהוא נותן. אבל בגדול - אפשר להקליט על דיסק מגנטי של מחשב בדיוק באותה צורה שמקליטים על טייפ סלילים רבוקס בן 30 שנה. המדיה המגנטית זהה. פשוט הפלייבק לא קיים - לא הוציאו לשוק משהו שיכול לעשות פלייבק אנאלוגי במדיה שחלקה דיגיטלית. ברגע שזה יקרה הבעייה תיפתר ונוכל להינות משני העולמות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור