אולי אני טועה? לא מבין למה חברה יחסית צעירים באודיו נניח 10 שנים,לא מצליחים ליצור...

• פותח הנושא zs
  • פורסם בתאריך

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
פוסטים של נניח 15 עמודים ומעלה.
מעטים מאוד ממש אולי עושים זאת.
וגם זה נראה כמו מסטיק שנמתח בפול גז על ניוטראל...או שאין הרבה חברה,או שלא כולם אודיופילים בנשמה,או שאודיופיליה של פעם ,זו לא כמו היום....לא יודע.
יותר מידי פעמים אני נכנס לאתר ושואלים אותי...ווט דה פאק מתנגן אצלך?
יש הסבר...או שנדמה לי?

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
777
נקודות
113
כי פעם קנו מערכת ונהנו ממנה שנים , כיום זה הופך יותר ויותר לציודופילה וריצה אחר החידושים במיוחד בדיגיטאל.
אני כבר לא מדבר שתחום אודיו לאחרונה עבר כול הגבולות ופרופורציות של עלות תועלת - בלתי נסבל הדבר ולרוב אין אפשרות לרכוש דברי אודיו ברמה גבוהה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
וגם זה נראה כמו מסטיק שנמתח בפול גז על ניוטראל...או שאין הרבה חברה,או שלא כולם אודיופילים בנשמה,או שאודיופיליה של פעם ,זו לא כמו היום....לא יודע.
יש הסבר...או שנדמה לי?

מה אתה מצפה שיכתבו שלמה, קצת קשה לחדש אחרי כל השנים.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
לא בטוח שהבנתי את הפוסט שלך שלמה,
אתה טוען שאין עניין באודיו כמו פעם?
אם הבנתי נכון אז לפחות מבחינתי- אתה צודק.
אין עניין כי זה באמת לא מעניין כמו פעם ולכן הוותיקים כבר כמעט לא כותבים וגם כי כמו שכבר נכתב פה המגמה של עליית המחירים גרמה לרבים לאבד עניין.
אתה יכול לראות לדוגמא את האיסלטון שנבחנו אצל גיא בעלות של 300 אלף שח.
כמה אנשים כאן הם באמת פוטנציאל לקוחות של רמקולים כאלו? 10?
איך אתה רוצה שיצא מזה שרשור של 15 עמודים?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אני חושב שאופי הצריכה משתנה.
יותר רצים אחרי זבי חוטם יוטיוברים שמזיינים את השכל על מוצרים סינים.
יש היצע יותר גדול אז הרבה יותר אפשרויות.

ולדעתי, בגלל שאופי הצריכה מתבסס בעיקר על לימוד מרחוק ופחות על התנסויות ממקור ראשון, סוגי המוצרים משתנים. פחות כבלים, יותר דיגיטל, יותר הגברות קלאס D, פחות רמקולים ענקיים.

ולבל נשכח את נושא הסטרימינג שהכניס שיח חדש לגמרי של אודיו-על-רשת, שלא היה פעם.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
ציודפילים שומעים ציוד!
שיקנו ציוד לגינון,עושה המון רעש
ועולה פחות.
,

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
ציודפילים שומעים ציוד!
שיקנו ציוד לגינון,עושה המון רעש
ועולה פחות.
,
אתה כנראה לא מכיר ציוד לגינון ultra high end.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
כתב לי מישהו וזו גם הרגשה שלי...
לפחות חלק ממנה.שהרבה חברה שמתעסקים עם ציוד דיגיטאל ,מביאים כביכול את ה"עבודה" הביתה גם לנושא האודיו.ומכיוון ששם זה שחור או לבן ברובו...כמעט ואין על מה לדסכס...יכול להיות?

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
כתב לי מישהו וזו גם הרגשה שלי...
לפחות חלק ממנה.שהרבה חברה שמתעסקים עם ציוד דיגיטאל ,מביאים כביכול את ה"עבודה" הביתה גם לנושא האודיו.ומכיוון ששם זה שחור או לבן ברובו...כמעט ואין על מה לדסכס...יכול להיות?

כולנו רואים איך נראה כאן הדיון בדיגיטל: אדם חולק את רשמיו מציוד כלשהו, ובדרך כלל מתנצל כבר בnמשפט הפתיחה. תוך דקות עונים לו שהוא מדמיין קולות, שהוא קורבן של יבואנים ערמומיים, שהביטים אותם ביטים, שפרוססינג דיגיטלי יכול רק לגרוע, שה"נגינה" (whatever that means) לא מתחילה במקור הדיגיטלי אלא רק בדאק. בסוף זה נגמר ב"אבל העיקר שאתה נהנה". אז את זה לפרוש על 15 עמודים? עדיף לגמור עם זה כמה שיותר מהר.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
כולנו רואים איך נראה כאן הדיון בדיגיטל: אדם חולק את רשמיו מציוד כלשהו, ובדרך כלל מתנצל כבר בnמשפט הפתיחה. תוך דקות עונים לו שהוא מדמיין קולות, שהוא קורבן של יבואנים ערמומיים, שהביטים אותם ביטים, שפרוססינג דיגיטלי יכול רק לגרוע, שה"נגינה" (whatever that means) לא מתחילה במקור הדיגיטלי אלא רק בדאק. בסוף זה נגמר ב"אבל העיקר שאתה נהנה". אז את זה לפרוש על 15 עמודים? עדיף לגמור עם זה כמה שיותר מהר.
שאלה,אולי הסבר יכול להועיל...
האם מה שנכנס כקובץ נניח מהמחשב.זה בדיוק מה שיצא בסוף?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
האם מה שיש בחריץ בתקליט זה בדיוק מה שיוצא בסוף?
יש כל כך הרבה משתנים המשפיעים על מה שיוצא בסוף, שגם מומחים לדיגיטל וגם לחריצים, לא ממש יודעים מה משפיע יותר ומה פחות.
מי שהתנסה מבין שחשמל, כבילה והעמדה משפיעים על מה יישמע בסוף גם על קבצים וגם על חריצים.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
האם מה שיש בחריץ בתקליט זה בדיוק מה שיוצא בסוף?
יש כל כך הרבה משתנים המשפיעים על מה שיוצא בסוף, שגם מומחים לדיגיטל וגם לחריצים, לא ממש יודעים מה משפיע יותר ומה פחות.
מי שהתנסה מבין שחשמל, כבילה והעמדה משפיעים על מה יישמע בסוף גם על קבצים וגם על חריצים.
לא לא זאת היתה הכוונה...עזוב סטנד ,כבל וכד .אני שואל אם קובץ שנכנס ממחשב לא עובר איזושהיא מניפולציה או משהו אחר שאנני יודע לכנות אותו .ויוצא בצורה אחרת?
או מה שנכנס זה בדיוק מה שיוצא.
אל תקשור את זה לחריץ.זאת לא הכוונה.ובכלל לא מתכוון בשאלה הפותחת לעניין דיגטאל מול אנאלוג.
ראה חברה ותיקים עם דיגיטאל כמו שניצל,מויאל ....מדברים על אודיו מהנשמה ורוב השרשורים שלהם מתפתחים לדיון ארוך ולא משעמם.
לא רואה את זה אצל חברה יחסית צעירים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,467
נקודות
113
איזה דיון, אתה רוצה ומצפה שהיה, לא הבנתי...
15 עמודים, מה שהופך דיון למעניין?, בדרכ 80% מהתגובות זה מלחמות וקשקוש אין סופי

עדיף דיון ממוקד ואיכותי,
מאשר דיון ממשוך מעייף וחסר כל משמעות.

gtr

חבר משקיען
מעורבות
466
נקודות
83
שלמה דיי צודק לצערי.
ת׳כלס המנעד בנושא אודיו מפעמונים ועד bit perfect דיי מוגבל...
זה לא יספק נושאים כמו אירופה בין 2 מלחמות עולם.

הוותיקים כבר נלחמו את מלחמות הכבלים,את מריבות אמיר ורוברט ומה לא בעצם.
באמת אין כוח לצערי להגיב,יתרה מזאת,
שאני רואה שירשור שנפתח ב ״מיהו אודיופיל ״, אני רק מחכה למכת המוות של מתנוש.

כנראה שישנה התכנסות של חברים בקבוצות וואטסאפ,שם דנים על אודיו.פוליטיקה ופורנו רך.
ובכל זאת,רובנו קצת לפני השינה פותחים את האתר להציץ,
אולי פוסט על גלי שומאן עבר את ה 15 דף.

נערך לאחרונה ב:

Cloudy

חבר משקיען
מעורבות
305
נקודות
63
אני חושב שזה ממתין למוצר המהפכני/שונה הבא. להרבה אנשים פה יש הרגשה של "Been there, done that", קרמי, מתכתי, עם/בלי מנורות, כיפה, סרט, אלקטרוסטטי, פלאנר, פלאזמה... נלסון פאס גם כמעט סגר את הבאסטה עם אל פייפ-או.
נראה שהריגושים הנוכחיים הם יקרים להחריד, מינוריים או חילול קודש (ע"ע זבל סיני).

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
יש הסבר...או שנדמה לי?
אני יענה לך שלמה , פשוט כי כמות החברה שהיי אנד מעניין אותם ירד פלאים , נשארו רק כמה דינוזאורים שגם להם אין חשק לכתוב , מכיוון שמה שהם כותבים נשמע אנומלי ולא נורמלי בשביל החהרה הצעיריםם , ונכון מי שכתב שהעניין מתרכז יותר בקבוצות ואטסאפ ושיחות טלפון פרטיות , וחסר לך שתכתוב משהו שלא מתיישב בדרך הסטנדרטית של החשיבה של הדררך הזו ,
אני בעצמי חוויתי על בשרי מעיין תגובות כשאלה שמתורגמות מיד לניתוח פסיכולוגי על שעמום וחוסר מעש , ובאמת אין לי חשק לכתוב יותר מדי כי או שלא יבינו ,או שסתם יקללו , אז מי נשאר לנו , קצת מנמר שלא מרבה לכתוב ,ובצדק , תומר צין , ששולח איזה לינק מעפאן ומצפה לתגובות ,ועוד כמה כמו מתנוש ועוד כמה , השאר פרשו מזמן ,ועסוקים בענייניהם , והתגובה הטבעית למשהו חדש או משונה היא הדרך כלל זלזול ואגרסיות מיותרות , ומי צריך את זה בכלל , אז שותקים או מקסימום מראים לחברים הקרובים , וגם להם הדברים נראים שמן נחשים !

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
תנסה לראות אם דורון או אביעד כותבים משהו על פטפון או פונו , הרי לא יכתבו לעולם , והרי אין אף אחחד שמבין כמוהם באנלוג ,וככה הלאה בשאר התחומים , פשוט לא מעוניינים בתגובות המטופשות של איזה בעל טכניקס מעופש ,או בעל זרוע שהדפיס בתלת מימד ובטוח שיד אלוהים נגעה בו ,
אני בעצמי ניסיתי לכתוב איך יוצרים חיבור USB שמשפר פלאים האזנה , מישהו בכלל התיחס ? עזוב , פשוט חבל על הזמן והעלבונות שאתה מקבל מכל מיני חולירות !

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
איזה דיון, אתה רוצה ומצפה שהיה, לא הבנתי...
15 עמודים, מה שהופך דיון למעניין?, בדרכ 80% מהתגובות זה מלחמות וקשקוש אין סופי

עדיף דיון ממוקד ואיכותי,
מאשר דיון ממשוך מעייף וחסר כל משמעות.
תראה לי ממוקד ואיכותי שנכתב עי מישהו שבתחום 10 שנים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,467
נקודות
113
המממ

כן

מסכים בגדול
שכל ה"עסק" הזה בדעיכה וחבל לי מהצד לראות זאת.
ואין ככ קשר לוותק כזה או אחר של הבחור שכותב.

השרשורים והנושאים הופכים להיות אינפורמטיביים מידי (אין רגש כפי שציינת לנכון) ופחות שרשורי התנסות ושיתוף.

גיא עזרואל פה ושם מציל המצב
עם סקירות מעולות.

מה לעשות כל האווירה חרבנה.
ולא בהכרך בגלל הנושאים "השוטפים".

לכן אין תחושה גם שדיון יכול להתפתח תרבותית
וישר גולש לפסים אישיים בגלל אג'נדות כאילו ואחרות.

אמרתם קבוצת וואטסאפ
כיום פלטפורמה "מככבת" אצל כולנו.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור