מבחן הרמקולים הרצפתיים הגדול!

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
אני לא יודע איזה דגם של דנון היה לך, אבל כמו שכבר כתבתי בעבר, הפנצ'ר עם הרסיברים זה שלא הצליחו לעקוף את ה-DSP במצב סטריאו נטו.
לא זוכר כי הוחלף מזמן אבל זה היה רסיבר הדגל כשנקנה
מתןך מחשבה שישמש גם לסטריאו מה שהתברר כאכזבה
הבעיה היא כשרק שהעמדתי אותו להשוואה הבנתי

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הבעיה היא שכשאנחנו מדברים, הפרמטר היחיד שאתה יכול לנוע על הציר שלו זה תחום היענות. והיות וזה הדבר היחיד שאתה חושב שרלוונטי, אני יכול להבין למה אתה חושב שאין הבדלים בין אלקטרוניקה.
ממש לא !!! ......FR הוא הפרמטר המרכזי אבל ברמקולים יש כמובן את הבמה שכל רמקול מתאפיין בבמה המיוחדת שלו.

עומק במה בציוד אלקטרוני (לא רמקולים) הוא רק FR !!!!! - הדגשה/הנחתה (ע"י EQ או RC) נניח במיד תקרב או תרחיק את הזמרת ממך ....וגם זה יתרחש רק בנוכחות כלים אחרים שלא מאותו תחום תדר (ולא בסולו) שישקפו את היחסיות בין התדרים ומכאן את עומק הבמה.

רוחב במה בציוד אלקטרוני (לא רמקולים) הוא רק FR !!!!! - הדגשה של הגבוהים (ע"י EQ או RC) תגדיל את רוחב הבמה משום שכל הניואנסים העדינים לגבי ההבדלים בין ימין שמאל נמצאים בעיקר במיד הגבוה ובגבוהים (הבדלים אלו יוצרים את תחושת הרוחב)

נערך לאחרונה ב:

עמית

חבר משקיען
מעורבות
212
נקודות
63
מעניין אותי לדעת מתי אתם מספיקים להאזין למוזיקה?
או שאתם רק מבצעים מדידות והשוואות
למי יש יותר גדול.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
למי יש יותר גדול.
אני עם הכי קטן פה בפורום......חוץ מרמקולים ואקוסטיקה כמעט ולא שומע הבדלים בין כלום.

החברים עם הכי גדול (מבורכים) התחילו לשמוע גם ראוטרים Lately ;) ...... עיין ערך @pruym @matanoosh .......ועוד היד נטויה......

אההה, ואת המוסיקה שלי אני שומע בין פוסט לפוסט.

נערך לאחרונה ב:

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
481
נקודות
83
למי יש יותר גדול.
למי יש זמן בכלל להאזין למוזיקה... רוב האנשים פה רק משווים/קונים/מחליפים/מעבים את ערימת הכסף ובונים סטאפים שישביעו את רצונם, מעטים מאוד באמת שומעים פה מוזיקה. ציודיופיליה/ריגושים חדשים, זה הכיף האמיתי, הכסף יישרף בין כה וכה אז למה לא להנות.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
למי יש זמן בכלל להאזין למוזיקה... רוב האנשים פה רק משווים/קונים/מחליפים/מעבים את ערימת הכסף ובונים סטאפים שישביעו את רצונם, מעטים מאוד באמת שומעים פה מוזיקה. ציודיופיליה/ריגושים חדשים, זה הכיף האמיתי, הכסף יישרף בין כה וכה אז למה לא להנות.

אצלי מנגן 8-10 שעות ביום , ממש מעניין לי תת.... אם הכבל מנירוסטה או מזהב , נהנה מהמוסיקה , יודע מה צריך לשדרג וקונה בשלבים , גם כך הרבה ציוד אין לי כך שזה קל מאוד (לא זול אבל זה מה יש)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
948
נקודות
113
רמקולים זה עולם ומלואו ללא שום קשר של אחד לשני כאשר לכל אחד יש את האופי המיוחד והברור שלו שנקבע בעיקר מעקום ה- FR שלו.
הבדלים בין FR של רמקולים יכולים להגיע ל 10 dB (*)כאשר אני לא בטוח שרוב החברים כאן מבינים את המשמעות של זה .......זה פי 10!!!!!! יותר חזק בתדרים מסויימים האחד לעומת האחר !!!
שטויות.
אקולייזר ב 500 שח יעשה אחלה עבודה.
קח רמקול פח, יישר אותו עם אקולייזר וקיבלת FR שטוח ותהנה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
שטויות.
אקולייזר ב 500 שח יעשה אחלה עבודה.
קח רמקול פח, יישר אותו עם אקולייזר וקיבלת FR שטוח ותהנה.
אז אתה אומר שאין הבדל בין דרייברים, לדוגמא קרמיקה וקרטון נשמעים זהה באוזניך - נמר שמע על התאוריות שלך?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
948
נקודות
113
אז אתה אומר שאין הבדל בין דרייברים, לדוגמא קרמיקה וקרטון נשמעים זהה באוזניך - נמר שמע על התאוריות שלך?

מה זה חשוב אם יש הבדל או אין....
אקולייזר זה מכשיר הפלא שמיישר רמקולים עקומים ומעקם רמקולים ישרים....
יהי שם האקולייזר מבורך לעולם ועד.

רוברטס,
לך שמע משהו עם הספקטרום אנלייזר ושחרר אותנו מטחינת המים הזאת.
מילא כבלים אתה לא שומע אבל רסיבר קב מהדיוטי מול מגבר ייעודי איכותי ?
למי יש כוח לטחון את השטויות האלה שוב ושוב...

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
הנסיון שלי חד משמעי: רמקול בינוני עם הגברה מעולה יכול להשמע מדהים. רמקול מעולה עם הגברה בינונית, סביר שיבאס.

מבחינה זו, חשיבות ההגברה גבוהה הרבה יותר ממה שכמה חברים כאן אולי נוטים לחשוב. מי שלא התנסה, ממליץ לו להקשיב לרמקול שעולה 30 40 אלף ש"ח עם הגברה של 150 - 200 אלף, ולהשוות לחוויה של רמקול ב 150 - 200 אלף עם הגברה ב 30 40 אלף. ואז ספרו לנו מה הייתם מעדיפים, לו נאלצתם לבחור.

ברור שבניית מערכת "מאוזנת" צריכה לאזן תקציבית בין הרכיבים השונים, אבל אם הברירה שלי היא בין השקעה גדולה יותר ברמקול או בהגברה, אני אשקיע בהגברה, כי היא תוציא מהרמקול את המיטב, בניגוד למצב ההפוך.

הויכוח או "הדיון" אם מגברים נבדלים זה מזה בצליל, מגוחך לדעתי ולא ראוי להתייחסות.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
הנסיון שלי חד משמעי: רמקול בינוני עם הגברה מעולה יכול להשמע מדהים. רמקול מעולה עם הגברה בינונית, סביר שיבאס.

מבחינה זו, חשיבות ההגברה גבוהה הרבה יותר ממה שכמה חברים כאן אולי נוטים לחשוב. מי שלא התנסה, ממליץ לו להקשיב לרמקול שעולה 30 40 אלף ש"ח עם הגברה של 150 - 200 אלף, ולהשוות לחוויה של רמקול ב 150 - 200 אלף עם הגברה ב 30 40 אלף. ואז ספרו לנו מה הייתם מעדיפים, לו נאלצתם לבחור.

ברור שבניית מערכת "מאוזנת" צריכה לאזן תקציבית בין הרכיבים השונים, אבל אם הברירה שלי היא בין השקעה גדולה יותר ברמקול או בהגברה, אני אשקיע בהגברה, כי היא תוציא מהרמקול את המיטב, בניגוד למצב ההפוך.

הויכוח או "הדיון" אם מגברים נבדלים זה מזה בצליל, מגוחך לדעתי ולא ראוי להתייחסות.
איך אתה יודע איזה הגברה הכי טובה לרמקול שבחרת?

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113

אני לכ חושב שאפשר לקבוע כללים בנושא
צריך לשמוע והשילוב ביניהם חשוב ביותר
למשל בתערוכה האחרונה הסטאפ שנשמע לי הכי טוב היה של ספנדור + hegel. למרות תג המחיר הנמוך יחסית ואחרי ששמעתי הרבה פעמים מגברים של hegel וממש לא התלהבתי השילוב הזה היה מעולה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
948
נקודות
113
למשל בתערוכה האחרונה הסטאפ שנשמע לי הכי טוב היה של ספנדור + hegel. למרות תג המחיר הנמוך יחסית ואחרי ששמעתי הרבה פעמים מגברים של hegel וממש לא התלהבתי השילוב הזה היה מעולה
מסכים שביחס לעלות השילוב של הספנדור עם ההגל נתן תוצאה מאוד יפה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
948
נקודות
113
אין דבר כזה "הגברה הכי טובה" משום שבלתי אפשרי לבחון את כל ההגברות.
בוחרים את ההגברה שנשמעת הכי מתאימה (סוביקטיבית) למאזין במסגרת התקציב שלו ומתוך מגוון שנבדק.
זה אף פעם לא מושלם אבל אמור להיות מספיק טוב על מנת שיעשה חשק להשאיר אותו בבית.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
אין דבר כזה "הגברה הכי טובה" משום שבלתי אפשרי לבחון את כל ההגברות.
בוחרים את ההגברה שנשמעת הכי מתאימה (סוביקטיבית) למאזין במסגרת התקציב שלו ומתוך מגוון שנבדק.
זה אף פעם לא מושלם אבל אמור להיות מספיק טוב על מנת שיעשה חשק להשאיר אותו בבית.
יפה אמרת ולשם כיוונתי בדיוק , זה לא אפשרי ולכן ישנם יצרנים שמיצרים את ההגברה ביחד עם הרמקול , יכול להגיד לך על דגמים שהיצרן מפתח כמה שנים ורץ עם הדגם הזה המון שנים.
זה לא זול כמובן אבל אותו מחיר שתשקיע (הכוונה למחיר של הגברה ורמקולים איכותיים) בבחירה עצמית לעומת רמקול מוגבר באותו סכום לא תגיע לאותה רמה

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113

ראשית, אני לא יודע. לעולם לא אדע, כמו כולנו. באסה.

שנית, את ההגברה הקודמת שלי, כמו גם את ה cd, בחרתי מתוך מבחר גדול של הגברות שישבו בארגזים בסלון ועלו לבדיקה על הסטנד בזה אחר זה. כך גם הנגנים. הזדמנות שלא מתאפשרת כל יום, למזלי הייתה לי אפשרות כזו.
ההגברה הנוכחית ישבה אצלי בבית, ביחד עם ההגברה הקודמת, וכך החלטתי.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני לכ חושב שאפשר לקבוע כללים בנושא
צריך לשמוע והשילוב ביניהם חשוב ביותר

גם אני מאוד אהבתי את השילוב הזה, ואני ממליץ עליו בכל פה בפני מי שתקציבו מוגבל יחסית ויש לו חדר מתאים בגודלו. יש עוד דוגמאות למכביר של מגברים ורמקולים במחירים צנועים יחסית שנשמעים נהדר.
עדיין, זה לא סותר את מה שכתבתי.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
948
נקודות
113
יפה אמרת ולשם כיוונתי בדיוק , זה לא אפשרי ולכן ישנם יצרנים שמיצרים את ההגברה ביחד עם הרמקול , יכול להגיד לך על דגמים שהיצרן מפתח כמה שנים ורץ עם הדגם הזה המון שנים.
זה לא זול כמובן אבל אותו מחיר שתשקיע (הכוונה למחיר של הגברה ורמקולים איכותיים) בבחירה עצמית לעומת רמקול מוגבר באותו סכום לא תגיע לאותה רמה

תראה איזה פלא - שנינו מביטים על אותו דבר ומגיעים למסקנות שונות...
מה הסיכוי שהטעם של היצרן שמשלב את הרמקול עם הגברה יהיה כמו שאני אוהב ?
לעומת זאת, כמה אפשרויות להתאמה יש לי כאשר אני בוחר רמקול ויש מגוון גדול של הגברות שאני יכול לבדוק על מנת שיתאים לטעמי ?

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
903
נקודות
113
גם אני מאוד אהבתי את השילוב הזה, ואני ממליץ עליו בכל פה בפני מי שתקציבו מוגבל יחסית ויש לו חדר מתאים בגודלו. יש עוד דוגמאות למכביר של מגברים ורמקולים במחירים צנועים יחסית שנשמעים נהדר.
עדיין, זה לא סותר את מה שכתבתי.
מה שהתכוונתי זה שלא תמיד קשור למחיר
קבעת שרמקול של 30 אלף עם הגברה של 200 אלף ישמע טוב יותר ממצב הפוך, לא חושב שאפשר להגיד את זה באופן גורף
חוץ מזה מי שיש לו 230 אלף יחלק אותם כנראה חצי חצי

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
תראה איזה פלא - שנינו מביטים על אותו דבר ומגיעים למסקנות שונות...
מה הסיכוי שהטעם של היצרן שמשלב את הרמקול עם הגברה יהיה כמו שאני אוהב ?
לעומת זאת, כמה אפשרויות להתאמה יש לי כאשר אני בוחר רמקול ויש מגוון גדול של הגברות שאני יכול לבדוק על מנת שיתאים לטעמי ?
יש המון אפשרויות וכמו שאתה בוחר עכשיו אתה יכול לבחור באותה מידה מה נשמע לטעמך הכי טוב אין הבדל

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור