מה עדיף: הדיוק או האפשרות לכתוב בלי חשש לביקורת/תיקונים על הנכתב?

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
הנה הדוגמה הראשונה שנתקלתי בה ל"חוסר דיוק", לאו דווקא "מייצגת", סתם מהיום, ליתר דיוק מאתמול :)
בכוונה הבאתי תגובה שייש בה אסרטיביות/קונפרונטצייה מסויימת.

אפשר להתייחס אליה עניינית, אפשר להתווכח איתה, ואפשר גם להיעלב ממנה, אם כי אני לא מוצא בה חוסר כבוד כלפי הכותב, אלא העמדת דברים בפרופורציה, אולי בצורה בוטה.

יש מקום לשאול אם התייחסות כ"עובדה" לכך שפטיפונים עדיפים על נגני דיסקים היא משהו שייש להעיר עליו.
לדעתי כן, ולכן עשיתי זאת.

האם זה פוגע בפורום ו/או בקוראיו, או שזה בסך הכל מועיל? אני חשבתי שהתועלת גדולה מהנזק, אבל יש את הנזק העקיף ושאני לא יכול להעריך, של אלה שטוענים שלא בפני שהם נרתעים מלכתוב עקב דברים כאלה, או שהם סתם לא אוהבים לקרוא דברים כאלה.

אלה דברים שאני לא יכול להתווכח איתם, אני לא באמת יודע במי ובכמה מדובר, אני לא יודע מה ההפסד בתכנים בכך שאנשים אלה לא כותבים, אבל ללא ספק יכול להיות נזק כלכלי לאתר אם אני גורם להרחקת גולשים, וזה משהו שלא רק הגיוני להניח שההנהלה לא רוצה שייקרה, אלא גם אני בפירוש לא רוצה בזה.

עמיר

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
חוסר דיוק זה להתעלם מהעובדה שהפטיפונים חיים ובועטים ולדעת רבים נשמעים יותר טוב מהנגני סידי, וזה עוד בא מאחד שאין לו פטיפון ואתה הוא זה שמחזיק באחד יוקרתי אז זה נראה לי מוזר שאתה רואה בתגובה שלי כאסרטיביות/קונפרונטצייה ופוטנציאל לעלבון בדיוק כמו שהתגובה שלי נראת לך מוזרה, כל אחד והעולם שלו וצורת מחשבתו, ציטוט שלך "האמת" לא אצלי בכיס.כל מה שאני כותב אלה רק מחשבותי האישיות, לא יותר, אך גם לא פחות .

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כל הלילה לא ישנתי. היו לי סיוטים מפחידים הקשורים לחוסר דיוק. התעוררתי מבועת ושטוף זעה. מה לעזאזל קרה? מה טרף את שנתי?

עכשיו אני מבין! מישהו כתב בפורום פטסט לא מדוייק בקשר לפטיפון. עכשיו כשאני יודע, אוכל להמשיך לישון.

תודה עמיר.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
חוסר דיוק זה להתעלם מהעובדה שהפטיפונים חיים ובועטים ולדעת רבים נשמעים יותר טוב מהנגני סידי, וזה עוד בא מאחד שאין לו פטיפון ואתה הוא זה שמחזיק באחד יוקרתי אז זה נראה לי מוזר שאתה רואה בתגובה שלי כאסרטיביות/קונפרונטצייה ופוטנציאל לעלבון בדיוק כמו שהתגובה שלי נראת לך מוזרה, כל אחד והעולם שלו וצורת מחשבתו, ציטוט שלך "האמת" לא אצלי בכיס.כל מה שאני כותב אלה רק מחשבותי האישיות, לא יותר, אך גם לא פחות .
לא התכוונתי שהתגובה שלך שם היא עם אסרטיביות/קונפרונטאציה, אלא שאינה מדוייקת, ושהתגובה שלי שם לדבריך היא זו עם אסרטיביות/קונפרונטאציה. העמדתי לדיון את התגובה שלי שם, לא את שלך.

אבל הנה מצב כמו אלה שבהם אני מגיב ומנסה להסביר דברים שבעליל הם אי-הבנות, מפרשים את זה כאילו אני מנסה לכפות את דעתי... :(

עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
כל הלילה לא ישנתי. היו לי סיוטים מפחידים הקשורים לחוסר דיוק. התעוררתי מבועת ושטוף זעה. מה לעזאזל קרה? מה טרף את שנתי?

עכשיו אני מבין! מישהו כתב בפורום פטסט לא מדוייק בקשר לפטיפון. עכשיו כשאני יודע, אוכל להמשיך לישון.

תודה עמיר.

אריה
אני מתגלגל מצחוק. גרמת לי לחוסר נשימה ולכאב בטן. בגללך יקחו אותי לבית חולים. אני ממש כחול.

חוש ההומור והציניות שלך הם אלוהיים. צריך לתת לך תוכנית סטנד-אפ בטמבליזייה בפריים-טיים

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
עמיר,

הנה כמה חוקי הפורום החשובים לגביך, דרך אגב, הם טובים לכולם :):

כבד את זמן החברים ואת רוחב הפס שלהם, השתדל לא להטריח אותם בהודעות ארוכות, בצרורות של שאלות, באגדות אורבאניות ובמכתבי שרשרת. המנע משרשור הודעות ללא צורך, אל תקפיץ הודעות, רוב ההודעות נענות בהקדם.

שמור על שפה תקנית ואל תתקן אחרים, (אתה לא מורה), סלח לחברי פורום על שגיאותיהם ועל שגיאות הכתיב שלהם, אל תכתוב בפורום מה שלא היית כותב במכתב רגיל.

כבד את חברי הפורום האחרים! העלבה של חבר פורום אחר (וזה לא משנה למה) לא תתקבל בברכה. אמץ את הכלל: "אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך", המנע בשימוש בשפה בוטה, או מעליבה, אל תהיה גס רוח, שמור על רמה גבוהה של מוסר ושל התנהגות אישית, אל תנזוף או תפגע בחבר פורום אחר.

המנע ממלחמות שלהוב! כבד את הפרטיות של חברי פורום אחרים, עזור להרגיע את מלחמות השלהוב, המנע מהסתה והשתלחות מתלהמת באנשים. אל תנצל לרעה את כמות הידע שלך, העובדה שכמות הידע שלך גדולה יותר מאשר של חברי פורום אחרים אינה נותנת לך זכות להתעלל בהם, אל תנסה להשליט את דעותיך על חברים אחרים.

כל זה כתוב בחוקי הפורום.

תומר

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני מתגלגל מצחוק. גרמת לי לחוסר נשימה ולכאב בטן. בגללך יקחו אותי לבית חולים. אני ממש כחול.

חוש ההומור והציניות שלך הם אלוהיים. צריך לתת לך תוכנית סטנד-אפ בטמבליזייה בפריים-טיים

אני דואג לך. אני חושב שאתה מתייחס ברצינות יתר לפורום שהוא קליל למדי במהותו - ואני מסכים עם מי שמדרבנים אותך להמשיך לכתוב.

מה הייתה ההתייחסות שלך אם היית חבר בפורום שעוסק באיום הגרעיני מאיראן?

אפילו נמר יספר לך שפטיפון זה הכי הכי ולדעתי הוא טועה.

אז מה?

התייחסתי לתפיסה הלא מדוייקת לגבי פטיפון, לאדם שמחזיק בדעה המוטעית (לדעתי) במשפט שמכיל כולה 11 מילים.

אריה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
בהתייחס לחוקי הפורום שתומר ציטט, נכון שכתוב "אל תתקן אחרים" אבל יחד עם זאת, אני רואה בפורום אמצעי להעשרת הידע ולא רק אמצעי לשיתוף חוויות סוביקטיביות.
עמיר,
הכל בחיים יחסי....
למדתי ממך המון אבל נכון שלפעמים הפרפקציוניזם הוא בעוכריך...
לפעמים צריך פשוט לכתוב את הדיעה שלך מבלי להתנצח שוב ושוב.
זה לא קשה כל כך - מישהו כותב שפטיפונים זה " הדבר" ואין שום אמצעי דיגיטלי שיכול להשמע טוב כמו פטיפון.
תגובה אפשרית יכולה לפרט מדוע מבחינה טכנית לקומפקט דיסק יש יתרונות באספקט הטכני וכל מה שנשאר זה להכניס בו עיוותים באופן מבוקר שלאוזנינו נשמעים אנלוגיים (או כיפים וטבעיים ) וזהו....אין שום צורך להוכיח לאוהבי האנלוג שהם טועים או שהמדיה הזאת נחותה ודפוקה מהיסוד (זה לא מה שאני טוען , זו רק דוגמא... ) כל אחד שייקח מכאן את מה שמתאים לו.
בהצלחה ותמשיך לכתוב....
ארז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לפעמים צריך פשוט לכתוב את הדיעה שלך מבלי להתנצח שוב ושוב.
זה לא קשה כל כך - מישהו כותב שפטיפונים זה " הדבר" ואין שום אמצעי דיגיטלי שיכול להשמע טוב כמו פטיפון.
תגובה אפשרית יכולה לפרט מדוע מבחינה טכנית לקומפקט דיסק יש יתרונות באספקט הטכני וכל מה שנשאר זה להכניס בו עיוותים באופן מבוקר שלאוזנינו נשמעים אנלוגיים (או כיפים וטבעיים ) וזהו....אין שום צורך להוכיח לאוהבי האנלוג שהם טועים או שהמדיה הזאת נחותה ודפוקה מהיסוד (זה לא מה שאני טוען , זו רק דוגמא... ) כל אחד שייקח מכאן את מה שמתאים לו.
בהצלחה ותמשיך לכתוב....
אכן קשה לי להבין את זה, מסתבר, כי לי ההשתלשלות נראית אחרת לחלוטין, והתגובה שהצעת אינה מה שרציתי לומר, ואינה לוקחת בחשבון את סדר הדברים.

הבנאדם כתב
אין קשר לנוסטלגיה, זו עובדה קיימת, יצרני הפטיפונים צברו נסיון רב בתחום והם מסוגלים בקלות לעקוף נגן סידי יעודי בעלות דומה, תעשה השוואה בין פרוגקט דביוט בשילוב עם ראש אורטופון אדום (שילוב בסיסי ביותר),תשים תקליט איכותי ותשווה אותו עם כל נגן בעלות דומה ותשמע את ההבדלים, בנגן תמצא את עצמך מעביר שירים כדי להעביר את הזמן ועם הפטיפון פשוט תרצה לשמוע מוזיקה ולא תשים לב איך הזמן עובר.
כלומר הוא מתייחס כ"עובדה קיימת" לזה שכל פטיפון מסוגל בקלות לעקוף נגן סידי יעודי בעלות דומה, נותן דוגמה ספציפית, וטוען שעם נגן מזפזפים ועם פטיפון מקשיבים.

לזה הגבתי שזו לא עובדה, שלפחות אצל חלק מהאחרים זה הפוך באופן עיקבי (בעצם כנראה אצל רוב העולם, אבל נעזוב זה) ואני אישית העדפתי דיסקים ב-95% מהמקרים. לא רק זה, אלא גם אם לא מדובר על עלות דומה, אלא עלות של פי 11 של האנאלוגי, עדיין זה רחוק מלהיות נוק-אאוט לטובת התקליטים.

כלומר התייחסתי במדוייק לנאמר ורק לנאמר.

עכשיו התחילה אינטראקצייה חדשה. הבנאדם כתב
מאז בראשית התעשיה של יצרני הנגנים מנסה ליצור סאונד אנלוגי, משהו שרק הנגנים היוקרתיים ביותר מצליחים (כמעט, אף פעם לא ממש שם)
שזה ממש מיתוס, שנראה לי שווה התייחסות בנפרד, ואז אמרתי שהייצרנים הדיגיטאליים בכלל לא מכוונים לאנאלוגי, התייחסתי למקור הטעות הנפוצה הזו, וכתבתי מה שהייה נדרש מהם לעשות אם הם הייו רוצים כן "להיות שם".

אז קשה לי לקבל את זה כ"התנצחות שוב ושוב", כי מבחינתי זו טענה אחרת, חדשה.

אני לא חושב שהאנאלוג "דפוק מהיסוד, אלא אני מחובביו. אכן יש בו בעיות טכניות, אבל הפאראדוקס הוא שחלק מהן הן הסוד לקיסמו...

מילא אם הייתי חוזר על אותה נקודה כמו תוכי באותו ויכוח, אז אפשר הייה להאשים אותי בניסיון לכפות את דעתי, אם כי גם זה יכול לקרות כשנראה לי שבן שיחי פשוט לא הבין את מה שאני טוען -- בניגוד להבין ולא קיבל, שאז זה סיפור אחר.

אבל מאשימים אותי בהתנצחות שוב ושוב ובכפיית דיעה גם כשעוברים מנקודה לנקודה ולא מדובר על אותה דיעה!

עמיר

נערך לאחרונה ב:

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
כחדש פה בפורום, מבלי שאצטרך "לשאת על גבי" את משקעי העבר (כנראה שיש) פורשים כאלה ואחרים וכיוצא באלה תקלות חברתיות, אני חושב ש:
1. אני אישית נהנה לקרוא את מה שעמיר כותב. ידע רב וניסיון מצטבר של עשרות שנים יכול רק להועיל למישהו כמוני. אין לי בעיה עם טיעונים ארוכים ואני חושב שאם מישהו מוכן לתרום מהידע שלו ומזמנו לטובת הפורום - יבורך.
זו השקעה אמיתית של זמן ושל אנרגיות וזה לא טריוויאלי.
2. לפיכך, כמו שאמרו קודמיי, אף אני הייתי אומר: המשך בדרכך.
3. הפורום הוא המיגוון של האנשים והדעות שיש בו. לא יעלה על הדעת לסתום פיות או לייצר תבנית תגובות אחידה, כל עוד לא עוברים על כללי הפורום. אם כולם היו כותבים או מגיבים כמו X או Y. המקום הזה היה משעמם להחריד.
אני חושב שלכל אחד יש את הצבע שלו ואת המקוריות שלו ואין טעם לנסות לשנות אנשים, בטח לא בגילנו...ואין גם שום יתרון בכך.
עובדה היא שגם אלה שלא אוהבים, קוראים. והסיבה היא שהם אוהבים לקרוא ולא לאהוב...
4. כמובן - מי שלא בא לו לקרוא את הסגנון הזה. לא חייב. אין סיליבוס ואין חובת קריאה בפורום.
5. אם מתעקשים לנסות לשנות משהו, אז הייתי אומר משהו מאוד כללי: כאשר מישהו כותב פוסט/כתבה/ידיעה, אזי פותח השרשור זכאי להביע את משנתו במלוא הדרה ולנמק ולהוסיף ולעשות כטוב בעיניו (תחת חוקי הפורום). לעומת זאת, כאשר מישהו מגיב למישהו אחר (אף אם הוא פותח השרשור) פה נדרש משנה זהירות ולא חייבים להגיד את האמת (הסובייקטיבית כמובן) בפרצוף בצורה חדה וחותכת, גם אם מאמינים בלב שלם שהנ"ל טועה ומטעה ואחת דינו לעלות על המוקד.
6. ולעניין "האמת": לעניות דעתי הבלתי נחשבת, אין "אמת" אחת טהורה וצרופה בכל הקשור לתחום האודיופילי. הוויכוחים פה מאוד מזכירים ויכוחים בענייני אמונה, דתיים/חילונים וכו'. זה תמיד סיבוב שלא נגמר ובסוף כל אחד חוזר לנקודת המוצא שבא הוא מאמין. אז אין הרבה טעם.
לדעתי, על אף שאפשר נניח למדוד באמצעים טכנולוגיים, דבר כמו רזולוציה. אי אפשר למדוד הנאה.
כידוע, מי שבסוף מפיק את הפלט יפה/לא יפה, זה המוח שלנו והוא כידוע שונה מאוד מאחד לשני, ומה שיפה לאחד, לא נעים לשני וכו'.
המדע כן יודע להבין איך הסאונד מגיע לחומרה של האוזניים ואילך, אבל לא מבין עד הסוף את העיבוד שעושה מעבד העל שבין האוזניים שלנו והיחס שבין אלפי הדברים הקטנים האישיים שלנו שכוללים חוויות וחושים ודברים אחרים בלתי מדידים, שביחד בונים מטריצה אדירה שבסופה, אותו אות "סוני" מתורגם להנאה או ל"יופי".
לכן, בתיאוריה, יכול להיות מצב ששניים בעלי דעה הפוכה - צודקים.

אז - עד שייושם הכלל "איש באמונתו יחיה" (שזה בערך חזון אחרית הימים בעולמות האינטרנטיים), אפשר לסכם שלפחות הכללים הדמוקרטיים לא יבוטלו וכל מי שרוצה לכתוב- יכתוב, כל עוד הוא לא פוגע באחר.
אחרת, אפשר לארוז את הפורום ולהזדכות בבקו"ם.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
עמיר,
לא התכוונתי לנתח את השתלשלות הכתובים בינך לבין ZEEV 78 ובוודאי לא להיות בורר ביניכם.
רק נתתי דוגמא כללית שיכולה להמשיך ולהסתבך...
אתה אכן מדקדק בפרטים מתוך כוונה טובה אך מידי פעם קורה שתכונת הדיוק בפרטים עלולה לגרום לקוראים מסוימים תחושת OVER ומכאן ועד תחושת "התנצחות" הדרך קצרה...
אין לי, לצערי, עיצה טובה לתת לך בעניין הזה משום שזה עניין סוביקטיבי לגמרי.
אני היום הרבה פחות רגיש לדקויות ולכן גם מגיב פחות משום שבסופו של דבר, כל התחביב הזה מיועד להנאה וזה מנגנון סובייקטיבי לגמרי.

ארז

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
שבוע טוב לכל חבריי הפורום.אני מחשיב את עצמי לחבר פסיבי אבל זה לא אומר שאני לא עוקב אחרי המתרחש.לעניות דעתי הפורום בהרבה שרשורים דומה לשדה קרב כי חלק מהאנשים חושבים שדעתם אמת מוגמרת ולא מכבדים דעת אחרים .היד קלה על המקלדת והעניין מהר מאד עובר לפסים אישיים.מצידי המלצה חמה: לפני שכותבים תקחו כמה נשימות עמוקות ותחשבו על השלחות. לפעמים עדיף להבליג ולא לטנף את הפורום. רק יחס חם וכבוד הדדי ימנע נטישה המונית. אני מצידי תמיד משתדל לנהוג לפי כלל ברזל: "אל תהיה צודק תהיה חכם".

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
עמיר,

הנה כמה חוקי הפורום החשובים לגביך, דרך אגב, הם טובים לכולם :):

כבד את זמן החברים ואת רוחב הפס שלהם, השתדל לא להטריח אותם בהודעות ארוכות, בצרורות של שאלות, באגדות אורבאניות ובמכתבי שרשרת. המנע משרשור הודעות ללא צורך, אל תקפיץ הודעות, רוב ההודעות נענות בהקדם.

שמור על שפה תקנית ואל תתקן אחרים, (אתה לא מורה), סלח לחברי פורום על שגיאותיהם ועל שגיאות הכתיב שלהם, אל תכתוב בפורום מה שלא היית כותב במכתב רגיל.

כבד את חברי הפורום האחרים! העלבה של חבר פורום אחר (וזה לא משנה למה) לא תתקבל בברכה. אמץ את הכלל: "אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך", המנע בשימוש בשפה בוטה, או מעליבה, אל תהיה גס רוח, שמור על רמה גבוהה של מוסר ושל התנהגות אישית, אל תנזוף או תפגע בחבר פורום אחר.

המנע ממלחמות שלהוב! כבד את הפרטיות של חברי פורום אחרים, עזור להרגיע את מלחמות השלהוב, המנע מהסתה והשתלחות מתלהמת באנשים. אל תנצל לרעה את כמות הידע שלך, העובדה שכמות הידע שלך גדולה יותר מאשר של חברי פורום אחרים אינה נותנת לך זכות להתעלל בהם, אל תנסה להשליט את דעותיך על חברים אחרים.

כל זה כתוב בחוקי הפורום.

תומר

מבלי לפגוע :) להבנתי עמיר הוא
רגיש מאוד עם הרבה סקרנות,ידע
ותובנות,דברים שעוברים מעל ראשיהם
של אחרים נופלים על חושיו הוא מתרשם
מהם מאוד ואז חייב להגיב,
(אני גם מרגיש קצת במועדון הזה)
אבל אני לא חושב שהיה מוותר
על הרגישות הזו,
היא מוסיפה לו הרבה נקודות
לאינטליגנציה,והנאה מהמוזיקה:בעד:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
עמיר,
לא התכוונתי לנתח את השתלשלות הכתובים בינך לבין ZEEV 78 ובוודאי לא להיות בורר ביניכם.
רק נתתי דוגמא כללית שיכולה להמשיך ולהסתבך...
אתה אכן מדקדק בפרטים מתוך כוונה טובה אך מידי פעם קורה שתכונת הדיוק בפרטים עלולה לגרום לקוראים מסוימים תחושת OVER ומכאן ועד תחושת "התנצחות" הדרך קצרה...
אין לי, לצערי, עיצה טובה לתת לך בעניין הזה משום שזה עניין סוביקטיבי לגמרי.
אני היום הרבה פחות רגיש לדקויות ולכן גם מגיב פחות משום שבסופו של דבר, כל התחביב הזה מיועד להנאה וזה מנגנון סובייקטיבי לגמרי.

ארז

אגב,
לא תמיד ראוי או עדיף להמנע מהתנצחות.
היו פה בעבר כמה חברים שנקטו בגישה מדעית או "מדעית" במרכאות ולעמיר הייתה את הסבלנות והידע להראות פעם אחר פעם את הסתירות והחורים במשנתם, כמו גם את חוסר הדיוק שעשה הבדל גדול....

אני מקבל את הרושם (אני מקווה שזה רושם מוטעה) שמנסים "לחנך" את עמיר או להצר את צעדיו.
אם זה כך, אז טוב עשה תומר כשהביא את כללי הפורום כי זה המכנה המשותף לכולם וכל עוד עמיר לא עובר על חוקי הפורום ולא מקבל פידבק כזה ממנהלי האתר אז הכל בסדר, גם אם לאנשים מסוימים אין כוח/חשק לקרוא את כתביו.

בהתייחס לחוק הפורום - "אל תתקן אחרים" הרי שככל שזה נוגע אלי, אני כן הייתי רוצה שיתקנו טעויות שלי משום שאינני רוצה להחזיק בידע שגוי ולהמשיך להטעות אחרים.
כולנו אנשים בוגרים ויודעים שיש הרבה דרכים להעיר למישהו אחר על טעותו....מי לא נתקל בסיטואציה כזו בעבודה או עם ילדיו? שיקום !
ארז

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אכן קשה לי להבין את זה, מסתבר, כי לי ההשתלשלות נראית אחרת לחלוטין, והתגובה שהצעת אינה מה שרציתי לומר, ואינה לוקחת בחשבון את סדר הדברים.

הבנאדם כתב

כלומר הוא מתייחס כ"עובדה קיימת" לזה שכל פטיפון מסוגל בקלות לעקוף נגן סידי יעודי בעלות דומה, נותן דוגמה ספציפית, וטוען שעם נגן מזפזפים ועם פטיפון מקשיבים.

לזה הגבתי שזו לא עובדה, שלפחות אצל חלק מהאחרים זה הפוך באופן עיקבי (בעצם כנראה אצל רוב העולם, אבל נעזוב זה) ואני אישית העדפתי דיסקים ב-95% מהמקרים. לא רק זה, אלא גם אם לא מדובר על עלות דומה, אלא עלות של פי 11 של האנאלוגי, עדיין זה רחוק מלהיות נוק-אאוט לטובת התקליטים.

כלומר התייחסתי במדוייק לנאמר ורק לנאמר.

עכשיו התחילה אינטראקצייה חדשה. הבנאדם כתב

שזה ממש מיתוס, שנראה לי שווה התייחסות בנפרד, ואז אמרתי שהייצרנים הדיגיטאליים בכלל לא מכוונים לאנאלוגי, התייחסתי למקור הטעות הנפוצה הזו, וכתבתי מה שהייה נדרש מהם לעשות אם הם הייו רוצים כן "להיות שם".

אז קשה לי לקבל את זה כ"התנצחות שוב ושוב", כי מבחינתי זו טענה אחרת, חדשה.

עמיר

לא טענתי שזו דוגמא להתנצחות בלתי פוסקת ואם זה מה שהובן אז להלן ההבהרה.
ההתיחסות שלך הייתה עניינית לכתוב. פשוט הצעתי דרך כתיבה אחרת מבלי להכנס לדיאלוג חזיתי שלפעמים נראה כמו "דו שיח של חרשים"...
ארז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אגב,
לא תמיד ראוי או עדיף להמנע מהתנצחות.
היו פה בעבר כמה חברים שנקטו בגישה מדעית או "מדעית" במרכאות ולעמיר הייתה את הסבלנות להראות פעם אחר פעם את הסתירות והחורים במשנתם, כמו גם את חוסר הדיוק שעשה הבדל גדול....
תודה על הקרדיט לגבי העבר :)

הבעייה (לפחות שלי) שייש אחד כזה גם בהווה, שכמעט כל מה שהוא כותב הוא מופרך, והייתה לי סבלנות להראות פעם אחר פעם את הסתירות והחורים והמופרכויות בדבריו, אבל התעייפתי מלהתווכח איתו. זה חסר תועלת לחלוטין. לא רק שהוא לא מבין טיעונים לא מסובכים ו/או מתעלם מהם, הוא מייצר מייד מופרכויות חדשות.

עכשיו הוא לקח על עצמו לחפור (באובססיביות, כלשונו) מתחת לאדמה בנסיונות נואשים למצוא נקודות תורפה בדברי בכל הזדמנות, ומייצר לי עבודה שאינני מעוניין בה יותר להראות לו שגם השגותיו מופרכות.

אני מניח שזה ממש מחזק את הרושם של אנשים שאינם מתעניינים בתכנים שאני טוען שהאמת היחידה אצלי בכיס.

ממש לא, אבל עם כל הכבוד לדרישה המוסרית לכבד כל דיעה באשר היא, יש בכל זאת אנשים שמדברים שטויות, ואני מתקשה לכבד דיעות בסגנון 1+1=3. אם להודות באמת, אני מתקשה לכבד אנשים שעומדים מאחורי דיעות כאלה ומייצרים חדשות בלי סוף, בלי להציג חיזווק רלוואנטי אחד לדבריהם.

ואני לא מדבר על ענייני טעם, שאינם דורשים שום חיזוק.

ביקשתי ממנו הרבה פעמים להפסיק את הדינאמיקה הזו, ללא הועיל.

שאלתי את ליאור אם יש אפשרות להתעלם ממישהו כזה, לפחות אז לא אגרר לתקן את השטויות שלו, אבל הוא מסוגל גם ללכלך עלי מאחורי הגב, אז אני מעדיף שההתעלמות תהייה דו צדדית. בינתיים לא קיבלתי תשובה.

אז מי שלא מתעניין בתוכן רואה רק מריבות, ויכוחים והתנצחויות, והתכנים לא חשובים לו, אז לא פלא שאנשים מתעצבנים. זה קורה הרבה איתו, ופחות עם כמה אנשים ספציפיים שהתנהלותם דומה באספקטים מסויימים.

אנסה להתאפק יותר בתגובותי. בחלק מהמקרים גם צינזרתי/עידנתי ואפילו מחקתי תגובות ביוזמתי.
לא אתיימר לזייף הערכה/הערצה לכל דיעה באשר היא, אבל אהייה ענייני ככל האפשר.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

glv

אוהב את התחום
מעורבות
24
נקודות
8
עמיר, גם אני מאזין מתחיל ופסיבי פה ולמדתי ולומד מהפוסטים שלך הרבה. אז תודה ומקווה שתמשיך לתרום מהידע שלך לטובת הכלל.

גיא

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
תודה על הקרדיט לגבי העבר :)

הבעייה (לפחות שלי) שייש אחד כזה גם בהווה, שכמעט כל מה שהוא כותב הוא מופרך, והייתה לי סבלנות להראות פעם אחר פעם את הסתירות והחורים והמופרכויות בדבריו, אבל התעייפתי מלהתווכח איתו. זה חסר תועלת לחלוטין. לא רק שהוא לא מבין טיעונים לא מסובכים ו/או מתעלם מהם, הוא מייצר מייד מופרכויות חדשות.

עכשיו הוא לקח על עצמו לחפור (באובססיביות, כלשונו) מתחת לאדמה בנסיונות נואשים למצוא נקודות תורפה בדברי בכל הזדמנות, ומייצר לי עבודה שאינני מעוניין בה יותר להראות לו שגם השגותיו מופרכות.

אני מניח שזה ממש מחזק את הרושם של אנשים שאינם מתעניינים בתכנים שאני טוען שהאמת היחידה אצלי בכיס.

ממש לא, אבל עם כל הכבוד לדרישה המוסרית לכבד כל דיעה באשר היא, יש בכל זאת אנשים שמדברים שטויות, ואני מתקשה לכבד דיעות בסגנון 1+1=3. אם להודות באמת, אני מתקשה לכבד אנשים שעומדים מאחורי דיעות כאלה ומייצרים חדשות בלי סוף, בלי להציג חיזווק רלוואנטי אחד לדבריהם.

ואני לא מדבר על ענייני טעם, שאינם דורשים שום חיזוק.

ביקשתי ממנו הרבה פעמים להפסיק את הדינאמיקה הזו, ללא הועיל.

שאלתי את ליאור אם יש אפשרות להתעלם ממישהו כזה, לפחות אז לא אגרר לתקן את השטויות שלו, אבל הוא מסוגל גם ללכלך עלי מאחורי הגב, אז אני מעדיף שההתעלמות תהייה דו צדדית. בינתיים לא קיבלתי תשובה.

אז מי שלא מתעניין בתוכן רואה רק מריבות, ויכוחים והתנצחויות, והתכנים לא חשובים לו, אז לא פלא שאנשים מתעצבנים. זה קורה הרבה איתו, ופחות עם כמה אנשים ספציפיים שהתנהלותם דומה באספקטים מסויימים.

אנסה להתאפק יותר בתגובותי. בחלק מהמקרים גם צינזרתי/עידנתי ואפילו מחקתי תגובות ביוזמתי.
לא אתיימר לזייף הערכה/הערצה לכל דיעה באשר היא, אבל אהייה ענייני ככל האפשר.

עמיר

הבנתי את הקושי...
אכן בעיה, אם רוצים לתקן טעויות....את השאלה הזאת ראוי להפנות למנהלי האתר, בפרט כאשר בחוקי הפורום כתוב "אל תתקן אחרים"...
אני לא מאמין שיש פה הכשר לכתוב שטויות באין מפריע. אני לא מבין איך זה יקדם את הפורום.
ארז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
מכל אלה נראה לי רלוואנטי רק עניין אורך ההודעות.
הנושא עלה בעבר, ואני עושה כמיטב יכולתי במסגרת יכולותי והמאמץ/זמן של ההשקעה בפורום.
אני משתדל לפרק את הודעותי לקטעים קצרים ולהפריד ביניהם, ולבנות רצפים הגיוניים.

אמנם השתמשתי במילה "תיקון", אבל לא נראה לי שהנושא הוא תיקון שגיאות ברמה של מורה, ו/או שמדובר בדברים שההתייחסות ההולמת עבורם היא "לסלוח". עצם הבחירה במילה מזמינה הפנייה לסעיף בחוקי הפורום שמשתמש באותה מילה, אבל דומני שלא בזה מדובר.

למשל הדוגמאות שהבאתי -- דברים בסיגנון של:

• כל פטיפון ישמע טוב יותר מנגן דיסקים בעלות דומה
  • מתכנני ציוד דיגיטאלי שואפים להגיע לצליל אנאלוגי, אבל לא מצליחים בזה
מה עדיף? להניח לזה או להעיר על זה?

האם הערה על דברים כאלה מהווה הפרה של חוק הפורום שאומר "אל תתקן אחרים, (אתה לא מורה), סלח לחברי פורום על שגיאותיהם"?

אני לא יכול לקבל על עצמי לזייף כבוד שאיננו לחברי פורום מסויימים, אבל אני מניח שלא מדובר במשטרת רגשות/מחשבות, אלא רק במה שבא לידי ביטוי בכתיבה. אני כן מקבל לא להעליב באופן יזום (אנשים תמיד יכולים להיעלב גם בהיעדר כוונת זדון).

אני לא יודע מה זה מלחמות שלהוב :(

אני גם לא יודע מה נחשב "התעללות" בעניין ידע.

ואשר להשלטת דיעות, אני רואה שנוצר כאן הרושם שאני מנסה לעשות זאת גם כשאין עניין כזה, גם כשעוברים מנושא לנושא ומדיעה לדיעה הכל נתפס כרצף אחד.

נניח שייש לי דיעה ואני כותב אותה.
כל אחד יכול לערער עליה בטיעונים רלוואנטיים.
האם להראות שהטיעונים אינם רלוואנטיים או שגויים נחשב "השלטת דיעות"?
איפה הגבול בין ויכוח ענייני שמתנהל כפי שוויכוח ענייני אמור להתנהל לבין "השלטת דיעות"?

מבחינתי, ויכוח מסתיים ברגע ששני הצדדים מסכימים על נושא הוויכוח, או מסכימים שלא להסכים.
עד שזה קורה, מחליפים דיעות וטיעונים.
אבל יש אנשים שמאשימים אותי בהתעקשות על המילה האחרונה אם לא הפסקתי לפני שזה קרה.

האם יש גבול לגבי מספר חילופי הדברים? ואם הצד האחר מתעייף/מתיאש זה אומר שהצד הראשון מתעקש על המילה האחרונה?

הדגשתי במיוחד את ענייני ה"תיקון", שהם לב השירשור, ואשמח לתשובות מוסמכות לגביהם.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
למשל הדוגמאות שהבאתי -- דברים בסיגנון של:
  • מתכנני ציוד דיגיטאלי שואפים להגיע לצליל אנאלוגי, אבל לא מצליחים בזה
מה עדיף? להניח לזה או להעיר על זה?

ראשית,
זו קביעה נכונה לומר: "מתכנני ציוד דיגיטאלי שואפים להגיע לצליל אנאלוגי" מהסיבה הפשוטה שאנו בני האדם לא מסוגלים לפענח BIT STREAMS.
" אבל לא מצליחים בזה" אם היו מצליחים בזה אז כל האבולוציה של המכשירים הללו היתה נעצרת.
אז למה בכלל להגיב על אמירה שיש בה אמת מובנית.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור