אולי אני טועה? לא מבין למה חברה יחסית צעירים באודיו נניח 10 שנים,לא מצליחים ליצור...

• פותח הנושא zs
  • פורסם בתאריך

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
לירן אנחנו מדברים על 2 דברים שונים , אין קשר למה שכתבת - בכלל , ולא הבנת כך נראה לי את דבריי.

עריכה: מכיוון שאני כבר יודע לאיפה זה הולך , הסבר קצר: המשתנה היחיד במבחן ההאזנה המדובר , בנטרול הטיות שאולי התקיימו עקב העובדה שהמבחן לא DBT ,היה הכבלים . אלכוהול יאפשר לך לשמוע הבדלים על אותו כבל אפילו... אלכוהול לא יכול להסביר הדירות בתוצאות בחינה לשני כבלים שונים זהים בתכונותיהם...זאת בהנחה והנבחנים לגמו בכלל אלכוהול בהאזנה הראשונה , הספיקו להתפכח עד השלישית , ואז להתבשם שוב בהאזנה השישית

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
לירן אנחנו מדברים על 2 דברים שונים , אין קשר למה שכתבת - בכלל , ולא הבנת כך נראה לי את דבריי.

עריכה: מכיוון שאני כבר יודע לאיפה זה הולך , הסבר קצר: המשתנה היחיד במבחן ההאזנה המדובר , בנטרול הטיות שאולי התקיימו עקב העובדה שהמבחן לא DBT ,היה הכבלים . אלכוהול יאפשר לך לשמוע הבדלים על אותו כבל אפילו... אלכוהול לא יכול להסביר הדירות בתוצאות בחינה לשני כבלים שונים זהים בתכונותיהם...זאת בהנחה והנבחנים לגמו בכלל אלכוהול בהאזנה הראשונה , הספיקו להתפכח עד השלישית , ואז להתבשם שוב בהאזנה השישית
אני לא נכנס לויכוח
שנים שמנסים להוכיח לי בהדגמות על מערכות מתקדמות שיש הבדלים בין כבלים מסוגים שונים
משהו חסום אצלי , לא שומע הבדל, מוגבל (אולי ביטוח לאומי יכיר בזה)
הסברים טכניים לא מתקבלים , אני מבין בזה קצת יותר מדי אולי אז נשאר הלא נודע
לא בושה להגיד שיש דברים שאנחנו לא מבינים
גם הפיסיקה המודרנית מלאה בתופעות לא מוסברות
חבל על הויכוחים. אגב אמרתי את זה לרוברט הרבה פעמים, חבל על האנרגיה

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
משהו חסום אצלי , לא שומע הבדל, מוגבל
אינך מוגבל בשמיעה , אתה מותנה.

הסברים טכניים לא מתקבלים
https://he.wikipedia.org/wiki/כשל_לוגי#אד_איגנורנטיאם

ללא הכללות בבקשה

חשמל וגלי קול הם תופעות פיזיקליות מוכרות ומוסברות. זה לא תיאוריית הקוואנטים

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
ניתחת אותי בצורה מושלמת
אפשר לקבל את זה כחו"ד?
באמת אנסה להגיש לביטוח לאומי

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
אני לא נכנס לויכוח
שנים שמנסים להוכיח לי בהדגמות על מערכות מתקדמות שיש הבדלים בין כבלים מסוגים שונים
משהו חסום אצלי , לא שומע הבדל, מוגבל (אולי ביטוח לאומי יכיר בזה)
הסברים טכניים לא מתקבלים , אני מבין בזה קצת יותר מדי אולי אז נשאר הלא נודע
חבל על הויכוחים. אגב אמרתי את זה לרוברט הרבה פעמים, חבל על האנרגיה

אני ממש באותה דעה, עם חמשת החושים
העלובים שלנו, יש הרבה דברים מתרחשים סביבינו
שאנחנו לא מסוגלים לדעת, בנוסף גם המוח
המתעתע בנו.

meni48

אוהב את התחום
מעורבות
6
נקודות
8
בתחילת שנות השבעים החלה מהפכה בתחום האודיו כשלפני-כן רק מעטים עם יכולות כלכליות רכשו מוצרי היי-אנד,וכל היתר השתמשו בטרזיסטור או ברדיו מובנה כולל פטיפון של פיליפס וגרונדינג...את המהפכה יצרו היפנים שהוזילו את המחירים לעומת אנגליה וארה"ב ..הנוער של היום גדל על האייאנד בבית וזה פחות מגרה אותו כי גירויים טכנולוגים אחרים שלא היו פעם מגרים אותו יותר...בקיצור יש היום פחות גירוי לטכנולוגיה שבה הוא נולד כמובן מאליו וראה בבית.

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
בתחילת שנות השבעים החלה מהפכה בתחום האודיו כשלפני-כן רק מעטים עם יכולות כלכליות רכשו מוצרי היי-אנד,וכל היתר השתמשו בטרזיסטור או ברדיו מובנה כולל פטיפון של פיליפס וגרונדינג...את המהפכה יצרו היפנים שהוזילו את המחירים לעומת אנגליה וארה"ב ..הנוער של היום גדל על האייאנד בבית וזה פחות מגרה אותו כי גירויים טכנולוגים אחרים שלא היו פעם מגרים אותו יותר...בקיצור יש היום פחות גירוי לטכנולוגיה שבה הוא נולד כמובן מאליו וראה בבית.
לא חושב שהטכנולוגיה המתקדמת של היום משפיעה. לדעתי הדור הצעיר בעיקר חווה מוזיקה באוזניות ובאיכות לא גבוהה. ממה שאני רואה, כשהם נחשפים לסאונד היי אנד ברמקולים הם מאד מתלהבים.

Pooki

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
תגיד פוקי… זה רדיו זה?!
נו לפחות אתה משתדל לעזור לחבר גם אם לא ברור האם זה כבוד האבוד שלך או שלו...

arb

אוהב את התחום
מעורבות
103
נקודות
43
YOSSI24
אין קשר בין היסח הדעת, או בעיה ... "עם חמשת החושים העלובים שלנו"..ובנוסף לכל ..."למוח המתעתע בנו"... לבין אותה יכולת להבחין בסיגנל סוני המשתנה כהרף עין.

מערכת היי פיי דו ערוצי משמיעה מכלול של שינויים סונים בקצב, בדנימקה, ובאופי בהתאם לתכנים המוסיקליים אותם היא מפענחת.

היכולת להבחין בשינויים אלה קיימת אצלנו, והיא חלק אימננטי מהפיזיולוגיה שלנו. למרות זאת, מדובר כאן בתחום יוצא דופן. כזה שמגלם פרמטרים מורכבים
ויחודיים שלנתח אותם צריך הרבה מעבר לאוזן טובה.

בשעה שבוחנים כבלים של חברות שונות באותה נקודה במערכת, ולא ניתן לשמוע הבדלים ולו הקלושים ביותר, אזי איפה שהוא קיימת בעיה חריפה, או במערכת, או אצל מי שלא מצליח להבחין בשינוי. יתכן מצב שלא קיימת אותה המסוגלות להסביר את ההבחנה בדבר השינוי שנקלט, אבל זה כבר שייך לדיון אחר.

אני כמובן מדבר במצב של השוואת כבלים באותו הריטייל ולא על השוואה של כבל שעולה שקל בודד מול 100kש'.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
.

אני כמובן מדבר במצב של השוואת כבלים באותו הריטייל ולא על השוואה של כבל שעולה שקל בודד מול 100kש'.

לכל חברה יש קונספט שונה לגבי "איך זה אמור להישמע" וזה בא לידי ביטוי גם בכבל שהוא רכיב בשרשרת כמו שאר הרכיבים.
אז לא צריך להיות מופתעים אם במחירים דומים כבלים של יצרנים שונים נשמעים אחרת באותו הסטאפ.

אגב,
מחיר ריטייל משקף יותר את מיצוב המותג מאשר את איכות/עלויות החומרים ושאר הוצאות הייצור והפיתוח.
ארז

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
YOSSI24
אין קשר בין היסח הדעת, או בעיה ... "עם חמשת החושים העלובים שלנו"..ובנוסף לכל ..."למוח המתעתע בנו"... לבין אותה יכולת להבחין בסיגנל סוני המשתנה כהרף עין.
אותם 5 חושים עלובים ומוח מתעתע הם הכלים שמאפשרים לנו לקלוט ולחוות (2 דברים שונים) את אותם שינויי אות . מכאן שברור שיש קשר , שממנו גם נגזרת הבעיה שלשווא מנסים לטאטא תחת השטיח : הטיות שונות שמעצבות את החווייה .

מערכת היי פיי דו ערוצי משמיעה מכלול של שינויים...היכולת להבחין בשינויים אלה קיימת אצלנו, והיא חלק אימננטי מהפיזיולוגיה שלנו.
הכללה . לא כולם ניחנו באותה יכולת שמיעה , וגם המחוננים ביותר לא יוכלו להבחין בכל אותם שינויים .

למרות זאת, מדובר כאן בתחום יוצא דופן. כזה שמגלם פרמטרים מורכבים
בהנחה ואינך מכוון למאפיינים המוכרים והמדידים של ציוד שמע , מהם אותם משתנים לדעתך? כיצד אפשר לנתח אותם , מה דרוש? אילו כלים/שיטות?

בשעה שבוחנים כבלים של חברות שונות באותה נקודה במערכת, ולא ניתן לשמוע הבדלים ולו הקלושים ביותר, אזי איפה שהוא קיימת בעיה חריפה, או במערכת, או אצל מי שלא מצליח להבחין בשינוי. יתכן מצב שלא קיימת אותה המסוגלות להסביר את ההבחנה בדבר השינוי שנקלט.
אמירה שרירותית לעשות דין אחד לכל הכבלים , או יומרה לצייר תמונת מצב לפיה הבדלים תמיד קיימים בכל מחיר (תרתי משמע)? אולי גם וגם ? "אין הבדל - יש בעיה!" זבוב חסר רגליים חירש ? ישפטו הקוראים . אולי , רק אולי , קיימת אפשרות נוראית ואיומה שאין הבדלים ?

שאז כמובן ההבדלים צורחים לשמיים , ואם לא אז "קיימת בעיה חריפה" פי 100 ? איזה הגיון זה להניח שבהכרח מתקיים מתאם כלשהו בין פערי מחיר לאיכויות והבדלים?

arb

אוהב את התחום
מעורבות
103
נקודות
43
clip99

עוד מעט תגיד לי שחוש הריח או הטעם ה"עלובים" מילא חוש המישוש (שמגלם תפיסה מישושית סבילה ) משפיעים עלינו בבואנו להשוות כבלים מחברות שונות.

סליחה שכחתי, מעבר לחוש הבאמת קריטי, קיים עוד חוש הרביעי במספר. נראה לי שאין מלבדו הלא הוא
חוש הראייה.

מה לעשות שאין כמו מראה עיניים אודיופילי של מערכת אולטרה היי אנד מדוגמת, או מנגד של מערכת ווינטג' מעופשת, על מנת לגרום להטיות המציאות, ולתעתועי מוח, מסכים.

למותר לציין שבכל הנוגע למבחן הנדון לפחות מבחינתי אין לזה שום קשר ואת זה אני אומר לך מתוך נסיון רב.

כולנו ניחנו ביכולות להבדיל לא רק בין תדרים מסויימים, אלה גם בתצורות סוניות מורכבות וזה לא נוגע למכוננות או גאונות.

בנוסף לא טענתי לרגע שניתן לעקוב אחרי כל המשתנים שהמערכת מייצרת בו זמנית.. טענתי שעל מנת לשמוע הבדלים בין כבלים נדרשת בעיקר מיומנות. צריך לדעת למה להקשיב ובעיקר איך זה בא לידי ביטוי במרחב השמע.

במידה שאני צריך להבהיר לך מה הם אותם "משתנים" שאינם קשורים באלה המדידים המוכרים לך, אז יש כאן באמת בעיה רצינית, ועוד הוכחה שאפשר למדוד את מה שניתן עד מחר, אבל שם זה בד"כ מתחיל ונגמר.

בסופו של דבר אני מדבר על שיטת עבודה שבודקת לעומק, לרוחב, ולגובה את אותם פרמטרים וניואנסים שבונים את הסאונד. במילים אחרות שמגדירים את אותה מסגרת שהדי אן איי הסוני שלה מצוי ביסודות שמתקיימים במציאות.

ולעינינינו, במידה שאין הבדלים שמיעים בין שני כבלים שונים באותה נקודה במערכת, אז כן לא רק מבחינתי קיימת בעיה. מה אתה רוצה שאני אשקר ואגיד לך חביבי אתה צודק. הבנתי אותך, אם יש אחד שקם וזועק אני לא שומע הבדלים אז אני כנראה טועה. כבר ציינתי מה הסיבות שבעטיין יתכן ולא יתקיימו כלל הבדלים בהשוואה הנדונה. אם זה איום ונורא לא אמרתי, אתה תחליט.

ולסיום לא דיברתי על ההגיון בתמורה למחיר ביחס לאיכות! דיברתי על בחינת כבלים באותו הריטייל ותו לא!

נערך לאחרונה ב:

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
YOSSI24

מערכת היי פיי דו ערוצי משמיעה מכלול של שינויים סונים בקצב, בדנימקה, ובאופי בהתאם לתכנים המוסיקליים אותם היא מפענחת.

היכולת להבחין בשינויים אלה קיימת אצלנו, והיא חלק אימננטי מהפיזיולוגיה שלנו. למרות זאת, מדובר כאן בתחום יוצא דופן. כזה שמגלם פרמטרים מורכבים

בשעה שבוחנים כבלים של חברות שונות באותה נקודה במערכת, ולא ניתן לשמוע הבדלים ולו הקלושים ביותר, אזי איפה שהוא קיימת בעיה חריפה, או במערכת, או אצל מי שלא מצליח להבחין בשינוי. יתכן מצב שלא קיימת אותה המסוגלות להסביר את ההבחנה בדבר השינוי שנקלט, אבל זה כבר שייך לדיון אחר.

את התקפות לגבי את אשר כתבתי אתה
יכול לראות בחוסר הסכמה וויכוחים בין המשתתפים שהופכים לאישיים, אני לא מוכן להיגרר לוויכוחים אלה כדי להוכיח
את קיומי ודעתי, רוב המגיבים חושבים
שהם יודעים, ולא בהכרח זו אמת.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
clip99
עוד מעט תגיד לי שחוש הריח או הטעם ה"עלובים" מילא חוש המישוש (שמגלם תפיסה מישושית סבילה ) משפיעים עלינו בבואנו לבדוק שני כבלים מחברות שונות.
החושים *מאפשרים* העברת קלט . זה תפקידם . אכן , הקלט תמיד מושפע ממצב איברי החישה , לדוגמה: סינוור בעין ישנה את מה שאתה רואה , דלקת באוזן תשנה את מה שאתה שומע וכו' . בכך מסתכמת ההשפעה שלהם , כאשר ברוב המקרים היא תהיה זניחה עד בלתי קיימת - מה לעשות , רוב הזמן איברי החישה שלנו תקינים ... לצערי לא הבנת את הכוונה שלי . ההשפעה עליה דיברתי מקורה בהטיות . לא איברי החישה !

סליחה שכחתי, מעבר לחוש הבאמת קריטי, קיים עוד חוש הרביעי במספר. נראה לי שאין מלבדו הלא הוא חוש הראייה.
האם אדם שומע עם עיניו? לעין יש תפקיד בהקשר לחווייה , לא לשמיעה . אכן , העין היא-היא זו האחראית לניסים ונפלאות המדווחים המיוחסים לאיכות ותפקוד ציוד שמע ורכיבי צליל אבל כל הללו הם בבחינת "שאר רוח" המתקיים בנפרד מהצליל בפועל , ומהווים למעשה את סלע המחלוקת בין 2 המחנות . לי אישית לא אכפת מה שומעים וכמה צריך להשקיע לשם כך , אם החווייה מקדשת את המאמץ - דייני , ואין לי כוונה להיכנס לשיקולי VFM , האם עשו עליך קופה או אם אתה מדמיין משהו , כי לי ברור מה עומד מאחורי דיווחי הבדל במקרים של ציוד שמשפיע (בניגוד לנמדד!) באופן זהה על אותות שמע במשרעת הרלוונטית לתפיסה האנושית . מה שמעניין או בעצם מתמיה אותי מאז ותמיד ורק זה , הוא הניסיון ההרואי , הכמעט דון-קישוטי לעתים , לגונן על הפוזיציה שמנסה לקשור את אותם הבדלי חווייה (שקיימים בהאזנה גלויה , כמובן) לציוד בלבד תוך התעלמות מהמרכיב הפסיכולוגי , גם במחיר של יצירת מאפיינים/משתנים יש מאין שכמובן המדע עדיין לא מכיר (טיעון שגור מאוד) , ללא גיבוי מדעי מוכח - ועל אחת כמה וכמה זה מתמיה במקרה של אנשים ש*מודעים* למרכיב הזה!! ולי אישית מוכרים כאן כמה כאלה .

מה לעשות שאין כמו מראה עיניים אודיופילי של מערכת אולטרה היי אנד מדוגמת, או מנגד של מערכת ווינטג' מעופשת, על מנת לגרום להטיות המציאות, ולתעתועי מוח, מסכים.
תודה

למותר לציין שבכל הנוגע למבחן הנדון לפחות מבחינתי אין לזה שום קשר ואת זה אני אומר לך מתוך נסיון רב.
נכון ! אבל זה לא היה "מבחן" !
1 - לא נערך , או שבכל מקרה לא ידוע מהמדווח , אם היה במתכונת סמיות כפולה.

2 - שוב שוב ושוב i cant stress enough : אין שום ערך , שום תוקף למסקנות שהגיעו אליהן שם , כל זמן שלא מוודאים שהכבלים זהים . אם הם שונים ואכן בוודאות זה המקרה , המבחן הזה או מה שזה לא היה - לא מוכיח או מפריך כלום. אם הכבלים לא זהים - לא מעניין .

טענתי ש...נדרשת מיומנות.
נכון ! אך לא רלוונטי לדיון ולטיעון שאני מנסה לבסס.

במידה שאני צריך להבהיר לך מה הם אותם "משתנים" שאינם קשורים באלה המדידים המוכרים לך, אז יש כאן באמת בעיה רצינית,
אשמח לשמוע את הבהרותיך לגבי משתנים אלו . באמת .

ועוד הוכחה שאפשר למדוד את מה שניתן עד מחר ומה שלא תרצה, אבל שם זה בד"כ מתחיל ונגמר.
נכון . רק שכחת לספר מהי המסקנה שתתקבל בסוף .

בסופו של דבר אני מדבר על שיטת עבודה שבודקת לעומק, לרוחב, ולגובה את אותם פרמטרים וניואנסים שבונים את הסאונד. במילים אחרות שמגדירים את אותה מסגרת שהדי אן איי הסוני שלה מצוי ביסודות שמתקיימים במציאות.
אלו הן ההבהרות שדיברת עליהן?
1 - מהי אותה שיטת עבודה , האם היא נבדלת מכל המדידות המקובלות והידועות בתחום לאנשים שמגיעים מהתחום כמו רוברטס למשל , או לכל אחד אחר שעוסק בכך לצורך העניין?
2 - האם היא יכולה להסביר הבדל *מדווח* אך לא *מדיד* מהסוגים הרווחים בתיאורים אודיופיליים שונים , שאותן מדידות מקובלות בסעיף הקודם לא יכולות לגלות או להסביר?

ולעינינינו, במידה שאין הבדלים בין שני כבלים באותה נקודה במערכת אז כן לא רק מבחינתי קיימת בעיה.
אתה שוב יוצא מנקודת הנחה שאפשרות כזו לא יכולה להיות קיימת . חובת ההוכחה עליך , שכן כבר הוכח שיש כבלים שונים שנמדדים זהה . נכון , לא כולם . אבל יש . וזה הנושא כאן .

ולסיום איפה דיברתי על ההגיון בין מחיר לאייכות? נהפוכו דיברתי על בחינת כבלים באותו הריטייל!
אם כך משתמע מדבריך , בהכרח , שאתה בעצם אומר שהבדלים יהיו מובחנים יותר בין כבלים מאותה גיזרה ... שזה קצת שומט את הקרקע תחת האמונה הרווחת שהללו אמורים לבוא לידי ביטוי יותר במקרי קיצון ... אמירה בעייתית בפורום הזה

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,505
נקודות
113
היו זמנים פעם , שהתאמצנו אחד בשביל השני , קרה גם בעיצומה של הקורונה ומערכות החברים כאן בפורום , כיף להזכר

arb

אוהב את התחום
מעורבות
103
נקודות
43
clip99

שבוע טוב

החושים *מאפשרים* העברת קלט זה תפקידם. אכן הקלט תמיד מושפע ממצב איברי החישה.... בכך מסתכמת ההשפעה שלהם, כאשר ברוב המיקרים היא תהיה זניחה עד בלתי קיימת"...ואתה ממשיך;..."לצערי לא הבנת את הכוונה שלי. ההשפעה עליה דיברתי מקורה בהטיות, לא באיברי החישה"...

לאור הודעתך הקודמת אין ספק שהזניח והכללי יוצרים כאן טוויסט מעניין. שוב בניגוד לעמדתי ולהשפעת יוצא הדופן שמגולם ב.."אותם 5 החושים העלובים ומוח מתעתע"...לשיטתך הפרדוקסלית;..."הם הכלים שמאפשרים לנו לקלוט ולחוות (שני דברים שונים) את אותם שינויי אות. מכאן שברור שיש קשר"...

נעזוב בצד את התעתוע שמייצר פרדוקס הביצה והתרנגולת ונחזור לעסוק בעיקר. למותר לציין שמבחן עיוור מעניין אותי כקליפת השום. כנ"ל לגבי יכולתם של החושים כשהם בעיקר במצב תקין להטות עבורי את התוצאה.

למי שאינו שומע הבדלים בין כבלים, כנל בין כל רכיב אחר במערכת, ולחילופין במקרה הפחות קיצון, מי שחסר את הנסיון והמיומנות לתאר הסאונד ולמפות אותו, זאת תוך עמידה על הזיקה המתקיימת בינו לבין המציאות, לא ידע להצביע על קיומן של בעיות סוניות, כמו גם על הצורך לשנות טיונינג ובתוך כך למזער טעויות שכיחות.

לסיכום עניין הכבלים. אפשר לבחון שני כבלים באותה טיפולגיה, סיכוך, חומרים, ואף מדידה פחות או יותר זהה. ההבדל בניהם יהיה טיפול שונה במוליכים, חיבור שונה לקונקטורים שונים, וכנל שיכוך המעטפת.

האם זה יצביע בהכרח גם על זהות בטיב והאופי של הכבלים?
אם התשובה אכן כן, אפשר ולא רק מבחינתי להוריד השאלטר ולסגור הבאסטה!

נערך לאחרונה ב:

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
clip99
לאור הודעתך הקודמת אין ספק שהזניח והכללי יוצרים כאן טוויסט מעניין. שוב בניגוד לעמדתי וליוצא דופן שמגולם ב.."אותם 5 החושים העלובים ומוח מתעתע"...לשיטתך הפרדוקסלית;..."הם הכלים שמאפשרים לנו לקלוט ולחוות (שני דברים שונים) את אותם שינויי אות. מכאן שברור שיש קשר"...
סלח לי מכובדי , אך לצערי אני מתקשה להבין אמירה כזו , ואני באמת-באמת התאמצתי לוודא שאני מבין נכון את הטקסט לעיל ולכן לא נותר לי בשלב זה אלא לשאול מה *כן* לשיטתך מאפשר את הקליטה של אותם שינויי אות החיונית לעיצוב החווייה , אם ליישר קו לפי הנחת היסוד שלך שאין להסתמך על איברי החישה שלנו .

נעזוב בצד את התעתוע שמייצר פרדוקס הביצה והתרנגולת ונחזור לעסוק בעיקר. למותר לציין שמבחן עיוור מעניין אותי כקליפת השום. כנ"ל לגבי יכולתם של החושים כשהם בעיקר במצב תקין להטות עבורי את התוצאה.
nein , nein nein ! אותות שמע ואיברי חישה עבורם אינם מהווים מערכת שרכיביה תלויים זה בזה ; הראשונים היו קיימים הרבה לפני הופעת האורגניזמים שפיתחו את הגירסאות המוקדמות של האחרונים ולכן הצגתם כפרדוקס חוטאת לאמת במקרה הטוב , או משמשת כטקטיקת הטיה במקרה הפחות טוב . הלאה, מה היה לנו שם : אם ב"תוצאה" הכוונה לחוויית השמע , אז החושים רק מעבירים קלט , בין אם במצב "תקין" או לא . המנגנון הפסיכואקוסטי אמון על פירוש הקלט הזה ("להטות") במה שמתבטא בסוף כחוויית השמע ולכן זו טעות לייחס לחושים יכולת הטייה .

ההצהרה לגבי BT רק מאששת עבורי את ההקשר בו הייתי צריך לקחת את כתביך מלכתחילה , אם לא השכלתי לעשות זאת כבר אז .

מי שאינו שומע הבדלים בין כבלים.. מי שחסר את הנסיון והמיומנות.. לא יידע ...
לא רלוונטי במקרה בהם לא מתקיימים הבדלים *שמיעים* כאמור *בין שני רכיבים שונים* , שזו אפשרות בהחלט אפשרית כידוע .

לסיכום עניין הכבלים. אפשר לבחון שני כבלים באותה טיפולגיה, סיכוך, חומרים, ואף מדידה פחות או יותר זהה. ההבדל בניהם יהיה טיפול שונה במוליכים, חיבור שונה לקונקטורים שונים, וכנל שיכוך המעטפת. האם זה יצביע בהכרח גם על זהות בטיב והאופי של הכבלים? אם התשובה אכן כן, אפשר ולא רק מבחינתי לסגור הבאסטה!

לצורך העניין אפשר לתמצת את זה ב"מדידה פחות או יותר זהה" . כל השאר לא מעניין כקליפת השום (גם לי מותר) : סיכוך , מוליך, חיבור וכו' ירקות . המדידה היא השורה התחתונה ואם היא זהה , נותר לי רק לאחל בהצלחה במיזם העסקי הבא.

arb

אוהב את התחום
מעורבות
103
נקודות
43
clip99

מעניין שלא נותר לך אלה לשאול אותי את השאלה הבאה..."מה *כן* לשיטתך מאפשר את הקליטה של אותם שינויי אות החיונית לעיצוב החוויה"....

שאלה זו מגיע אחרי שלדבריך, באמת- באמת התאמצת לוודא שאתה מבין את מה שכתבתי, וכלו כל הקיצין.

בהקשר לנדון יצא לך שכתבת דבר בהיפוכו, מכאן נובעת הודעתי הקודמת. בתוך כך אתה מגדיל לעשות ולהוציא את דברי מהקשרם, ולבסוף עוד להסיק מהם מסקנות שגויות.

לדוגמה...."אם ליישר קו לפי הנחת היסוד שלך שאין להסתמך על איברי החישה שלנו"....

זאת אחרי שאתה מצטט אותי ..."שוב בניגוד לעמדתי וליוצא דופן שמגולם ב-.. אותם 5 החושים"....

אכן אני מרגיש שמאד הקשתי עליך ספציפית להבין על איזה חוש "קריטי" אני מדבר.

לצערי מעבר לאמור לעיל, לא זכיתי מצדך להתייחסות עניינית בנוגע לגישתי ואני לא ממש מופתע.

על פניו, מדובר בחוסר היכולת שלך להשתחרר מהצורך לתת תוקף מדעי לכל היבט שמגולם בתחום, תפיסה שמבחינתי יש בה טעם לפגם. בסופו של דבר הגושפנקא לקביעה חושית כלשהיא (החיונית כדבריך"לעיצוב החוויה") תלויה מבחינתך באישוש המדעי.

במידה ולא קיימת אפשרות לערוך מדידה ספציפית כמו לעניין הכבלים, ולשאר ההיבטים ("הירקות" ) בעלי השפעה סונית שמיעה אך בלתי מדידה, האישו הופך עבורך כהרף עין ללא רלוונטי!

תודה מראש על האיחולים,

נערך לאחרונה ב:

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
הוויכח הזה מזכיר לי, שנים הלכו ברחוב,
אחד פנה לחברו, שמע מי שבטוח במשהו ומאמין בכל ליבו בדבר, הוא חייב
להיות לא שפוי, משוגע, חברו שאל אתה
בטוח בזה, כן ללא ספק. :(

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור