מה עדיף: הדיוק או האפשרות לכתוב בלי חשש לביקורת/תיקונים על הנכתב?

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
ראשית,
זו קביעה נכונה לומר: "מתכנני ציוד דיגיטאלי שואפים להגיע לצליל אנאלוגי" מהסיבה הפשוטה שאנו בני האדם לא מסוגלים לפענח BIT STREAMS.
" אבל לא מצליחים בזה" אם היו מצליחים בזה אז כל האבולוציה של המכשירים הללו היתה נעצרת.
אז למה בכלל להגיב על אמירה שיש בה אמת מובנית.
לא ביקשתי מספיק פעמים שתניח לי?

די כבר עם החפירות האובססיביות מתחת לאדמה בנסיונות נואשים למצוא נקודות תורפה בדברי בכל הזדמנות, ולייצר לי עבודה שאינני מעוניין בה יותר להראות לך שהשגותיך מופרכות.

אנא הנח לי.

עמיר

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
לא ביקשתי מספיק פעמים שתניח לי?

עמיר

אני לא אוחז בך, לא מלכלך עליך מאחורי הגב, ולא עושה לך עבודה מיותרת.
זו אמירתי ואתה לא תסתום כאן פיות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לא מלכלך עליך מאחורי הגב
אוקיי, אנצל את ההתחייבות הזו כדי לנסות את אופציית ההתעלמות :)

BYE!

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא ברור לי, עמיר, מדוע אתה מבקש
ראשית,
זו קביעה נכונה לומר: "מתכנני ציוד דיגיטאלי שואפים להגיע לצליל אנאלוגי" מהסיבה הפשוטה שאנו בני האדם לא מסוגלים לפענח BIT STREAMS.
" אבל לא מצליחים בזה" אם היו מצליחים בזה אז כל האבולוציה של המכשירים הללו היתה נעצרת.
אז למה בכלל להגיב על אמירה שיש בה אמת מובנית.
לא רק שזה נכון להגיד, אני חושב שכל הדיבורים על האפסקלינג מכוונים בדיוק למקום הזה.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לא ברור לי, עמיר, מדוע אתה מבקש
כי זה שוב מופרך, ואין לי שום עניין להסביר לו.

לא רק שזה נכון להגיד, אני חושב שכל הדיבורים על האפסקלינג מכוונים בדיוק למקום הזה.
לא, זה לא נכון, זו אי הבנה של העניין, שכבר הסברתי, מתוך ההנחה שבמונח "סאונד אנאלוגי" כאן מתכוונים לוויניל, לא לסרטים מגנטיים:
ממש לא. אף אחד מהיצרנים הדיגיטאליים לא מנסה ליצור סאונד אנאלוגי, עם קומפרסייה ורעשי רקע וכו'.

להיפך. מבחינה טכנולוגית, הסאונד האנאלוגי הוא נחות בכל פרמטר מדיד, והיצרנים מנסים להשיג את הסאונד הטוב ביותר מבחינה טכנולוגית שהם יכולים, שזה רחוק מהאנאלוגי.

לדעת רוב העולם, וחלק מהאודיופילים, זה גם נשמע מצויין בזכות עצמו.

מה שכן, חלק מהיצרנים ו/או אנשי השיווק שלהם קלטו שאצל אודיופילים, אנאלוגי נחשב טוב, וגם יש את אי-ההבנה הנפוצה שכאילו בצליל דיגיטאלי יש את המדרגות האלה ושהצליל לא יכול להיות חלק לחלוטין -- שטות מוחלטת, לכשעצמה -- אבל המילה "אנאלוגי" עוזרת לשכנע שהצליל של המוצר שלהם "חלק" ורציף, כאילו "אנאלוגי".

בהינתן שהיצרנים לא מנסים להגיע לצליל אנאלוגי, הם לא יגיעו ל"שם" אף פעם, אלא אם הם יחליטו שכדאי להם, ואז הם יוסיפו מעגלים מיוחדים שמבחינה טכנית/מדידה "יקלקלו" את הסאונד ויעוותו אותו (במשמעות של שינוי צורת הגל) ע"י קומפרסייה, הקטנת ההפרדה בין הערוצים, שינויים באופי הבאס וכו', ואולי תוספת רעשים נעימים לאוזן, ואז כן "יצליחו" להגיע לסאונד אנאלוגי.

חוצמזה שהמונח הוא upsampling ולא upscaling -- האם אמורים "לסלוח" על שגיאה כזו? :)

עמיר

נערך לאחרונה ב:

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
עמיר הנכבד זה מקרה קלאסי להבליג.תניח את זה בצד ותאמין לי שתרגיש הקלה.לא תמיד צריך ללכת עם ראש בקיר,במיוחד עם אנשים שרוצים להוריד אותך לרמת שפל,אפילו כאשר אתה בטוח 100% בצדקתך תנסה להיתעלם .

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
להיפך. מבחינה טכנולוגית, הסאונד האנאלוגי הוא נחות בכל פרמטר מדיד, והיצרנים מנסים להשיג את הסאונד הטוב ביותר מבחינה טכנולוגית שהם יכולים, שזה רחוק מהאנאלוגי.
עמיר

תיקון מאוחר: הציטוט והתגובה נכתבו לפני שAK1 ערך והוסיף את ההתיחסות הבלעדית ל "וויניל"

הרי הסאונד האנלוגי זה מה שמקליטים באולמות הקונצרטים, ובאולפנים, למעט סאונד שמיוצר אלקטרונית.
אז איך זה יכול להיות נחות בכל פרמטר מדיד.
האנאלוג הוא המקור, האימא של כל הדברים.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
עמיר הנכבד זה מקרה קלאסי להבליג.תניח את זה בצד ותאמין לי שתרגיש הקלה.לא תמיד צריך ללכת עם ראש בקיר,במיוחד עם אגשים שרוצים להוריד אותך לרמת שפל,אפילו כאשר אתה בטוח 100% בצדקתך תנסה להיתעלם .
בעניין YB-7 לחצתי על הכפתור האדום :)
אני מניח שזה נחשב כהתעלמות :)

ובכל זאת חשוב לי לשבור מיתוסים נפוצים כאלה, אז אני נותן לזה עוד צ'אנס. אם זה לא יעזור עם אריה, אולי מישהו אחר שקלט את השטות הזו מאיפשהו יראה את זה ולא יחזיק בה.

עמיר

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
בעניין YB-7 לחצתי על הכפתור האדום :)
אני מניח שזה נחשב כהתעלמות :)
עמיר

אז מה באמת יותר חשוב: "הדיוק או האפשרות לכתוב בלי חשש לביקורת"...???????????:)

ובכל זאת חשוב לי לשבור מיתוסים נפוצים כאלה, אז אני נותן לזה עוד צ'אנס. אם זה לא יעזור עם אריה, אולי מישהו אחר שקלט את השטות הזו מאיפשהו יראה את זה ולא יחזיק בה.
עמיר

אתה יודע איך קוראים לזה...

"משטרת מחשבות"

אתה מנסה לנהל כאן מה ואיך אנשים חושבים.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אם זה לא יעזור עם אריה, אולי מישהו אחר שקלט את השטות הזו מאיפשהו יראה את זה ולא יחזיק בה.

עמיר
קלטנו , עמיר, כמעט נחנקתי מצחוק....:)
אבל אני ממש לא מרגיש שום צורך להגיב משום שרוב הקוראים פה מנוסים ויודעים.
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
עזוב, עמיר , זה כמו לנסות להסביר אינטגרלים למי שלא יודע את לוח הכפל....
פשוט אין טעם.
ארז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אבל אין לי כוונה/רצון/עניין להתנשא מעל אריה, לא באינטגרלים -- שאני לא מלך בהם בעצמי -- ולא בכלל.
זה במקרה יצא משעשע עבורך, לא משהו שחשבתי בכיוונו ובטח לא תיכננתי.

אני גם לא חושב שזה כזה מסובך או שהוא לא יוכל להבין את זה. ההבנה גם לא דורשת ידע מוקדם מיוחד.
זו סתם טעות נפוצה / מיתוס, שבקלות יתרה אפשר ליפול בו.

עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
בכלל לא התייחסתי לדברים שאריה כתב או שאתה כתבת לאריה....
הייתי בטוח שזה ברור.
ארז

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא ברור לי מה אני מפספס, אבל כלי הנגינה הקלאסיים מוציאים אות אנלוגי, האוזן שלנו מגיבה לאות אנלוגי, וכל מה שבאמצע הוא בהקשר של ללכת עם ולהרגיש בלי.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לגבי אפסמפלינג, תודה על התיקון.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לא ברור לי מה אני מפספס, אבל כלי הנגינה הקלאסיים מוציאים אות אנלוגי, האוזן שלנו מגיבה לאות אנלוגי, וכל מה שבאמצע הוא בהקשר של ללכת עם ולהרגיש בלי.
אתה מפספס רק את מהות העניין. זה הכל.

עמיר

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אתה מפספס רק את מהות העניין. זה הכל.

עמיר

מהות העניין ברורה כשמש, העניין שאף אחד לא יגיד לך את זה בפנים.

תהיה בריא....

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
עמיר,
בינינו, השינויים שהציעו לך כאן גדולים עליך ולהבנתי דבר לא ישתנה ב"שרשור תוכחה" מכיוון שההתנהגות הזו תבועה בך עמוק, על יתרונותיה וחסרונותיה.

להבנתי אתה פרפקציוניסט (כנראה במגוון תחומים) שמעוניין להגיע לשלמות גם בסביבה הקרובה והיקרה לליבך - הפורום.

קשה לך לדלג על טעויות של אחרים ולכן אתה משקיע זמן רב יחסית לאחרים מידי יום בכתיבה בפורום ובהתיחסות לדברי אחרים שמובילה מהר לתיקונים ולאחריהם להתנצחות.

מקריאת אופן התבטאותך אני מסיק כי הינך מבוגר די בשביל שיהיה ניתן לשנות דפוסים עמוקים באמצעות משוב מילולי בלבד - אני צופה שאתה מבין על מה אני מדבר.

מקובל שבכל פורום קיימים אנשים "צבעוניים" להם קיימת יחודיות. ב- DTOWN זה כנראה אתה :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא חושב שהצדק בידי ואבל זה לא מפריע לי לנסות להציג את עמדתי (כמו כאן)
לדעתי מי שחושב שהצדק תמיד נמצא אצלו ביד או במקלדת - צריך לחשוב שוב

ואם משהו פותח שרשור על נושא מסוים ולא מוכן לקבל דעות של אחרים על הדיון - צריך לחשוב שוב
לאחר שאמרתי זאת כמו ידידי מנחם, אני לא רואה כל הגיון להמשיך את הדיון הזה - אני פורש ממנו

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור