עולם האודיו כעולם המחשבים?

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
DigiSUN :rolleyes:, לא נראה לי שנימוסים הם מה שמניע אותך, ובטח לא מעניינת אותי דעתך בנושא.
יותר נראה לי שריגש אותך לצאת חכם על הגב של קוראי הפורום.
Triton, אינך מכיר אותי. לפיכך, מה שכתבת כאן נראה כמו מקרה קלאסי של השלכה (לינק).
העיקר שאח"כ אתה מאשים אותי על "לקיחת הדברים לפן האישי".
לגבי "חוסר הבטחון" - מה שכתבת לא ממש מעיד על בטחון עצמי גבוה, ולכן זה מחזק את טענתי.

מעבר לכך, לא לכבודי להתייחס ללעז שבדבריך.

לא מדובר בOVERSAMPLING בצד הפלייבק כמו בCDPS בכדי לקבל המרה איכותית יותר, אלא בטרנספר עצמו, שאין לו שום טעם ועניין חוץ מלהשלות את הלקוח.
למרות שזה לא ראוי לעשות (ומעולם לא אמרתי שזה כן), מה שאתה אומר אינו רלבנטי. איכות ההמרה משתפרת כי אנרגית האות שעבר Upsampling רחוקה (במישור התדר) מהברך של מסנן השחזור - שם עיוותי הפאזה הם הגדולים ביותר. מהבחינה הזאת, אין זה משנה טכנית, באיזה שלב נעשה תהליך ה- Upsampling; רכיבי התדר הגבוהים ישוחזרו, פרקטית, בצורה יותר מהימנה.
יתר על כן, אם נעשה עיבוד כלשהו על הסיגנל לאחר ה- Upsampling, היתרונות של קצב דגימה גבוה כבר באים לידי-ביטוי בתהליך.

השאלה שעדיין מהדהדת באוויר היא מה הביא אותך להביא את כל ה"ידע" שלך, כתגובה למה שנמר הציע ושאל, ואיך כל הפונטים ששפכת פה, עוזרים למישהו להבין איך בדיוק אתה ומיכאל GOLDEN EARS חברך (שמצליח להבחין בין WEISS לשאר הממירים, אך טוען שנמר יהנה מהקלטה דיגיטלית של הפטיפון שלו באותה מידה !?), תקליטו את הפטיפון של נמר, כך שסוף סוף הוא יוכל להיפטר ממנו.
ללא ספק, בין זלזול לזלזול, אתה מפגין הבנה עמוקה כאשר אתה לוקח את הדברים למדרון חלקלק (לינק).

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
Triton
ספר קצת על המערכת שלך..

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
Triton זה כמו האולפן שהיה פעם?

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
Triton,

למרות שזה לא ראוי לעשות (ומעולם לא אמרתי שזה כן), מה שאתה אומר אינו רלבנטי. איכות ההמרה משתפרת כי אנרגית האות שעבר Upsampling רחוקה מהברך של מסנן השחזור - שם עיוותי הפאזה הם הגדולים ביותר.

אהה ... לא הבנת .....קרא שוב.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
Triton
ספר קצת על המערכת שלך..

אין הרבה מה לספר, 2 פולקים ישנים,
רסיבר,פאוור,כרטיס,2 ממירים, לא מעניין במיוחד,
מחכה להידלק על רמקולים\מגבר חדשים (מהשעמום :O)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
..או מקור
חוליה חלשה במערכת דיגיטלית היא המקור הרי..

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מסכים במאה אחוז, מרוצה מהבחינה הזו, אצטרך לשפוך המון כסף על הגברה\רמקולים בשביל לשבור את הממירים+DIRECT PC PLAYBACK , לא רואה את זה קורה.

לא השתמשתי בCD כמקור שנים,הייתי גם די עמוק בתחום הHTPC וכו , אז לפחות בצד הזה כבר יש לי מושג מה עובד בשבילי.

נערך לאחרונה ב:

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
תן קצת יותר פרטים.... אולי גם קצת סיפור רקע

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
YAIRהרגע קראתי איזה פוסט על מודים שאתה מבצע והנה אתה !
על מה מדובר ?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
אני שאלתי קודם

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אני שאלתי קודם

שאגלה לטריטון שאתה אדם שכדאי להכיר?

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מר גומא היקר, נראה לי שהפטיפון שלך תקוע על אותו משפט כבר זמן רב. בעצם על שני משפטים - הקטע על אוזניים ערלות ועל איך "הטכנוקרטים" (לדבריך) לא מאזינים למוזיקה. אם אין לך משהו נוסף להוסיף אתה מוזמן לכבות את הפטיפון. מאידך אם ברצונך להוסיף משהו ענייני אשמח לשמוע!
(Y)
ועכשיו אני בטוח שהוא יגיד משהו טיפשי כמו שכולם לא מבינים והוא בעל המונופול על הידע :D

תגיד יהושוע , לא נמאס לך ?. שים לב שעד כה היה וויכוח בין טריטון ובין מיכאל ודיגיסאן , ולמרות נסיונך הפאטתי להכנס כבר אף אחד לא סופר אותך ממטר . לא היגיע הזמן להחליף תקליט ? כי התקליט הזה כ"כ שחוק עד שנמאס

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
למיטב ידיעתי רוב ההקלטות החשובות כבר מזמן עברו דיגיטיזציה, ולא בטוח שמה שאתה אומר על טייפים ישנים עדיין נכון, ובוודאי שהוא לא יהיה נכון בעתיד. אורך חיים של קלטות זה דבר מאוד בעייתי - תשאל מנהל מידע של בנק שצריך לשמור קלטות נתונים לאורך שנים.... בעייה אדירה בכל התעשייה. ביטים זה ביטים - זה כל העניין. אני יכול לשכפל את ה CD כמה שאני רוצה, להמיר אותו ל-FLAC - המוזיקה נשמרת 100%. כמובן שעניין הפורמטים מהווה בעייה קשה שנתמודד איתה כל חיינו. לא מתווכח בכלל לגבי טעמם של אנשים בצליל כזה או אחר - בעצם אמרתי את זה קודם. אבל משום מה כשאני מנתח את הדברים באופן טכני זה מעצבן מיסטיקאי אחד או שניים שלדעתו/ם אסור להסביר כלום.
ספריית הקונגרס לא מאמינה בכך . בזמנו הייתה כתבה על פרוייקט שימור שלה , ותתפלא הם קנו פטיפון של רוקפורט ואאל"ט טייפ אנלוגי 3/4 לצורך כך :D

זה שהקלטות ישנות עברו דיגיטיזציה לא אומר שזרקו את הטייפים הישנים. לטייפ רווקס עם חצי אינטש אאל"ט יש טווח דינאמי גדול מאוד ורצפת רעש כמעט אפסית . ניתן לשמר את הסרטים , ואת הטייפ לעוד המון שנים . למעשה אם ייצא פורמאט דיגיטאלי חדש עם אורך מילה יותר גדול , יתכן (אני לא ממש יודע אבל ממה שקראתי ואני זוכר זה נכון , כך שאל תקח את מה שאני אומר כרגע כעובדה )ותוכל להוציא מהם רוחב מילה של 24 ביט

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יש צורך בידע מעמיק כדי לנתח נתונים טכניים – ידע שאינו קיים אצל מרבית המברברים.
ואצלך יש מונופול שלו ? :D:D:D

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
לגבי "הקסם" של צילום אנאלוגי, זאת כמובן דעתך. פוטושופ יודע לעשות יותר "קסמים". לדעתי. כל הכבוד שאתה מכיר אלפי אנשים שחזרו לאנאלוג. תרים טלפון למנכ"ל קנון, הם כנראה עשו טעות נוראית כשהחליטו השנה להפסיק למכור את הSLR האנאלוגי האחרון שלהם (EOS-1). וגם למנכ"ל ניקון - איך יכול להיות שאת הדגם האנאלוגי האחרון הם פיתחו ב 2004, ושגם הוא כנראה יורד מהשוק בקרוב? אגב - כמה לדעתך תשלם על רול של פילם עוד 3 שנים? ומי יפתח לך תמונות צבע? או שהקסם הוא רק בשחור לבן שתפתח לבד? בעצם, אולי תתחיל גם תנועה להחזיר שידורי שחור לבן בטלויזיה - גם לזה יש "קסם" מסוים.

(lol)(lol)(lol)

לקחת לי את המילים מהפה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא יודע איזה קסמים יש בפטיפון. אצלי הוא לא עושה קסמים.

מקור אמור לנגן באופן טבעי ו"נכון". הוא אמור להוציא מקסימום מידע מוסיקלי לשאר חלקי המערכת שיגיעו בסוף לרמקול.

גם פטיפון, גם סטרימר וגם CD לא אמורים לעשות קסמים, הם אמורים לעשות מוסיקה וכמה שיותר טוב.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
נמר, תגובתי למעלה לא הייתה מיועדת אלייך, אין צורך להכביר במילים למי זה יועד ולמה, וזה גם לא נאמר בהקשר מוזיקלי אלא לגבי צילום. בכל אופן "טבעי ונכון" הם מונחים סובייקטיבים למדי, ולכן אין טעם להתווכח עליהם. בכל אופן מאחל לכולם חג שמח, ואתה בטוח תהנה עם הרמקולים החדשים! לצערי המגבר החדש שלי יגיע רק עוד כשבוע :-(

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור